تعمیر مبل ارزان; دلایل اصلی اختلاف قیمت مابین تعمیرکاران مبل

تعمیر مبل ارزان

تعمیر مبل ارزان

تعمیر مبلمان با قیمت پایین یکی از فاکتورهای بسیار مهم جهت انتخاب تعمیرکار مناسب است. تلاش همه متخصصان حرفه ای تعمیر مبل، ارائه خدمات با قیمت مناسب و کیفیت بالا میباشد. ولی متخصصین حرفه ای کیفیت را فدای قیمت ارزان نمیکنند. بلکه تلاش میکنند همزمان با حفظ کیفیت قیمت های منصفانه ای ارائه دهند. اول از همه بهتر است بدانید که ارائه قیمت ها بالا، لزوماً به معنای کار باکیفیت نیست. یک تعمیرکار حرفه ای و منصف تلاش میکند ضمن حفظ کیفیت مناسب، قیمت هایی با تعرفه منصفانه به مشتری ارائه دهد. تلاش ما در مجموعه ایران تی اس ام یافتن این افراد در هر یک از شهرهای ایران و معرفی آنها به شما عزیزان میباشد. این مورد با بررسی نظریات مشتریان عزیز به ثمر میرسد. بسیار خوشحال خواهیم شد اگر تجربه خوبی یا بدی در زمینه تعمیر مبل دارید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

متاسفانه مشاهده شد گاهی قیمت های بسیار پایین تری از رنج استاندارد بازار ارائه میشود. در این مطلب کوتاه قصد داریم شما عزیزان را با برخی دلایل غیرمنصفانه قیمت های بسیار پایین آشنا کنیم.

نحوه عملکر تعمیرکار و تاثیر آن بر قیمت تمام شده

اصول تعمیر نشیمن مبل این است که تعمیرکار کلیه پارچه ها، ابرها و سایر مواد مبل را جدا کرده و اصطلاحاً به اسکلت لخت مبل برسد. سپس با زیرسازی مناسب و مواد باکیفت مبلی زیبا و نو تحویل مشتری دهد. مواردی چون تسمه کشی کافی، استفاده از گونی های مخصوص جهت جداکردن لایه و … بخشی از زیرسازی مناسب هستند. هرگونه کم و کاست در تسمه کشی و … موجب افت کیفیت کار و طبعاً کاهش قیمت نهایی میشود.


متاسفانه بسیار مشاهده میشود که برخی افراد اصطلاحاً تعمیرکار بدون شکافتن مبل، فقط با استفاده از مواد ضایعاتی یک لایه نشمین بر روی لایه قبلی اجرا میکنند. این نه فقط از لحاظ فنی بلکه از لحاظ بهداشتی نیز ایرادات اساسی دارد.

بهترین تعمیرکاران مبل از دیدگاه ساکنین شهر خود را ببینید.

متریال هایی که شما نمی بینید!

همانطور که میدانید کیفیت تعمیر مبل بستگی مستقیم به کیفیت مواد مورد استفاده دارد. در این بین برخی متریال ها مانند پارچه مبل وجود دارد که آن را با توجه به سلیقه و بودجه خود انتخاب میکنیم. ولی برخی متریال ها در لایه های درونی مبل استفاده میشود. امکان مشاهده کیفیت اینگونه مواد مصرفی به طور مستقیم وجود ندارد. بنابراین ممکن است در نگاه اول متوجه کیفیت پایین کار نشویم ولی بعد از گذشت زمانی نه چندان طولانی با افت نشیمن مبل مواجه شویم. احتمالاً مبل مجدداً نیاز به تعمیر پیدا میکند در حالی که احتمالاً دیگر تعمیرکار زیر بار مسئولیت کار نمیرود.

فنربندی زیرکار مبل
همانطور که میبینید زیرسازی مبلمان تصویر هنگام تولید بدون فنربندی انجام شده است. تعمیرکار در ابتدا فنربندی مناسب را انجام داده است.

انواع متریال ها در تعمیر مبل

در تعمیر مبلمان با توجه به نیاز و مدل مبل از مواد گوناگونی مانند انواع فوم سرد و فوم گرم، انواع اسفنج ها با ضخامت ها و تراکم های گوناگون، تخم پنبه، کرک و … وجود دارد. فوم سرد که یکی از پرکاربردترین مواد در تولید و تعمیر مبل میباشد با کیفیت ها و قیمت های گوناگونی در بازار عرضه میشود. اسفنج نیز در تراکم های مختلفی وجود دارد. مسلماً هرچه اسفنج متراکم تر باشد کیفیت کار نهایی بالاتر رفته و قیمت تعمیر نیز افزایش میابد.

پیشنهاد مطالعه: ما در بخش دیگری درباره تفاوت های فوم و اسفنج صحبت کرده ایم. در صورت تمایل فوم سرد بهتر است یا اسفنج را بخوانید.

مواد مصرفی ضایعاتی در قیمت های ارزان تعمیر مبل

علاوه بر مواد ذکر شده در بالا، متاسفانه مشاهده شده برخی تعمیرکاران جهت کاهش قیمت تعمیر از انواع پارچه ضایعاتی که به صورت کرک درآمده اند (گاهی حتی به صورت کرک نیز نیستند) جهت تعمیر مبل استفاده میکنند. این گونه مواد نه تنها باعث افت نشیمن پس از زمان کوتاهی میشوند بلکه ایرادات بهداشتی نیز دارند.

در اکثر موارد این پارچه ها تمیز نیستند و آلودگی های آنها به مرور زمان با سطح مبل نفوذ میکند.

تعمیر مبل ارزان
متاسفانه همانطور که در تصویر میبینید برای تولید یا تعمیر این مبل از ضایعات پارچه استفاده شده است که نشیمن بسیاری بد و عمر بسیار پایینی دارد. همینطور از لحاظ بهداشتی مناسب نیست. تعمیرکار ضایعات را تخلیه کرده و مجدداً با اسفنج مناسب بارگیری انجام شده است.

این مواد اغلب از پارچه های ارزان و با رنگ غیر ثابت هستند. بنابراین بنا به هر دلیلی که آب به انها برسد (شستشو، ریختن مایعات و…) رنگ آنها به سرعت جدا شده و به سطح مبل میرسد و منجر به تغییر رنگ پارچه میشود.

در فیلم کوتاه زیر استفاده از مواد ضایعاتی و عدم شکافتن کامل مبل را ببینید.


 

بهترین کارگاه تعمیر مبل استیل را از دیدگاه ساکنین شهر خود را ببینید.

در این متن کوتاه برخی دلایل تعمیر مبل ارزان را بیان کردیم. البته دلایل بسیاری دیگری نیز وجود دارد. امیدواریم این آموزش کوتاه برای شما مفید بوده باشد. در پایان یادآور میشویم مجموعه ایران تی اس ام تلاش میکند تعمیرکاران برگزیده مبلمان را از دیدگاه مشتریان در بسیاری از شهرهای ایران به شما عزیزان معرفی کند. در صورتی که نیاز به تعمیرات مبل دارید با ایشان در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *