آموزش تمیز کردن مبل سلطنتی; روش شستن مبل استیل و براق کردن چوب

تمیز کردن مبل سلطنتی

تمیز کردن مبل سلطنتی (مبل استیل) به شیوه طبیعی و استاندارد

تمیز کردن مبل سلطنتی دقت و توجه ویژه‌ای نیاز دارد. به طور کلی سبک مبلمان از سه الگوی مبلمان کلاسیک، سلطنتی و مبل راحتی تبعیت می کند. مبلمان سلطنتی از دیرباز یادآور خانه های شیک و مجلل است. مبلمان استیل را با زرق و برق بسیار می شناسند. در این آموزش بهترین روش های تمیز کردن مبل سلطنتی و تمیز کردن چوب مبل استیل را بیان کرده و بهترین براق کننده چوب مبل سلطنتی را معرفی میکنیم. در آخر نیز بهترین نفرات مبل شویی در منزل را از دیدگاه مشتریان هر شهر معرفی میکنیم.

پیشنهاد مطالعه: اگر مبلمان استیل شما نیاز به هرگونه تعمیرات دارد، تعمیر مبل سلطنتی را بخوانید.

فهرست مطالب:

۱- معرفی مبل سلطنتی (استیل)

۲- روش های تمیز کردن مبل سلطنتی

     ۲-۱  تمیز کردن مبل استیل با سرکه و مایع دستشویی

    ۲-۲ از بین بردن لکه های مبل سلطنتی با جوش شیرین

    ۲-۳ استفاده از پاک کننده ها

۳- تمیز کردن چوب مبل استیل

۴- معرفی بهترین نفرات شستشوی مبل استیل

بهترین مبل شویی از دیدگاه ساکنین شهر شما

معرفی مبل سلطنتی (استیل)

قبل از اینکه به بیان بهترین روش های تمیز کردن مبل سلطنتی بپردازیم، بد نیست به طور خلاصه مبل سطنتی (مبل استیل) و انواع آن را معرفی کنیم. مبل سلطنتی که به عنوان مبل استیل نیز شناخته می‌شود، به عنوان مبلمان شیک و لاکچری در فضای منزل مورد استفاده قرار می گیرد. این مبل یکی از انواع برفروش و محبوب در بازار مبل ایران می‌باشد. مبل سلطنتی معمولاً از چوب های گردو، راش، نراد و گاهی هم از چوب سفید ساخته میشود. به طور معمول پایه‌های بلندی دارد. مبلمان سلطنتی از طراحی زیبایی برخوردار است و بیشتر با رویه مخمل نمایان می گردد. معمولا سنگین است و دارای منبت‌کاری های سلطنتی می‌باشد. دارای تشک های دوبل و یک تکه است که همین امر باعث افزایش طول عمر آم میشود. معمولا در بازار در انواع مبل استیل فرانسوی، مبل سلطنتی مصری، مبل سلطنتی کلاسیک و … شناخته میشود. یکی مهم‌ترین وجه‌های تمایز آن با مبل راحتی، تاج مبل سلطنتی می‌باشد. از مبلمان سلطنتی در دکوراسیون کلاسیک و سلطنتی بسیار استقبال می شود.

تمیز کردن مبل سلطنتی
تمیز کردن مبل سلطنتی
پیشنهاد مطالعه: کوسن های مبل را به آسانی در خانه بشویید! آموزش شستن کوسن  را همراه با عکس و فیلم آموزشی

روش های تمیز کردن مبل سلطنتی

برای تمیز کردن مبل استیل نیاز به حلال های پاک کننده دارید. این پاک کننده ها به راحتی حل می شوند. بیشتر مبلمان ها دارای برچسب لازم برای شست و شو هستند. این لیبل ها در تمیز کردن مبل سلطنتی مورد توجه قرار می گیرند. در واقع در لیبل های مبلمان می توان شرایط شست وشوی مبلمان را مشاهده کرد.

تمیز کردن مبل استیل با سرکه و مایع دستشویی

برای تمیز کردن مبل استیل یک سلطل آب مقطر آماده کنید. برای تمیز کاری مبل سلطنتی، آب لوله کشی توصیه نمی شود. آب لوله کشی دارای املاح معدنی است و امکان شست و شوی مطلوب مبل سلطنتی را فراهم نمی کند.

 • سه دستمال پارچه‌ای تمیز در رنگ روشن آماده کنید.
 • مایع دستشویی و سرکه مقطر به عنوان حلال های مهم در تمیز کردن مبل سلطنتی مورد توجه قرار می گیرد.

توجه داشته باشید بعد از ترکیب مواد در آب مقطر باید محلول آماده شده بر روی قسمت کوچکی از مبل تست شود و آن گاه محلول را بر روی سایر نواحی مورد استفاده قرار دهید.

شروع به کار:

برای شروع کار ابتدا مبل سطلنتی را جاروبرقی بکشید. با این کار می توانید گرد و غبار را از دل مبلمان بیرون بکشید.

برای ترکیب محلول شست و شو، باید یک قاشق غذا خوری مایع دستشویی و یک قاشق غذاخوری سرکه را در ۲ فنجان آب مقطر میکس کنید. در ادامه دستمال پارچه‌ای را بردارید و به مواد محلول آغشته نمایید.

در ادامه پارچه را بر روی نقاط لکه دار مبل سلطنتی بکشید. بهتر است از مالش دادن پارچه بر روی مبلمان اجتناب کنید. این موضوع می تواند باعث آسیب به بافت مبلمان شود. مبل را بیش از حد خیس نکنید. زیرا اگر رطوبت به درون الیاف پارچه نفوذ کند خشک کردن آن بدون دستگاه به سادگی میسر نمی‌باشد. این امر ممکن است سبب از ریخت افتادن پارچه و از دست دادن شکل اولیه آن در طول زمان شود. دقت کنید مواد شوینده به قسمت چوبی مبل نفوذ نکند. زیرا رطوبت میتواند باعث ایجاد پوسیدگی و ترک در چوب شود. اگر این اتفاق افتاد بلافاصله چوب را خشک کنید.

حالا یک پارچه میکروفیبر تمیز دیگر بردارید و با آب مقطر مرطوب کنید. در واقع این پارچه تنها با آب مرطوب می شود. بر روی محل لکه گیری شده بکشید تا اثری از صابون باقی نماند. برای مرحله سوم تمیز کردن مبل سلطنتی آماده شوید. از یک پارچه میکروفیبر دیگر برای خشک کردن محل لکه استفاده نمایید و به این ترتیب کار را به پایان برسانید.

اگر تمایل دارید برای تمیز کردن مبل سلطنتی از برس خشک بهره مند شوید، بهتر است این برس را در نوع موی طبیعی و سفت انتخاب کنید. برس خشک برای از بین بردن ذرات شل مبل کاربرد دارد. برس خشک می تواند بیرون آورنده گرد و غبار از داخل مبل به سطح مبل باشد.

تمیز کردن مبل استیل
تمیز کردن مبل استیل

از بین بردن لکه های مبل سلطنتی با جوش شیرین

جوش شیرین از مواد طبیعی موثر برای از بین بردن لکه ها و  تمیز کردن مبل سلطنتی است. جوش شیرین از قدرت پاک کنندگی نسبتاً خوبی برخوردار است. هرچند بیشترین کاربرد آن برای از بین بردن بوی نامطبوع مبلمان می‌باشد.

لکه ها در برابر جوش شیرین تا حدی سست می شوند و به راحتی پاک می گردند. امکان از بین بردن لکه های عمیق با محلول جوش شیرین فراهم است. برای تهیه محلول جوش شیرین باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید.

در محلول جوش شیرین از حدود یک دوم آب و یک دوم جوش شیرین استفاده می شود. محلول جوش شیرین باید بعد از ترکیب حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی لکه گذاشته شود. این موضوع مختص محلول مرطوب نیست. در واقع شما می توانید جوش شیرین را بدون آب و به شکل خشک بر روی مبل سلطنتی مورد استفاده قرار دهید. در هر دو حالت پاکسازی خشک یا مرطوب باید حدود بیست دقیقه به جوش شیرین زمان دهید. آن گاه از جاروبرقی برای جمع آوری جوش شیرین خیس یا خشک استفاده کنید.

برای این که جوش شیرین جذب لکه شود، حدود بیست دقیقه زمان نیاز دارید. بنابراین بعد از گذشت بیست دقیقه می توان انتظار عملکرد مثبتی از جوش شیرین داشت. اگر از جوش شیرین برای تمیز کردن مبل سطلنتی بهره مند می شوید، بهتر است ابتدا آن را بر روی قسمت کوچکی امتحان کنید.

ما در آموزش کوتاه دیگر بهترین روش ها تمیز کردن مبل با جوش شیرین را بیان کرده و روش ساخت شوینده بسیار موثر با ترکیب چند ماده خانگی برای از بین بردن لکه ها را گفته ایم. در صورت تمایل تمیز کردن مبل با جوش شیرین را بخوانید.

پیشنهاد مطالعه: اگر لکه جوهر خودکار روی مبل شما وجود دارد، آموزش پاک کردن لکه خودکار روی مبل را بخوانید و با آسان ترین روش ها آشنا شوید.

استفاده از پاک کننده ها

پاک کننده های حلال نیز گزینه خوبی برای تمیز کردن مبل سلطنتی هستند. این پاک کننده ها باید در حین تمیزکاری مبل سلطنتی بر روی قسمت کوچکی مورد استفاده قرار بگیرند.

بعد از تمیز کردن مبل سلطنتی از یک پارچه حوله ای برای خشک کردن مبلمان استفاده کنید.

براق و تمیز کردن چوب مبل استیل

بخش مهمی از مبلمان سلطنتی از چوب تشکیل شده و همین موضوع تمیزکاری چوب مبل استیل را حائز اهمیت می نماید. برای تمیز و براق کردن کردن چوب مبل استیل یک دستمال میکروفیبر تمیز نیاز دارید. از محلول شست و شوی آماده شده با مایع ظرفشویی و آب، مایع دستشویی و آب یا محلول های طبیعی برای پاکسازی چوب های مبل استیل بهره مند شوید. توجه داشته باشید بعد از تمیز کردن چوب مبل سلطنتی، باید نسبت به خشک کردن فوری اقدام کنید تا از پوسیده شدن چوب جلوگیری شود. برای این کار از یک دستمال ضخیم یا حوله کمک بگیرید.

“همچنین میتوانید از پارافین یا گلیسیرین نیز برای پاک کردن قسمت های چوبی مبل سلطتنی استفاده کنید.”

علاوه بر پارافین در صورتی که تمایل به استفاده از محصولی کمی تخصصی تر به عنوان براق کننده چوب مبل سلطنتی دارید، انواع اسپری فوم براق کننده و پاک کننده چوب ایرانی و خارجی در بازار موجود است. پرفروش ترین اسپری براق کننده چوب مبل توسط برندهای گل پخش و واکو تولید میشود.

در هنگام استفاده از پارافین دقت کنید که پارچه مبل به روغن آغشته نشود. روغن گلیسیرین و یا پارافین با ایجاد یک لایه محافظ، سبب جلادهی و هرچه زیباتر شدن چوب مبل استیل شما میشود.

تمیز کردن قسمت چوبی مبل با واکس چوب

برای تمیز کردن چوب مبلمان ، از واکس چوب هم میتوانید استفاده کنید. بهترین بازه استفاده از این واکس چوب سه ماه یکبار میباشد و در بقیه موارد بهتر است گردگیری های هفته به هفته با دستمال خشک انجام شود.

واکس چوب
انواع واکس چوب را میتوانید در بازار تهیه کرده و مطابق با دستورالعمل نوشته شده روی آن قسمت های چوبی مبل را براق کنید.

برای جدا کردن آدامس چسبیده شده به چوب میتوانید از یخ استفاده کنید. شیوه کار را اینجا بخوانید: پاک کردن لکه آدامس روی مبل

بایدها و نبایدها در نگهداری چوب مبل سلطنتی:

کمتر وسیله ای در خانه به اندازه وسایل چوبی به محیط احساس طبیعی بودن می‌بخشد. وسایل چوبی از جمله مبلمان های سلطنتی و استیل، در اکثر موارد بادوام ساخته شده و نگهداری آنها آسان است. با این حال آنها نیز از آسیب در امان نیستند. دستورالعمل های زیر را دنبال کنید تا همواره چوب مبلمان استیل خود را در بهترین شرایط نگه دارید:

 • به طور هفتگی یا حداکثر ماهانه با استفاده از دستمال بدون پرز و واکس مخصوص چوب ، چوب مبل ها را جلا دهید
 • جهت جلوگیری از از بین رفتن رطوبت چوب ، مبلمان را از منابع گرمایشی و سرمایشی دور نگه دارید.
 • جهت جلوگیری از کدر شدن مبل ها، آنها را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید.
 • اگر هرگونه وسیله ای روی دسته چوبی مبل یا میز چوبی گذاشته اید، آنها را هرچند وقت یک بار جابجا کنید تا از خود آثاری باقی نگذارند
 • زیر بشقاب‌ها و ظروف داغ از زیر پشقابی و نوشیدنی‌ها نیز از زیر لیوانی استفاده کنید.
 • قرار دادن روزنامه ها و مجلات روی سطوح چوبی. جوهر این وسایل ممکن است نشت کرده و به چوب آسیب برساند.
 • استفاده از وسایل تیز ، ساینده یا مواد شیمیایی خشن در مبلمان چوبی.
 • باقی ماندن یک لیوان برای مدت طولانی روی چوب

پیشنهاد مطالعه: در صورتی که چوب مبلمان شما دچار ترک های عمیقی شده است پیشنهاد میکنیم ترمیم ترک خوردگی چوب مبل را بخوانید و با روش ارزان خودتان مبل را در منزل تعمبر کنید.

تمیز کردن مبل سلطنتی با کمک متخصصین:

از آنجا که رویه و پارچه مبلمان سلطنتی از حساسیت بالایی برخوردار است. بنابراین بهتر است ابتدا مواد شوینده مناسب برای پارچه و رویه را انتخاب کنید. برای تمیزکاری مطلوب مبلمان استیل بهتر است از نیروی متخصص و آموزش دیده بهره مند شوید. این نیروی متخصص می توانند در کمترین زمان ممکن اقدام به شستشوی مبل در منزل نمایند. ما در مجموعه ایران تی اس ام با بررسی نظریات مشتریان عزیز و همچنین بررسی سوابق و تجربیات تکسین های مبل شویی، ممتازترین نفرات را در سراسر ایران به شما عزیزان معرفی می‌کنیم. تمامی دستگاه ایشان از برندهای معتبر بوده و بموقع سرویس های دوره‌ای انجام شده و فیلترها تعویض می‌گردنند.

بهترین تکنسین های مبل شویی را از دیدگاه ساکنین شهر خود را ببینید.

شستشوی مبل سلطنتی در خانه
شستشوی مبل سلطنتی در خانه با دستگاه

منابع:

livingspaces.com

royalfurniture.com

[simple-author-box]
قبل از عید با این روش مبل‌ها رو تمیز کن!

چیزی تا آخر سال نمونده اگه میخوای یه روش آسون و ارزون برای تمیز کردن [...]

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ بررسی مزایا و معایب

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ کاور مبل ژلاتینی نوعی از پیراهن مبل است که با استفاده [...]

چرا تمیز کردن مبلمان مهم است و بهترین روش آن چیست؟

مبلمان یکی از بخش های مهم و پرکاربرد خانه ها و محل های کار است. [...]

انواع اسفنج مبل; بهترین اسفنج برای تعمیر مبل کدام است

اسفنج پرکاربردترین متریال برای زیرکار مبل است. تعمیرکاران و تولیدکنندگان مبل از انواع مختبف اسفنج [...]

تعمیر مبل راحتی در خانه

معرفی ۳ تعمیرکار مبل راحتی برتر در تهران قصد داریم ۳ تعمیرکار مبل راحتی را [...]

پاک کردن نجاست روی مبل

روش پاک کردن نجاست روی مبل مبلمان ممکن است در اثر ادرار و یا ریختن [...]

تمیز کردن مبل با صابون

در این مطلب کوتاه میخواهیم نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون به را [...]

خرید مبل جدید یا تعمیر مبل قدیمی، کدام بهتر است؟

تعمیر یا خرید مبل کدام به صرفه است؟ این یک پرسش رایج برای بسیاری از [...]

۱۰ نکته مهم در انتخاب مبل برای فضا های کوچک

آیا میخواهید برای آپارتمان کوچک خود که فضای کمی در سالن پذیرایی دارد مبل خریداری [...]

مبل اسکلت فلزی بهتر است یا اسکلت چوبی

اسکلت مبلمان که با نام های فریم، قاب و یا چهارچوب مبل نیز معرفی میشود [...]

تمیز کردن لکه های مبل

بهترین روش برای تمیز کردن لکه‌های مبل، به نوع پارچه و کد تمیز کردن بستگی [...]

چگونه مبلمان را تمیز و سالم نگهداریم؟ روش محافظت مبلمان از آلودگی های محیطی

روش تمیز نگه داشتن مبل و محافظت آن از آلودگی‌های محیطی بستگی به نوع جنس [...]

تعمیر رنگ مبل در منزل

تعمیر رنگ مبل در منزل ترمیم و رفع خط و خش روی چوب (تعمیر رنگ [...]

هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره

در اینجا من هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره را به شما میگویم. برای اطلاع [...]

تعویض پارچه مبل، صفر تا صد انتخاب پارچه و معرفی بهترین تعمیرات

با تعویض پارچه مبل و رویه کوبی آن میتوانید مبلمانی نو داشته باشید. البته با [...]

نکات مهم در تشخیص مبل باکیفیت

اگر تصمیم به خرید مبل دارید و یا میخواهید مبلمان قدیمی خود را تعمیر کنید، [...]

انتخاب کوسن

تعویض کوسن های مبل یک روش آسان و ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل و نوسازی [...]

انتخاب پارچه مبل

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. انتخاب پارچه مبل انتخاب پارچه مبل خیلی مهم [...]

بررسی دلایل فرورفتگی مبل و افت نشیمن آن، روش تعمیر

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. علت نشست نشیمن مبل تعمیر فرو رفتگی مبل [...]

نکات مهم هنگام خرید مبل

چگونه مبل مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟ این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. خرید [...]

معرفی ۳ نوع چوب در مبل سازی

بهترین چوب برای مبل این ویدئو از مجموعه mobljagvar انتخاب شده است. معرفی ۳ نوع [...]

رفع صدایی جیر جیر (قژ قژ) فنر مبل به صورت حرفه ای

اگر مبلمان فنری دارید گاهی ممکن است بعد از مدتی استفاده صدایی قژ قژ فنر [...]

مبل ها را خودمان بشوییم یا به مبل شویی بسپاریم

شستشوی مبل را خود انجام دهیم یا به مبل شویی بسپاریم مبل ها نیز مانند [...]

2 دیدگاه

تمیز کردن کاور مبل طلقی

نحوه شستن کاور پلاستیکی مبل تمیز کردن کاور مبل طلقی که با اسامی کاور پلاستیکی، [...]

تمیز کردن مبل; بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل

بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل و از بین بردن لکه ها با محلول های [...]

پارچه مبلی ترک

پارچه مبلی ترک پارچه‌های مبلی تولید شده در کشور ترکیه به طور کلی برای کیفیت [...]

تعمیر مبل راحتی

تعمیرات مبل راحتی بهترین کارگاه های تعمیرات مبل جهت تعمیر مبل راحتی توسط همکاران ما [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای

تمیز کردن مبل پارچه ای انواع لکه های مبل را به روش های زیر پاک [...]

راهنمای انتخاب رنگ پارچه مبلی با توجه به جنس پارچه

چگونه رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟ با انتخاب درست رنگ پارچه مبلی سالن پذیرایی [...]

۱۵ ترفند افزایش طول عمر مبل و نگهداری بهتر آن

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. چگونه مبلمان بیشتر عمر کند؟ مبلمان یکی از [...]

پارچه مبلی; ۲۲ پارچه مبل پرفروش در ایران و معرفی فروشندگان معتبر

بهترین پارچه مبلی با توجه به مدل مبلمان و معرفی فروشندگان پارچه مبلی در جنس [...]

تعمیر مبل استیل

تعمیر مبل استیل; ۲۱ نمونه تعمیرات مبل استیل، تلفن و قیمت بهترین تعمیرکار بهترین تعمیرات [...]

۲۱ مدل کاور مبل، معرفی بهترین دوزندگان، بهترین روکش مبل

انواع کاور مبل را بشناسیم خرید کاور مبل یکی از روش های مناسب برای نگهداری [...]

1 دیدگاه

دوخت کاور صندلی

آموزش دوخت کاور صندلی دوخت کاور برای صندلی های نهارخوری، چرخدار، کامپیوتر و … علاوه [...]

آموزش دوخت کاور پلاستیکی مبل، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی (کاور پلاستیکی، ژلاتینی، طلقی) کاور مبل پلاستیکی یک راه حل [...]

12 دیدگاه

۶ بهترین مایع شوینده مبل برای دستگاه مبل شویی

معرفی انواع مایع مبل شویی و مواد شوینده مبل نانو اگر تاکنون سرویس شستشوی مبل [...]

11 دیدگاه

معرفی انواع مبل، راهنمای خرید مبلمان، چه مبلی نخریم

راهنمای خرید مبل در این مطلب می‎خواهیم در باره انتخاب مبل مناسب صحبت کنیم. از [...]

رنگ کاری مبل

نحوه رنگ کاری مبل، معرفی بهترین تکنسین های رنگ آمیزی بهترین تکنسین های رنگکاری مبل [...]

آماده سازی زیرکار مبل جهت رنگکاری

مراحل تعمیر مبل: بررسی نحوه آماده سازی زیرکار مبل قبل از رنگکاری زیرکار مبل آماده [...]

تعمیر دسته مبل

تعمیر دسته مبل تعمیر دسته مبل راحتی و تعمیر دسته مبل استیل اگر دچار شکستگی [...]

۲۱ مدل رویه کوبی مبل; قیمت و معرفی بهترین رویه کوبان

رویه کوبی مبل به فرآیند سوار کردن بار برروی کلاف مبل و نصب پارچه روی [...]

از بین بردن لکه روی مبل

از بین بردن لکه روی مبل، ۹ لکه بر خانگی جهت تمیز کردن مبل از [...]

آموزش تمیز کردن مبل با جوش شیرین و از بین بردن لکه

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه تمیز کردن مبل با جوش شیرین یکی [...]

3 دیدگاه

آیا تعمیر مبل به صرفه است؟

کدام مبلمان ارزش تعمیر دارد؟ در چه شرایطی تعمیر مبل کار درستی است. اگر این [...]

مبل شویی; نمونه کارهای شستشوی مبل در منزل و محل

مبل شویی مبل شویی در منزل و محل به صورتی سیار چندسالی است که بسیار [...]

پاک کردن لکه قیر روی مبل

پاک کردن لکه قیر روی مبل با استفاده از اسپری حشره کش لکه قیر بسیار [...]

چرا شستشوی مبل در منزل اهمیت دارد؟

امروزه روش های بسیار آسانی برای مبل شویی در منزل وجود دارد. تکنسین های مبلشویی [...]

مبل شویی با دستگاه; مراحل و آموزش مبل شویی در منزل

مبل شویی با دستگاه مبل شویی با دستگاه در منزل از جمله خدماتی است که [...]

از بین بردن بو و لکه شیر روی فرش و مبل; ترفندهای آسان و سریع

در این آموزش کوتاه به بیان سریعترین و آسان ترین روش های تمیز کردن لکه [...]

تعمیر مبل ارزان; دلایل اصلی اختلاف قیمت مابین تعمیرکاران مبل

تعمیر مبل ارزان تعمیر مبلمان با قیمت پایین یکی از فاکتورهای بسیار مهم جهت انتخاب [...]

تفاوت فوم و اسفنج در تعمیر مبل، فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فوم یا اسفنج; کدام برای تعمیر مبل بهتر است؟ در ابتدا باید بدانید که فوم [...]

نکاتی جهت تعمیر مبل

۱- مطمئن شوید تمام پارچه ها و اسفنج های مبل جدا میشود و اصطلاحاً اسکلت [...]

نکاتی جهت افزایش طول عمر مبلمان

۱- هنگام چیدمان مبل دقت کنید که مبل ها اصطلاحاً سه لنگه نشده باشند. به [...]

تفاوت استفاده از کرک و اسفنج در تعمیر مبل

مقایسه دو مبل تعمیری با اسفنج و کرک کرک با استفاده از خورده پارچه های [...]

پاک کردن لکه ادرار از روی مبل و رفع نجاست ادرار

روش‌های پاک کردن لکه ادرار از روی مبل، از بین بردن بوی و رفع نجاست [...]

1 دیدگاه

تعویض پارچه مبل

۲۱ مدل تعویض پارچه مبل، معرفی بهترین روکوبی در شهر شما ۱۴۰۲ تعویض پارچه مبل [...]

2 دیدگاه

بهترین روش ترمیم ترک چوب مبل

ترمیم ترک چوب مبل مبل چوبی به مرور زمان و با توجه به شیوه نگهداری [...]

1 دیدگاه

پاک کردن شمع از روی فرش

بهترین روش از بین بردن لکه شمع از روی فرش پاک کردن شمع از روی [...]

تعمیر دکمه مبل

آموزش تعمیر دکمه مبل در خانه تعمیر دکمه مبل در خانه کار چندان دشواری نیست. [...]

11 دیدگاه

نحوه تمیز کردن مبل کرم، سفید و روشن

آموزش بهترین روش های تمیز کردن مبل رنگ کرم، سفید و روشن در خانه تمیز [...]

1 دیدگاه

شستن کوسن مبل; روش تمیز کردن بالشتک پشم شیشه، پر و الیاف

شستن کوسن مبل با و بدون ماشین لباسشویی شستن کوسن مبل نبز مانند شستشو و [...]

پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی مبل و فرش

بهترین روش پاک کردن لکه اسلایم روی مبل و از بین بردن لکه خمیر بازی طبق [...]

روش از بین بردن رنگ مو از روی مبل

بررسی روش ها از بین بردن رنگ مو از روی مبل و پاک کردن لکه [...]

1 دیدگاه

آموزش دوخت کوسن مبل

آموزش دوخت کوسن های زیبا در خانه فهرست مطالب آموزش کوسن ساده با چرخ خیاطی [...]

تعمیر مبل در منزل

تعمیر مبل در منزل، ۱۱ روش تعمیر مبل در خانه، معرفی بهترین تعمیرات مبل در [...]

14 دیدگاه

بهترین روش از بین بردن جای پایه مبل روی فرش

از بین بردن جای پایه مبل روی فرش یا موکت و بهترین روش جلوگیری از [...]

دوخت کاور مبل; آموزش گام به گام ۳ روش آسان، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل و معرفی بهترین دوزندگان آموزش دوخت کاور مبل و صندلی یکی [...]

33 دیدگاه

چگونه ترک های مبل چرمی را ترمیم کنیم؟

تعمیر مبل چرم تعمیر مبل چرمی ترک خورده چگونه است؟ آیا مبل چرم پوسته پوسته [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای، ۶ بهترین مایع برای شستشوی مبل و از بین بردن لکه

۶ بهترین مایع برای تمیز کردن مبل پارچه ای (به تفکیک جنس پارچه) برای تمیز [...]

3 دیدگاه

چگونه لکه آب را بر روی مبل پاک کنیم؟

از بین بردن لکه آب روی مبل از بین بردن لکه آب روی مبل گاهی [...]

7 دیدگاه

آموزش از بین بردن بوی سیگار روی مبل

از بین بردن بوی سیگار از مبل از بین بردن بوی سیگار از مبل گاهی [...]

از بین بردن جای سوختگی روی مبل

روش های ترمیم سوختگی مبل با سیگار، سشوار و اتو در این قسمت روش های [...]

5 دیدگاه

شستن فرش با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی فرش

آموزش جامع شستن فرش با وایتکس و روش های از بین بردن لکه و بوی [...]

آموزش تمیز کردن مبل سلطنتی; روش شستن مبل استیل و براق کردن چوب

تمیز کردن مبل سلطنتی (مبل استیل) به شیوه طبیعی و استاندارد تمیز کردن مبل سلطنتی [...]

5 دیدگاه

روش پاک کردن چسب از روی مبل ، فرش و لباس

بهترین روش‌های پاک کردن چسب رازی ، حرارتی ، قطره ای، یک دو سه و [...]

18 دیدگاه

۵ بهترین ترفند پاک کردن آدامس روی مبل و فرش

روش های آسان پاک کردن آدامس و از بین بردن لکه آن روی فرش و [...]

2 دیدگاه

آموزش جامع پاک کردن لکه چای روی مبل و فرش

روش های آسان برای پاک کردن لکه چای از روی مبل و فرش گاهی اوقات [...]

1 دیدگاه

۶ ترفند پاک کردن لاک از روی مبل و فرش

پاک کردن لاک از روی مبل چگونه است؟ پاک کردن لاک از روی مبل به [...]

9 دیدگاه

مبل شویی ارزان – بهترین شرکت های شستشوی مبل در منزل ارزان کدامند؟

مبل شویی ارزان مبل شویی ارزان در تهران را چگونه بیابیم؟ کدام شرکت ها ارزان [...]

2 دیدگاه

بهترین روشهای پاک کردن لکه شمع روی مبل

پاك كردن شمع از روي مبل در این مقاله کوتاه به بیان بهترین روش های [...]

1 دیدگاه

پاک کردن روغن از روی مبل یا فرش; ترفند آسان از بین بردن لکه چربی

پاک کردن لکه روغن روی مبل یا فرش در این آموزش کوتاه بهترین روش های [...]

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل; ترفند تمیز کردن انواع جوهر

۷ روش پاک کردن جوهر خودکار پاک کردن لکه جوهر خودکار یا ماژیک از روی [...]

6 دیدگاه

آموزش شستن مبل با وایتکس; از بین بردن لکه وایتکس و بهترین مواد شوینده

شستن مبل با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی مبل (بهترین مایع [...]

1 دیدگاه

آشنایی با انواع دستگاه مبل شویی

دستگاه مبل شویی بهترین دستگاه مبل شویی کدام است؟ از چه نوع دستگاه هایی برای [...]

۲ روش از بین بردن لکه شکلات روی مبل; ترفند تمیز کردن کاکائو

پاک کردن لکه کاکائو روی مبل چگونه لکه شکلات یا کاکائو را از روی مبل [...]

روش پاک کردن لکه خون از روی مبل; ۵ ترفند آسان

لکه خون روی مبل چگونه لکه خون خشک شده را از روی مبل پاک کنیم؟ [...]

7 دیدگاه

آموزش تمیز کردن و شستن مبل با شامپو فرش

شستن مبل با شامپو فرش چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد؟ شستن مبل [...]

چگونه از دوده گرفتن مبل جلوگیری کنیم

دوده گرفتن مبل و روش جلوگیری از آن دوده گرفتن مبل بخصوص در فصل زمستان [...]

تمیز کردن مبل مخمل; ۴ ترفند آسان پاک کردن لکه پارچه مخمل

تمیز کردن مبل مخمل  تمیز کردن مبل مخمل و شستن بموقع آن از نکات اساسی [...]

17 دیدگاه

شستن مبل حصیری و روش مراقبت و تمیز نگه داشتن آن 

شستن مبل حصیری و تمیز نگه داشتن آن  مبل حصیری، انتخابی شیک؛ محبوب و همه پسند [...]

تمیز کردن مبل چرمی و نحوه از بین بردن لکه روی چرم

تمیز کردن مبل چرمی تمیز کردن مبل چرمی در عین سادگی اهمیت بسیار زیادی دارد. [...]

شستن مبل پارچه ای

شستن مبل پارچه ای و نحوه صحیح تمیز کردن آن اجازه ندهید که لکه های [...]

طرز استفاده از بخارشوی برای مبل، شستن مبل با بخارشو در ۳ مرحله

شستن و تمیز کردن مبل با بخارشو در ۳ مرحله طرز استفاده از بخارشوی برای [...]

5 دیدگاه

شستن مبل در منزل و تمیز کردن لکه ها

آموزش شستن مبل در منزل و روش از بین بردن لکه ها، با لکه بر [...]

2 دیدگاه

5 دیدگاه برای “آموزش تمیز کردن مبل سلطنتی; روش شستن مبل استیل و براق کردن چوب

 1. آزیتا گفته:

  تشکر. واقعا آموزش کاربری و بدربخوری بود. من یه کاناپه چرمی هم تو خونه دارم. میشه تمیز کردن مبل چرمی رو هم آموزش بدید.

 2. حسنا گفته:

  سلام برای شیارهای چوب میل سلطنتی که گردوخاک گرفته چه وسیله ای نیازه پاکش کنیم قسمت منبت کاری شون

  • صبوری گفته:

   سلام ابتدا با استفاده از مسواک گرد و خاک داخل شیار رو پاک کنید. بهد از اون اگر رنگش رفته مینونید از روغن مخصوص و یا همرنگی چوب استفاده کنید. در صورتی که میزان رنگ پریدگی زیاده میتونید با مراجعه به بخش تعمیر مبل از تعمیرکار بخواین که براتون رنگ آمیزی انجام بده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *