تعمیر مبل در منزل

تعمیر مبل در خانه

تعمیر مبل در منزل، ۱۱ روش تعمیر مبل در خانه، معرفی بهترین تعمیرات مبل در منزل

تعمیر مبل در منزل را (اگر ایراد جزئی باشد) میتوانید با چند ترفند ساده انجام دهید. مبلمان به علت استفاده مکرر بسیار مستعد خرابی، خراش، سوختگی، شکستگی و پارگی می باشد. گاهی خودتان میتوانید با استفاده از وسایل خیاطی و یا نهایتاً کیت تعمیرات اقدام به تعمیر مبل در منزل نمایید. بسته به نوع پارچه انواع روش ها برای تعمیر مبل در خانه وجود دارد. گاهی سوزن و نخ برای تعمیر مبل پارچه ای کفایت میکند، همچنین کیت های مخصوصی برای انواع مبل چرم و یا چرم مصنوعی وجود دارد.

تعمیر مبل در منزل
9 روش تعمیر مبل در منزل

همچنان ما در بخش دیگری به بیان بهترین روش های از بین بردن ترک های مبل چرم پرداخته ایم. در صورتی که مبل چرمی شما ترک خورده و یا پوسته پوسته شده است، پیشنهاد میکنیم تعمیر مبل چرمی ترک خورده را مطالعه کنید.

در این آموزش کوتاه آسان ترین روش ها تعمیر مبل در منزل را بدون نیاز به ابزار و امکانات خاص بیان کرده ایم. ولی در صورتی که مبلمان شما نیاز به تعمیرات تخصصی و یا تعویض پارچه دارد، همواره میتوانید با مراجعه به بخش تعمیر مبل و انتخاب شهر و محله سکونت خود نفر برگزیده تعمیر مبل از دیدگاه مشتریان را مشاهده کرده و با ایشان تماس بگیرید.

بهترین تعمیرکاران مبل در منزل

خدمات تعمیر مبل در منزل

 • رفع پارگی‌های جزئی
 • برطرف کردن لقی مبل
 • رفع شکستگی های جزئی
 • دوخت دکمه مبل
 • رفع صدای جیر جیر مبل
 • لکه بری چوب مبل
 • تعمیر دسته مبل شکسته

تعمیر پارگی مبل

اگر پارچه مبل شما پاره شده و یا در اثر سوختگی سوراخ شده است، این روش مناسبی برای ترمیم پارگی پارچه مبل میباشد. اگر ناحیه پاره شده کوچک میباشد که براحتی میتوانید با نخ و سوزن آن را بدوزید. معمولاً استفاده از سوزن های خمیده شده برای دوخت مبل پارچه مناسب است. کار با آنها راحتر از کار با سوزن خیاطی استاندارد است.
اگر ناحیه پاره شده یا سوراخ شده کوچک است ترمیم آن با نخ و سوزن براحتی صورت میپذیرد. مراحل کار را در ویدئو کوتاه زیر ببینید. میتوانید از نخ همرنگ مبل استفاده کنید و یا همانند فیلم با رنگ های دیگر طرح ایجاد نمایید.

منبع ویدئو: bestddy

ترمیم سوراخ شدگی مبل

اگر ناحیه پارگی بزرگ است و پارچه مبل شما به اندازه کافی پرزدار است میتوانید از روش زیر استفاده کنید.


در از بین بردن جای سوختگی رو مبل میتوانید روشهای دیگر ترمیم سوختگی و سوراخ شدن پارچه مبل را ببینید.

رنگ کردن پارچه مبل

رنگ زدن پارچه مبل در خانه روشی ارزان و مرقون به صرفه جهت تعمیر و بازسازی مبل قدیمی توسط خودتان میباشد. با کمی حوصله، ذوق و سلیقه میتوانید خودتان این کار را انجام دهید.

وسایل مورد نیاز

 • قلم مو (قلمو)
 • رنگ گچ بطری اسپری
 • سمباده
 • واکس مخصوص مبلمان
 • چسب کاغذ

روش کار

ابتدا رنگ را در آب حل کنید تا محلول شفاف و روشنی درست شود. میتوانید تمام پارجه را رنگ نکنید و بنا به سلیقه خودتان دسته ها، نشیمن و یا هر بخش دیگری را رنگ کنید. برای این کار قسمت هایی را که نیاز به رنگ کاری ندارند بپوشانید. میتوانید از چسب کاغذی یا چیزی مشابه برای این کار استفاده کنید. حال با برس قسمت های مورد نیاز را با دقت رنگ آمیزی کنید. در آخر نیز چسب های کاغذی را جدا کنید. میتوانید برای سریع تر خشک شدن رنگ ها از سشوار استفاده کنید. دقت کنید که سشوار را روی حرارت کم تنظیم کنید تا آسیبی به پارچه وارد نکند. همچنین میتوانید برای تثبیت و درخشش بیشتر رنگ از واکس مخصوص مبل استفاده کنید.

بنا به جنس پارچه، ممکن است جذب رنگ توسط پارچه به خوبی صورت نپذیرد. در اینگونه موارد بد نیست قبل از رنگ کردن سطح پارچه را کمی خیس کنید.

رنگ کردن مبل پارچه ای
رنگ کردن مبل پارچه ای
رنگ کردن پارچه مبل

پرزدار شدن پارچه مبل

گاهی انواع پارچه ها به ویژه مبل های پارچه مخمل در اثر استفاده شروع به پرز دادن میکنند. بهترین شیوه برای از بین بردن پرز پارچه مبل استفاده از ریش تراش است. ریش تراش برقی میتواند به راحتی پرزهای جمع شده روی پارچه را جمع‌آوری کند. با حرکات دوار و دایره ای شکل کلیه نواحی مورد نظر را تمیز کنید. ریش تراش یک لایه بسیار نازک از روی پارچه را برمیدارد. بنابراین برای برطرف کردن برخی لکه ها نیز مناسب است. برای مثال اگر در اثر نشستن رنگ لباس به پارچه مبل منتقل شده بد نیست یک بار استفاده از ریش تراش را برای از بین بردن لکه آن امتحان کنید. البته در صورتی که پرزگیر برقی (electric sweater shaver) در خانه دارید از آن استفاده کنید.

ترمیم و رفع خط و خش روی چوب (تعمیر رنگ مبل در منزل)

گاهی به دلایل مختلف خط و خش، خراش و سفیدی های زیادی روی چوب مبل ایچاد شده است. جهت تعمیر رن مبل در منزل از پولیش واکس چوب که خاصیت براق کنندگی نیز دارد استفاده کنید. استفاده از آنها بسیار آسان است. چوب ها را شاداب و سرزنده نگه میدارد. پولیش خط و خش های سطحی و مات شدگی و سفیدشدگی ها را محو میکند.

واکس چوب برای تعمیر مبل
با استفاده از واکس چوب، سطوح چوبی مبلمان را نو، تمیز و براق کنید.

روش دیگر از بین بردن خط و خش و لکه های چوب استفاده از همرنگی چوب است. جهت آشنایی با این روش فیلم آموزشی زیر راببینید…


روش های بالا برای لکه گیری چوب و از بین بردن ترک های سطحی بسیار مناسب است. ولی اگر مبل شما دارای ترک های عمیقی بر روی چوب میباشد پیشنهاد میکنیم آموزش ترمیم ترک چوب مبل را بخوانید.

رنگ آمیزی چوب مبل

اگر قسمت های زیادی از چوب مبلمان شما دچار رنگ پریدگی شده است، استفاده از روش قبل چندان منطقی نیست. بهترین کار استفاده از خدمات تخصصی رنگکاری مبلمان است. ولی اگر به هر دلیلی نمیخواهید از خدمات مبل استفاده کنید، میتوانید با استفاده از اسپری کیلر فوری خودتان تا حد زیادی وضعیت رنگ قسمت های چوبی مبل را بهتر کنید. روش کار در ویدئو زیر شرح داده شده است.

درباره ویدئو بالا چند نکته را در نظر داشته باشید:

 1. مسلماً کیفیت و دوام رنگ بدست آمده مانند استفاده از خدمات رگکاری حرفه ای نیست.
 2. هرچند اسپری کیلر فوری بیرنگ است ولی بهتر است تمام قسمت های پارچه ای مبل و قسمت های از منزل را که احتمال دارد اسپری روی آنها بپاشد را با روزنامه و یا پارچه بپوشانید. بهتر است رنگکاری مبلمان در فضای باز صورت گیرد.
 3. اسپری کیلر فوری را میتوانید از فروشگاه های رنگ، ابزار فروشی ها و به صورت آنلاین تهیه کنید.
 4. میتوانید قسمتهایی را که رنگپردیدگی شدید دارند را با همرنگی چوب و یا رنگ فوری پر کنید، سپس از اسپری کیلر فوری استفاده کنید.

کوسن ها را عوض کنید

تعویض کوسن ها یک شیوه بسیار عالی برای نوسازی مبل و تغییر دکوراسیون است. براحتی میتوانید با قیمت مناسب سفارش دوخت کوسن های جدید بدهید. و یا حتی میتوانید کوسن های قدیمی خود را بازیابی کنید. اگر وارفته و شل شده اند زیپ آنها را باز کنید و با ابر و یا ضایعات پارچه پر کنید. حتی میتوانید برای کوسن ها روکش جدید بدوزید.

روش دیگر برای نوسازی کوسن ها وارفته استفاده از دکمه است. چند دکمه به سلیقه خود انتخاب کنید. یک سوزن مبلی بهمراه ۵۰ سانتیمتر نخ بردارید. نخ را ابتدا از دکمه رد کنید و سپس با کمک سوزن آن را از وسط رویه کوسن به رویه پشتی آن رد کنید. با قدرت کافی نخ را بکشید تا وسط کوسن جمع شود. حال در حالی که نخ را محکم نگه داشته اید دکمه دیگر به رویه پشتی اضافه کنید. میتوانید مراحل اموزش دوخت دکمه وسط کوسن را در چند ثانیه در فیلم زیر ببینید:

 

برای دوخت کوسن بین ۳ تا ۴ متر پارچه لازم دارید. به طور کلی خرید پارچه، ویسکوز داخل آن، قیمت زیپ و اجرت دوخت آن چندان گران نمی‎شود. همچنین از پارچه کوسن‌ها که اضافه می‎آید، می‎توانید یک رانر رومیزی نیز درست کنید. در مجموع هزینه شما زیر یک میلیون تومان می‎شود حتی در شرایطی که بهترین پارچه و ویسکوز را انتخاب کنید. ما در آموزش دوخت کوسن مبل روش های ساده همراه با فیلم آموزشی جهت دوخت انواع کوسن های زیبا آماده کرده ایم. در صورت تمایل با مطالعه آن میتوانید کوسن هایی زیبا و ارزان بدوزید.

از روکش مبل استفاده کنید

استفاده از روکش های جدید و زیبا علاوه بر داشتن هزینه های مناسب باعث نوسازی مبل شما و ایجاد دکوراسیونی جدید در منزل میشود. همچنین میتوانید آنها را براحتی بشویید و مدت ها استفاده کنید. در صورت که فرزند کوچک در خانه دارید استفاده از کاور مبل خیال شما را از لکه دار شدن پارچه مبل راحت میکند. در صورت تمایل میتوانید به دوزندگان حرفه ای سفارش دوخت کاور مبلی جدیدی را بدهید. ما در ایران تی اس ام بهترین دوزندگان شهر شما را با مناسب ترین قیمت معرفی میکنیم. برای اطلاعات بیشتر به بخش کاور مبل مراجعه کنید. همچنین در صورت تمایل میتوانید با مطالعه آموزش دوخت کاور مبل خود نسبت دوخت پیراهن مبل ساده و زیبا اقدام کنید.

فرو رفتگی تشک ها را ترمیم کنید. (تعمیر نشیمن مبل)

تعمیر فرو رفتگی مبل تشک جدا

فرورفتگی کف مبلمان از جمله مشکلاتی هستش که ممکن هستش برای هرکسی پیش بیاید. اگر مبل شما راحتی بوده و دارای تشک ها یا باشتک های جدا هست، احتمالاً در اثر نشستن مداوم ابرهای آن فرو رفته و گود شده اند. میتوانید ابرهای متری با ضخامت ۵ سانتی متر استفاده کنید. جهت تقویت اسفنج مبل، آنها را به اندازه لازم برش زده و در قسمت های کوبیده شده قرار دهید. احتمالاً در ابتدا تشک ها ظاهر ناصافی به خود میگیرند ولی نگران نباشید بعد مدتی استفاده از آنها ظاهرشان به شکل مناسب و صاف درخواهد آمد.

تعمیر فرو رفتگی مبل کف ثابت

با آموزشی که طی این ویدئو گذاشتیم شما میتوانید خود این مشکل را براحتی حل کنید. البته برای انجام این کار شما احتیاج ندارید فوم یا اسفنج نو یا سالم تهیه کنید.  می توانید خرده اسفنج از یک کارگاه مبلی تهیه کنید که قیمت چندانی ندارد. چرا که فوم و اسفنج نو علاوه بر اینکه هزینه زیادی دارد ، در آخر هم باز شما مجبورید که آن ها را به تیکه های خورد تبدیل کنید پس بهتر است که از ابتدا تیکه فوم اسفنج خورد تهیه کنید.

 

رفع بوی بد مبلمان

مبل ها در طول زمان به علت جذب رطوبت و آلودگی ها دچار بوی بد و ظاهری کثیف میشوند. یکی از بهترین روش ها جهت نوسازی مبل ها استفاده از خدمات مبل شویی است. ولی اگر تصمیم به این کار ندارید، میتوانید با کمی آبلیمو و جوش شیرین بوی بد مبلمان را از بین ببرید. میتوانید مقداری آب، ابلیمو و جوش شیرین را درون ظرف اسپری بریزید و روی پارچه مبل اسپری کنید. روش کامل استفاده از جوش شیرین و رفع بوی بد مبل را در تمیز کردن مبل با جوش شیرین بخوانید.

آموزش پتینه کاری روی مبل

پتینه کاری و رویه کوبی روی مبل یکی از روش های تعمیر اساسی مبل و صندلی است. پتینه کاری معمولاً توسط افراد حرفه ای و با تجربه صورت میگیرد. با این حال با کمی دقت و حوصله خود میتوانید این کار را انجام دهید. در ویدئو زیر ما آموزش کامل پتینه کاری روی مبل و تعویض پارچه را آورده ایم. اگر تصمیم دارید خودتان این کار را انجام دهید، پیشنهاد میکنیم آموزش زیر را ببینید.


نمونه‌کارهای تعمیر مبل همراه با تصاویر قبل و بعد

تعمیر دسته مبل

جهت تعمیر دسته مبل با توجه به جنس آن روش های متعددی وجود دارد. اگر دسته مبل دچار شکستگی و یا پارگی زیاد شده است بهتر از تعمیر آن را به تعمیرکار حرفه ای بسپارید. اگر روی دسته مبل چوبی خط و خش وجود دارد میتوانید از روش از بین بردن خط و خش که بالاتر بیان شده استفاده کنید. همچنین اگر دسته مبل پارچه ای بوده و دچار سوراخ شدگی و یا پارگی شده است میتوانید از راه حل بیان شده در ابتدای این آموزش استفاده کنید و یا آموزش ترمیم سوراخ شدن پارچه مبل را بخوانید.

تعمیر زیپ

اگر زیپ کوسن یا تشک مبل از جا در رفته است روش بسیار آسانی برای تعمیر آن در منزل وجود دارد. مراحل تعمیر زیپ از جا در رفته را در ویدئو زیر ببینید.

منابع:

realsimple.com

قبل از عید با این روش مبل‌ها رو تمیز کن!

چیزی تا آخر سال نمونده اگه میخوای یه روش آسون و ارزون برای تمیز کردن [...]

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ بررسی مزایا و معایب

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ کاور مبل ژلاتینی نوعی از پیراهن مبل است که با استفاده [...]

چرا تمیز کردن مبلمان مهم است و بهترین روش آن چیست؟

مبلمان یکی از بخش های مهم و پرکاربرد خانه ها و محل های کار است. [...]

انواع اسفنج مبل; بهترین اسفنج برای تعمیر مبل کدام است

اسفنج پرکاربردترین متریال برای زیرکار مبل است. تعمیرکاران و تولیدکنندگان مبل از انواع مختبف اسفنج [...]

تعمیر مبل راحتی در خانه

معرفی ۳ تعمیرکار مبل راحتی برتر در تهران قصد داریم ۳ تعمیرکار مبل راحتی را [...]

پاک کردن نجاست روی مبل

روش پاک کردن نجاست روی مبل مبلمان ممکن است در اثر ادرار و یا ریختن [...]

تمیز کردن مبل با صابون

در این مطلب کوتاه میخواهیم نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون به را [...]

خرید مبل جدید یا تعمیر مبل قدیمی، کدام بهتر است؟

تعمیر یا خرید مبل کدام به صرفه است؟ این یک پرسش رایج برای بسیاری از [...]

۱۰ نکته مهم در انتخاب مبل برای فضا های کوچک

آیا میخواهید برای آپارتمان کوچک خود که فضای کمی در سالن پذیرایی دارد مبل خریداری [...]

مبل اسکلت فلزی بهتر است یا اسکلت چوبی

اسکلت مبلمان که با نام های فریم، قاب و یا چهارچوب مبل نیز معرفی میشود [...]

تمیز کردن لکه های مبل

بهترین روش برای تمیز کردن لکه‌های مبل، به نوع پارچه و کد تمیز کردن بستگی [...]

چگونه مبلمان را تمیز و سالم نگهداریم؟ روش محافظت مبلمان از آلودگی های محیطی

روش تمیز نگه داشتن مبل و محافظت آن از آلودگی‌های محیطی بستگی به نوع جنس [...]

تعمیر رنگ مبل در منزل

تعمیر رنگ مبل در منزل ترمیم و رفع خط و خش روی چوب (تعمیر رنگ [...]

هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره

در اینجا من هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره را به شما میگویم. برای اطلاع [...]

تعویض پارچه مبل، صفر تا صد انتخاب پارچه و معرفی بهترین تعمیرات

با تعویض پارچه مبل و رویه کوبی آن میتوانید مبلمانی نو داشته باشید. البته با [...]

نکات مهم در تشخیص مبل باکیفیت

اگر تصمیم به خرید مبل دارید و یا میخواهید مبلمان قدیمی خود را تعمیر کنید، [...]

انتخاب کوسن

تعویض کوسن های مبل یک روش آسان و ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل و نوسازی [...]

انتخاب پارچه مبل

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. انتخاب پارچه مبل انتخاب پارچه مبل خیلی مهم [...]

بررسی دلایل فرورفتگی مبل و افت نشیمن آن، روش تعمیر

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. علت نشست نشیمن مبل تعمیر فرو رفتگی مبل [...]

نکات مهم هنگام خرید مبل

چگونه مبل مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟ این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. خرید [...]

معرفی ۳ نوع چوب در مبل سازی

بهترین چوب برای مبل این ویدئو از مجموعه mobljagvar انتخاب شده است. معرفی ۳ نوع [...]

رفع صدایی جیر جیر (قژ قژ) فنر مبل به صورت حرفه ای

اگر مبلمان فنری دارید گاهی ممکن است بعد از مدتی استفاده صدایی قژ قژ فنر [...]

مبل ها را خودمان بشوییم یا به مبل شویی بسپاریم

شستشوی مبل را خود انجام دهیم یا به مبل شویی بسپاریم مبل ها نیز مانند [...]

2 دیدگاه

تمیز کردن کاور مبل طلقی

نحوه شستن کاور پلاستیکی مبل تمیز کردن کاور مبل طلقی که با اسامی کاور پلاستیکی، [...]

تمیز کردن مبل; بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل

بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل و از بین بردن لکه ها با محلول های [...]

پارچه مبلی ترک

پارچه مبلی ترک پارچه‌های مبلی تولید شده در کشور ترکیه به طور کلی برای کیفیت [...]

تعمیر مبل راحتی

تعمیرات مبل راحتی بهترین کارگاه های تعمیرات مبل جهت تعمیر مبل راحتی توسط همکاران ما [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای

تمیز کردن مبل پارچه ای انواع لکه های مبل را به روش های زیر پاک [...]

راهنمای انتخاب رنگ پارچه مبلی با توجه به جنس پارچه

چگونه رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟ با انتخاب درست رنگ پارچه مبلی سالن پذیرایی [...]

۱۵ ترفند افزایش طول عمر مبل و نگهداری بهتر آن

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. چگونه مبلمان بیشتر عمر کند؟ مبلمان یکی از [...]

پارچه مبلی; ۲۲ پارچه مبل پرفروش در ایران و معرفی فروشندگان معتبر

بهترین پارچه مبلی با توجه به مدل مبلمان و معرفی فروشندگان پارچه مبلی در جنس [...]

1 دیدگاه

تعمیر مبل استیل

تعمیر مبل استیل; ۲۱ نمونه تعمیرات مبل استیل، تلفن و قیمت بهترین تعمیرکار بهترین تعمیرات [...]

۲۱ مدل کاور مبل، معرفی بهترین دوزندگان، بهترین روکش مبل

انواع کاور مبل را بشناسیم خرید کاور مبل یکی از روش های مناسب برای نگهداری [...]

1 دیدگاه

دوخت کاور صندلی

آموزش دوخت کاور صندلی دوخت کاور برای صندلی های نهارخوری، چرخدار، کامپیوتر و … علاوه [...]

آموزش دوخت کاور پلاستیکی مبل، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی (کاور پلاستیکی، ژلاتینی، طلقی) کاور مبل پلاستیکی یک راه حل [...]

12 دیدگاه

۶ بهترین مایع شوینده مبل برای دستگاه مبل شویی

معرفی انواع مایع مبل شویی و مواد شوینده مبل نانو اگر تاکنون سرویس شستشوی مبل [...]

11 دیدگاه

معرفی انواع مبل، راهنمای خرید مبلمان، چه مبلی نخریم

راهنمای خرید مبل در این مطلب می‎خواهیم در باره انتخاب مبل مناسب صحبت کنیم. از [...]

رنگ کاری مبل

نحوه رنگ کاری مبل، معرفی بهترین تکنسین های رنگ آمیزی بهترین تکنسین های رنگکاری مبل [...]

آماده سازی زیرکار مبل جهت رنگکاری

مراحل تعمیر مبل: بررسی نحوه آماده سازی زیرکار مبل قبل از رنگکاری زیرکار مبل آماده [...]

تعمیر دسته مبل

تعمیر دسته مبل تعمیر دسته مبل راحتی و تعمیر دسته مبل استیل اگر دچار شکستگی [...]

۲۱ مدل رویه کوبی مبل; قیمت و معرفی بهترین رویه کوبان

رویه کوبی مبل به فرآیند سوار کردن بار برروی کلاف مبل و نصب پارچه روی [...]

از بین بردن لکه روی مبل

از بین بردن لکه روی مبل، ۹ لکه بر خانگی جهت تمیز کردن مبل از [...]

آموزش تمیز کردن مبل با جوش شیرین و از بین بردن لکه

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه تمیز کردن مبل با جوش شیرین یکی [...]

3 دیدگاه

آیا تعمیر مبل به صرفه است؟

کدام مبلمان ارزش تعمیر دارد؟ در چه شرایطی تعمیر مبل کار درستی است. اگر این [...]

مبل شویی; نمونه کارهای شستشوی مبل در منزل و محل

مبل شویی مبل شویی در منزل و محل به صورتی سیار چندسالی است که بسیار [...]

پاک کردن لکه قیر روی مبل

پاک کردن لکه قیر روی مبل با استفاده از اسپری حشره کش لکه قیر بسیار [...]

چرا شستشوی مبل در منزل اهمیت دارد؟

امروزه روش های بسیار آسانی برای مبل شویی در منزل وجود دارد. تکنسین های مبلشویی [...]

مبل شویی با دستگاه; مراحل و آموزش مبل شویی در منزل

مبل شویی با دستگاه مبل شویی با دستگاه در منزل از جمله خدماتی است که [...]

از بین بردن بو و لکه شیر روی فرش و مبل; ترفندهای آسان و سریع

در این آموزش کوتاه به بیان سریعترین و آسان ترین روش های تمیز کردن لکه [...]

تعمیر مبل ارزان; دلایل اصلی اختلاف قیمت مابین تعمیرکاران مبل

تعمیر مبل ارزان تعمیر مبلمان با قیمت پایین یکی از فاکتورهای بسیار مهم جهت انتخاب [...]

تفاوت فوم و اسفنج در تعمیر مبل، فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فوم یا اسفنج; کدام برای تعمیر مبل بهتر است؟ در ابتدا باید بدانید که فوم [...]

نکاتی جهت تعمیر مبل

۱- مطمئن شوید تمام پارچه ها و اسفنج های مبل جدا میشود و اصطلاحاً اسکلت [...]

نکاتی جهت افزایش طول عمر مبلمان

۱- هنگام چیدمان مبل دقت کنید که مبل ها اصطلاحاً سه لنگه نشده باشند. به [...]

تفاوت استفاده از کرک و اسفنج در تعمیر مبل

مقایسه دو مبل تعمیری با اسفنج و کرک کرک با استفاده از خورده پارچه های [...]

پاک کردن لکه ادرار از روی مبل و رفع نجاست ادرار

روش‌های پاک کردن لکه ادرار از روی مبل، از بین بردن بوی و رفع نجاست [...]

1 دیدگاه

تعویض پارچه مبل

۲۱ مدل تعویض پارچه مبل، معرفی بهترین روکوبی در شهر شما ۱۴۰۲ تعویض پارچه مبل [...]

2 دیدگاه

بهترین روش ترمیم ترک چوب مبل

ترمیم ترک چوب مبل مبل چوبی به مرور زمان و با توجه به شیوه نگهداری [...]

1 دیدگاه

پاک کردن شمع از روی فرش

بهترین روش از بین بردن لکه شمع از روی فرش پاک کردن شمع از روی [...]

تعمیر دکمه مبل

آموزش تعمیر دکمه مبل در خانه تعمیر دکمه مبل در خانه کار چندان دشواری نیست. [...]

11 دیدگاه

نحوه تمیز کردن مبل کرم، سفید و روشن

آموزش بهترین روش های تمیز کردن مبل رنگ کرم، سفید و روشن در خانه تمیز [...]

1 دیدگاه

شستن کوسن مبل; روش تمیز کردن بالشتک پشم شیشه، پر و الیاف

شستن کوسن مبل با و بدون ماشین لباسشویی شستن کوسن مبل نبز مانند شستشو و [...]

پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی مبل و فرش

بهترین روش پاک کردن لکه اسلایم روی مبل و از بین بردن لکه خمیر بازی طبق [...]

روش از بین بردن رنگ مو از روی مبل

بررسی روش ها از بین بردن رنگ مو از روی مبل و پاک کردن لکه [...]

1 دیدگاه

آموزش دوخت کوسن مبل

آموزش دوخت کوسن های زیبا در خانه فهرست مطالب آموزش کوسن ساده با چرخ خیاطی [...]

تعمیر مبل در منزل

تعمیر مبل در منزل، ۱۱ روش تعمیر مبل در خانه، معرفی بهترین تعمیرات مبل در [...]

14 دیدگاه

بهترین روش از بین بردن جای پایه مبل روی فرش

از بین بردن جای پایه مبل روی فرش یا موکت و بهترین روش جلوگیری از [...]

دوخت کاور مبل; آموزش گام به گام ۳ روش آسان، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل و معرفی بهترین دوزندگان آموزش دوخت کاور مبل و صندلی یکی [...]

33 دیدگاه

چگونه ترک های مبل چرمی را ترمیم کنیم؟

تعمیر مبل چرم تعمیر مبل چرمی ترک خورده چگونه است؟ آیا مبل چرم پوسته پوسته [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای، ۶ بهترین مایع برای شستشوی مبل و از بین بردن لکه

۶ بهترین مایع برای تمیز کردن مبل پارچه ای (به تفکیک جنس پارچه) برای تمیز [...]

3 دیدگاه

چگونه لکه آب را بر روی مبل پاک کنیم؟

از بین بردن لکه آب روی مبل از بین بردن لکه آب روی مبل گاهی [...]

7 دیدگاه

آموزش از بین بردن بوی سیگار روی مبل

از بین بردن بوی سیگار از مبل از بین بردن بوی سیگار از مبل گاهی [...]

از بین بردن جای سوختگی روی مبل

روش های ترمیم سوختگی مبل با سیگار، سشوار و اتو در این قسمت روش های [...]

5 دیدگاه

شستن فرش با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی فرش

آموزش جامع شستن فرش با وایتکس و روش های از بین بردن لکه و بوی [...]

آموزش تمیز کردن مبل سلطنتی; روش شستن مبل استیل و براق کردن چوب

تمیز کردن مبل سلطنتی (مبل استیل) به شیوه طبیعی و استاندارد تمیز کردن مبل سلطنتی [...]

5 دیدگاه

روش پاک کردن چسب از روی مبل ، فرش و لباس

بهترین روش‌های پاک کردن چسب رازی ، حرارتی ، قطره ای، یک دو سه و [...]

18 دیدگاه

۵ بهترین ترفند پاک کردن آدامس روی مبل و فرش

روش های آسان پاک کردن آدامس و از بین بردن لکه آن روی فرش و [...]

2 دیدگاه

آموزش جامع پاک کردن لکه چای روی مبل و فرش

روش های آسان برای پاک کردن لکه چای از روی مبل و فرش گاهی اوقات [...]

1 دیدگاه

۶ ترفند پاک کردن لاک از روی مبل و فرش

پاک کردن لاک از روی مبل چگونه است؟ پاک کردن لاک از روی مبل به [...]

9 دیدگاه

مبل شویی ارزان – بهترین شرکت های شستشوی مبل در منزل ارزان کدامند؟

مبل شویی ارزان مبل شویی ارزان در تهران را چگونه بیابیم؟ کدام شرکت ها ارزان [...]

2 دیدگاه

بهترین روشهای پاک کردن لکه شمع روی مبل

پاك كردن شمع از روي مبل در این مقاله کوتاه به بیان بهترین روش های [...]

1 دیدگاه

پاک کردن روغن از روی مبل یا فرش; ترفند آسان از بین بردن لکه چربی

پاک کردن لکه روغن روی مبل یا فرش در این آموزش کوتاه بهترین روش های [...]

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل; ترفند تمیز کردن انواع جوهر

۷ روش پاک کردن جوهر خودکار پاک کردن لکه جوهر خودکار یا ماژیک از روی [...]

6 دیدگاه

آموزش شستن مبل با وایتکس; از بین بردن لکه وایتکس و بهترین مواد شوینده

شستن مبل با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی مبل (بهترین مایع [...]

1 دیدگاه

آشنایی با انواع دستگاه مبل شویی

دستگاه مبل شویی بهترین دستگاه مبل شویی کدام است؟ از چه نوع دستگاه هایی برای [...]

۲ روش از بین بردن لکه شکلات روی مبل; ترفند تمیز کردن کاکائو

پاک کردن لکه کاکائو روی مبل چگونه لکه شکلات یا کاکائو را از روی مبل [...]

روش پاک کردن لکه خون از روی مبل; ۵ ترفند آسان

لکه خون روی مبل چگونه لکه خون خشک شده را از روی مبل پاک کنیم؟ [...]

7 دیدگاه

آموزش تمیز کردن و شستن مبل با شامپو فرش

شستن مبل با شامپو فرش چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد؟ شستن مبل [...]

چگونه از دوده گرفتن مبل جلوگیری کنیم

دوده گرفتن مبل و روش جلوگیری از آن دوده گرفتن مبل بخصوص در فصل زمستان [...]

تمیز کردن مبل مخمل; ۴ ترفند آسان پاک کردن لکه پارچه مخمل

تمیز کردن مبل مخمل  تمیز کردن مبل مخمل و شستن بموقع آن از نکات اساسی [...]

17 دیدگاه

شستن مبل حصیری و روش مراقبت و تمیز نگه داشتن آن 

شستن مبل حصیری و تمیز نگه داشتن آن  مبل حصیری، انتخابی شیک؛ محبوب و همه پسند [...]

تمیز کردن مبل چرمی و نحوه از بین بردن لکه روی چرم

تمیز کردن مبل چرمی تمیز کردن مبل چرمی در عین سادگی اهمیت بسیار زیادی دارد. [...]

شستن مبل پارچه ای

شستن مبل پارچه ای و نحوه صحیح تمیز کردن آن اجازه ندهید که لکه های [...]

طرز استفاده از بخارشوی برای مبل، شستن مبل با بخارشو در ۳ مرحله

شستن و تمیز کردن مبل با بخارشو در ۳ مرحله طرز استفاده از بخارشوی برای [...]

5 دیدگاه

شستن مبل در منزل و تمیز کردن لکه ها

آموزش شستن مبل در منزل و روش از بین بردن لکه ها، با لکه بر [...]

2 دیدگاه

14 دیدگاه برای “تعمیر مبل در منزل

 1. امین گفته:

  ممنون از مطلب مفیدی که در سایتتون قرار دادین. استفاده از نکاتی که نوشتین، میتونه خیلی بهمون کمک کنه. اعتقادم اینه که باید از سایت هایی که محتواهای خوب دارن، حمایت بشه.

 2. سید محمد مهدی گفته:

  سلام وقت بخیر بنده از بازار مبل یافت آباد چند سال پیش مبل خریدم ایا نیاز به شستشو داره؟ عمر بیشترش باید چه کار کنم

  • صبوری گفته:

   سلام وقت شما بخیر. بله به طور میانگین شستشوی مبل هر دو سال یک بار توصیه میشه. البته این عدد با توجه به رنگ و جنس مبل تفاوت داره. شستشوی مبل با مواد باکیفیت باعث طول عمر بیشتر میشه. میتونید از این قسمت شهر مدنظرتون رو انتخاب کنید و شماره تلفن تکنسین برگزیده مبل شویی زو ببینید.
   https://irantsm.com/clean-sofa/

 3. محسن گفته:

  سپاس از صداقت و شیوه گفتاری بسیار عالی شما.ممنون از اینکه این اطلاعات را در اختیار ما گذاشتید.موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *