راهنمای انتخاب رنگ پارچه مبلی با توجه به جنس پارچه

رنگ پارچه مبل

چگونه رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟

با انتخاب درست رنگ پارچه مبلی سالن پذیرایی شما بسیار جذاب و دلنشین میشود. مبل‌ها برای استفاده روزمره نیاز به پارچه بادوام دارند. نمی‌توان از انتخاب متریال مناسب برای مبل اتاق نشیمن خود صرف نظر کرد. امروز می‌خواهیم با شما اطلاعاتی را به اشتراک بگذاریم تا بدانید که چگونه پارچه مبل خود را برای سالن پذیرایی و هال انتخاب کنید. شما انتخاب‌های فراوانی برای پارچه مبلی دارید و ما می‌خواهیم کمک کنیم بهترین گزینه را سفارش بدهید. همچنین سعی داریم چندین ترکیب رنگ پارچه مبل جذاب را با شما به اشتراک بگذاریم تا بتوانید از آن‌ها برای دکوراسیون و مبلمان خود استفاده نمایید.

پیشنهاد مطالعه: با پروفروش ترین پارچه های مبلی در بازار ایران آشنا شوید.

فروشگاه های برگزیده فروش پارچه مبلی در شهر شما

آشنایی با کالیته‌های مختلف پارچه که می‎توانید استفاده کنید

در زیر به شما پارچه‌های مختلف و رنگ‌های محبوب آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • پارچه‌ مبلی طرح چرم (چرم پارچه)

اولین نمونه‌ رنگ‌هایی که می‎خواهیم با شما به اشتراک بگذاریم، رنگ‌های پارچه طرح چرم (چرم پارچه) هستند. تعداد زیادی رنگ روشن و آرامش بخش از سراسر کشورها در یک کالیته پارچه طرح چرم وجود دارد. برخی از آن‌ها اسپرت هستند، برخی دیگر حالت رسمی دارند و برخی دیگر رنگ‌هایی شفاف و تمیز دارند. بنابراین می‎توانید کالیته رنگی چرم پارچه را ببینید و از رنگ‌های بسیاری که داخل آن وجود دارد، بهترین مورد را انتخاب کنید.

چرم سوسماری و رنگ روشن
ترکیب پارچه طرح چرم سوسماری و رنگ ها روشن همگونی مناسبی با یکدیگر دارند.

بهترین رنگ از نظر کارشناسان برای مبل اتاق نشیمن، رنگ‌های روشن، سفید یا کِرِمی است که می‎توانید آن‌ها با رنگ‌هایی همچون قهوه‌ای ترکیب کنید. اگر می‎خواهید تن رنگی جدیدی را انتخاب کنید، می‎توانید رنگ‌های ساحلی، چوبی یا برخی رنگ‌های سفید و روشن را انتخاب نمایید. همچنین می‌توانید ترکیبی از چرم پارچه نقش برجسته ساحلی را با یک رنگ یکدست، ساده و روشن ترکیب کنید. رنگ‌های مدرن بسیاری نیز با سبک چرم کروکودیلی وجود دارد که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‎گیرند و برای روکش کاناپه و صندلی بکار می‎روند.

 

 • پارچه‌ مبلی کتان

کالیته بعدی که می‎خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، مربوط به پارچه‌های کتان است. رنگ‌های بسیاری را می‎توانید در میان پارچه‌های مبل کتان ببینید و هر کدام را که دوست داشتید در اتاق نشیمن خود استفاده کنید. رنگ‌های ترند و رایج در میان پارچه‌های مبلی کتان، رنگ سبز و آبی هستند. شما حتی می‎توانید ترکیبی از این دو رنگ را برای مبل اتاق نشیمن خود انتخاب کنید. حتی می‎توانید از رنگ‌های خاکستری بهره بگیرید. اگر از رنگ خاکستری پارچه مبلی کتان استفاده می‎کنید، می‌توانید آن را با طیف‌های از رنگ پارچه کتان نارنجی ترکیب کنید تا اتاق نشیمن زیبا و جذابی داشته باشید.

کتان آبی و سبز
ترکیب پارچه کتان آبی و سبز جلوه زیبایی دارد. میتوانید برای صندلی ها از آبی و برای مبل راحتی از سبز استفاده کنید.

 

 • پارچه مبلی مخمل

نمونه سوم از کالیته‌های پارچه مبلی که می‎خواهیم در موردشان صحبت کنیم، مربوط به پارچه‌های مخمل است. رنگ‌های مخملی بسیاری وجود دارند که می‎توانید برای مبلمان خود انتخاب کنید. اگر می‎خواهید از پارچه‌های مخمل برای روکش مبلمان اتاق نشیمن استفاده کنید، می‎توانید از ترکیب رنگ‌های پارچه مخمل مشکی و سفید استفاده نموده و یا از ترکیب رنگ سبز پسته‌ای با آبی استفاده کنید. حتی می‎توانید آبی روشن را با آبی تیره ترکیب کنید. ترکیب پارچه مبلی مخمل بنفش بادمجانی با خاکستری روشن نیز بسیار جذاب به نظر می‎رسد. ترکیبرنگ خاکستری و سبز صدری هم می‎تواند یک ایده خوب باشد.

مخمل بنفش و خاکستری
ترکیب پارچه مبلی مخمل بنفش و خاکستری بسیار زیبا به نظر میرسد.
 • پارچه مبلی گلدار و یا طرح‌دار

شما می‎توانید برای انتخاب پارچه مبلی و کوسن‌های آن از مدل‌های گل‌داریا طرح‌دار نیز استفاده کنید. مدل‌های متنوعی وجود دارند که بسیار پرطرفدار هستند. به عنوان مثال می‎توانید از یک پارچه طرح‌دار آبی در کنار طیف‌های مختلفی از پارچه مخمل آبی ساده استفاده نمایید. پارچه‌های طرح‌دار قهوه‌ای رنگ نیز بسیار کاربردی هستند و با رنگ‌های پارچه خردلی، نسکافه‌ای، آبی و یا قهوه‌ای، هماهنگی خوبی دارند.

طرح دار قهوه ای و خردلی
ترکیب پارچه طرح دار تم قهوه ای و مخمل خردلی گزینه مناسبی است.
 • پارچه مبلی گرانج

پارچه مبلی گرانج نوعی پارچه با بافت خشن میباشد که با استفاده از تکنیک هایی ظاهری فرسوده، قدیمی و خشن پیدا کرده است. استفاده از این نوع پارچه برای یک کاناپه تک در مجموعه یکدست مبل بسیار ترند شده است. کالیته پارچه دیگری که می‌توانید از میان آن پارچه مبلی دلخواهتان را انتخاب کنید، مربوط به پارچه‌های گرانج است. شما می‎توانید مبلمان، کاناپه‌ها و صندلی‌های خود را با کمک این پارچه روکش کنید. تنوع رنگی پارچه‌های مبلی گرانج بسیار است و شما می‎توانید به سلیقه خود یکی را انتخاب کنید. رنگ خاکستری این نوع پارچه بسیار زیباست و طرفداران بسیاری دارد. می‎توانید این پارچه را برای مبلمان‌تان بکار برده و در کنار آن از کوسن‌های طرح‌دار سیاه و سفید استفاده کنید.  به طور کلی با مبلمان خاکستری، طیف رنگ‌های آبی، خردلی و قهوه‌ای، هماهنگی خوبی دارند و چون یک رنگ خنثی به شمار می‎رود، با اغلب رنگ‌ها ترکیب خوبی را ایجاد می‎کند.

بافت گرانج خاکستری
ترکیب پارچه گرانج خاکستری با کوسن های چهارخانه سیاه و سفید انتخاب زیبایی است.

اهمیت هماهنگی پارچه مبل با سایر رنگ‌های دکوراسیون داخلی

هنگامی که در حال انتخاب پارچه مبل هستید، باید به دیوار پشت مبلمان، پارکت و کفپوش خانه و سایر اجزای دکوراسیون داخلی نیز توجه کنید. به عنوان مثال اگر پارچه مبل اتاق نشیمن خود را آبی انتخاب کرده‌اید، بهتر است که پارتیشن و یا دیوار پشت مبلمانتان دارای ترکیب رنگی مانند آبی – خردلی و یا آبی – قهوه‌ای باشد. همچنین می‎توانید از رنگ سفید نیز در دکوراسیون خود استفاده نمایید. مثلاً میز تلویزیون، میز جلومبلی و یا میزهای عسلی را با رنگ سفید انتخاب کنید.

انتخاب رنگ پارچه مبلی
ترکیب پارچه مبلی آبی و دیوارهای پشتی با شیشه های دکوراتیو آبی روشن که رگه های قهوه ای دارد و تمی از رنگ سفید که میتواند در میز وسط یا تی وی وال استفاده شود.

اگر هم از رنگ پارچه مبلی سیدنی استفاده می‎کنید و مبل اتاق نشیمن خود را با ترکیبی از سبز و یا قهوه‌ای روکش می‌کنید، بهتر است از دیوار پشت تلویزیون، پارتیشن، کفپوش و یا قسمت‌های دیگر، به رنگ سفید با رگه‌های طلایی و یا قهوه‌ای باشند. همچنین میز وسط مبلمان و میزهای عسلی نیز می‎توانند از همین ترکیب باشند.

رنگ مبل در دکوراسیون خانه
پارچه مبلی سیدنی با رنگ قهوه ای روشن را میتوانید با تم سفید با رگه های طلایی ترکیب کنید. از انواع پنل های دکوراتیو با این رنگ جهت تزئین کف پوش ها و یا دیوار پشت تلویزیون میتوان استفاده کرد.

اگر از تن رنگ قرمز و خاکستری به صورت ترکیبی برای روکش مبلمان خود استفاده می‎کنید، می‎توانید برای زیبایی دکوراسیون داخلی خود از میز جلومبلی و عسلی‌های به رنگ چوب استفاده کنید و یا از شیشه‌های دکوراتیو، پارتیشن، میزتلویزیون و یا کفپوش خاکستری طرح‌دار استفاده نمایید.

رنگ مبل در دکوراسیون منزل
ترکیب پارچه مبلی خاکستری و قرمز همراه با پس زمینه ای از چوب برای دیوارها و پانل های دکوری خاکستری برای پارتیشن ها یا میز وسط

نکات مهم در انتخاب رنگ پارچه مبل

 1. اولین و بهترین راه این است که با توجه به وسیله‌های خانه‌تان (پرده و رنگ دیوار پشت مبل) و با توجه به رنگ‌های مکمل آن‌ها، رنگ مبل‌تان را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر یک پرده بزرگ طرح‌دار یاسی یا بنفش دارید، بهترین کار استفاده از یک وسیله دکوری چند وجه سبز و یا یک کاناپه سبز است.
  انتخاب رنگ مبلمان
  رنگ های سبز و یاسی همخوانی خوبی با هم دارند.
 2. اگر پارکت و یا سرامیک‌های خیلی تیره در کف خانه شما کار شده، بهترین گزینه، استفاده از مبل مشکی و رنگ‌های تیره است.
  انتخاب رنگ پارچه مبل
  کفپوش های تیره را با پارچه مبلی تیره ست کنید. البته اگر سالن پذیرایی شما کوچک نیست!
 3. از طرفی موقعیت قرارگیری مبلمان خیلی مهم است. اگر قرار است آن را جلوی پنجره‌ای قرار دهید که نور خورشید به آن می‎خورد و یا جایی که آفتاب‌گیر است، باید بدانید که خورشید به مرور زمان رنگ مبل‌تان را کم‌رنگ می‌کند. بنابراین بهتر است از رنگ‌ها و یا پارچه‌ای استفاده کنید که محو شدن رنگ در آن چندان چشمگیر نباشد.
  رنگ پارچه مبل در آفتاب
  رنگ های روشن در آفتاب دچار رنگ پریدگی کمتری میشوند.
 4. اگر مبل را می‎خواهید در اتاقی بکار ببرید که برای سرگرمی و تفریح شماست، بهتر است از رنگ‌های شاد و جسورانه استفاده کنید (مانند قرمز و یا بنفش).
  انتخاب رنگ مبلمان 2
  با انتخاب رنگ های جسورانه فضای سرگرمی خود را گرمتر کنید!
 5. اگر تصمیم دارید مبل را در اتاقی قرار دهید که هر وقت مهمان می‎آید از آن استفاده کنید(فضاهای رسمی مانندهال و پذیرایی)، بهتر است از رنگ‌های پاستیلی و روشن استفاده کنید، مثل صورتی و آبی.
  رنگ مبل در پذیرایی
  رنگ پاستیلی برای فضاهای مخصوص مهمان انتخاب خوبی است. البته با توجه به ترکیب رنگ سایر وسایل منزل!

چه نوع پارچه مبلی مناسب است؟

برای انتخاب پارچه، باید به شرایط استفاده از مبلمان توجه کنید. آیا مبلمان را در خانه استفاده می‎کنید یا فضای باز؟ مبلمان‌تان را در معرض پنجره قرار می‌دهید؟ آیا حیوان خانگی دارید؟ همه این موارد در انتخاب پارچه مناسب مهم هستند. مثلاً اگر مبل شما برای فضای استفاده می‎شود، باید واحد مقاومت در برابر پرتو UV خورشید را برای آن بررسی کنید. پارچه‌های Sunbrella با گارانتی پنج ساله و بدون مقاومت در برابر اشعه UV خورشید، برای استفاده در فضای باز مناسب هستند. انواع پارچه‌های مبلی دیگری که واحد UV 500 یا بیشتر دارند نیز انتخاب مناسبی هستند. ولی اگر پارچه انتخابی شما این ویژگی را ندارد، برای استفاده در محیط‌های آفتابی مناسب نیست.

در نظر گرفتن مقیاس سائیدگی پارچه (Double Rub) نیز در انتخاب پارچه مهم است. پارچه‌ای که مقاومت آن نسبت به سائیدگی بالای ۵۰,۰۰۰ است، معمولاً برای روکش کاری عالی است.

مقاومت پارچه در برابر ساییدگی
با توجه به میزان استفاده از مبلمان تلاش کنید از پارچه های با مقیاس ساییدگی بالاتر از ۹۰۰۰ استفاده کنید. برای مثال اگر مبل به میزان کمی مورد استفاده قرار میگیرد مقیاس ۹۰۰۰ مناسب است. ولی اگر در محیط تجاری میباشد و به طور مستمر افراد روی آن مینشینند بهتر است پارچه ای با مقیاس ساییدگی ۵۰۰۰۰ انتخاب شود.

همچنین باید روش شستشوی پارچه را نیز قبل از خرید در نظر بگیرید. در صورتی که روی پارچه نوشته شده “فقط خشکشویی”، باید یک مرکز مبل شویی حرفه‌ای را برای شستشو مبلمان‌تان پیدا کنید. در صورتی که روش شستشوی پارچه شما با نماد WS مشخص شده باشد، می‌توانید از محلول‌های آب و صابون برای شستشو استفاده کنید. در روش شستشوی W، فقط می‌توانید از آب استفاده کنید. شما می‎توانید تعمیر و تعویض پارچه مبلمان خود را به شرکت‌های تولید کننده مبلمان بسپارید و از آن‌ها اطلاعات بیشتری در مورد انواع پارچه‌های مورد نظرتان بپرسید.

پارچه مبلی چگونه تمیز میشود
شیوه تمیز کردن پارچه های مبلی با توجه به جنس آنها متفاوت است.
برچسب اطلاعات پارچه مبلی
همیشه هنگام انتخاب پارچه مبلی برچسب آن را ببینید. در آنجا مقیاس ساییدگی پارچه و حروفی که نشان دهنده نوع مناسب شستشو است ذکر شده‌اند.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید با کمک آن پارچه مبل راحتی خود را انتخاب کنید.

منبع

شاید نیازی به تعویض پارچه و انتخاب رنگ پارچه مبل جدید نباشد!

اگر از رنگ پارچه مبل خود رضایت دارید و همچنین چندان کهنه نشده، بد نیست قبل از خرید پارچه مبلی، شستشوی مبل را با بهترین مبل شویی های برگزیده در شهر خود امتحان کنید. با استفاده از تکنسین های حرفه ای مبل شویی رنگ پارچه مبل شما شبیه به روزهای اول زیبا میشود.

بهترین مبل شویی از دیدگاه ساکنین شهر شما کدام است؟

قبل از عید با این روش مبل‌ها رو تمیز کن!

چیزی تا آخر سال نمونده اگه میخوای یه روش آسون و ارزون برای تمیز کردن [...]

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ بررسی مزایا و معایب

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ کاور مبل ژلاتینی نوعی از پیراهن مبل است که با استفاده [...]

چرا تمیز کردن مبلمان مهم است و بهترین روش آن چیست؟

مبلمان یکی از بخش های مهم و پرکاربرد خانه ها و محل های کار است. [...]

انواع اسفنج مبل; بهترین اسفنج برای تعمیر مبل کدام است

اسفنج پرکاربردترین متریال برای زیرکار مبل است. تعمیرکاران و تولیدکنندگان مبل از انواع مختبف اسفنج [...]

تعمیر مبل راحتی در خانه

معرفی ۳ تعمیرکار مبل راحتی برتر در تهران قصد داریم ۳ تعمیرکار مبل راحتی را [...]

پاک کردن نجاست روی مبل

روش پاک کردن نجاست روی مبل مبلمان ممکن است در اثر ادرار و یا ریختن [...]

تمیز کردن مبل با صابون

در این مطلب کوتاه میخواهیم نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون به را [...]

خرید مبل جدید یا تعمیر مبل قدیمی، کدام بهتر است؟

تعمیر یا خرید مبل کدام به صرفه است؟ این یک پرسش رایج برای بسیاری از [...]

۱۰ نکته مهم در انتخاب مبل برای فضا های کوچک

آیا میخواهید برای آپارتمان کوچک خود که فضای کمی در سالن پذیرایی دارد مبل خریداری [...]

مبل اسکلت فلزی بهتر است یا اسکلت چوبی

اسکلت مبلمان که با نام های فریم، قاب و یا چهارچوب مبل نیز معرفی میشود [...]

تمیز کردن لکه های مبل

بهترین روش برای تمیز کردن لکه‌های مبل، به نوع پارچه و کد تمیز کردن بستگی [...]

چگونه مبلمان را تمیز و سالم نگهداریم؟ روش محافظت مبلمان از آلودگی های محیطی

روش تمیز نگه داشتن مبل و محافظت آن از آلودگی‌های محیطی بستگی به نوع جنس [...]

تعمیر رنگ مبل در منزل

تعمیر رنگ مبل در منزل ترمیم و رفع خط و خش روی چوب (تعمیر رنگ [...]

هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره

در اینجا من هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره را به شما میگویم. برای اطلاع [...]

تعویض پارچه مبل، صفر تا صد انتخاب پارچه و معرفی بهترین تعمیرات

با تعویض پارچه مبل و رویه کوبی آن میتوانید مبلمانی نو داشته باشید. البته با [...]

نکات مهم در تشخیص مبل باکیفیت

اگر تصمیم به خرید مبل دارید و یا میخواهید مبلمان قدیمی خود را تعمیر کنید، [...]

انتخاب کوسن

تعویض کوسن های مبل یک روش آسان و ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل و نوسازی [...]

انتخاب پارچه مبل

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. انتخاب پارچه مبل انتخاب پارچه مبل خیلی مهم [...]

بررسی دلایل فرورفتگی مبل و افت نشیمن آن، روش تعمیر

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. علت نشست نشیمن مبل تعمیر فرو رفتگی مبل [...]

نکات مهم هنگام خرید مبل

چگونه مبل مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟ این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. خرید [...]

معرفی ۳ نوع چوب در مبل سازی

بهترین چوب برای مبل این ویدئو از مجموعه mobljagvar انتخاب شده است. معرفی ۳ نوع [...]

رفع صدایی جیر جیر (قژ قژ) فنر مبل به صورت حرفه ای

اگر مبلمان فنری دارید گاهی ممکن است بعد از مدتی استفاده صدایی قژ قژ فنر [...]

مبل ها را خودمان بشوییم یا به مبل شویی بسپاریم

شستشوی مبل را خود انجام دهیم یا به مبل شویی بسپاریم مبل ها نیز مانند [...]

2 دیدگاه

تمیز کردن کاور مبل طلقی

نحوه شستن کاور پلاستیکی مبل تمیز کردن کاور مبل طلقی که با اسامی کاور پلاستیکی، [...]

تمیز کردن مبل; بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل

بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل و از بین بردن لکه ها با محلول های [...]

پارچه مبلی ترک

پارچه مبلی ترک پارچه‌های مبلی تولید شده در کشور ترکیه به طور کلی برای کیفیت [...]

تعمیر مبل راحتی

تعمیرات مبل راحتی بهترین کارگاه های تعمیرات مبل جهت تعمیر مبل راحتی توسط همکاران ما [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای

تمیز کردن مبل پارچه ای انواع لکه های مبل را به روش های زیر پاک [...]

راهنمای انتخاب رنگ پارچه مبلی با توجه به جنس پارچه

چگونه رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟ با انتخاب درست رنگ پارچه مبلی سالن پذیرایی [...]

۱۵ ترفند افزایش طول عمر مبل و نگهداری بهتر آن

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. چگونه مبلمان بیشتر عمر کند؟ مبلمان یکی از [...]

پارچه مبلی; ۲۲ پارچه مبل پرفروش در ایران و معرفی فروشندگان معتبر

بهترین پارچه مبلی با توجه به مدل مبلمان و معرفی فروشندگان پارچه مبلی در جنس [...]

1 دیدگاه

تعمیر مبل استیل

تعمیر مبل استیل; ۲۱ نمونه تعمیرات مبل استیل، تلفن و قیمت بهترین تعمیرکار بهترین تعمیرات [...]

۲۱ مدل کاور مبل، معرفی بهترین دوزندگان، بهترین روکش مبل

انواع کاور مبل را بشناسیم خرید کاور مبل یکی از روش های مناسب برای نگهداری [...]

1 دیدگاه

دوخت کاور صندلی

آموزش دوخت کاور صندلی دوخت کاور برای صندلی های نهارخوری، چرخدار، کامپیوتر و … علاوه [...]

آموزش دوخت کاور پلاستیکی مبل، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی (کاور پلاستیکی، ژلاتینی، طلقی) کاور مبل پلاستیکی یک راه حل [...]

12 دیدگاه

۶ بهترین مایع شوینده مبل برای دستگاه مبل شویی

معرفی انواع مایع مبل شویی و مواد شوینده مبل نانو اگر تاکنون سرویس شستشوی مبل [...]

11 دیدگاه

معرفی انواع مبل، راهنمای خرید مبلمان، چه مبلی نخریم

راهنمای خرید مبل در این مطلب می‎خواهیم در باره انتخاب مبل مناسب صحبت کنیم. از [...]

رنگ کاری مبل

نحوه رنگ کاری مبل، معرفی بهترین تکنسین های رنگ آمیزی بهترین تکنسین های رنگکاری مبل [...]

آماده سازی زیرکار مبل جهت رنگکاری

مراحل تعمیر مبل: بررسی نحوه آماده سازی زیرکار مبل قبل از رنگکاری زیرکار مبل آماده [...]

تعمیر دسته مبل

تعمیر دسته مبل تعمیر دسته مبل راحتی و تعمیر دسته مبل استیل اگر دچار شکستگی [...]

۲۱ مدل رویه کوبی مبل; قیمت و معرفی بهترین رویه کوبان

رویه کوبی مبل به فرآیند سوار کردن بار برروی کلاف مبل و نصب پارچه روی [...]

از بین بردن لکه روی مبل

از بین بردن لکه روی مبل، ۹ لکه بر خانگی جهت تمیز کردن مبل از [...]

آموزش تمیز کردن مبل با جوش شیرین و از بین بردن لکه

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه تمیز کردن مبل با جوش شیرین یکی [...]

3 دیدگاه

آیا تعمیر مبل به صرفه است؟

کدام مبلمان ارزش تعمیر دارد؟ در چه شرایطی تعمیر مبل کار درستی است. اگر این [...]

مبل شویی; نمونه کارهای شستشوی مبل در منزل و محل

مبل شویی مبل شویی در منزل و محل به صورتی سیار چندسالی است که بسیار [...]

پاک کردن لکه قیر روی مبل

پاک کردن لکه قیر روی مبل با استفاده از اسپری حشره کش لکه قیر بسیار [...]

چرا شستشوی مبل در منزل اهمیت دارد؟

امروزه روش های بسیار آسانی برای مبل شویی در منزل وجود دارد. تکنسین های مبلشویی [...]

مبل شویی با دستگاه; مراحل و آموزش مبل شویی در منزل

مبل شویی با دستگاه مبل شویی با دستگاه در منزل از جمله خدماتی است که [...]

از بین بردن بو و لکه شیر روی فرش و مبل; ترفندهای آسان و سریع

در این آموزش کوتاه به بیان سریعترین و آسان ترین روش های تمیز کردن لکه [...]

تعمیر مبل ارزان; دلایل اصلی اختلاف قیمت مابین تعمیرکاران مبل

تعمیر مبل ارزان تعمیر مبلمان با قیمت پایین یکی از فاکتورهای بسیار مهم جهت انتخاب [...]

تفاوت فوم و اسفنج در تعمیر مبل، فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فوم یا اسفنج; کدام برای تعمیر مبل بهتر است؟ در ابتدا باید بدانید که فوم [...]

نکاتی جهت تعمیر مبل

۱- مطمئن شوید تمام پارچه ها و اسفنج های مبل جدا میشود و اصطلاحاً اسکلت [...]

نکاتی جهت افزایش طول عمر مبلمان

۱- هنگام چیدمان مبل دقت کنید که مبل ها اصطلاحاً سه لنگه نشده باشند. به [...]

تفاوت استفاده از کرک و اسفنج در تعمیر مبل

مقایسه دو مبل تعمیری با اسفنج و کرک کرک با استفاده از خورده پارچه های [...]

پاک کردن لکه ادرار از روی مبل و رفع نجاست ادرار

روش‌های پاک کردن لکه ادرار از روی مبل، از بین بردن بوی و رفع نجاست [...]

1 دیدگاه

تعویض پارچه مبل

۲۱ مدل تعویض پارچه مبل، معرفی بهترین روکوبی در شهر شما ۱۴۰۲ تعویض پارچه مبل [...]

2 دیدگاه

بهترین روش ترمیم ترک چوب مبل

ترمیم ترک چوب مبل مبل چوبی به مرور زمان و با توجه به شیوه نگهداری [...]

1 دیدگاه

پاک کردن شمع از روی فرش

بهترین روش از بین بردن لکه شمع از روی فرش پاک کردن شمع از روی [...]

تعمیر دکمه مبل

آموزش تعمیر دکمه مبل در خانه تعمیر دکمه مبل در خانه کار چندان دشواری نیست. [...]

11 دیدگاه

نحوه تمیز کردن مبل کرم، سفید و روشن

آموزش بهترین روش های تمیز کردن مبل رنگ کرم، سفید و روشن در خانه تمیز [...]

1 دیدگاه

شستن کوسن مبل; روش تمیز کردن بالشتک پشم شیشه، پر و الیاف

شستن کوسن مبل با و بدون ماشین لباسشویی شستن کوسن مبل نبز مانند شستشو و [...]

پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی مبل و فرش

بهترین روش پاک کردن لکه اسلایم روی مبل و از بین بردن لکه خمیر بازی طبق [...]

روش از بین بردن رنگ مو از روی مبل

بررسی روش ها از بین بردن رنگ مو از روی مبل و پاک کردن لکه [...]

1 دیدگاه

آموزش دوخت کوسن مبل

آموزش دوخت کوسن های زیبا در خانه فهرست مطالب آموزش کوسن ساده با چرخ خیاطی [...]

تعمیر مبل در منزل

تعمیر مبل در منزل، ۱۱ روش تعمیر مبل در خانه، معرفی بهترین تعمیرات مبل در [...]

14 دیدگاه

بهترین روش از بین بردن جای پایه مبل روی فرش

از بین بردن جای پایه مبل روی فرش یا موکت و بهترین روش جلوگیری از [...]

دوخت کاور مبل; آموزش گام به گام ۳ روش آسان، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل و معرفی بهترین دوزندگان آموزش دوخت کاور مبل و صندلی یکی [...]

33 دیدگاه

چگونه ترک های مبل چرمی را ترمیم کنیم؟

تعمیر مبل چرم تعمیر مبل چرمی ترک خورده چگونه است؟ آیا مبل چرم پوسته پوسته [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای، ۶ بهترین مایع برای شستشوی مبل و از بین بردن لکه

۶ بهترین مایع برای تمیز کردن مبل پارچه ای (به تفکیک جنس پارچه) برای تمیز [...]

3 دیدگاه

چگونه لکه آب را بر روی مبل پاک کنیم؟

از بین بردن لکه آب روی مبل از بین بردن لکه آب روی مبل گاهی [...]

7 دیدگاه

آموزش از بین بردن بوی سیگار روی مبل

از بین بردن بوی سیگار از مبل از بین بردن بوی سیگار از مبل گاهی [...]

از بین بردن جای سوختگی روی مبل

روش های ترمیم سوختگی مبل با سیگار، سشوار و اتو در این قسمت روش های [...]

5 دیدگاه

شستن فرش با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی فرش

آموزش جامع شستن فرش با وایتکس و روش های از بین بردن لکه و بوی [...]

آموزش تمیز کردن مبل سلطنتی; روش شستن مبل استیل و براق کردن چوب

تمیز کردن مبل سلطنتی (مبل استیل) به شیوه طبیعی و استاندارد تمیز کردن مبل سلطنتی [...]

5 دیدگاه

روش پاک کردن چسب از روی مبل ، فرش و لباس

بهترین روش‌های پاک کردن چسب رازی ، حرارتی ، قطره ای، یک دو سه و [...]

18 دیدگاه

۵ بهترین ترفند پاک کردن آدامس روی مبل و فرش

روش های آسان پاک کردن آدامس و از بین بردن لکه آن روی فرش و [...]

2 دیدگاه

آموزش جامع پاک کردن لکه چای روی مبل و فرش

روش های آسان برای پاک کردن لکه چای از روی مبل و فرش گاهی اوقات [...]

1 دیدگاه

۶ ترفند پاک کردن لاک از روی مبل و فرش

پاک کردن لاک از روی مبل چگونه است؟ پاک کردن لاک از روی مبل به [...]

9 دیدگاه

مبل شویی ارزان – بهترین شرکت های شستشوی مبل در منزل ارزان کدامند؟

مبل شویی ارزان مبل شویی ارزان در تهران را چگونه بیابیم؟ کدام شرکت ها ارزان [...]

2 دیدگاه

بهترین روشهای پاک کردن لکه شمع روی مبل

پاك كردن شمع از روي مبل در این مقاله کوتاه به بیان بهترین روش های [...]

1 دیدگاه

پاک کردن روغن از روی مبل یا فرش; ترفند آسان از بین بردن لکه چربی

پاک کردن لکه روغن روی مبل یا فرش در این آموزش کوتاه بهترین روش های [...]

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل; ترفند تمیز کردن انواع جوهر

۷ روش پاک کردن جوهر خودکار پاک کردن لکه جوهر خودکار یا ماژیک از روی [...]

6 دیدگاه

آموزش شستن مبل با وایتکس; از بین بردن لکه وایتکس و بهترین مواد شوینده

شستن مبل با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی مبل (بهترین مایع [...]

1 دیدگاه

آشنایی با انواع دستگاه مبل شویی

دستگاه مبل شویی بهترین دستگاه مبل شویی کدام است؟ از چه نوع دستگاه هایی برای [...]

۲ روش از بین بردن لکه شکلات روی مبل; ترفند تمیز کردن کاکائو

پاک کردن لکه کاکائو روی مبل چگونه لکه شکلات یا کاکائو را از روی مبل [...]

روش پاک کردن لکه خون از روی مبل; ۵ ترفند آسان

لکه خون روی مبل چگونه لکه خون خشک شده را از روی مبل پاک کنیم؟ [...]

7 دیدگاه

آموزش تمیز کردن و شستن مبل با شامپو فرش

شستن مبل با شامپو فرش چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد؟ شستن مبل [...]

چگونه از دوده گرفتن مبل جلوگیری کنیم

دوده گرفتن مبل و روش جلوگیری از آن دوده گرفتن مبل بخصوص در فصل زمستان [...]

تمیز کردن مبل مخمل; ۴ ترفند آسان پاک کردن لکه پارچه مخمل

تمیز کردن مبل مخمل  تمیز کردن مبل مخمل و شستن بموقع آن از نکات اساسی [...]

17 دیدگاه

شستن مبل حصیری و روش مراقبت و تمیز نگه داشتن آن 

شستن مبل حصیری و تمیز نگه داشتن آن  مبل حصیری، انتخابی شیک؛ محبوب و همه پسند [...]

تمیز کردن مبل چرمی و نحوه از بین بردن لکه روی چرم

تمیز کردن مبل چرمی تمیز کردن مبل چرمی در عین سادگی اهمیت بسیار زیادی دارد. [...]

شستن مبل پارچه ای

شستن مبل پارچه ای و نحوه صحیح تمیز کردن آن اجازه ندهید که لکه های [...]

طرز استفاده از بخارشوی برای مبل، شستن مبل با بخارشو در ۳ مرحله

شستن و تمیز کردن مبل با بخارشو در ۳ مرحله طرز استفاده از بخارشوی برای [...]

5 دیدگاه

شستن مبل در منزل و تمیز کردن لکه ها

آموزش شستن مبل در منزل و روش از بین بردن لکه ها، با لکه بر [...]

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *