تمیز کردن مبل چرمی و نحوه از بین بردن لکه روی چرم

شستن مبل چرمی 1

تمیز کردن مبل چرمی

تمیز کردن مبل چرمی در عین سادگی اهمیت بسیار زیادی دارد. وجود تنها چند لکه کوچک، می تواند به راحتی، ظاهر مبل چرمی کلاسیک شما را خراب کند! به خصوص اگر این لکه ها به طور صحیحی تمیز نشده باشند! از مزایای مبل چرم این است که چیزی به راحتی به آن نمی‌چسبد. و مایعات به درون آن نفوذ نمیکنند. از این رو در صورت اقدام سریع به راحتی تمیز میشود. ولی اگر بعد از گذشت زمانی لکه های قدیمی داشتیم چه کنیم؟ آنها را چگونه از روی مبل چرمی پاک کنیم؟ آیا میتوان از وازلین برای مبل چرم استفاده کرد؟

با استفاده از این راهنمای ساده، می توانید جهت شستن مبل چرمی اقدام کرده، نحوه از بین بدن لکه روی مبل چرم را ببینید و سال های سال، کیفیت و زیبایی مبلمان خود را به خوبی حفظ نمایید.


در این مقاله خواهید خواند:


چه نوع مبل چرمی دارید؟

تمیز کردن مبل چرم چگونه است؟

چگونه لکه های روغنی را از روی مبل چرمی پاک کنیم؟

روش جلوگیری از ترک خوردن مبل چرم چیست؟

چگونه ترک و خراش مبل چرمی را برطرف کنیم؟

بهترین روغن برای مبل چرم کدام است؟

بهترین مبل شویی از دیدگاه ساکنین شهر شما

چه نوع مبل چرمی دارید؟

اول از همه باید بدانید که انواع مختلفی از چرم و با رویه های گوناگون وجود دارد. برای همه یک دستوالعمل وجود ندارد. برای مثال آن ترکیبی که بر روی مبل چرمی دوست شما معجزه کرده است، ممکن است برای مبل شما فاجعه به با آورد. لذا هر شوینده خانگی یا شیمیایی باید قبل از استفاده بر روی قسمت نامحسوسی از مبل تست شود. تا مطمئن شوید که هیچگونه آسیبی به مبل چرمی شما وارد نمیکند.

قبل از هر کاری در صورتی که مبل شما دارای دستورالعمل نگهداری میباشد، پیشنهاد میکنیم به آن مراجعه کنید. معمولاً سازنده ها بهترین روش ها را با توجه به نوع چرم به کار رفته پیشنهاد میکنند.

انواع چرم:

چرم دانه کامل یا چرم خالص:

این نوع چرم محکم ترین و بادوام ترین چرم است. علاوه بر این ، از آنجا که دانه ها بسیار ریز و سفت هستند، در برابر رطوبت نیز بسیار مقاومت می کنند. چرم دانه کامل ضخامت مناسبی دارد. هنگام تمیز کردن مبل چرمی از این نوع نیاز به حساسیت خیلی زیاد نیست. به علت ریز بودن بافت آن در مقابل مالش و کشش مقاومت خوبی دارد.

چرم جیر و نوبوک:

چرم جیر نوعی چرم است که روی سطح آن دارای بافتی نرم و مخملی است. به ندرت مبل ها از این نوع چرم ساخته میشوند، زیرا تمیز کردن آن دشوار است. البته ابن چرم دوام و کیفیت مناسبی دارد ولی باید از تمیز کننده های خاص آن استفاده شود.

چرم اسپیلت یا تکه ای:

میتوان گفت این نوع چرم تقریباً از ضایعات چرمی به هم چسبانده شده تولید میشود. هنگام تمیز کردن مبل تولید شده از این نوع چرم باید بسیار احتیاط کنید. زیرا به طور طبیعی مستعد خرد شدن و پوسته پوسته شدن میباشد. هنگام تمیز کردن این نوع چرم از هرگونه فشار اضافی خودداری کنید.

چرم مصنوعی:

اگرچه این چرم، چرم واقعی نیست اما مدل های با کیفیت آن مقاومت و انعطاف پذیری خوبی دارند و براحتی چرم تکه ای متلاشی نمیشوند. چرم مصنوعی را میتوانید مانند سایر چرم ها تمیز کنید.

چرم آنیلین:

چرم آنیلین در واقع چرم بدون روکش و محافظ میباشد. ظریف بوده و براحتی لکه دار میشود. هنگام استفاده از مواد شویند برای تمیز کردن مبل با این نوع چرم باید احتیاط لازم را داشته باشید.

چرم نیمه آنیلین:

این در واقع روکش محافظ روی چرم میباشد. این نوع چرم در مقایسه با نمونه کاملاً آنیلین (بدون روکش) مقاومت بیشتری در برابر لکه دارد. این نوع چرم آسیب پذیری کمتری در برابر مواد شوینده دارد.

پیشنهاد مطالعه: اگر مبل چرمی شما پوسته پوسته شده آموزش تعمیر مبل چرمی ترک خورده را بخوانید.
تمیز کردن مبل چرمی
تمیز کردن مبل چرمی

نحوه تمیز کردن و شستن مبل چرمی

برای شستن و تمیز کردن مبل چرمی مراحل زیر را دنبال کنید.

۱٫ ابتدا با استفاده از یک جارو برقی، گرد و غبار؛ خاک و ذرات آلودگی را از روی سطح مبل چرمی پاک کنید.

۲. با مخلوط کردن آب و سرکه به نسبت مساوی در یک کاسه، به راحتی، یک محلول مخصوص شست و شوی مبل چرمی را در خانه تهیه کنید.

۳٫ یک پارچه نرم را درون محلول فرو کنید.

۴٫ پارچه را طوری مرطوب کنید که فقط کمی تر شود، (ولی کاملا خیس نشود) و شروع به پاک کردن مناطق کثیف چرم کنید.

۵٫ پس از پاک کردن نقاط کثیف مبل، مناطق مرطوب آن را با یک پارچه خشک، پاک کنید.

تمیز کردن مبل چرمی 4

نحوه تمیز کردن و شستشوی مبل چرمی

چگونه لکه روغن و چربی را از روی مبل چرمی پاک کنیم؟

تمیز کردن و شستن مبل، فقط نیمی از روند کار است. شما باید مبلمان خود را به گونه ای تمیز کنید که رنگ و ظاهر خود را نیز به خوبی حفظ کرده و از کیفیت آن کاسته نشود. همانطور که می دانید، بیشتر لکه های روغنی ایجاد شده بر روی مبل، حاصل از ریختن مواد غذایی بر روی آن است! این مشکل همه افراد است! اغلب اوقات، در مهمانی ها و یا در اثر شیطنت بچه ها، مقداری غذا بر روی مبل ریخته و باعث ایجاد ظاهری نامناسب و کثیف، برای مبلمان خانه شما خواهد شد. در ادامه به آموزش نحوه پاک کردن لکه از روی مبلمان چرمی خواهیم پرداخت.

شستن مبل چرمی 2

۱٫ برای پاک کردن لکه روغن روی مبل چرم ابتدا مقدار کمی جوش شیرین را روی لکه بپاشید.

۲٫ اجازه دهید جوش شیرین برای چند ساعت یا تا زمانی که جوش شیرین درون لکه نفوذ کند و روغن کاملا جذب جوش شیرین شود، بر روی سطح مبل، باقی بماند.

۳٫ سپس، بقایای جوش شیرین را با استفاده از یک پارچه نرم، پاک کنید.

۴- پارچه را طوری مرطوب کنید که فقط کمی تر شود، (ولی کاملا خیس نشود) و شروع به پاک کردن مناطق کثیف مبل چرمی کنید.

شستشوی مبل چرم

روش دیگری برای پاک کردن لکه روغن روی چرم:

۱٫ برای تمیز کردن مبل چرمی، ابتدا در یک کاسه، مقداری سرکه و روغن طبیعی را به دو نسبت مساوی مخلوط کنید. برای این کار، روغن لیمو یا روغن بذر کتان بهترین کارایی را دارند.

۲. یک پارچه نرم را درون محلول فرو کنید. (از قوطی اسپری نیز میتوانید استفاده کنید.) پارچه را دربیاورید و آن را بپیچانید (به طوری که فقط مرطوب باشد ولی کاملا خیس نشود.) سپس، به آرامی سطح مبل چرمی خود را با آن تمیز کنید.

۳. روز بعد، مبل را با یک پارچه تازه و خشک تمیز کنید.


تمیز کردن مبل چرمی

نحوه تمیز کردن و شستن مبل چرمی

چند نکته مهم جهت پاک کردن لکه روی مبل چرم

۱٫ سعی کنید به محض ایجاد لکه بر روی مبلمان؛ بلافاصله آن را پاک کنید. این شانس شما را برای تمیز شدن مبل و برطرف شدن کامل آثار لکه افزایش می دهد.

۲٫. برای جلوگیری از لکه هایی که دور از چشم شما ایجاد می شوند، بهترین کار این است که مرتباً مبل های خود را تمیز کنید!

علاوه بر این، بیشتر لکه هایی که که روی چرم مشاهده می کنید، در واقع، آلودگی حاصل از گرد و خاکی است که در طی مدت زمان طولانی ایجاد شده است. سعی کنید یک بار در هفته، فقط چند دقیقه از وقت خود را صرف پاک کردن مبلمان چرمی خود کنید. با این کار، همیشه مبلمانی شیک؛ تمیز و مانند روز اول، نو خواهید داشت.

۳٫ تمیز کردن مبل چرمی با یک پاک کننده آغشته به آب می تواند منجر به خشک شدن روغن های طبیعی موجود در چرم شود. حتی می تواند منجر به ترک خوردگی و از بین رفتن شفافیت چرم شود.

شستن مبل چرمی 6

روش جلوگیری از ترک خوردن مبل چرمی

  • برای جلوگیری از ایجاد ترک و خراش بر روی مبلمان چرمی خود بهتر است موارد زیر را رعایت نمایید:
  • مبل را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید. اگر مبل ها در کنار پنجره های آفتاب گیر قرار دارند میتوانید از پرده استفاده کنید.
  • مبل ها را بیش از حد با آب و مواد شوینده بر پایه آب نشویید.
  • در صورت ریختن مایعات و یا ایجاد لکه بر روی مبل چرمی، بلافاصله آن را تمیز کنید.
  • مبل ها را در نقاط خنک تر خانه قرار دهید. برای مثال آن ها را در کنار منابع گرمایی مانند شوفاژ و بخاری و … نگذارید.
  • به طور منظم از موادی که به حفظ رطوبت چرم کمک میکنند، جهت طروات مبل چرمی خود استفاده کنید. آن طور که بیان میشود استفاده از زوغن زیتون جهت حفظ رطوبت چرم بسیار موثر است. البته با توجه به قیمت آن شاید خیلی منطقی به نظز نرسد. وازلین نیز جهت این کار گزینه مناسبی است. همچنین انواع واکس مخصوص چرم در بازار وجود دارد.
  • به طور منظم تمام قسمت های مبل چرمی خود را با جاروبرقی تمیز کنید. با این کار گرد و غبار و هر شیء برنده از سطح مبل جمع‌آوری میشوند. این اشیاء براحتی میتوانند باعث ایجاد خراش بر روی مبلمان چرمی گردند.

شستشوی مبل چرمی

نکاتی مهم در مورد برطرف کردن لکه های ایجاد شده بر روی مبل چرمی

نحوه برطرف کردن خراش ها و ترک های ایجاد شده بر روی مبل چرمی

چرم یکی از مجلل‌ترین؛ جذاب‌ترین و شیک‌ترین مواد برای ساخت مبل به شمار می رود. هرچند، چرم نیز مانند هر ماده طبیعی، می تواند به راحتی در برابر خراشیده شدن حساس باشد؛ به خصوص اگر حیوان خانگی داشته باشید.

برای کمک به افزایش طول عمر مبل چرمی مورد علاقه خود، کارهای زیر را انجام دهید:

۱. ابتدا خراش را تمیز کنید. برای تمیز کردن خراش می توانید از یک محلول تمیزکننده ملایم (هر کدام از مواد پاک کننده ذکر شده در بالا) استفاده کنید.

۲. یک روغن ملایم مانند روغن کودک، روغن نارگیل و یا لیمو را روی یک توپ پنبه ای و یا پارچه نخی بمالید. ابتدا خراش را با استفاده از حرکات دایره ای مالش دهید. این کار را تا حدی ادامه دهید که مقدار زیادی از روغن به چرم جذب شود. استفاده از روغن نارگیل؛ روغن لیمو یا سایر روغن های ملایم هنگام شست و شو و تمیز کردن مبل چرمی، به شما کمک می کند تا هرگونه ترک خوردگی را دوباره پر کرده و مبلمان دقیقا مانند روز اول شود.

۳٫ در آخر و بعد از پاک کردن روغن، و اجازه دهید تا مبل چرمی شما در هوای اتاق، کاملا خشک شود.

به یاد داشته باشید که از مقدار کمی آب برای تمیز کردن مبل چرمی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که آب، مایعی بسیار عالی؛ کاملاً طبیعی و بهترین پاک کننده است، اما دیگر نباید تبدیل به یک “دوست” برای مبل چرمی شما شود.

اگر می خواهید از یک ماده پاک کننده کاملاً ارگانیک استفاده کنید؛ می توانید به راحتی با مخلوط کردن مقداری مواد پاک کننده طبیعی (مانند جوش شیرین) و آب به مقداری مساوی و به نسبت یکسان، یک ماده شست و شوی طبیعی را در خانه تهیه کنید. با این کار دیگر نیازی به استفاده از مواد پاک کننده شیمیایی و مضر برای چرم، نخواهید داشت.

آخرین و مهم ترین موضوع اینکه، برای تمیز کردن و شستن مبل چرمی خود، همیشه ابتدا به سراغ دفترچه؛ کاتالوگ و یا راهنمای مبلمان خود که هنگام خرید از خریدار دریافت کرده اید، بروید؛ و یا با سازنده و یا خریدار مبلمان خود در مورد این موضوع، مشورت کنید.

پیشنهاد مطالعه: اگر مبل چرمی شما دارای ترک های زیاد و عمیق است پیشنهاد میکنیم آموزش تعمیر مبل چرمی ترک خورده را بخوانید.

از بین بردن خراش و خط و خش مبل چرمی

نحوه برطرف کردن خراش های ایجاد شده بر روی مبل چرمی

بهترین روغن برای مبل چرم کدام است؟

انواع روغن های  و واکس های تجاری چرم در بازار وجود دارد. ولی همچنان استفاده از روغن نارگیل تاثیر بسزایی در حفظ درخشنگی مبلمان چرم دارد. همچنین ترکیب سرکه و روغن زیتون نیز برای نگهداری مبل چرم موثر میباشد.

جهت انتخاب بهترین مواد شوینده برای پاک کردن لکه از روی مبل پیشنهاد میکنیم مقاله مریوط را مطالعه کنید.

به یاد داشته باشید ما در مرکز خدمات ایران هموراه بهترین تکنسین را جهت مبل شویی در منزل با کیفیت بالا و قیمت مناسب، به شما معرفی می‌کنیم.

آموزش شستن مبل چرمی
آموزش شستن مبل چرمی

برگرفته از: livingspaces

 

قبل از عید با این روش مبل‌ها رو تمیز کن!

چیزی تا آخر سال نمونده اگه میخوای یه روش آسون و ارزون برای تمیز کردن [...]

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ بررسی مزایا و معایب

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ کاور مبل ژلاتینی نوعی از پیراهن مبل است که با استفاده [...]

چرا تمیز کردن مبلمان مهم است و بهترین روش آن چیست؟

مبلمان یکی از بخش های مهم و پرکاربرد خانه ها و محل های کار است. [...]

انواع اسفنج مبل; بهترین اسفنج برای تعمیر مبل کدام است

اسفنج پرکاربردترین متریال برای زیرکار مبل است. تعمیرکاران و تولیدکنندگان مبل از انواع مختبف اسفنج [...]

تعمیر مبل راحتی در خانه

معرفی ۳ تعمیرکار مبل راحتی برتر در تهران قصد داریم ۳ تعمیرکار مبل راحتی را [...]

پاک کردن نجاست روی مبل

روش پاک کردن نجاست روی مبل مبلمان ممکن است در اثر ادرار و یا ریختن [...]

تمیز کردن مبل با صابون

در این مطلب کوتاه میخواهیم نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون به را [...]

خرید مبل جدید یا تعمیر مبل قدیمی، کدام بهتر است؟

تعمیر یا خرید مبل کدام به صرفه است؟ این یک پرسش رایج برای بسیاری از [...]

۱۰ نکته مهم در انتخاب مبل برای فضا های کوچک

آیا میخواهید برای آپارتمان کوچک خود که فضای کمی در سالن پذیرایی دارد مبل خریداری [...]

مبل اسکلت فلزی بهتر است یا اسکلت چوبی

اسکلت مبلمان که با نام های فریم، قاب و یا چهارچوب مبل نیز معرفی میشود [...]

تمیز کردن لکه های مبل

بهترین روش برای تمیز کردن لکه‌های مبل، به نوع پارچه و کد تمیز کردن بستگی [...]

چگونه مبلمان را تمیز و سالم نگهداریم؟ روش محافظت مبلمان از آلودگی های محیطی

روش تمیز نگه داشتن مبل و محافظت آن از آلودگی‌های محیطی بستگی به نوع جنس [...]

تعمیر رنگ مبل در منزل

تعمیر رنگ مبل در منزل ترمیم و رفع خط و خش روی چوب (تعمیر رنگ [...]

هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره

در اینجا من هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره را به شما میگویم. برای اطلاع [...]

تعویض پارچه مبل، صفر تا صد انتخاب پارچه و معرفی بهترین تعمیرات

با تعویض پارچه مبل و رویه کوبی آن میتوانید مبلمانی نو داشته باشید. البته با [...]

نکات مهم در تشخیص مبل باکیفیت

اگر تصمیم به خرید مبل دارید و یا میخواهید مبلمان قدیمی خود را تعمیر کنید، [...]

انتخاب کوسن

تعویض کوسن های مبل یک روش آسان و ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل و نوسازی [...]

انتخاب پارچه مبل

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. انتخاب پارچه مبل انتخاب پارچه مبل خیلی مهم [...]

بررسی دلایل فرورفتگی مبل و افت نشیمن آن، روش تعمیر

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. علت نشست نشیمن مبل تعمیر فرو رفتگی مبل [...]

نکات مهم هنگام خرید مبل

چگونه مبل مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟ این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. خرید [...]

معرفی ۳ نوع چوب در مبل سازی

بهترین چوب برای مبل این ویدئو از مجموعه mobljagvar انتخاب شده است. معرفی ۳ نوع [...]

رفع صدایی جیر جیر (قژ قژ) فنر مبل به صورت حرفه ای

اگر مبلمان فنری دارید گاهی ممکن است بعد از مدتی استفاده صدایی قژ قژ فنر [...]

مبل ها را خودمان بشوییم یا به مبل شویی بسپاریم

شستشوی مبل را خود انجام دهیم یا به مبل شویی بسپاریم مبل ها نیز مانند [...]

2 دیدگاه

تمیز کردن کاور مبل طلقی

نحوه شستن کاور پلاستیکی مبل تمیز کردن کاور مبل طلقی که با اسامی کاور پلاستیکی، [...]

تمیز کردن مبل; بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل

بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل و از بین بردن لکه ها با محلول های [...]

پارچه مبلی ترک

پارچه مبلی ترک پارچه‌های مبلی تولید شده در کشور ترکیه به طور کلی برای کیفیت [...]

تعمیر مبل راحتی

تعمیرات مبل راحتی بهترین کارگاه های تعمیرات مبل جهت تعمیر مبل راحتی توسط همکاران ما [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای

تمیز کردن مبل پارچه ای انواع لکه های مبل را به روش های زیر پاک [...]

راهنمای انتخاب رنگ پارچه مبلی با توجه به جنس پارچه

چگونه رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟ با انتخاب درست رنگ پارچه مبلی سالن پذیرایی [...]

۱۵ ترفند افزایش طول عمر مبل و نگهداری بهتر آن

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. چگونه مبلمان بیشتر عمر کند؟ مبلمان یکی از [...]

پارچه مبلی; ۲۲ پارچه مبل پرفروش در ایران و معرفی فروشندگان معتبر

بهترین پارچه مبلی با توجه به مدل مبلمان و معرفی فروشندگان پارچه مبلی در جنس [...]

تعمیر مبل استیل

تعمیر مبل استیل; ۲۱ نمونه تعمیرات مبل استیل، تلفن و قیمت بهترین تعمیرکار بهترین تعمیرات [...]

۲۱ مدل کاور مبل، معرفی بهترین دوزندگان، بهترین روکش مبل

انواع کاور مبل را بشناسیم خرید کاور مبل یکی از روش های مناسب برای نگهداری [...]

1 دیدگاه

دوخت کاور صندلی

آموزش دوخت کاور صندلی دوخت کاور برای صندلی های نهارخوری، چرخدار، کامپیوتر و … علاوه [...]

آموزش دوخت کاور پلاستیکی مبل، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی (کاور پلاستیکی، ژلاتینی، طلقی) کاور مبل پلاستیکی یک راه حل [...]

12 دیدگاه

۶ بهترین مایع شوینده مبل برای دستگاه مبل شویی

معرفی انواع مایع مبل شویی و مواد شوینده مبل نانو اگر تاکنون سرویس شستشوی مبل [...]

11 دیدگاه

معرفی انواع مبل، راهنمای خرید مبلمان، چه مبلی نخریم

راهنمای خرید مبل در این مطلب می‎خواهیم در باره انتخاب مبل مناسب صحبت کنیم. از [...]

رنگ کاری مبل

نحوه رنگ کاری مبل، معرفی بهترین تکنسین های رنگ آمیزی بهترین تکنسین های رنگکاری مبل [...]

آماده سازی زیرکار مبل جهت رنگکاری

مراحل تعمیر مبل: بررسی نحوه آماده سازی زیرکار مبل قبل از رنگکاری زیرکار مبل آماده [...]

تعمیر دسته مبل

تعمیر دسته مبل تعمیر دسته مبل راحتی و تعمیر دسته مبل استیل اگر دچار شکستگی [...]

۲۱ مدل رویه کوبی مبل; قیمت و معرفی بهترین رویه کوبان

رویه کوبی مبل به فرآیند سوار کردن بار برروی کلاف مبل و نصب پارچه روی [...]

از بین بردن لکه روی مبل

از بین بردن لکه روی مبل، ۹ لکه بر خانگی جهت تمیز کردن مبل از [...]

آموزش تمیز کردن مبل با جوش شیرین و از بین بردن لکه

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه تمیز کردن مبل با جوش شیرین یکی [...]

3 دیدگاه

آیا تعمیر مبل به صرفه است؟

کدام مبلمان ارزش تعمیر دارد؟ در چه شرایطی تعمیر مبل کار درستی است. اگر این [...]

مبل شویی; نمونه کارهای شستشوی مبل در منزل و محل

مبل شویی مبل شویی در منزل و محل به صورتی سیار چندسالی است که بسیار [...]

پاک کردن لکه قیر روی مبل

پاک کردن لکه قیر روی مبل با استفاده از اسپری حشره کش لکه قیر بسیار [...]

چرا شستشوی مبل در منزل اهمیت دارد؟

امروزه روش های بسیار آسانی برای مبل شویی در منزل وجود دارد. تکنسین های مبلشویی [...]

مبل شویی با دستگاه; مراحل و آموزش مبل شویی در منزل

مبل شویی با دستگاه مبل شویی با دستگاه در منزل از جمله خدماتی است که [...]

از بین بردن بو و لکه شیر روی فرش و مبل; ترفندهای آسان و سریع

در این آموزش کوتاه به بیان سریعترین و آسان ترین روش های تمیز کردن لکه [...]

تعمیر مبل ارزان; دلایل اصلی اختلاف قیمت مابین تعمیرکاران مبل

تعمیر مبل ارزان تعمیر مبلمان با قیمت پایین یکی از فاکتورهای بسیار مهم جهت انتخاب [...]

تفاوت فوم و اسفنج در تعمیر مبل، فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فوم یا اسفنج; کدام برای تعمیر مبل بهتر است؟ در ابتدا باید بدانید که فوم [...]

نکاتی جهت تعمیر مبل

۱- مطمئن شوید تمام پارچه ها و اسفنج های مبل جدا میشود و اصطلاحاً اسکلت [...]

نکاتی جهت افزایش طول عمر مبلمان

۱- هنگام چیدمان مبل دقت کنید که مبل ها اصطلاحاً سه لنگه نشده باشند. به [...]

تفاوت استفاده از کرک و اسفنج در تعمیر مبل

مقایسه دو مبل تعمیری با اسفنج و کرک کرک با استفاده از خورده پارچه های [...]

پاک کردن لکه ادرار از روی مبل و رفع نجاست ادرار

روش‌های پاک کردن لکه ادرار از روی مبل، از بین بردن بوی و رفع نجاست [...]

1 دیدگاه

تعویض پارچه مبل

۲۱ مدل تعویض پارچه مبل، معرفی بهترین روکوبی در شهر شما ۱۴۰۲ تعویض پارچه مبل [...]

2 دیدگاه

بهترین روش ترمیم ترک چوب مبل

ترمیم ترک چوب مبل مبل چوبی به مرور زمان و با توجه به شیوه نگهداری [...]

1 دیدگاه

پاک کردن شمع از روی فرش

بهترین روش از بین بردن لکه شمع از روی فرش پاک کردن شمع از روی [...]

تعمیر دکمه مبل

آموزش تعمیر دکمه مبل در خانه تعمیر دکمه مبل در خانه کار چندان دشواری نیست. [...]

11 دیدگاه

نحوه تمیز کردن مبل کرم، سفید و روشن

آموزش بهترین روش های تمیز کردن مبل رنگ کرم، سفید و روشن در خانه تمیز [...]

1 دیدگاه

شستن کوسن مبل; روش تمیز کردن بالشتک پشم شیشه، پر و الیاف

شستن کوسن مبل با و بدون ماشین لباسشویی شستن کوسن مبل نبز مانند شستشو و [...]

پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی مبل و فرش

بهترین روش پاک کردن لکه اسلایم روی مبل و از بین بردن لکه خمیر بازی طبق [...]

روش از بین بردن رنگ مو از روی مبل

بررسی روش ها از بین بردن رنگ مو از روی مبل و پاک کردن لکه [...]

1 دیدگاه

آموزش دوخت کوسن مبل

آموزش دوخت کوسن های زیبا در خانه فهرست مطالب آموزش کوسن ساده با چرخ خیاطی [...]

تعمیر مبل در منزل

تعمیر مبل در منزل، ۱۱ روش تعمیر مبل در خانه، معرفی بهترین تعمیرات مبل در [...]

14 دیدگاه

بهترین روش از بین بردن جای پایه مبل روی فرش

از بین بردن جای پایه مبل روی فرش یا موکت و بهترین روش جلوگیری از [...]

دوخت کاور مبل; آموزش گام به گام ۳ روش آسان، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل و معرفی بهترین دوزندگان آموزش دوخت کاور مبل و صندلی یکی [...]

33 دیدگاه

چگونه ترک های مبل چرمی را ترمیم کنیم؟

تعمیر مبل چرم تعمیر مبل چرمی ترک خورده چگونه است؟ آیا مبل چرم پوسته پوسته [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای، ۶ بهترین مایع برای شستشوی مبل و از بین بردن لکه

۶ بهترین مایع برای تمیز کردن مبل پارچه ای (به تفکیک جنس پارچه) برای تمیز [...]

3 دیدگاه

چگونه لکه آب را بر روی مبل پاک کنیم؟

از بین بردن لکه آب روی مبل از بین بردن لکه آب روی مبل گاهی [...]

7 دیدگاه

آموزش از بین بردن بوی سیگار روی مبل

از بین بردن بوی سیگار از مبل از بین بردن بوی سیگار از مبل گاهی [...]

از بین بردن جای سوختگی روی مبل

روش های ترمیم سوختگی مبل با سیگار، سشوار و اتو در این قسمت روش های [...]

5 دیدگاه

شستن فرش با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی فرش

آموزش جامع شستن فرش با وایتکس و روش های از بین بردن لکه و بوی [...]

آموزش تمیز کردن مبل سلطنتی; روش شستن مبل استیل و براق کردن چوب

تمیز کردن مبل سلطنتی (مبل استیل) به شیوه طبیعی و استاندارد تمیز کردن مبل سلطنتی [...]

5 دیدگاه

روش پاک کردن چسب از روی مبل ، فرش و لباس

بهترین روش‌های پاک کردن چسب رازی ، حرارتی ، قطره ای، یک دو سه و [...]

18 دیدگاه

۵ بهترین ترفند پاک کردن آدامس روی مبل و فرش

روش های آسان پاک کردن آدامس و از بین بردن لکه آن روی فرش و [...]

2 دیدگاه

آموزش جامع پاک کردن لکه چای روی مبل و فرش

روش های آسان برای پاک کردن لکه چای از روی مبل و فرش گاهی اوقات [...]

1 دیدگاه

۶ ترفند پاک کردن لاک از روی مبل و فرش

پاک کردن لاک از روی مبل چگونه است؟ پاک کردن لاک از روی مبل به [...]

9 دیدگاه

مبل شویی ارزان – بهترین شرکت های شستشوی مبل در منزل ارزان کدامند؟

مبل شویی ارزان مبل شویی ارزان در تهران را چگونه بیابیم؟ کدام شرکت ها ارزان [...]

2 دیدگاه

بهترین روشهای پاک کردن لکه شمع روی مبل

پاك كردن شمع از روي مبل در این مقاله کوتاه به بیان بهترین روش های [...]

1 دیدگاه

پاک کردن روغن از روی مبل یا فرش; ترفند آسان از بین بردن لکه چربی

پاک کردن لکه روغن روی مبل یا فرش در این آموزش کوتاه بهترین روش های [...]

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل; ترفند تمیز کردن انواع جوهر

۷ روش پاک کردن جوهر خودکار پاک کردن لکه جوهر خودکار یا ماژیک از روی [...]

6 دیدگاه

آموزش شستن مبل با وایتکس; از بین بردن لکه وایتکس و بهترین مواد شوینده

شستن مبل با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی مبل (بهترین مایع [...]

1 دیدگاه

آشنایی با انواع دستگاه مبل شویی

دستگاه مبل شویی بهترین دستگاه مبل شویی کدام است؟ از چه نوع دستگاه هایی برای [...]

۲ روش از بین بردن لکه شکلات روی مبل; ترفند تمیز کردن کاکائو

پاک کردن لکه کاکائو روی مبل چگونه لکه شکلات یا کاکائو را از روی مبل [...]

روش پاک کردن لکه خون از روی مبل; ۵ ترفند آسان

لکه خون روی مبل چگونه لکه خون خشک شده را از روی مبل پاک کنیم؟ [...]

7 دیدگاه

آموزش تمیز کردن و شستن مبل با شامپو فرش

شستن مبل با شامپو فرش چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد؟ شستن مبل [...]

چگونه از دوده گرفتن مبل جلوگیری کنیم

دوده گرفتن مبل و روش جلوگیری از آن دوده گرفتن مبل بخصوص در فصل زمستان [...]

تمیز کردن مبل مخمل; ۴ ترفند آسان پاک کردن لکه پارچه مخمل

تمیز کردن مبل مخمل  تمیز کردن مبل مخمل و شستن بموقع آن از نکات اساسی [...]

17 دیدگاه

شستن مبل حصیری و روش مراقبت و تمیز نگه داشتن آن 

شستن مبل حصیری و تمیز نگه داشتن آن  مبل حصیری، انتخابی شیک؛ محبوب و همه پسند [...]

تمیز کردن مبل چرمی و نحوه از بین بردن لکه روی چرم

تمیز کردن مبل چرمی تمیز کردن مبل چرمی در عین سادگی اهمیت بسیار زیادی دارد. [...]

شستن مبل پارچه ای

شستن مبل پارچه ای و نحوه صحیح تمیز کردن آن اجازه ندهید که لکه های [...]

طرز استفاده از بخارشوی برای مبل، شستن مبل با بخارشو در ۳ مرحله

شستن و تمیز کردن مبل با بخارشو در ۳ مرحله طرز استفاده از بخارشوی برای [...]

5 دیدگاه

شستن مبل در منزل و تمیز کردن لکه ها

آموزش شستن مبل در منزل و روش از بین بردن لکه ها، با لکه بر [...]

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *