طرز استفاده از بخارشوی برای مبل، شستن مبل با بخارشو در ۳ مرحله

شستن مبل با بخارشو

شستن و تمیز کردن مبل با بخارشو در ۳ مرحله

طرز استفاده از بخارشوی برای مبل یکی از سوالاتی است که در ذهن بسیاری وجود دارد. شستن مبل با بخارشو یکی از ایده های مناسب و ارزان جهت تمیز کردن مبل در منزل می باشد. تمیز کردن مبل با بخارشو راهکاری مناسب برای مبلهایی با الیاف مقاوم می‌باشد. بخار داغ باعث تمیز شدن کثیفی های سطح مبل و درخشندگی پارچه آن میشود.

هشدار: قبل از اینکه گرد وسایل خود را تمیز کنید ، اطمینان حاصل کنید که پارچه توانایی پاک شدن با روش های تمیز کردن آبی را داشته باشد. می توانید این اطلاعات را در برچسب مبلمان خود پیدا کنید. باید نوع روش تمیز کردن قابل قبول را برای آن لوازم خاص ذکر کند. اگر برچسب X را مشاهده می کنید ، به این معنی است که آب به طور دائمی به پارچه آسیب می زند ، و این علامت به این معنی است که نمی‌توانید از بخارشو استفاده کنید. به طور کلی اگر مبل شما از جنس مخمل، چرم و سایر وسایل ظزیف است حتماً برچسب مبل را چک کنید. بخار زیاد ممکن است به آنها آسیب برساند. پیشنهاد میکنیم حتماً ابتدا تاثیر بخارشو را در قیسمت هایی پنهام و خارج از دید مبل تست کنید. اگر احساس کردید که بخار کوچکترین آسیبی به مبلمان شما وارد میکند از استفاده از بخارشو صرف نظز کنید. برای این کار میتوانید یک پد نازک پارچه‌ای سفید و جاذب رنگ به نازل بخارشو بچسبانید. بعد ناحیه کوچکی را بخار بزنید و ۱۵ دقیقه صبر کنید. اگر آثاری از رنگ بر روی پد مشاهده کردید، بخارشو برای مبل شما مناسب نیست.

طرز استفاده بخارشوی برای مبل
طرز استفاده بخارشوی برای مبل

فهرست مطالب

مرحله اول: تمیز کردن مبل با جاروبرقی

مرحله دوم: شروع به کار با بخارشو (همراه با فیلم آموزشی)

مرحله سوم: با لکه های سرسخت چه کنیم؟

با تميز كردن مبل با بخارشو نه تنها لکه ها مبل تا حد مناسبی محو میشوند و همچنین گرد و خاک را از بین می رود، بلکه همه سطوح را ضد عفونی کرده و ،بیشتر عوامل بیماری زا مثل باکتری و ویروس را نیز از بین می برند. در نظر داشته باشید که بخارشوی ها معمولاً با انواع مختلف نازل عرضه میشوند. از آن نازلی استفاده کنید که توسط سازنده برای پارچه پیشنهاد شده است. با ما همراه باشید.

مرحله اول : اقدامات اولیه

۱-تمیز کردن مبل با جاروبرقی

در اولین قدم برای قبل از بیان طرز استفاده از بخارشوی برای مبل شما باید با جارو برقی هرگونه گرد و غبار ، زباله ، مواد حساسیت زا ، موی حیوان خانگی ، و آلودگی هایی که ممکن است روی پارچه باشد را تمیز کنید. برخی از این موارد در صورت مرطوب بودن در طی فرآیند تمیز کردن ، می توانند مبل شما را حتی آلوده تر کنند. وقت بگذارید و مطمئن شوید که هر شکافی را تمیز کرده اید. اگر مبلمان دارای بالش یا کوسن است ، آنها را برداشته و از هر طرف آنها جارو برقی بکشید. همچنین حتماً پشت مبلمان را جارو برقی بکشید. نباید هیچ چیز دیگری روی مبل یا وسایل دیگر باقی بماند تا روند آماده سازی جهت تمیز کردن با بخارشو را خراب کند.

تمیز کردن مبل با جاروبرقی
تمامی قسمت های مبل بویژه بین درز تشک ها و کناره های مبل را با سری مخصوص این کار تمیز کنید.

حتماً از اتصالات روی جاروبرقی متناسب با نوع لوازم خانگی که تمیز می کنید استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که کار شما به لوازم خانگی پارچه ای صدمه ای نزد.

۲-از بین بردن لکه ها

جهت شستن مبل با بخارشو ، اگر لکه های ظاهری سرسخت روی مبل وجود دارد ، آنها را با انواع لکه بر های خانگی و یا تجاری پاک کنید. ترکیب سرکه سفید، جوش شیرین و آبلیمو یک لکه بر خانگی قوی است. محلول را در محل لکه اسپری کنید و بعد از ۳ ال ۵ دقیقه با دستمال نخی تمیز و نمدار محل را آبکشی و خشک کنید. اگر این محلول تاثیر کافی نداشت ما در آموزش از بین بردن لکه مبل انواع لکه بر ها را با توجه به نوع لکه (روغن، ادرار و …) معرفی کرده ایم.

نکته: بسیاری از لکه ها مانند مواد غذایی ، خاک و بقیه را می توانید به تنهایی با بخارشو تمیز کنید و نیازی به استفاده از لکه بر جدا نیست.

شستن مبل با بخارشو در خانه

مرحله دوم : شروع به کار با بخارشو

ابتدا پیشنهاد میکنیم فیلم آموزشی زیر را جهت آشنایی با طرز استفاده از بخارشوی برای مبل، فرش، کف منزل و … و شناخت انواع سری های آن ببینید

 

۱-طرز استفاده از بخارشوی برای مبل

جهت شستن مبل با بخارشو ، دستگاه مناسب را انتخاب کنید. انواع بخارشو ها وجود دارد. آنها به طور معمول با انواع لوتزم جانبی همراه هستند. بهترین بخارشو ها برای لوازم خانگی، بخارشو های پارچه و بخارشو های دستی هستند. بخارشو مخصوص لوازم خانگی بصورت اختصاصی برای این کار ساخته شده است ، بخارشو پارچه ای برای تمیز کردن پارچه ساخته می شوند و پاک کننده های دستی برای سطوح کوچک و سفت و محکم عالی هستند. بخارشو ها یا باید دستی باشند و یا دارای بند یا شیلنگ جدا شونده باشند. هر کدام را که فکر می کنید روی سطح مبلمان شما بهتر کار خواهد کرد،انتخاب کنید. معمولاً نازل مخصوص پارچه در بخارشوی قرار دارد.

۲-دستگاه بخارشو را آماده کنید

برای شستن مبل با بخارشو ، باید آب و تمیز کننده را به دستگاه اضافه کنید. این بسته به دستگاهی که دارید متفاوت خواهد بود ، بنابراین دستورالعمل ها را بر اساس مدلی که دارید دنبال کنید. به طور کلی ، محفظه مخصوص را جدا کرده و با آب گرم پر کنید. مطمئن شوید که آن را بیش از حد پر نکنید. این کار باعث می شود آب و بخار بیش از حد روی پارچه های شما آزاد شود ، که باعث اشباع بیشتر آنها می شود. نازل مخصوص را وصل کنید. این بسته به نوع دستگاه شما ممکن است یک برس ثابت ، یک برس گردان یا یک پارچه باشد. اگر قفل ایمنی دارد آن را فعال کنید تا بخار هنگام شستشو نشت نکند. دستگاه را به برق وصل کنید و کمی صبر کنید تا گرم و آماده به کار شود.

یک تکه پارچه سفید را تا بزنید و آن را به نازل مخصوص وصل کنید. بخار را آزاد کنید و صبر کنید تا مایعات اولیه خارج شده و فقز بخار خشک تولید شود. شدت بخار را تنظیم کنید. دقت کنید شدت بخار خیلی زیاد نباشد زیرا باعث اشباع شدن مبل میشود. مقداری از ناحیه کوچک و پشت مبل را تمیز کنید و ۱۵ دقیقه صبر کنید. اگر هیچ آسیبی به پارچه وارد نشد و از نتیجه کار رازی بودید، ادامه دهید.

• از مخلوط کردن صابون زیاد در آب خودداری کنید. شستن ناحیه چند بار راحت تر از آن است که مجبور به شستن صابون اضافی از پارچه شوید.

تمیز کردن کوسن مبل با بخارشو

۳-با کوسن ها شروع کنید

اگر مبلی که میخواهید آن را با بخارشو تمیز کنید، قابل جابجایی هست، تمیز کردن آنها را شروع کنید. دستگاه را وصل کرده و روشن کنید. دستگاه بخارشو دستی یا شیلنگ را برداشته و سطح آن را با بخار اسپری کنید. باید یک دکمه وجود داشته باشد که بخار را روی پارچه آزاد کند. پس از برخورد، بخار  پارچه را خیس می کند. فوراً دهانه دستگاه را روی مناطق مرطوب بکشید و آب اضافی را از سطح پارچه بکشید. این کار را برای سطح کوسن دوباره تکرار کنید.ممکن است فقط لازم باشد قسمتهایی از کوسن را که در معرض دید قرار دارد با بخارشو تمیز کنید. اگر با بخارشو تمیز می کنید ، ابتدا یک طرف کوسن را یک بار تمیز و خشک کنید و بعد به سراغ سمت دیگر بروید. نباید یک طرف بالش مرطوب بماند زیرا خشک شدن آن بسیار طولانی تر است و باعث آسیب به پارچه می شود.

بخار باعث میشود آلودگی ها آزاد شده و به پارچه‌ای که سر نازل وصل کرده اید منتقل شود. به محض اینکه پارچه کثیف شد آن را تعویض کنید. بسیار مهم است قبل از اینکه پارچه به حد اشباع برسد تعویض شود.

راه های از بین بردن تمام لکه ها اینجاست!

ایجاد لکه ها روی وسایل خانه پاک کردن آن یکی از مشکلاتی است که با آن روبرو هستیم.

۴-استراحت بخارشو

هنگامی که دارید برای آخرین بار مبل را تمیز میکنید. بخش کوچک پارچه را در یک زمان تمیز کنید و آب را به همان روشی که روی کوسن ها انجام داده اید خشک کنید. شما نباید بخار را روی محل یا ناحیه وسیع و بزرگی اعمال کنید. این کار باعث می شود آب در ناحیه اول ثابت شود ، در حالی که در سایر قسمت ها هنوز بخار است ، بیش از حد آب جذب می کند. این باعث می شود که زمان خشک شدن طولانی تر شود. این کار را تکرار کنید تا تمام سطح تمیز شود.

•هنگام شستن مبل با بخارشو ، اگر یک لکه مخصوصاً کثیف وجود دارد ، می توانید دوباره آن را تمیز کنید، لازم نیست صبر کنید تا خشک شود. 

۵-بگذارید مبلمان شما خشک شود

پس از تمیز کردن تمام پارچه ها با بخارشو ، مبلمان شما برای خشک شدن به زمان نیاز دارد. بسته به اینکه رطوبت بخارشو مورد استفاده شما چقدر است و هوای روزی که مبلمان تمیز می شود ، میزان زمان خشک شدن متفاوت می باشد. شما می توانید با استفاده از پنکه ، باز کردن پنجره ، استفاده از خشک کن، روند خشک کردن را سرعت ببخشید تا سرانجام خشک می شود.

• اگر هنوز تغییر رنگی روی پارچه مشاهده می کنید ، ممکن است نیاز به تمیز کردن مجدد آن داشته باشید. اگر مبل شما بسیار کثیف باشد ممکن است مجبور شوید مراحل را تکرار کنید.

چند نکته مهم:

 • مبل را بیش از حد با بخار اشباع نکنید. این کار باعث نفوذ رطوبت به مبل و آسیب رساندن به آن میشود. همچنین زمان خشک شدن را طولانی می‌کند.
 • دمای خروجی بخار را بررسی کنید. برای ضدعفونی سطوح باید دما ۱۲۰ درجه سانتی گراد یا بالاتر باشد.
 • برای جلوگیری از گرفتگی و باقی ماندن آثار املاح آب روی سطوح، بهتر است از آب مقطر یا آب تسویه شده استفاده کنید.
 • قبل از اقدام به استفاده از بخارشو، به خصوص پس از پر کردن مجدد در طول یک شستشوی طولانی، اجازه دهید آب موجود در بخارشو کاملا گرم شود.
 • خروجی های اولیه بخارشو وقتی تازه روشن شده است رطوبت زیادی دارد. از آن بر روی مبل استفاده نکنید.
 • مبل را به قسمت های کوچک تقسیم کرده و جدا جدا تمیز کنید. بلافاصله بعد از بخار زدن به یک قسمت، آن را خشک کنید. میتوانید پنجره ها را باز کنید و یا از حرارت کم سشوار استفاده کنید.
 • بسیار مناسب است که در پایان و بعد از خشک شدن مجدداً یک بار مبل را با جاروبرقی تمیز کنید.
 • مطمئن شوید که بخارشوی را روی بخشی از مبل که معمولاً قابل رویت نیست ، تست کنید. شما باید مطمئن شوید که بخارشو به پارچه صدمه نمی زند.
 • اگر هنوز اثری از لکه وجود دارد ، ممکن است مجبور شوید دور دیگری از تمیز کردن را طی کنید تا لکه به طور کامل از بین برود.
 • زمانی از سال مبل را با بخارشو تمیز کنید که بتوانید راحت پنجره ها را باز کنید. این کار باعث میشود بخار محیط خارج شده، مبل ها هوا گرفته و زودتر خشک شوند.
 • اگر مبل شما از مخمل یا چرم ساخته شده است، دستورالعمل های روی بخارشو را حتماً بخوانید. ببینید آیا سازنده برای سطوح ظریف روش خاصی را پیشنهاد داده است.

فیلم طرز استفاده از بخارشوی برای مبل

مرحله سوم: از بین بردن لکه های ماندگار

۱-لکه را با آب و صابون تمیز کنید

تمیز کردن و شستن مبل با بخارشو لکه های مختلف زیادی به وجود می آورد. اگر بعد از شستشوی مبل با بخارشو هنوز لکه های ماندگاری دارید ، چند روش برای مقابله با آنها وجود دارد. ابتدا با ساده ترین گزینه شروع کنید ، یعنی صابون و آب. یک اسفنج بردارید و آن را در آب فرو کنید. مقداری مواد شوینده وسایل را روی اسفنج بزنید و آن را درون پد آغشته کنید. آب اضافی را از اسفنج بگیرید. لکه را با اسفنج آغشته کرده و لکه را با مخلوط صابون آغشته کنید. بعد ، صابون را از اسفنج تمیز کرده و اسفنج را در آب تازه قرار دهید. اسفنج را برداشته و به ناحیه صابون زده شده بکشید تا صابون و لکه از سطح آن خارج شود.

• لکه را با اسفنج خیلی سخت پاک نکنید. نباید پارچه لوازم خانگی را با فشار بیش از حد تمیز کرد.

روش پاک کردن انواع لکه ها از روی مبل چرم طبیعی و مصنوعی

تمیز کردن لکه ها

۲-از سرکه استفاده کنید

به جای صابون و آب ، می توانید از سرکه برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید. سرکه سفید یا سیب را بگیرید و یک پارچه را خیس کنید. لکه پارچه را با پارچه خیس آغشته کنید و پارچه را با سرکه اشباع کنید. حتماً روی پارچه خیلی سخت نکشید ، لکه را بیشتر نکنید و به پارچه آسیب نرسانید. می توانید لکه ها را به آرامی با پارچه به صورت دایره ای مالش دهید تا به حذف ذرات لکه کمک کند.

۳-از پاک کننده های قویتر استفاده کنید

اگر هیچ یک از روش های از بین بردن لکه ها کارایی نداشت، ممکن است شما نیاز به استفاده از پاک کننده های تجاری قویتر داشته باشید. لازم است،یک پارچه یا اسفنج بردارید و آن را مرطوب کنید تمیز کننده را مستقیماً روی پارچه اسپری کنید و از پارچه برای از بین بردن لکه استفاده کنید. همچنین می توانید محل را به آرامی با حرکات دایره ای مالش دهید تا به کمرنگ شدن لکه کمک کند.

• اگر هنوز اثری از لکه وجود دارد ، ممکن است مجبور شوید دور دیگری از تمیز کردن را طی کنید تا لکه به طور کامل از بین برود.

پیشنهاد مطالعه: میتوانید با مطالعه آموزش دوخت کاور مبل و صندلی، روکش های بسیار زیبا و آسان بدوزید و تا مدت ها  خیالتان از کثیف شدن مجدد مبل ها راحت باشد. در این آموزش روشی ساده برای دوخت پیراهن مبل همراه با فیلم آموزشی بیان شده است.

در این آموزش تلاش کردیم تا مطالب جامعی درباره طرز استفاده از بخارشوی برای مبل بیان کنیم. جهت انتخاب بهترین مواد شوینده برای پاک کردن لکه از روی مبل پیشنهاد میکنیم مقاله مریوط را مطالعه کنید.

اگر هرگونه تجربه و یا سوالی در زمینه استفاده از بخارشوی خانگی برای تمیز کردن مبل را دارید، بسیار خوشحال خواهیم شدن آن را در بخش دیدگاه ها با کارشناسان ما در میان بگذارید.

بهترین مبل شویی از دیدگاه ساکنین شهر شما

منبع

قبل از عید با این روش مبل‌ها رو تمیز کن!

چیزی تا آخر سال نمونده اگه میخوای یه روش آسون و ارزون برای تمیز کردن [...]

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ بررسی مزایا و معایب

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ کاور مبل ژلاتینی نوعی از پیراهن مبل است که با استفاده [...]

چرا تمیز کردن مبلمان مهم است و بهترین روش آن چیست؟

مبلمان یکی از بخش های مهم و پرکاربرد خانه ها و محل های کار است. [...]

انواع اسفنج مبل; بهترین اسفنج برای تعمیر مبل کدام است

اسفنج پرکاربردترین متریال برای زیرکار مبل است. تعمیرکاران و تولیدکنندگان مبل از انواع مختبف اسفنج [...]

تعمیر مبل راحتی در خانه

معرفی ۳ تعمیرکار مبل راحتی برتر در تهران قصد داریم ۳ تعمیرکار مبل راحتی را [...]

پاک کردن نجاست روی مبل

روش پاک کردن نجاست روی مبل مبلمان ممکن است در اثر ادرار و یا ریختن [...]

تمیز کردن مبل با صابون

در این مطلب کوتاه میخواهیم نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون به را [...]

خرید مبل جدید یا تعمیر مبل قدیمی، کدام بهتر است؟

تعمیر یا خرید مبل کدام به صرفه است؟ این یک پرسش رایج برای بسیاری از [...]

۱۰ نکته مهم در انتخاب مبل برای فضا های کوچک

آیا میخواهید برای آپارتمان کوچک خود که فضای کمی در سالن پذیرایی دارد مبل خریداری [...]

مبل اسکلت فلزی بهتر است یا اسکلت چوبی

اسکلت مبلمان که با نام های فریم، قاب و یا چهارچوب مبل نیز معرفی میشود [...]

تمیز کردن لکه های مبل

بهترین روش برای تمیز کردن لکه‌های مبل، به نوع پارچه و کد تمیز کردن بستگی [...]

چگونه مبلمان را تمیز و سالم نگهداریم؟ روش محافظت مبلمان از آلودگی های محیطی

روش تمیز نگه داشتن مبل و محافظت آن از آلودگی‌های محیطی بستگی به نوع جنس [...]

تعمیر رنگ مبل در منزل

تعمیر رنگ مبل در منزل ترمیم و رفع خط و خش روی چوب (تعمیر رنگ [...]

هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره

در اینجا من هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره را به شما میگویم. برای اطلاع [...]

تعویض پارچه مبل، صفر تا صد انتخاب پارچه و معرفی بهترین تعمیرات

با تعویض پارچه مبل و رویه کوبی آن میتوانید مبلمانی نو داشته باشید. البته با [...]

نکات مهم در تشخیص مبل باکیفیت

اگر تصمیم به خرید مبل دارید و یا میخواهید مبلمان قدیمی خود را تعمیر کنید، [...]

انتخاب کوسن

تعویض کوسن های مبل یک روش آسان و ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل و نوسازی [...]

انتخاب پارچه مبل

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. انتخاب پارچه مبل انتخاب پارچه مبل خیلی مهم [...]

بررسی دلایل فرورفتگی مبل و افت نشیمن آن، روش تعمیر

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. علت نشست نشیمن مبل تعمیر فرو رفتگی مبل [...]

نکات مهم هنگام خرید مبل

چگونه مبل مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟ این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. خرید [...]

معرفی ۳ نوع چوب در مبل سازی

بهترین چوب برای مبل این ویدئو از مجموعه mobljagvar انتخاب شده است. معرفی ۳ نوع [...]

رفع صدایی جیر جیر (قژ قژ) فنر مبل به صورت حرفه ای

اگر مبلمان فنری دارید گاهی ممکن است بعد از مدتی استفاده صدایی قژ قژ فنر [...]

مبل ها را خودمان بشوییم یا به مبل شویی بسپاریم

شستشوی مبل را خود انجام دهیم یا به مبل شویی بسپاریم مبل ها نیز مانند [...]

2 دیدگاه

تمیز کردن کاور مبل طلقی

نحوه شستن کاور پلاستیکی مبل تمیز کردن کاور مبل طلقی که با اسامی کاور پلاستیکی، [...]

تمیز کردن مبل; بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل

بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل و از بین بردن لکه ها با محلول های [...]

پارچه مبلی ترک

پارچه مبلی ترک پارچه‌های مبلی تولید شده در کشور ترکیه به طور کلی برای کیفیت [...]

تعمیر مبل راحتی

تعمیرات مبل راحتی بهترین کارگاه های تعمیرات مبل جهت تعمیر مبل راحتی توسط همکاران ما [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای

تمیز کردن مبل پارچه ای انواع لکه های مبل را به روش های زیر پاک [...]

راهنمای انتخاب رنگ پارچه مبلی با توجه به جنس پارچه

چگونه رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟ با انتخاب درست رنگ پارچه مبلی سالن پذیرایی [...]

۱۵ ترفند افزایش طول عمر مبل و نگهداری بهتر آن

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. چگونه مبلمان بیشتر عمر کند؟ مبلمان یکی از [...]

پارچه مبلی; ۲۲ پارچه مبل پرفروش در ایران و معرفی فروشندگان معتبر

بهترین پارچه مبلی با توجه به مدل مبلمان و معرفی فروشندگان پارچه مبلی در جنس [...]

تعمیر مبل استیل

تعمیر مبل استیل; ۲۱ نمونه تعمیرات مبل استیل، تلفن و قیمت بهترین تعمیرکار بهترین تعمیرات [...]

۲۱ مدل کاور مبل، معرفی بهترین دوزندگان، بهترین روکش مبل

انواع کاور مبل را بشناسیم خرید کاور مبل یکی از روش های مناسب برای نگهداری [...]

1 دیدگاه

دوخت کاور صندلی

آموزش دوخت کاور صندلی دوخت کاور برای صندلی های نهارخوری، چرخدار، کامپیوتر و … علاوه [...]

آموزش دوخت کاور پلاستیکی مبل، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی (کاور پلاستیکی، ژلاتینی، طلقی) کاور مبل پلاستیکی یک راه حل [...]

12 دیدگاه

۶ بهترین مایع شوینده مبل برای دستگاه مبل شویی

معرفی انواع مایع مبل شویی و مواد شوینده مبل نانو اگر تاکنون سرویس شستشوی مبل [...]

11 دیدگاه

معرفی انواع مبل، راهنمای خرید مبلمان، چه مبلی نخریم

راهنمای خرید مبل در این مطلب می‎خواهیم در باره انتخاب مبل مناسب صحبت کنیم. از [...]

رنگ کاری مبل

نحوه رنگ کاری مبل، معرفی بهترین تکنسین های رنگ آمیزی بهترین تکنسین های رنگکاری مبل [...]

آماده سازی زیرکار مبل جهت رنگکاری

مراحل تعمیر مبل: بررسی نحوه آماده سازی زیرکار مبل قبل از رنگکاری زیرکار مبل آماده [...]

تعمیر دسته مبل

تعمیر دسته مبل تعمیر دسته مبل راحتی و تعمیر دسته مبل استیل اگر دچار شکستگی [...]

۲۱ مدل رویه کوبی مبل; قیمت و معرفی بهترین رویه کوبان

رویه کوبی مبل به فرآیند سوار کردن بار برروی کلاف مبل و نصب پارچه روی [...]

از بین بردن لکه روی مبل

از بین بردن لکه روی مبل، ۹ لکه بر خانگی جهت تمیز کردن مبل از [...]

آموزش تمیز کردن مبل با جوش شیرین و از بین بردن لکه

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه تمیز کردن مبل با جوش شیرین یکی [...]

3 دیدگاه

آیا تعمیر مبل به صرفه است؟

کدام مبلمان ارزش تعمیر دارد؟ در چه شرایطی تعمیر مبل کار درستی است. اگر این [...]

مبل شویی; نمونه کارهای شستشوی مبل در منزل و محل

مبل شویی مبل شویی در منزل و محل به صورتی سیار چندسالی است که بسیار [...]

پاک کردن لکه قیر روی مبل

پاک کردن لکه قیر روی مبل با استفاده از اسپری حشره کش لکه قیر بسیار [...]

چرا شستشوی مبل در منزل اهمیت دارد؟

امروزه روش های بسیار آسانی برای مبل شویی در منزل وجود دارد. تکنسین های مبلشویی [...]

مبل شویی با دستگاه; مراحل و آموزش مبل شویی در منزل

مبل شویی با دستگاه مبل شویی با دستگاه در منزل از جمله خدماتی است که [...]

از بین بردن بو و لکه شیر روی فرش و مبل; ترفندهای آسان و سریع

در این آموزش کوتاه به بیان سریعترین و آسان ترین روش های تمیز کردن لکه [...]

تعمیر مبل ارزان; دلایل اصلی اختلاف قیمت مابین تعمیرکاران مبل

تعمیر مبل ارزان تعمیر مبلمان با قیمت پایین یکی از فاکتورهای بسیار مهم جهت انتخاب [...]

تفاوت فوم و اسفنج در تعمیر مبل، فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فوم یا اسفنج; کدام برای تعمیر مبل بهتر است؟ در ابتدا باید بدانید که فوم [...]

نکاتی جهت تعمیر مبل

۱- مطمئن شوید تمام پارچه ها و اسفنج های مبل جدا میشود و اصطلاحاً اسکلت [...]

نکاتی جهت افزایش طول عمر مبلمان

۱- هنگام چیدمان مبل دقت کنید که مبل ها اصطلاحاً سه لنگه نشده باشند. به [...]

تفاوت استفاده از کرک و اسفنج در تعمیر مبل

مقایسه دو مبل تعمیری با اسفنج و کرک کرک با استفاده از خورده پارچه های [...]

پاک کردن لکه ادرار از روی مبل و رفع نجاست ادرار

روش‌های پاک کردن لکه ادرار از روی مبل، از بین بردن بوی و رفع نجاست [...]

1 دیدگاه

تعویض پارچه مبل

۲۱ مدل تعویض پارچه مبل، معرفی بهترین روکوبی در شهر شما ۱۴۰۲ تعویض پارچه مبل [...]

2 دیدگاه

بهترین روش ترمیم ترک چوب مبل

ترمیم ترک چوب مبل مبل چوبی به مرور زمان و با توجه به شیوه نگهداری [...]

1 دیدگاه

پاک کردن شمع از روی فرش

بهترین روش از بین بردن لکه شمع از روی فرش پاک کردن شمع از روی [...]

تعمیر دکمه مبل

آموزش تعمیر دکمه مبل در خانه تعمیر دکمه مبل در خانه کار چندان دشواری نیست. [...]

11 دیدگاه

نحوه تمیز کردن مبل کرم، سفید و روشن

آموزش بهترین روش های تمیز کردن مبل رنگ کرم، سفید و روشن در خانه تمیز [...]

1 دیدگاه

شستن کوسن مبل; روش تمیز کردن بالشتک پشم شیشه، پر و الیاف

شستن کوسن مبل با و بدون ماشین لباسشویی شستن کوسن مبل نبز مانند شستشو و [...]

پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی مبل و فرش

بهترین روش پاک کردن لکه اسلایم روی مبل و از بین بردن لکه خمیر بازی طبق [...]

روش از بین بردن رنگ مو از روی مبل

بررسی روش ها از بین بردن رنگ مو از روی مبل و پاک کردن لکه [...]

1 دیدگاه

آموزش دوخت کوسن مبل

آموزش دوخت کوسن های زیبا در خانه فهرست مطالب آموزش کوسن ساده با چرخ خیاطی [...]

تعمیر مبل در منزل

تعمیر مبل در منزل، ۱۱ روش تعمیر مبل در خانه، معرفی بهترین تعمیرات مبل در [...]

14 دیدگاه

بهترین روش از بین بردن جای پایه مبل روی فرش

از بین بردن جای پایه مبل روی فرش یا موکت و بهترین روش جلوگیری از [...]

دوخت کاور مبل; آموزش گام به گام ۳ روش آسان، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل و معرفی بهترین دوزندگان آموزش دوخت کاور مبل و صندلی یکی [...]

33 دیدگاه

چگونه ترک های مبل چرمی را ترمیم کنیم؟

تعمیر مبل چرم تعمیر مبل چرمی ترک خورده چگونه است؟ آیا مبل چرم پوسته پوسته [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای، ۶ بهترین مایع برای شستشوی مبل و از بین بردن لکه

۶ بهترین مایع برای تمیز کردن مبل پارچه ای (به تفکیک جنس پارچه) برای تمیز [...]

3 دیدگاه

چگونه لکه آب را بر روی مبل پاک کنیم؟

از بین بردن لکه آب روی مبل از بین بردن لکه آب روی مبل گاهی [...]

7 دیدگاه

آموزش از بین بردن بوی سیگار روی مبل

از بین بردن بوی سیگار از مبل از بین بردن بوی سیگار از مبل گاهی [...]

از بین بردن جای سوختگی روی مبل

روش های ترمیم سوختگی مبل با سیگار، سشوار و اتو در این قسمت روش های [...]

5 دیدگاه

شستن فرش با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی فرش

آموزش جامع شستن فرش با وایتکس و روش های از بین بردن لکه و بوی [...]

آموزش تمیز کردن مبل سلطنتی; روش شستن مبل استیل و براق کردن چوب

تمیز کردن مبل سلطنتی (مبل استیل) به شیوه طبیعی و استاندارد تمیز کردن مبل سلطنتی [...]

5 دیدگاه

روش پاک کردن چسب از روی مبل ، فرش و لباس

بهترین روش‌های پاک کردن چسب رازی ، حرارتی ، قطره ای، یک دو سه و [...]

18 دیدگاه

۵ بهترین ترفند پاک کردن آدامس روی مبل و فرش

روش های آسان پاک کردن آدامس و از بین بردن لکه آن روی فرش و [...]

2 دیدگاه

آموزش جامع پاک کردن لکه چای روی مبل و فرش

روش های آسان برای پاک کردن لکه چای از روی مبل و فرش گاهی اوقات [...]

1 دیدگاه

۶ ترفند پاک کردن لاک از روی مبل و فرش

پاک کردن لاک از روی مبل چگونه است؟ پاک کردن لاک از روی مبل به [...]

9 دیدگاه

مبل شویی ارزان – بهترین شرکت های شستشوی مبل در منزل ارزان کدامند؟

مبل شویی ارزان مبل شویی ارزان در تهران را چگونه بیابیم؟ کدام شرکت ها ارزان [...]

2 دیدگاه

بهترین روشهای پاک کردن لکه شمع روی مبل

پاك كردن شمع از روي مبل در این مقاله کوتاه به بیان بهترین روش های [...]

1 دیدگاه

پاک کردن روغن از روی مبل یا فرش; ترفند آسان از بین بردن لکه چربی

پاک کردن لکه روغن روی مبل یا فرش در این آموزش کوتاه بهترین روش های [...]

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل; ترفند تمیز کردن انواع جوهر

۷ روش پاک کردن جوهر خودکار پاک کردن لکه جوهر خودکار یا ماژیک از روی [...]

6 دیدگاه

آموزش شستن مبل با وایتکس; از بین بردن لکه وایتکس و بهترین مواد شوینده

شستن مبل با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی مبل (بهترین مایع [...]

1 دیدگاه

آشنایی با انواع دستگاه مبل شویی

دستگاه مبل شویی بهترین دستگاه مبل شویی کدام است؟ از چه نوع دستگاه هایی برای [...]

۲ روش از بین بردن لکه شکلات روی مبل; ترفند تمیز کردن کاکائو

پاک کردن لکه کاکائو روی مبل چگونه لکه شکلات یا کاکائو را از روی مبل [...]

روش پاک کردن لکه خون از روی مبل; ۵ ترفند آسان

لکه خون روی مبل چگونه لکه خون خشک شده را از روی مبل پاک کنیم؟ [...]

7 دیدگاه

آموزش تمیز کردن و شستن مبل با شامپو فرش

شستن مبل با شامپو فرش چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد؟ شستن مبل [...]

چگونه از دوده گرفتن مبل جلوگیری کنیم

دوده گرفتن مبل و روش جلوگیری از آن دوده گرفتن مبل بخصوص در فصل زمستان [...]

تمیز کردن مبل مخمل; ۴ ترفند آسان پاک کردن لکه پارچه مخمل

تمیز کردن مبل مخمل  تمیز کردن مبل مخمل و شستن بموقع آن از نکات اساسی [...]

17 دیدگاه

شستن مبل حصیری و روش مراقبت و تمیز نگه داشتن آن 

شستن مبل حصیری و تمیز نگه داشتن آن  مبل حصیری، انتخابی شیک؛ محبوب و همه پسند [...]

تمیز کردن مبل چرمی و نحوه از بین بردن لکه روی چرم

تمیز کردن مبل چرمی تمیز کردن مبل چرمی در عین سادگی اهمیت بسیار زیادی دارد. [...]

شستن مبل پارچه ای

شستن مبل پارچه ای و نحوه صحیح تمیز کردن آن اجازه ندهید که لکه های [...]

طرز استفاده از بخارشوی برای مبل، شستن مبل با بخارشو در ۳ مرحله

شستن و تمیز کردن مبل با بخارشو در ۳ مرحله طرز استفاده از بخارشوی برای [...]

5 دیدگاه

شستن مبل در منزل و تمیز کردن لکه ها

آموزش شستن مبل در منزل و روش از بین بردن لکه ها، با لکه بر [...]

2 دیدگاه

5 دیدگاه برای “طرز استفاده از بخارشوی برای مبل، شستن مبل با بخارشو در ۳ مرحله

  • سعادتی گفته:

   سلام من از این مقاله استفاده کردم و مبل هام رو خودم با بخارشو تمیز کردم نتیجه عالی بود مبل ها مثل روز اولش شد درسته خسته کننده است اما مهم این که الان مبلی پاک و تمیز دارم به شما هم پیشنهاد میکنم
   ممنون از محتوا خوبتون

 1. فرناز گفته:

  سلام خسته نباشد. ممنون از مطالب خوبتون…
  میخواستم بدونم میتونم مواد شوسنده کمکی مثل الکل یا چیزهای دیگه به بخار شو اضافه کنم تا مبل ها ضدعفونی بشن؟

  • صبوری گفته:

   سلام
   اصولا مهم ترین ویژگی بخارشو این هست که نیازی نیست در تمیز کردن مبل ها از مواد شیمیایی استفاده بشه. بخارشو قرار که همه چیز رو با فشار بخار تمیز و ضدعفونی کنه. با این حال برای پاسخ دقیق سوال شما بهتره به دفترچه راهنمای دستگاه مراجفع کنید. توی دفترچه راهنما همه محدودیت های دستگاه ذکر شده. فراموش نکنید که اضافه کردن موادی به غیر از آب میتونه باعث جرم یا آسیب به بخارشو بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *