پاک کردن شمع از روی فرش

پاک کردن شمع از روی فرش

بهترین روش از بین بردن لکه شمع از روی فرش

پاک کردن شمع از روی فرش و پاک کردن لکه پارافین به چند روش مختلف امکان پذیر است. ذوب کردن لکه با اتو و یا انجماد شمع با استفاده از یخ از بهترین روش های از بین بردن لکه شمع روی فرش هستند. البته ذوب کردن آسان تر و موثرتر است. در این آموزش کوتاه به بیان پاک کردن لکه شمع از روی فرش با استفاده از اتو میپردازیم. همچنین در نهایت ویدئویی از روش انجام کار ارائه شده است که پیشنهاد میکنیم آن را مشاهده فرمایید.

پاک کردن شمع از روی فرش

جهت از بین بردن لکه شمع یا پارافین روی فرش به اتو و یک تکه کاغذ سفید با قدرت جذب بالا نیاز داریم. میتوانید از دستمال کاغذی باکیفیت نیز استفاده کنید.

ابتدا کاغذ را بر روی لکه شمع قرار دهید. سپس اتو را روی کاغذ گذاشته و حرکت دهید. با انتقال حرارت اتو، پارافین شروع به ذوب شدن کرده و توسط کاغذ جذب میشود. این کار را را آنقدر تکرار کنید تا تمام لکه پارافین از بین برود.

اتو را مدت طولانی در یک نقطه قرار ندهید. این کار باعث بالا رفتن حرارت و آسیب احتمالی به الیاف فرش میشود.

کاغذ را مرتباً جابجا کنید و با استفاده از قسمت های تمیز آن ادامه دهید. در صورتی که تمام قسمت های کاغذ به شمع آغشته شده است، کاغذ را عوض کنید.

میتوانید مراحل اجرای کار را در ویدئو زیر بینید…

 

در پایان پیشنهاد میکنیم در صورتی که فرش شما نیاز لکه های زیادی دارد، تمیز کردن انها را به شرکت های حرفه ای قالیشویی بسپارید. آنها علاوه بر از بین بردن لکه های سرسخت، تمامی آلودگی ها را از روی فرش شما پاک میکنند. ما در بخش قالیشویی بهترین شرکت های قالیشویی را از دیدگاه مشتریان به تفکیک شهر به شما عزیزان معرفی میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *