نظر سنجی مشتریان در مورد خدمات شرکت های قالیشویی

رضایت مشتری در همه زمینه های خدماتی بسیار اهمیت دارد. شستشوی فرش و قالی یا مبل شویی در منزل نبز از این قائده مستثنی نیست. شرکت های خرماتی میتوانند با افزایش رضایت مشتری به راحتی و بدون نیاز به هزینه های جانبی تبلیغات دهان به دهان انجام دهند.

کسب رضایت مشتری در ابتدا امری مشکل به نظر میرسد ولی با رعایت اصولی ساده این امر به راحتی امکانپذیر و دستیافتنی می باشد.
شرکت Coit که یک از شرکت معتبر اروپایی در بخش ارائه خدمات شستشوی فرش و مبل شویی است مابین مشتری های خود یک نظر سنجی جالب انجام داده است که می تواند بیانگر نکات جالبی باشد. شرکت های خدماتی با بررسی و تحلیل این نظرسنجی میتوانند به نتایج خوبی برسند. و راه حل های ساده جهت افزایش رضایتمندی را در در میان مشتری های خود بیابند.

کیفیت خدمات

۹۷ درصد از مشتریان به اهمیت کیفیت خدمات و سرویس ارائه شده توسط شرکت های قالیشویی به طور مستقیم اشاره کرده اند.

پاسخگویی به موقع

۲۱ درصد مشتریان نیز در مورد عدم پاسخگویی به موقع و بدقول بودن شرکت در برگرداندن فرش آن ها در سر موعد مقرر نارضایتی خود را اعلام کرده اند.

رفتار دوستانه

۵۲ درصد مشتریان از رفتار دوستانه پرسنل قالیشویی راضی بوده و آن را حائز اهمیت دانسته اند. البته ۴۷ درصد نیز مبلغ هزینه شده برای شستن فرش و یا کفپوش را منطقی دانسته و از آن ابراز رضایت کرده اند.

البته ۵۰ درصد افراد نیز از برخورد نامناسب کارمندان و خدمات ضعیف به مشتریان گلایه مند بوده اند.

تحویل بموقع

یکی از مهمترین مواردی که در همه سرویس ها به مشتریان و به ویژه قالیشویی باید مورد توجه قرار گیرد زمانبندی درست و متعهد بودن به آن است. چرا که معموال فرش از کالاهایی میباشد که مصرف کنندگان جایگزین دیگری برای آن در خانه ندارند و عدم وجود آن موجب ایجاد احساس بدی در آن ها می شود. تصور کنید فرش خانه تان که روی آن احساس گرم و نرمی دارید در خانه نیست و هنگام راه رفتن روی کف خانه احساس سرما و ناخوشایندی دارید بنابراین دلتان می خواهد هر چه زودتر فرش شما به جای خود بازگردد. این مطلب یکی از مهمترین قسمت های گلایه مشتریان از شرکت های قالیشویی است به طوری که تنها ۲۶ درصد از مصرف کنندگان از سر وقت بودن و خوش قول بودن سرویس دهنده شان اظهار رضایت کرده اند.