آیا تعمیر مبل به صرفه است؟

تعمیر مبل به صرفه است

آیا تعمیر مبل به صرفه است؟ در چه شرایطی تعمیر مبل کار درستی است.

اگر این سوال در ذهن شما پیش آمده، احتمالاً شما نیز مبلی کهنه در خانه دارید و میخواهید بدانید که کدام ارزش اقتصادی بیشتری دارد؟

تعمیر مبل کهنه یا خرید مبل نو

اگر بخواهیم به سرعت به این سوال پاسخ دهیم باید بگوییم که با توجه به شرایط اقتصادی کنونی و قیمت خرید یک دست مبل جدید، در بیشتر مواقع تعمیر مبل به صرفه بوده و ارزش اقتصادی دارد. ولی در این مقاله کوتاه به بیان مواردی میپردازیم که تعمیر مبل کهنه کاملاً اقتصادی بوده و دارای ارزش افزوده است.

مبل ها از نظر سبک ساخت و شکل ظاهری به سه دسته مبلمان سلطنتی (استیل)، مبلمان کلاسیک (نیمه استیل) و مبلمان راحتی (تمام پارچه) تقسیم میشوند.

مبل سلطنتی ارزش تعمیر دارد

مبل سلطنتی دارای منبت کاری ها و ظرافت های زیادی است. همین امر سبب افزایش قیمت آن میشود. همچنین مصرف پارچه آن در مقایسه با انواع دیگر مبل کمتر است. از این رو در صورت سالم بودن کلاف آن کاملاً ارزش تعمیر داشه و با هزینه کمتری نسبت به خرید مبل سلطنتی نو میتوانید مبلی جدید و زیبا داشته باشید. به طور کلی در ۸۰ درصد موارد مبلمان استیل و یا کلاسیک ارزش تعمیر دارد. به ویژه اگر مبل از چوب راش و یا گردو ساخته شده است. اگر در حدود ۱۰ سال از عمر مبل شما میگذرد به احتمال زیاد چوب آن راش و یا گردو بوده است. زیرا در آن دوره واردات چوب بسیار راحتر بود و قیمت مناسبتری داشت. چوب های راش و گردو بسیار باکیفیت و مرغوی بوده و عمر طولانی دارند.

کلاف مبل چوب راش
کلاف مبل تولید شده با چوب راش

مبل کلاسیک ارزش تعمیر دارد

بررسی سالم بودن کلاف مبل کلاسیک نیز مانند مبلمان سلطنتی (استیل) قبل از تعمیر ضروری است. همچنین تعمیرکاران متبحر با انواع جلا دهنده با هزینه بسیار کم آن را تعمیر میکنند. اگر کلاف مبلمان کلاسیک (نیمه استیل) از چوب راش یا گردو بوده و سالم است حتما ارزش بسیار بالایی جهت تعمیر دارد.

مبل راحتی ارزش تعمیر دارد؟

اگر کلاف مبلمان شما لقی شدید دارد و یا موریانه آن را خورده است، تعویض پارچه و رویه کوبی آن ارزش چندانی ندارد. ولی اگر کلاف سالم است تعمیر مبل اقتصادی میباشد.

معمولاً کلاف مبلمان راحتی به طور کامل با پارچه پوشیده است و یهتر است جهت بررسی کیفیت آن با یک تعمیرکار مبل مشورت کنید. ولی اگر کلاف مبل شکستگی و لقی ندارند و صدای غژ غژ نمیدهد احتمالاً تعمیر آن ارزشمند است.

اگر فوم و اسفنج های مبل پوسیده شده اند، با تعویض آن با فوم جدید و با کیفیت میتوانید مبلمانی نو و به صرفه داشته باشید.

اگر کلاف مبل سالم است ولی مبل های راحتی شما خیلی بزرگ هستند و پارچه زیادی مصرف میکنند، بهتر است قبل از اقدام به تعمیر از چند تعمیرکار خبره استعلام قیمت گرفته و با خرید مبل نو مقایسه کنید.

خلاصه:

پیشنهاد میکنیم در صورتی که کلاف مبل شما سالم است قبل از اقدان به خرید مبلمان نو استعلام قیمت تعمیر آن را از بهترین تعمیرکاران شهر خود بگیرید.

بهترین تعمیرکاران مبل از دیدگاه ساکنین شهر خود را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.