تعمیر دکمه مبل

تعمیر دکمه مبل 1

آموزش تعمیر دکمه مبل در خانه

تعمیر دکمه مبل در خانه کار چندان دشواری نیست. حتماً برای شما نیز پیش آمده است که دکمه مبل استیل یا راحتی شما به مرور زمان کنده و یا شل شده است. در این آموزش کوتاه از مجموعه تعمیرات ایران تی اس ام مراحل دوختن و محکم کردن دکمه مبل در خانه را همراه با Brad Allen بیان میکنیم. تصاویر زیر را دنبال کنید.

بهترین کارگاه های تعمیر مبل را از دیدگاه ساکنین شهر خود را ببینید.

 

تعمیر دکمه مبل 2
نخ مناسب و محکم را بردارید و آن را از یکی از دکمه های مبل رد کنید.
تعمیر دکمه مبل 4
همینطور که در تصویر میبینید این کار با توجه به نوع دکمه مبلمان به راحتی انجام میشود.
تعمیر دکمه مبل 5
یک سوزن خیاطی بلند و یا یک میل بافتنی بردارید.
تعمیر دکمه مبل 6
مانند تصویر دو سر نخ را از سوزن رد کنید.
تعمیر دکمه مبل 7
سوراخ مناسب هم روی پارچه مبل و هم درون ابر یا اسفنج آن وجود دارد و نیازس به ایجاد سوراخ جدید نیست. فقط کافیست مسیر سوراخ قبلی را بیابید. برای این کار سوزن را به شکل عمود گرفته از محل سوراخ قبلی پارچه مبل وارد اسفنج آن کنید.
تعمیر دکمه مبل 8
با کمی گردش دوار سوزن، آن در مسیر قبلی شروع به حرکت میکنید. با کمی دقت و چندبار رفت برگشت کوتاه سوزن را از سوراخ پارچه طرف دیگر مبل خارج کنید.
تعمیر دکمه مبل 10
سوزن را کاملاً از سمت دیگر بالشتک کبل خارج کنید.
تعمیر دکمه مبل 11
بعد از این کار نخ را از سوزن خارج کنید.
تعمیر دکمه مبل 12
اگر دو سر نخ از سمت دیگر تشک مبل خارج شده است. دکمه دیگر را بردارید، یک سر نخ را از یک جهت و سر دیگر نخ را از جهت دیگر سوراخ دکمه وارد آن کنید.
تعمیر دکمه مبل 13
مانند تصویر دو سر نخ را بکشید تا دکمه در محل خود قرار گیرد.
تعمیر دکمه مبل 14
دو سر نخ را محکم بکشید. در صورت نیاز با انگشت خود کمی روی دکمه را فشار دهید تا اسفنج مقداری جمع شده و نخ براحتی کشیده شود.
تعمیر دکمه مبل 15
حال دوسر نخ را به هم گره بزنید. از گره معمولی استفاده کنید. گرده را ۲ یا ۳ بار تکرار کنید. در صورت لزوم از شخص دیگری بخواهید دکمه را کمی در حالت فشار نگه دارد تا زمانی که شما در حال گره زدن هستید، نخ کشیده نشده و شل نشود.
تعمیر دکمه مبل 16
اضافه نخ را با قیچی ببرید.

در تصاویر بالا مراحل محکم کردن و تعمیر دکمه مبل راحتی و یا استیل (سلطنتی) را مشاهده کردید. در صورتی که تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال خواهیم شد در دیدگاه ها با ما همراه باشید.

منبع:

BuildASofa Explainer Series

9 دیدگاه برای “تعمیر دکمه مبل

  • صبوری گفته:

   معمولاً در مبل های چستر به پشت محل اتصال دسترسی نداریم. پیشنهاد میکنیم برای این کار از کمک تعمیرکاران معتبر جهت تعمیر مبل در منزل استفاده کنید. در بخش تعمیر مبل میتونید با تعمیرکار برگزیده شهرتون آشنا بشید.

 1. Rahmanilady. گفته:

  بالشتک دوختن ومام بلدیم شما بگومبلای چسترو که تعمیرکارای کلاهبردارمیگن بده ببریم مبل وبازکنیم بزنیم، اینویادبدین که چه دستگاهی وجود داره بشه جانشین دکمه کردمبل چستر جای سیگارسوخت ازونجایی که کل پشت مبل دکمه و دورش منگنه نقره ای کارشده دنبال دستگاهی که بایه دکمه ای مدل خودش طرح بزنه سوختگی روبپوشونه اما من دارم کلیپهای ایرانی رومیبینم همچین دستگاهی هست و روی مبل چستر دگمه پرس میکنه اما میگن بده ببریم بازکنیم پارچشو گیربیاریم یاازداخل بازکنیم دگمشوبسازیم میگم اقا دگمه نه هرچیزی که باپرس بشه اون قسمت طرحی منگنه ای چیزی زدیادگمه های پلیین تودیدنیست وبردارمنگنه کن بالا میگه نمیشه فقط بایدببریم دومیلیون وخرده هزینشه

 2. Rahmanilady. گفته:

  دستگاهی که بشه منگنه شکل توپیه دکمه ای یاخود دگمه پارچه ای درجا و روی نمای مبل پرس کرد ومعرفی کنید بدون اینکه مبل وبازکنن وبدوزن از زیر این ومعرفی کنیدبه تعمیرکارای کلاهبردار اسمشو بگیم بدونن مامیدونیم والکی نگن بایدبازبشه از زیرکاردگمه بزنیم، ممنووون

  • صبوری گفته:

   این آموزش مربوط به دوختن دکمه مبل با تجهیزات خانگی هست. ممکنه خیلی از خوانندگان به قول شما بالشتک دوختن رو بلد نباشند. اگر شما بلد بودید آفرین!
   اما در مورد سوالی که پرسیدید دستگاه دکمه کوب بادی یا دستگاه لمسه زن بادی رو توی گوگل سرچ کنید چیزی که دنبالش هستید پیدا میکنید. البته یک تجهیز صنعتی هست که حتی برخی تعمیرکاران مبل هم ندارند و خریدش برای خونه منطقی نیست.

 3. فاطمه گفته:

  دوستان من میخوام مبل چستر بگیرم از همین دکمه در اومدنش میترسم خواستم نظرتونو بپرسم خوبه یا نه

  • صبوری گفته:

   در صورتی که تصمیم به خریدن مبل چستر دارید پیشنهاد میکنیم حتماً از یک سازنده معتبر که کارهاش کیفیت بالایی داره تهیه کنید. در این صورت خیالتون راحت باشه که تا مدت ها مشکلی با دکمه هاش ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *