۶ ترفند پاک کردن لاک از روی مبل و فرش

پاک کردن لاک ناخن از روی مبل

پاک کردن لاک از روی مبل چگونه است؟

پاک کردن لاک از روی مبل به راحتی امکانپذیر است. لاک ریخته شده روی مبل چه لاک ناخن باشد یا لاک غلط گیر قابل تمیز شدن است. آسان ترین روش پاك كردن لاك از روي مبل استفاده از لاک پاک کن های بدون استون است. یک ورق لک پاکن کن بدون استون را روی لکه لاک قرار دهید و یک دقیقه صبر کنید تا به لایه های آن نفوذ کند. سپس با استفاده از یک دستمال مرطوب لکه لاک را از بیرون به داخل تمیز کنید. توجه کنید که با توجه به اندازه لکه لاک و یا میزان خشک شدن آن شاید لازم باشد بیشتر از یک دقیقه صبر کنید. نمونه لاک پاک کن بدون استون را در تصویر زیر مشاهده کنید. در صورتی که این نوع لاک پاک کن را در خانه ندارید، میتوانید از روش هایی که در ادامه بیان میکنیم نیز استفاده کنید.

پاک کردن لاک روی مبل
لاک پاکن بدون استون روشی سریع برای پاک کردن لکه لاک روی مبل، فرش و لباس

بهترین مبل شویی از دیدگاه ساکنین شهر شما

فهرست مطالب

بهترین راه ها برای تمیز کردن لاک ناخن

پاک کردن لاک ناخن از روی مبل با سرکه و پراکسید هیدروژن (آب اکسیژنه)

پاک کردن لاک از پارچه مبل

پاک کردن لاک ناخن با استفاده از اسپری مو

روش های آسان برای تمیز کردن لاک ناخن یا غلط گیر از مبل با پارچه جیر

چگونه لاک ناخن را از مبل چرم پاک کنیم

استفاده از خمیردندان برای از بین بردن لاک روی مبل

پاک کردن لاک ناخن یا غلط گیر از روی فرش یا موکت

بهترین راه ها برای تمیز کردن لاک ناخن

پاک کردن لاک ناخن از روی مبل مخصوصاً اگر خشک شده باشد بسیار چالش برانگیز است. در اینجا چند راه حل برای این کار آورده شده است تا به شما نشان دهیم چگونه می توانید لاک ناخن را از روی مبل پارچه ای ، جیر یا مبل چرمی پاک کنید. برای حذف لکه لاک روی کوسن های مبل نیز از همین دستورالعمل ها پیروی کنید. همواره در همه مراحل برچسب مراقبت از مبل را بررسی کنید.

پاک کردن لاک ناخن از روی مبل با سرکه و پراکسید (آب اکسیژنه)

اگر به انواع حلال خشک شونده دسترسی ندارید ، لاک ناخن را با سرکه یا پراکسید هیدروژن و آب پاک کنید. این محلول ها نه تنها در تمیز کردن لکه لاک روی مبل بلکه روی فرش نیز موثر هستند. در اینجا نحوه پاک کردن لاک ناخن از روی مبل در چند مرحله ساده بیان میشود.

مواد لازم حهت پاک کردن لاک از روی مبل با سرکه و آب اکسیژنه

 • سرکه سفید

 • آب اکسیژنه

 • قوطی اسپری

 • آب گرم

 • پارچه تمیز

محلول آب اکسیژنه و سرکه را در قوطی اسپری بریزید. این محلول را بر روی لاک ناخن اسپری کنید و سپس با دستمال مرطوب شده با آب گرم پاک کنید. این عمل را تا رسیدن به نتیجه دلخواه ادامه دهید.

پاک کردن لاک از روی مبل پارچه ای

اگر در مرحله قبل نتیجه دلخواه بدست نیامد و هنوز آثاری از لاک ناخن مشاهده کردید میتوانید این روش را نیز امتحام کنید. به یاد داشته باشید ممکن است وسوسه شوید که از کمی سفیدکننده مانند وایتکس استفاده کنید ولی این کار میتواند به سرعت به پارچه مبل آسیب بزند. برای پارچه های روشن و یا سفید استفاده از لاک پاک کن گزینه مناسبی است.

پاک کردن لکه لاک
اگر میخواهید از استون جهت از بین بردن لکه لاک استفاده کنید، حتما آن را روی قسمت از پارچه مبل که خارج از دید است تست کنید و اگر آسیبی به پارچه مبل وارد نکرد از آن استفاده کنید.

مواد لازم:

 • لاک پاک کن

 • گوش پاک کن

 • پارچه سفید

مقداری پنبه و یا یک گوش پاک کن را به مقداری لاکپاکن  آغشته کنید. حال آن را به محل لکه بمالید. این کار را ادامه دهید تا نتیجه مطلوب بدست آید. در آخر با یک پارچه مرطوب شده با آب گرم محل را شستشو دهید. بهتر است بدانید که استون جزء حلال های بسیار قوی می‌باشد. و ممکن است موجوب آسیب رساندن به رنگ پارچه شود. لذا اگر میخواهید از استون استفاده کنید حتماً قبل از شروع آن را بر روی نقطه‌ای دور از دید روی مبل تست کنید. اگر آسیبی به پارچه وارد نشد میتوانید از آن استفاده کنید.

پاک کردن لاک روی مبل با استفاده از اسپری مو

اسپری مو یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای تمیز کردن و پاک کردن لاک ناخن می‌باشد. اسپری مو موجب سفید شدن پارچه نمیشود. ابتدا صبر کنید تا لاک کاملاً خشک شود. سپس محل لکه را روی مبل با اسپری مو اشباء کنید. هنگامی که لاک کاملاً خشک شد با استفاده از چیزی مثل موچین آن را از روی پارچه مبل جدا کنید. در اخر برای پاک سازی کامل محل را با جاروبرقی تمیز کنید. از این روش برای پاک کردن لاک روی فرش نیز میتوانید استفاده کنید. در صورت نیاز مراحل را تکرار کنید.

تمیز کردن لاک ناخن یا غلط گیر از روی مبل جیر

مبل جیر با مبل پارچه ای تفاوت هایی دارد. از این رو پاک کردن لاک از روی مبل جیر کمی متفاوت می‌باشد.

مواد لازم:

 • جوش شیرین

 • مسواک

 • الکل

 • پنبه

 • پارچه نرم

 • برس جیر

جوش شیرین را به عنوان ماده جاذب روی لکه لاک بمالید و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه باقی بماند. از مسواک برای شستشوی آرام لکه های جذب شده استفاده کنید.

اگر لکه هنوز وجود دارد ، مقداری الکل را به یک پنبه مالیده و لاک ناخن را پاک کنید ، در صورت لزوم پنبه را عوض کنید. اجازه دهید محل خشک شود و سپس با استفاده از برس جیر محل را تمیز کنید

چگونه لاک ناخن را از روی مبل چرمی پاک کنیم

پاک کردن لاک ناخن از چرم آنقدرها هم که فکر می کنید دشوار نیست ، حتی اگر این لکه در اثر لاک ناخن قرمز یا باشد. تمام آنچه شما نیاز دارید کمی الکل و پنبه است.

تمیز کردن لکه ناخن روی مبل چرمی
تمیز کردن لکه ناخن روی مبل چرمی

مواد لازم:

 • الکل مالشی

 • مقدار پنبه

 • آب سرد

 • مایع ظرفشویی

 • ظرف

مقداری الکل مالشی بر روی یک پارچه سفید یا پنبه بریزید و محل را پاک کنید. لکه لاک را طوری مالش ندهید که باعث گسترش آن به بیرون شود. این کار را با استفاده از پنبه های تازه ادامه دهید تا نتیجه دلخواه بدست آید.

یک ظرف کوچک را با آب و چند قطره مایع ظرف شویی پر کنید. مقداری از محلول شوینده را روی پارچه نرم بمالید و با استفاده از حرکت دورانی ، همه باقی مانده های لاک را پاک کنید. محل را با پارچه کاملا خشک کنید.

استفاده از خمیر دندان برای پاک کردن لاک از روی مبل

مقداری خمیر دندان را روی یک پنبه آغشته کنید تا لاک آن پاک شود. خمیر دندان حاوی اتیل استات است که در مواد پاک کننده لاک ناخن وجود دارد.

روش کار بسیار ساده است. فقط کافیست یک تیوپ خمیر دندان بردارید. اگرچه خمیردندان معمولی نیز موثر است. ولی در صورتی که خمیدندان سفیدکننده دندان دارید انتخاب بهتری است. خمیردندان حاوی اتیل استات است که در بیشتر پاک کننده های لاک ناخن نیز یافت می شود. به همین دلیل ، می توان از آن برای از بین بردن لاک ناخن استفاده کرد. برای پاک کردن لاک ناخن با خمیر دندان این مراحل را دنبال کنید:

یک پنبه را به خمیر دندان آغشته کنید و بروی محل لکه بمالید. محل را کمی مالش دهید و به آرامی بخراشید. سپس با پارچه تمیز و آب سرد محل را بشویید.

ترفندهای پاک کردن لاک ناخن از روی فرش یا موکت

به ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. سریع عمل کنید. به محض ریختن لاک بر روی فرش آن را پاک کنید. هرچه مدت زمان بیشتری از ایجاد لکه بگذرد، از بین رفتن آنها نیز دشوارتر می‌شود.
 2. با استفاده از یک قاشق یا لبه پشتی یک چاقو تا جایی که ممکن است و به فرش آسیب نمیرساند، لاک خشک شده را از روی فرش بتراشید.
 3. از پاک کننده لاک ناخن بدون روغن یا الکل مالشی استفاده کنید. آن را روی پارچه ریخته و لکه را به آرامی پاک کنید. این کار را تکرار کنید تا جایی که لاک بیشتری به پارچه جذب نشود. از پاک کننده لاک ناخن به میزان کم استفاده کنید ، زیرا ممکن است به رنگ فرش آسیب وارد کند.
 4. محلولی از مایع ظرفشویی و آب گرم درست کنید. دقت کنید که محلول بیش از حد غلیظ نباشد. حتما از مایع ظرفشویی بدون لانولین یا سفید کننده (وایتکس) استفاده کنید.محل لکه را با پارچه ای که در محلول مواد شوینده آغشته شده است ، پاک کنید. با این کار پاک کننده لاک ناخن و آخرین تکه های لاک از بین می‌رود. با پارچه تمیز محل را خشک کنید. این کار را تکرار کنید تا نتیجه مطلوب بدست آید.
 5. اسپری آب داغ در این مرحله بسیار مفید است.
 6. یک برگ دستمال کاغذی روی محل بگذارید و یک حوله روی آن قرار دهید. سپس یک وسیله نسبتاً سنگین روی حوله قرار دهید. و مدتی صبر کنید. این کار آخرین قطرات رطوبت را جمع‌آوری می‌کند.

علاوه بر روش بالا استفاده از خمیردندان نیز روشی موثری برای پاک کردن لاک ناخن از روی فرش می‌باشد. روش استفاده از خمیرداندان چند پارگراف بالاتر توضیح داده شده است.

پاک کردن لاک ناخن از روی فرش
پاک کردن لاک ناخن از روی فرش (عکس متعلق می‌باشد به familyhandyman)

با استفاده از روش های بالا میتوانید لکه های ایجاد شده توسط لاک را به آسانی پاک کنید.

جهت انتخاب بهترین مواد شوینده برای پاک کردن لکه از روی مبل پیشنهاد میکنیم مقاله مریوط را مطالعه کنید.

برخی مواقع پارچه مبل یا فرش بسیار حساس است یا مدت زیادی از ایجاد لکه گذشته است. پیشنهاد می‌کنیم در چنین مواردی از تکنسین های حرفه‌ای مبل شویی در منزل استفاده کنید. به یاد داشته باشید ما در مرکز خدمات ایران هموراه بهترین تکنسین را جهت مبل شویی در منزل با کیفیت بالا و قیمت مناسب، به شما معرفی می‌کنیم.

این آموزش ترجمه ای میباشد از :

www.tipsbulletin.com/how-to-remove-nail-polish-from-a-couch

https://home.howstuffworks.com/home-improvement/household-hints-tips/cleaning-organizing/how-to-get-fingernail-polish-out-of-carpet.htm

قبل از عید با این روش مبل‌ها رو تمیز کن!

چیزی تا آخر سال نمونده اگه میخوای یه روش آسون و ارزون برای تمیز کردن [...]

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ بررسی مزایا و معایب

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ کاور مبل ژلاتینی نوعی از پیراهن مبل است که با استفاده [...]

چرا تمیز کردن مبلمان مهم است و بهترین روش آن چیست؟

مبلمان یکی از بخش های مهم و پرکاربرد خانه ها و محل های کار است. [...]

انواع اسفنج مبل; بهترین اسفنج برای تعمیر مبل کدام است

اسفنج پرکاربردترین متریال برای زیرکار مبل است. تعمیرکاران و تولیدکنندگان مبل از انواع مختبف اسفنج [...]

تعمیر مبل راحتی در خانه

معرفی ۳ تعمیرکار مبل راحتی برتر در تهران قصد داریم ۳ تعمیرکار مبل راحتی را [...]

پاک کردن نجاست روی مبل

روش پاک کردن نجاست روی مبل مبلمان ممکن است در اثر ادرار و یا ریختن [...]

تمیز کردن مبل با صابون

در این مطلب کوتاه میخواهیم نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون به را [...]

خرید مبل جدید یا تعمیر مبل قدیمی، کدام بهتر است؟

تعمیر یا خرید مبل کدام به صرفه است؟ این یک پرسش رایج برای بسیاری از [...]

۱۰ نکته مهم در انتخاب مبل برای فضا های کوچک

آیا میخواهید برای آپارتمان کوچک خود که فضای کمی در سالن پذیرایی دارد مبل خریداری [...]

مبل اسکلت فلزی بهتر است یا اسکلت چوبی

اسکلت مبلمان که با نام های فریم، قاب و یا چهارچوب مبل نیز معرفی میشود [...]

تمیز کردن لکه های مبل

بهترین روش برای تمیز کردن لکه‌های مبل، به نوع پارچه و کد تمیز کردن بستگی [...]

چگونه مبلمان را تمیز و سالم نگهداریم؟ روش محافظت مبلمان از آلودگی های محیطی

روش تمیز نگه داشتن مبل و محافظت آن از آلودگی‌های محیطی بستگی به نوع جنس [...]

تعمیر رنگ مبل در منزل

تعمیر رنگ مبل در منزل ترمیم و رفع خط و خش روی چوب (تعمیر رنگ [...]

هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره

در اینجا من هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره را به شما میگویم. برای اطلاع [...]

تعویض پارچه مبل، صفر تا صد انتخاب پارچه و معرفی بهترین تعمیرات

با تعویض پارچه مبل و رویه کوبی آن میتوانید مبلمانی نو داشته باشید. البته با [...]

نکات مهم در تشخیص مبل باکیفیت

اگر تصمیم به خرید مبل دارید و یا میخواهید مبلمان قدیمی خود را تعمیر کنید، [...]

انتخاب کوسن

تعویض کوسن های مبل یک روش آسان و ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل و نوسازی [...]

انتخاب پارچه مبل

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. انتخاب پارچه مبل انتخاب پارچه مبل خیلی مهم [...]

بررسی دلایل فرورفتگی مبل و افت نشیمن آن، روش تعمیر

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. علت نشست نشیمن مبل تعمیر فرو رفتگی مبل [...]

نکات مهم هنگام خرید مبل

چگونه مبل مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟ این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. خرید [...]

معرفی ۳ نوع چوب در مبل سازی

بهترین چوب برای مبل این ویدئو از مجموعه mobljagvar انتخاب شده است. معرفی ۳ نوع [...]

رفع صدایی جیر جیر (قژ قژ) فنر مبل به صورت حرفه ای

اگر مبلمان فنری دارید گاهی ممکن است بعد از مدتی استفاده صدایی قژ قژ فنر [...]

مبل ها را خودمان بشوییم یا به مبل شویی بسپاریم

شستشوی مبل را خود انجام دهیم یا به مبل شویی بسپاریم مبل ها نیز مانند [...]

2 دیدگاه

تمیز کردن کاور مبل طلقی

نحوه شستن کاور پلاستیکی مبل تمیز کردن کاور مبل طلقی که با اسامی کاور پلاستیکی، [...]

تمیز کردن مبل; بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل

بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل و از بین بردن لکه ها با محلول های [...]

پارچه مبلی ترک

پارچه مبلی ترک پارچه‌های مبلی تولید شده در کشور ترکیه به طور کلی برای کیفیت [...]

تعمیر مبل راحتی

تعمیرات مبل راحتی بهترین کارگاه های تعمیرات مبل جهت تعمیر مبل راحتی توسط همکاران ما [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای

تمیز کردن مبل پارچه ای انواع لکه های مبل را به روش های زیر پاک [...]

راهنمای انتخاب رنگ پارچه مبلی با توجه به جنس پارچه

چگونه رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟ با انتخاب درست رنگ پارچه مبلی سالن پذیرایی [...]

۱۵ ترفند افزایش طول عمر مبل و نگهداری بهتر آن

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. چگونه مبلمان بیشتر عمر کند؟ مبلمان یکی از [...]

پارچه مبلی; ۲۲ پارچه مبل پرفروش در ایران و معرفی فروشندگان معتبر

بهترین پارچه مبلی با توجه به مدل مبلمان و معرفی فروشندگان پارچه مبلی در جنس [...]

تعمیر مبل استیل

تعمیر مبل استیل; ۲۱ نمونه تعمیرات مبل استیل، تلفن و قیمت بهترین تعمیرکار بهترین تعمیرات [...]

۲۱ مدل کاور مبل، معرفی بهترین دوزندگان، بهترین روکش مبل

انواع کاور مبل را بشناسیم خرید کاور مبل یکی از روش های مناسب برای نگهداری [...]

1 دیدگاه

دوخت کاور صندلی

آموزش دوخت کاور صندلی دوخت کاور برای صندلی های نهارخوری، چرخدار، کامپیوتر و … علاوه [...]

آموزش دوخت کاور پلاستیکی مبل، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی (کاور پلاستیکی، ژلاتینی، طلقی) کاور مبل پلاستیکی یک راه حل [...]

12 دیدگاه

۶ بهترین مایع شوینده مبل برای دستگاه مبل شویی

معرفی انواع مایع مبل شویی و مواد شوینده مبل نانو اگر تاکنون سرویس شستشوی مبل [...]

11 دیدگاه

معرفی انواع مبل، راهنمای خرید مبلمان، چه مبلی نخریم

راهنمای خرید مبل در این مطلب می‎خواهیم در باره انتخاب مبل مناسب صحبت کنیم. از [...]

رنگ کاری مبل

نحوه رنگ کاری مبل، معرفی بهترین تکنسین های رنگ آمیزی بهترین تکنسین های رنگکاری مبل [...]

آماده سازی زیرکار مبل جهت رنگکاری

مراحل تعمیر مبل: بررسی نحوه آماده سازی زیرکار مبل قبل از رنگکاری زیرکار مبل آماده [...]

تعمیر دسته مبل

تعمیر دسته مبل تعمیر دسته مبل راحتی و تعمیر دسته مبل استیل اگر دچار شکستگی [...]

۲۱ مدل رویه کوبی مبل; قیمت و معرفی بهترین رویه کوبان

رویه کوبی مبل به فرآیند سوار کردن بار برروی کلاف مبل و نصب پارچه روی [...]

از بین بردن لکه روی مبل

از بین بردن لکه روی مبل، ۹ لکه بر خانگی جهت تمیز کردن مبل از [...]

آموزش تمیز کردن مبل با جوش شیرین و از بین بردن لکه

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه تمیز کردن مبل با جوش شیرین یکی [...]

3 دیدگاه

آیا تعمیر مبل به صرفه است؟

کدام مبلمان ارزش تعمیر دارد؟ در چه شرایطی تعمیر مبل کار درستی است. اگر این [...]

مبل شویی; نمونه کارهای شستشوی مبل در منزل و محل

مبل شویی مبل شویی در منزل و محل به صورتی سیار چندسالی است که بسیار [...]

پاک کردن لکه قیر روی مبل

پاک کردن لکه قیر روی مبل با استفاده از اسپری حشره کش لکه قیر بسیار [...]

چرا شستشوی مبل در منزل اهمیت دارد؟

امروزه روش های بسیار آسانی برای مبل شویی در منزل وجود دارد. تکنسین های مبلشویی [...]

مبل شویی با دستگاه; مراحل و آموزش مبل شویی در منزل

مبل شویی با دستگاه مبل شویی با دستگاه در منزل از جمله خدماتی است که [...]

از بین بردن بو و لکه شیر روی فرش و مبل; ترفندهای آسان و سریع

در این آموزش کوتاه به بیان سریعترین و آسان ترین روش های تمیز کردن لکه [...]

تعمیر مبل ارزان; دلایل اصلی اختلاف قیمت مابین تعمیرکاران مبل

تعمیر مبل ارزان تعمیر مبلمان با قیمت پایین یکی از فاکتورهای بسیار مهم جهت انتخاب [...]

تفاوت فوم و اسفنج در تعمیر مبل، فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فوم یا اسفنج; کدام برای تعمیر مبل بهتر است؟ در ابتدا باید بدانید که فوم [...]

نکاتی جهت تعمیر مبل

۱- مطمئن شوید تمام پارچه ها و اسفنج های مبل جدا میشود و اصطلاحاً اسکلت [...]

نکاتی جهت افزایش طول عمر مبلمان

۱- هنگام چیدمان مبل دقت کنید که مبل ها اصطلاحاً سه لنگه نشده باشند. به [...]

تفاوت استفاده از کرک و اسفنج در تعمیر مبل

مقایسه دو مبل تعمیری با اسفنج و کرک کرک با استفاده از خورده پارچه های [...]

پاک کردن لکه ادرار از روی مبل و رفع نجاست ادرار

روش‌های پاک کردن لکه ادرار از روی مبل، از بین بردن بوی و رفع نجاست [...]

1 دیدگاه

تعویض پارچه مبل

۲۱ مدل تعویض پارچه مبل، معرفی بهترین روکوبی در شهر شما ۱۴۰۲ تعویض پارچه مبل [...]

2 دیدگاه

بهترین روش ترمیم ترک چوب مبل

ترمیم ترک چوب مبل مبل چوبی به مرور زمان و با توجه به شیوه نگهداری [...]

1 دیدگاه

پاک کردن شمع از روی فرش

بهترین روش از بین بردن لکه شمع از روی فرش پاک کردن شمع از روی [...]

تعمیر دکمه مبل

آموزش تعمیر دکمه مبل در خانه تعمیر دکمه مبل در خانه کار چندان دشواری نیست. [...]

11 دیدگاه

نحوه تمیز کردن مبل کرم، سفید و روشن

آموزش بهترین روش های تمیز کردن مبل رنگ کرم، سفید و روشن در خانه تمیز [...]

1 دیدگاه

شستن کوسن مبل; روش تمیز کردن بالشتک پشم شیشه، پر و الیاف

شستن کوسن مبل با و بدون ماشین لباسشویی شستن کوسن مبل نبز مانند شستشو و [...]

پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی مبل و فرش

بهترین روش پاک کردن لکه اسلایم روی مبل و از بین بردن لکه خمیر بازی طبق [...]

روش از بین بردن رنگ مو از روی مبل

بررسی روش ها از بین بردن رنگ مو از روی مبل و پاک کردن لکه [...]

1 دیدگاه

آموزش دوخت کوسن مبل

آموزش دوخت کوسن های زیبا در خانه فهرست مطالب آموزش کوسن ساده با چرخ خیاطی [...]

تعمیر مبل در منزل

تعمیر مبل در منزل، ۱۱ روش تعمیر مبل در خانه، معرفی بهترین تعمیرات مبل در [...]

14 دیدگاه

بهترین روش از بین بردن جای پایه مبل روی فرش

از بین بردن جای پایه مبل روی فرش یا موکت و بهترین روش جلوگیری از [...]

دوخت کاور مبل; آموزش گام به گام ۳ روش آسان، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل و معرفی بهترین دوزندگان آموزش دوخت کاور مبل و صندلی یکی [...]

33 دیدگاه

چگونه ترک های مبل چرمی را ترمیم کنیم؟

تعمیر مبل چرم تعمیر مبل چرمی ترک خورده چگونه است؟ آیا مبل چرم پوسته پوسته [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای، ۶ بهترین مایع برای شستشوی مبل و از بین بردن لکه

۶ بهترین مایع برای تمیز کردن مبل پارچه ای (به تفکیک جنس پارچه) برای تمیز [...]

3 دیدگاه

چگونه لکه آب را بر روی مبل پاک کنیم؟

از بین بردن لکه آب روی مبل از بین بردن لکه آب روی مبل گاهی [...]

7 دیدگاه

آموزش از بین بردن بوی سیگار روی مبل

از بین بردن بوی سیگار از مبل از بین بردن بوی سیگار از مبل گاهی [...]

از بین بردن جای سوختگی روی مبل

روش های ترمیم سوختگی مبل با سیگار، سشوار و اتو در این قسمت روش های [...]

5 دیدگاه

شستن فرش با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی فرش

آموزش جامع شستن فرش با وایتکس و روش های از بین بردن لکه و بوی [...]

آموزش تمیز کردن مبل سلطنتی; روش شستن مبل استیل و براق کردن چوب

تمیز کردن مبل سلطنتی (مبل استیل) به شیوه طبیعی و استاندارد تمیز کردن مبل سلطنتی [...]

5 دیدگاه

روش پاک کردن چسب از روی مبل ، فرش و لباس

بهترین روش‌های پاک کردن چسب رازی ، حرارتی ، قطره ای، یک دو سه و [...]

18 دیدگاه

۵ بهترین ترفند پاک کردن آدامس روی مبل و فرش

روش های آسان پاک کردن آدامس و از بین بردن لکه آن روی فرش و [...]

2 دیدگاه

آموزش جامع پاک کردن لکه چای روی مبل و فرش

روش های آسان برای پاک کردن لکه چای از روی مبل و فرش گاهی اوقات [...]

1 دیدگاه

۶ ترفند پاک کردن لاک از روی مبل و فرش

پاک کردن لاک از روی مبل چگونه است؟ پاک کردن لاک از روی مبل به [...]

9 دیدگاه

مبل شویی ارزان – بهترین شرکت های شستشوی مبل در منزل ارزان کدامند؟

مبل شویی ارزان مبل شویی ارزان در تهران را چگونه بیابیم؟ کدام شرکت ها ارزان [...]

2 دیدگاه

بهترین روشهای پاک کردن لکه شمع روی مبل

پاك كردن شمع از روي مبل در این مقاله کوتاه به بیان بهترین روش های [...]

1 دیدگاه

پاک کردن روغن از روی مبل یا فرش; ترفند آسان از بین بردن لکه چربی

پاک کردن لکه روغن روی مبل یا فرش در این آموزش کوتاه بهترین روش های [...]

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل; ترفند تمیز کردن انواع جوهر

۷ روش پاک کردن جوهر خودکار پاک کردن لکه جوهر خودکار یا ماژیک از روی [...]

6 دیدگاه

آموزش شستن مبل با وایتکس; از بین بردن لکه وایتکس و بهترین مواد شوینده

شستن مبل با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی مبل (بهترین مایع [...]

1 دیدگاه

آشنایی با انواع دستگاه مبل شویی

دستگاه مبل شویی بهترین دستگاه مبل شویی کدام است؟ از چه نوع دستگاه هایی برای [...]

۲ روش از بین بردن لکه شکلات روی مبل; ترفند تمیز کردن کاکائو

پاک کردن لکه کاکائو روی مبل چگونه لکه شکلات یا کاکائو را از روی مبل [...]

روش پاک کردن لکه خون از روی مبل; ۵ ترفند آسان

لکه خون روی مبل چگونه لکه خون خشک شده را از روی مبل پاک کنیم؟ [...]

7 دیدگاه

آموزش تمیز کردن و شستن مبل با شامپو فرش

شستن مبل با شامپو فرش چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد؟ شستن مبل [...]

چگونه از دوده گرفتن مبل جلوگیری کنیم

دوده گرفتن مبل و روش جلوگیری از آن دوده گرفتن مبل بخصوص در فصل زمستان [...]

تمیز کردن مبل مخمل; ۴ ترفند آسان پاک کردن لکه پارچه مخمل

تمیز کردن مبل مخمل  تمیز کردن مبل مخمل و شستن بموقع آن از نکات اساسی [...]

17 دیدگاه

شستن مبل حصیری و روش مراقبت و تمیز نگه داشتن آن 

شستن مبل حصیری و تمیز نگه داشتن آن  مبل حصیری، انتخابی شیک؛ محبوب و همه پسند [...]

تمیز کردن مبل چرمی و نحوه از بین بردن لکه روی چرم

تمیز کردن مبل چرمی تمیز کردن مبل چرمی در عین سادگی اهمیت بسیار زیادی دارد. [...]

شستن مبل پارچه ای

شستن مبل پارچه ای و نحوه صحیح تمیز کردن آن اجازه ندهید که لکه های [...]

طرز استفاده از بخارشوی برای مبل، شستن مبل با بخارشو در ۳ مرحله

شستن و تمیز کردن مبل با بخارشو در ۳ مرحله طرز استفاده از بخارشوی برای [...]

5 دیدگاه

شستن مبل در منزل و تمیز کردن لکه ها

آموزش شستن مبل در منزل و روش از بین بردن لکه ها، با لکه بر [...]

2 دیدگاه

9 دیدگاه برای “۶ ترفند پاک کردن لاک از روی مبل و فرش

 1. فرناز گفته:

  خیلی از آموزش خوبتون متشکرم. متاسفانه روی دسته کاناپه مون لکه لاک قرمز بود. با سرکه و جوش شیرین خیلی خوب پاک شد. اصلاً فکرشم نمیکردم اینقدر راحت باشه.!!!

 2. ااا گفته:

  من از محلول سرکه و آمونیاک واسه لکه لاک ناخن رو فرش استفاده کردم خیلی موثر بود. البته شنیدم سرکه هم واسه لاک خیلی خوبه. که اینجا هم گفته.

 3. مریم گفته:

  اگر جنس مبل مخل هست بهترین را پاک کردن اینه که پاکش نکنیم. فقط با یه قیچی کوچک خیلی کم نوک الیاف رو بچنیم. با تشکر از آموزش خوبتون

 4. مینا گفته:

  ممنون از اطلاعات مفیدتون. لاک ریختم رو فرشمون مونده بودم چجوری به مامانم بگم خخخخخخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *