تمیز کردن مبل مخمل; ۴ ترفند آسان پاک کردن لکه پارچه مخمل

شستن مبل مخمل 1

تمیز کردن مبل مخمل 

تمیز کردن مبل مخمل و شستن بموقع آن از نکات اساسی زیبا نگه داشتن مبل مخمل می‌باشد. تمیز کردن مبل مخمل به ویژه اگر از پارچه مخمل طبیعی باشد دقت زیادی میخواهد زیر پرزهای مخمل نسبت به فشار حساس بوده و در صورت از بین رفتن آنها، مبلمان شما درخشندگی و لطافت خود را از دست میدهد. مسلماً مبل مخمل سفید و روشن نیاز بیشتری به تمیز کردن و پاک کردن لکه ها دارد. انواع لکه ها مانند لکه جوهر و خودکار روی آنها بیشتر به چشم میاید. مبل های مخمل اگر تمیز باشند و لکه های روی آن پاک شوند، همیشه حس طراوت و تازگی را به محیط منتقل میکنند. آنها بسیار شیک و زیبا هستند. شما با انتخاب مبل مخمل فضایی جسورانه و بدیع در منزلتان خلق کرده‌اید. اما همانگونه که مبل های مخمل بسیار زیبا هستند، لکه ها روی مبل مخمل بسیار بیشتر به چشم می‌آیند. بخصوص اگر آنها زیر نور قرار بگیرند. اگر شما هم مبل مخمل در خانه دارید ممکن است بسیاری سوالات زیر را در ذهنتان داشته باشید. در ادمه تلاش میکنیم به پرسش های زیر پاسخ دهیم…

تمیز کردن مبل مخمل چگونه است؟
بهترین روش تمیز کردن مبل مخمل سفید یا روشن چگونه است؟
روش پاك كردن لكه خودكار از روي مبل مخمل چیست؟
چگونه مبل مخملی را تمیز کنیم؟
روش شستن مبل های مخمل چیست؟
تمیزکردن مبل های پارچه مخمل را چگونه انجام دهیم؟

اگر شما در منزلتان مبل مخمل دارید، باید بدانید که مانند هر چیز زیبایی ، مبل مخمل نیز به مراقبت نیاز دارد تا به بهترین شکل ممکن زیبا به نظر برسد. لکه های آلوده مواد غذایی و گرد و غبار و خاک علاوه بر اینکه زیبایی مبل مخمل را کاملاً از بین میبرند، عمر آن را نیز بسیار کاهش میدهند. اگر روش های تمیز و زیبا نگه داشتن مبل مخمل را نمیدانید در این آموزش کوتاه با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

چه نوع مبل مخملی دارید؟

پاکسازی و نگهداری عمومی

تست مواد شوینده

تمیز کردن مبل مخمل با بخارشو

تمیز کردن و شستن مبلمان مخملی با شوینده

پاك كردن لكه از روي مبل مخمل با ترکیب جوش شیرین و آبلیمو

نکته پایانی برای طول عمر بیشتر مبل مخمل

تمیز کردن مبل مخمل با کمک متخصصین مبل شویی در منزل

بهترین مبل شویی از دیدگاه ساکنین شهر شما

چه نوع مبل مخملی دارید؟

قبل از اینکه شروع به معرفی مواد شوینده برای تمیز کردن مبل مخمل کنیم بهتر است بدانید چه نوع مبل مخلی دارید و با توجه به آن اقدام به شستن مبل مخمل کنید. دو نوع اصلی از مخمل وجود دارد: پنبه و مصنوعی.

انواع مبل با پارچه مخمل

برخی از محبوب ترین و پرفروش ترین انواع پارچه ها برای مبل مخمل در لیست زیر آورده شده است:

مخمل ابریشم: از ویژگی های این پارچه مبلی سبک و براق بودن است. بسیار جلوه خیره کننده ای دارد و گران می‌باشد.

مخمل پنبه‌ای: پارچه محکم و با روکش مات می‌باشد. جهت تولید مبل اغلب با پلی‌استر مخلوط می‌شود.

مخمل پشمی: پارچه ای سنگین و ضخیم اما نرم می‌باشد. مبل های تولید از این نوع پارچه در مناطق سردسیر طرفداران زیادی دارد.

مخمل کتانی: پارچه ای نرم و خنک که اغلب روکشی ناهموار دارد.

مخمل مصنوعی: ۱۰۰% مصنوعی یا مخلوط با الیاف طبیعی. مبل های تولیدی با این پارچه مقاومت بیشتری در برابر سایش و همچنین انواع مواد شوینده دارند.

مخمل خرد شده: پارچه ای جذاب و براق با ظاهری صاف.

اصولاً مبل با مخمل مصنوعی مقاوم تر و برای خانواده هایی که که بچه و حیوانات خانگی دارند مناسب تر است. مراقبت و نگهداری آن نیز آسانتر است. برای مثال لکه سس به این راحتی ها روی مخمل مصنوعی دائمی و ماندگار نمیشود.

پیشنهاد مطالعه: تمیز کردن مبل سلطنتی

تمیز کردن مبل مخمل در خانه

تمیز کردن مبل مخمل در خانه

پاکسازی و نگهداری عمومی

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که مبلمان مخصوصاً اگر از جنس مخمل باشد، حداقل یک بار در ماه به جاروبرقی نیاز دارد تا کثیفی جمع نشود. جاروبرقی به طور منظم بهترین روش برای اطمینان از عدم تأثیر آلودگی های سطحی در پارچه در هنگام نشستن یا خوابیدن افراد بر روی مبلمان است. بنابراین یک بار در ماه تمامی قسمت های مبل مخمل را جارو بکشید. زیرا ذرات درشت و برنده به راحتی به پارچه مخمل صدمه وارد میکنند. کوسن ها را بیرون آورده و پشت آنها را جاروبرقی کنید تا خرده ریزها یا گرد و غبار مخفی شده در پشت کوسن ها از بین برود. جاروبرقی مبل شما ۵-۱۰ دقیقه بیشتر طول نمی کشد. این کار ارزش داشتن یک مبل زیبا را دارد.

همچنین بعد از آن میتوانید با یک برس نرم ذرات غذا را از مبل مخمل جدا کنید. ابتدا با قسمت صاف برس پارچه مخمل را در جهت خواب آن تمیز کنید. سپس با قسمت اصلی برس از شر پرزها، کثیفی ها و موهای زائد خلاص شوید.
اگر مبل مخمل شروع به از دست دادن شفافیت خود کرده است، با یک مسواک در جهت خلاف خواب پارچه مالش دهید. همچنین با استفاده از بخارشو میتوانید به پارچه کمک کنید که فرم اولیه خود را بازیابد. طرز استفاده از بخارشوی برای مبل

مبل پارچه مخمل را در معرض آفتاب قرار ندهید. نور خورشید باعث کم رنگ شدن آن میشود. به ویژه اگر مبل مخمل با رنگ روشن دارید.

مبل مخمل با الیاف پنبه:

شستن و تمیز کردن مبل مخمل با الیاف پنبه ای می تواند کمی سخت تر از شستشوی سایر مبل های پارچه ای باشد، زیرا علاوه بر از بین بردن لکه، باید مراقب باشید که به الیاف آن آسیب نرسد. در اینجا چند نکته برای شستشو و تمیز کردن صحیح مبلمان مخمل بدون آسیب رساندن به الیاف آنها آورده شده است.

تست مواد شوینده:

قبل از شروع به تمیز کردن مبل مخمل، تست مواد شوینده انتخاب شده است. این کار باعث میشود اگر مواد شوینده، هرگونه ضرری برای پارچه داشته باشند، قبل از آسیب متوجه شده و از استفاده از آنها اجتناب کنید. بنابراین به یاد داشته باشید که قبل از شروع هر یک از مواد شوینده زیر را بر روی جای نامحسوس و خارج از دید مبل تست کنید. و اگر باعث کدر شدن ، رنگ پریدگی و موارد دیگر شدند، آن را کنار گذاشته و شوینده دیگری را انتخاب کنید.

تمیز کردن مبل مخمل
تمیز کردن مبل مخمل

تمیز کردن مبل مخمل با بخارشو

اصولاً پارچه مخمل خواب دار است. یعنی دارای رشته های بلند نخ میباشد. بنابراین وقتی هشت ساعت می خوابید و با علائم چین و چروک روی صورت خود بیدار می شوید، همین اتفاق ممکن است برای مبل مخمل شما نیز رخ دهد. در اینگونه مواقع یک لکه به صورت چین خوردگی یا لکه با رنگ روشنتر بر روی مبل ظاهر میشود. البته به راحتی قابل رفع است.

بخارشو را در حالت اتو و در حرارت کم روشن کنید. هنگامی که داغ شد ، از یک گوشه شروع کنید و بخارشو را در جهت خواب مبل حرکت دهید. اطمینان حاصل کنید که از کمترین درجه گرما استفاده می کنید و بخارشو را بیش از چند ثانیه در یک محل نگه ندارید. میتوانید با استفاده از یک برس محل را شانه کنید.

 

تمیز کردن مبل مخمل
تمیز کردن مبل مخمل

تمیز کردن و شستن مبلمان مخملی با شوینده

مهم است که قبل از شستن مبل مخمل، نوع مواد و الیاف تشکیل دهنده پارچه مبلمان خود را بررسی کنید. برای از بین بردن لکه های بزرگ یا برجسته، تمیز کننده های حرفه ای توصیه می شوند، همچنین اگر مواد سازنده پارچه مخملی مبلمان از پنبه و پلی استر باشد، به مراقبت و دقت بیشتری هنگام شستشو در منزل نیاز است. فراموش نکنید برای تمیز کردن مخمل های ریون یا ابریشمی به هیچ وجه از جوهر نمک و سرکه استفاده نکنید. مخمل های ریون یا ابریشمی، پارچه های بسیار حساسی هستند و به راحتی هنگام شستشو آسیب می بینند. برخی از متخصصان هشدار می دهند که پارچه مخمل پنبه ای ممکن است هنگام شستشو لکه بزند، بنابراین احتیاط کنید و پارچه را بیش از حد مرطوب نکنید.

تمیز کردن مبل مخمل در خانه
تمیز کردن مبل مخمل در خانه

برای تمیز کردن پنبه یا مخمل پلی استر می توانید از پاک کننده لوازم داخلی مانند Woolite استفاده کنید. (اگر به Woolite دسترسی ندارید از مایع ظرف شویی و یا صابون مایع استفاده کنید) تمیز کننده را پشت یا زیر مبل تست کنید. بررسی کنید تا مطمئن شوید که پارچه رنگ پس نمی دهد یا الیاف آن آسیب نمی بینند. به طور خلاصه با استفاده از اسفنج نرم یا پارچه تمیز و نرم و بدون پرز و پاک کننده، محل را با دقت تمیز کنید. بعد از شستن مبل مخمل، حتماً چندین بار پارچه مخمل را جارو بزنید و برس بکشید تا مخمل مرتب به نظر برسد.

توجه: پاک کننده Woolite یک ماده شوینده است که همراه با برس نرم و مفید برای یکدست کردن و تمیز کردن مبلمان طراحی شده است.

مراحل شستشوی مبل مخمل با صابون در خانه:

در ابتدا با استفاده از یک برس نرم  تمام سطوح مبل را مالش دهید. سپس با کمک لبه پشتی چاقو تمام ذرات و غذا و مواد دیگر چسبیده شده به پارچه مخمل را جدا کنید. حال مبل را با دقت فروان با جاروبرقی تمیز کنید. با این کار تمام ذرات جدا شده جمع‌آوری میشود. دقت کنید که هیچ شکاف و درزی از قلم نیافتد.

برس و چاقوی مناسب برای تمیز کردن مبل مخمل
برس و چاقوی مناسب برای تمیز کردن مبل مخمل

روش مرطوب کردن مبلمان مخملی هنگام شستشو

در این مرحله نیم لیتر آب، ۲ قاشق غذاخوزی الکل و یک چهارم قاشق غذاخوری صابون مایع را در یک ظرف اسپری بریزید. دقت کنید که نیازی نیست از صابون بیشتری استفاده کنید. زیرا در پایان کار زدودن کف های ایجاد شده سخت میشود.

یک اسفنج و یا پارچه نخی سفید و تمیز بردارید و محلول را روی آن اسپری کنید. تمام سطوح مبل را با پارچه تمیز کنید. هر وقت که احساس کردید پارچه کثیف شده و قسمت تمیز دیگری ندارد آن را تعویض کنید. مبل را بیش از حد خیس نکنید. از پارچه ابریشمی برای تمیز کردن لکه استفاده کنید تا لکه کاملاَ ناپدید شود. خشک شدن سریع پارچه مخملی بسیار مهم است.

مواد شوینده را به پارچه اسپری کنید
مواد شوینده را به پارچه اسپری کنید

روش خشک کردن مبلمان مخملی

باید پاک کننده کاملاً روی پارچه خشک شود. پس از شستن مبل مخمل با استفاده از سشوار یا پنکه آن را در سریعترین زمان ممکن خشک کنید. اگر از سشوار استفاده میکنید، آن را بر روی حرارت زیاد قرار ندهید و دقت کنید فاصله مناسب از پارچه حفظ شود. از یک قلم مو نرم برای یک دست کردن مخمل همزمان با خشک کردن، استفاده کنید.

خشک کردن با سشوار
با کمک برس و سشوار سطوح مبل مخمل را خشک کنید

پاك كردن لكه از روي مبل مخمل با ترکیب جوش شیرین و آبلیمو

ترکیب جوش شیرین و آب لیمو محلول مناسب و نسبتاً قدرتمندی برای از بین بردن لکه روی مبل مخمل می‌باشد. این ترکیب علاوه بر از بین بردن لکه ها باعث خوشبو شدن مبل مخملی شما نیز میشود. مبل ها همواره در معرض انواع لکه ها بخصوص لکه های ناشی از چای ، قهوه یا انواع خوراکی های کودکان قرار دارد. بهتر اثر همیشه سریع عمل کنید. به عنوان مثال اگر یک استکان چای روی مبل شما ریخت، فوراً با یک پارچه تمیز و خشک چایی اضافه را خشک و جذب پارچه کنید.

تمیز کزدن مبل مخمل در منزل
تمیز کردن مبل مخمل در منزل (عکس متعلق به Darlings of Chelsea می‌باشد)

حال در یک ظرف کوچک دو قاشق غذاخوری جوش شیرین پخته را با نصف فنجان آبلیمو ترکیب کنید. آبلیمو باعث کف کردن محلول می‌شود. اگر احساس کردید به اندازه کافی کف ایجاد نشده، می‌توانید کمی آبلیمو اضافه کنید. قبل از شروع به لکه بری ، در قسمتی نامحسوسی از مبل محلول را تست کنید. تا احتمال هرگونه خطا و آسیب به مبل مخمل شما از بین برود. حال یک پارچه تمیز ، سفید و بدون پرز برداشته و آن را به محلول آغشته کنید. سپس با آن پارچه به آرامی محل لکه را مالش دهید.

دقت کنید که فشار زیادی وارد نکنید. زیرا برخی پارچه های مخمل بسیار حساس هستند و به راحتی فرم اولیه خود را از دست می‌دهند. همچنین جای لکه را پخش نکنید و از بیرون لکه به درون آن تمیز کنید. حال با یک پارچه خشک کف اضافه را جمع‌آوری کرده و صبر کنید تا محل خشک شود. برای خشک شدن سریعتر میتوانید از سشوار با حرارت ملایم استفاده کنید.

در صورت باقی ماندن آثار لکه می‌توانید مراحل را تکرار کنید.

نکته پایانی برای طول عمر بیشتر مبل مخمل

  • از مواد شوینده با حرارت زیاد و داغ جهت شستشوی مبل مخمل استفاده نکنید. گرما میتواند به پارچه مخمل آسیب بزند و باعث تغییر رنگ شود. برای مثال از آب خیلی داغ استفاده نکنید و یا اگر تصمیم به استفاده از بخارشو دارید، هنگام تمیز کردن مبل مخمل احتیاط کنید و حتما قبل از شروع در گوشه‌ای دور از دید، آن را تست کنید.
  • اگر پارچه مبل شما حساس بوده و یا با الیاف طبیعی ساخته شده است، در صورت امکان سعی کنید از یک متخصص مشورت بگیرید.
  • هوشیار باشید. سعی کنید از مواد شوینده دارای رنگ استفاده نکنید. صابون یا مایع ظرفشویی شفاف گزینه مناسبی است
  • به این نکته توجه کنید که هر چیزی در مقابل تابش نور خورشید و حتی تابش یک لامپ قوی به مرور زمان کمرنگ تر میشود. پارچه مخمل نسبت به این مورد بسیار حساس است. بنابراین اگر کم رنگ شدن مبل مخمل برای شما مهم است سعی کنید آن را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارید.
  • در بسیاری موارد بعضی وسیله های ارزشمند در شکافهای پنهان مبل مخمل گیر می‌کنند. اگر چنین احتمالی وجود دارد، توصیه میشود جهت جلوگیری گم شدن آنها، چیزی مثل جوراب شلواری به سر لوله آن وصل کرده و شکاف ها را تمیز کنید.
  • به محض اینکه هرگونه مایعاتی بر روی مخمل ریخت، قبل از هرکاری یک حوله پارچه‌ای جذاب و یا چند برگ دستمال کاغذی با قدرت جذب بالا را روی آن قرار دهید. اینها تا حد ممکن مایعات اضافی را جذب می‌کنند.

تمیز کردن مبل مخمل با کمک متخصصین مبل شویی در منزل

گاهی مدتی زیادی از ایجاد لکه روی مبل مخمل گذشته است. لکه کاملا خشک شده و تمیز کردن آن با مواد شوینده معمولی و بدون دستگاه به طور کامل امکان پذیر نیست. در چنین مواردی پیشنهاد ما استفاده از کمک تکنسین های مبل شویی می‌باشد. آنها در سریع ترین زمان و بدون آسیب رساندن به مبل مخملی شما و با هزینه نسبتاً پایین و مناسب عمل لکه بری را انجام میدهند. پیشنهاد میکنیم اکنون به مبل شویی در منزل مراجعه کنید، شهر خود را انتخاب کرده و با بهترین کارشناسان شهر خود تماس بگیرید. میتوانید با دریافت مشاوره رایگان و بررسی هزینه مبل شویی در منزل در صورت تمایل سفارش دهید.

بهترین مبل شویی از دیدگاه ساکنین شهر شما کدام است؟

تمیزکردن مبل مخمل با کمک مخصصین مبل شویی در منزل
تمیزکردن مبل مخمل با کمک مخصصین مبل شویی در منزل
خوشحال خواهیم شد، اگر روش دیگری جهت تمیز کردن مبل مخمل ، میدانید آن را از طریق دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

پرسش و پاسخ


آیا مبل های مخمل قابل شستشو هستند؟

مخمل جز پارچه های حساس می‌باشد. به خصوص اگر مبل با مخمل طبیعی تولید شده باشد. با این حال بله! مبل مخمل قابل شستشو است. ولی در هنگام شستن مبل مخمل باید احتیاط لازم را داشته باشید. در این این آموزش به بیان بهترین روش های تمیز کردن مبل مخمل پرداخته ایم

آیا می توان مبل مخمل را با بخارشو تمیز کرد؟

مبل تولید شده با مخمل مصنوعی را میتوان با بخارشو تمیز میشود. زیرا مقاومت بیشتری نسبت به الیاف طبیعی دارد. ولی در صورتی که الیاف مخمل پنبه یا ابریشم باشد بهتر است شستشوی آن را به متخصصان مبل شویی بسپاریم

آیا تمیز کردن مبل مخمل دشوار است؟

به طور کلی مبلمانی که دارای برچسب شستشو با کد S میباشد نباید با آب تمیز شود. این مدل مبل واکنش خوبی با آب نشان نداده و بهتر است با یک محلول شستشوی خشک تمیز شود.

جهت انتخاب بهترین مواد شوینده برای پاک کردن لکه از روی مبل پیشنهاد میکنیم مقاله مربوط را مطالعه کنید.

به یاد داشته باشید ما در مرکز خدمات ایران هموراه بهترین تکنسین را جهت مبل شویی در منزل با کیفیت بالا و قیمت مناسب، به شما معرفی می‌کنیم.

قبل از عید با این روش مبل‌ها رو تمیز کن!

چیزی تا آخر سال نمونده اگه میخوای یه روش آسون و ارزون برای تمیز کردن [...]

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ بررسی مزایا و معایب

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ کاور مبل ژلاتینی نوعی از پیراهن مبل است که با استفاده [...]

چرا تمیز کردن مبلمان مهم است و بهترین روش آن چیست؟

مبلمان یکی از بخش های مهم و پرکاربرد خانه ها و محل های کار است. [...]

انواع اسفنج مبل; بهترین اسفنج برای تعمیر مبل کدام است

اسفنج پرکاربردترین متریال برای زیرکار مبل است. تعمیرکاران و تولیدکنندگان مبل از انواع مختبف اسفنج [...]

تعمیر مبل راحتی در خانه

معرفی ۳ تعمیرکار مبل راحتی برتر در تهران قصد داریم ۳ تعمیرکار مبل راحتی را [...]

پاک کردن نجاست روی مبل

روش پاک کردن نجاست روی مبل مبلمان ممکن است در اثر ادرار و یا ریختن [...]

تمیز کردن مبل با صابون

در این مطلب کوتاه میخواهیم نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون به را [...]

خرید مبل جدید یا تعمیر مبل قدیمی، کدام بهتر است؟

تعمیر یا خرید مبل کدام به صرفه است؟ این یک پرسش رایج برای بسیاری از [...]

۱۰ نکته مهم در انتخاب مبل برای فضا های کوچک

آیا میخواهید برای آپارتمان کوچک خود که فضای کمی در سالن پذیرایی دارد مبل خریداری [...]

مبل اسکلت فلزی بهتر است یا اسکلت چوبی

اسکلت مبلمان که با نام های فریم، قاب و یا چهارچوب مبل نیز معرفی میشود [...]

تمیز کردن لکه های مبل

بهترین روش برای تمیز کردن لکه‌های مبل، به نوع پارچه و کد تمیز کردن بستگی [...]

چگونه مبلمان را تمیز و سالم نگهداریم؟ روش محافظت مبلمان از آلودگی های محیطی

روش تمیز نگه داشتن مبل و محافظت آن از آلودگی‌های محیطی بستگی به نوع جنس [...]

تعمیر رنگ مبل در منزل

تعمیر رنگ مبل در منزل ترمیم و رفع خط و خش روی چوب (تعمیر رنگ [...]

هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره

در اینجا من هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره را به شما میگویم. برای اطلاع [...]

تعویض پارچه مبل، صفر تا صد انتخاب پارچه و معرفی بهترین تعمیرات

با تعویض پارچه مبل و رویه کوبی آن میتوانید مبلمانی نو داشته باشید. البته با [...]

نکات مهم در تشخیص مبل باکیفیت

اگر تصمیم به خرید مبل دارید و یا میخواهید مبلمان قدیمی خود را تعمیر کنید، [...]

انتخاب کوسن

تعویض کوسن های مبل یک روش آسان و ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل و نوسازی [...]

انتخاب پارچه مبل

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. انتخاب پارچه مبل انتخاب پارچه مبل خیلی مهم [...]

بررسی دلایل فرورفتگی مبل و افت نشیمن آن، روش تعمیر

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. علت نشست نشیمن مبل تعمیر فرو رفتگی مبل [...]

نکات مهم هنگام خرید مبل

چگونه مبل مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟ این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. خرید [...]

معرفی ۳ نوع چوب در مبل سازی

بهترین چوب برای مبل این ویدئو از مجموعه mobljagvar انتخاب شده است. معرفی ۳ نوع [...]

رفع صدایی جیر جیر (قژ قژ) فنر مبل به صورت حرفه ای

اگر مبلمان فنری دارید گاهی ممکن است بعد از مدتی استفاده صدایی قژ قژ فنر [...]

مبل ها را خودمان بشوییم یا به مبل شویی بسپاریم

شستشوی مبل را خود انجام دهیم یا به مبل شویی بسپاریم مبل ها نیز مانند [...]

2 دیدگاه

تمیز کردن کاور مبل طلقی

نحوه شستن کاور پلاستیکی مبل تمیز کردن کاور مبل طلقی که با اسامی کاور پلاستیکی، [...]

تمیز کردن مبل; بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل

بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل و از بین بردن لکه ها با محلول های [...]

پارچه مبلی ترک

پارچه مبلی ترک پارچه‌های مبلی تولید شده در کشور ترکیه به طور کلی برای کیفیت [...]

تعمیر مبل راحتی

تعمیرات مبل راحتی بهترین کارگاه های تعمیرات مبل جهت تعمیر مبل راحتی توسط همکاران ما [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای

تمیز کردن مبل پارچه ای انواع لکه های مبل را به روش های زیر پاک [...]

راهنمای انتخاب رنگ پارچه مبلی با توجه به جنس پارچه

چگونه رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟ با انتخاب درست رنگ پارچه مبلی سالن پذیرایی [...]

۱۵ ترفند افزایش طول عمر مبل و نگهداری بهتر آن

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. چگونه مبلمان بیشتر عمر کند؟ مبلمان یکی از [...]

پارچه مبلی; ۲۲ پارچه مبل پرفروش در ایران و معرفی فروشندگان معتبر

بهترین پارچه مبلی با توجه به مدل مبلمان و معرفی فروشندگان پارچه مبلی در جنس [...]

تعمیر مبل استیل

تعمیر مبل استیل; ۲۱ نمونه تعمیرات مبل استیل، تلفن و قیمت بهترین تعمیرکار بهترین تعمیرات [...]

۲۱ مدل کاور مبل، معرفی بهترین دوزندگان، بهترین روکش مبل

انواع کاور مبل را بشناسیم خرید کاور مبل یکی از روش های مناسب برای نگهداری [...]

1 دیدگاه

دوخت کاور صندلی

آموزش دوخت کاور صندلی دوخت کاور برای صندلی های نهارخوری، چرخدار، کامپیوتر و … علاوه [...]

آموزش دوخت کاور پلاستیکی مبل، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی (کاور پلاستیکی، ژلاتینی، طلقی) کاور مبل پلاستیکی یک راه حل [...]

12 دیدگاه

۶ بهترین مایع شوینده مبل برای دستگاه مبل شویی

معرفی انواع مایع مبل شویی و مواد شوینده مبل نانو اگر تاکنون سرویس شستشوی مبل [...]

11 دیدگاه

معرفی انواع مبل، راهنمای خرید مبلمان، چه مبلی نخریم

راهنمای خرید مبل در این مطلب می‎خواهیم در باره انتخاب مبل مناسب صحبت کنیم. از [...]

رنگ کاری مبل

نحوه رنگ کاری مبل، معرفی بهترین تکنسین های رنگ آمیزی بهترین تکنسین های رنگکاری مبل [...]

آماده سازی زیرکار مبل جهت رنگکاری

مراحل تعمیر مبل: بررسی نحوه آماده سازی زیرکار مبل قبل از رنگکاری زیرکار مبل آماده [...]

تعمیر دسته مبل

تعمیر دسته مبل تعمیر دسته مبل راحتی و تعمیر دسته مبل استیل اگر دچار شکستگی [...]

۲۱ مدل رویه کوبی مبل; قیمت و معرفی بهترین رویه کوبان

رویه کوبی مبل به فرآیند سوار کردن بار برروی کلاف مبل و نصب پارچه روی [...]

از بین بردن لکه روی مبل

از بین بردن لکه روی مبل، ۹ لکه بر خانگی جهت تمیز کردن مبل از [...]

آموزش تمیز کردن مبل با جوش شیرین و از بین بردن لکه

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه تمیز کردن مبل با جوش شیرین یکی [...]

3 دیدگاه

آیا تعمیر مبل به صرفه است؟

کدام مبلمان ارزش تعمیر دارد؟ در چه شرایطی تعمیر مبل کار درستی است. اگر این [...]

مبل شویی; نمونه کارهای شستشوی مبل در منزل و محل

مبل شویی مبل شویی در منزل و محل به صورتی سیار چندسالی است که بسیار [...]

پاک کردن لکه قیر روی مبل

پاک کردن لکه قیر روی مبل با استفاده از اسپری حشره کش لکه قیر بسیار [...]

چرا شستشوی مبل در منزل اهمیت دارد؟

امروزه روش های بسیار آسانی برای مبل شویی در منزل وجود دارد. تکنسین های مبلشویی [...]

مبل شویی با دستگاه; مراحل و آموزش مبل شویی در منزل

مبل شویی با دستگاه مبل شویی با دستگاه در منزل از جمله خدماتی است که [...]

از بین بردن بو و لکه شیر روی فرش و مبل; ترفندهای آسان و سریع

در این آموزش کوتاه به بیان سریعترین و آسان ترین روش های تمیز کردن لکه [...]

تعمیر مبل ارزان; دلایل اصلی اختلاف قیمت مابین تعمیرکاران مبل

تعمیر مبل ارزان تعمیر مبلمان با قیمت پایین یکی از فاکتورهای بسیار مهم جهت انتخاب [...]

تفاوت فوم و اسفنج در تعمیر مبل، فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فوم یا اسفنج; کدام برای تعمیر مبل بهتر است؟ در ابتدا باید بدانید که فوم [...]

نکاتی جهت تعمیر مبل

۱- مطمئن شوید تمام پارچه ها و اسفنج های مبل جدا میشود و اصطلاحاً اسکلت [...]

نکاتی جهت افزایش طول عمر مبلمان

۱- هنگام چیدمان مبل دقت کنید که مبل ها اصطلاحاً سه لنگه نشده باشند. به [...]

تفاوت استفاده از کرک و اسفنج در تعمیر مبل

مقایسه دو مبل تعمیری با اسفنج و کرک کرک با استفاده از خورده پارچه های [...]

پاک کردن لکه ادرار از روی مبل و رفع نجاست ادرار

روش‌های پاک کردن لکه ادرار از روی مبل، از بین بردن بوی و رفع نجاست [...]

1 دیدگاه

تعویض پارچه مبل

۲۱ مدل تعویض پارچه مبل، معرفی بهترین روکوبی در شهر شما ۱۴۰۲ تعویض پارچه مبل [...]

2 دیدگاه

بهترین روش ترمیم ترک چوب مبل

ترمیم ترک چوب مبل مبل چوبی به مرور زمان و با توجه به شیوه نگهداری [...]

1 دیدگاه

پاک کردن شمع از روی فرش

بهترین روش از بین بردن لکه شمع از روی فرش پاک کردن شمع از روی [...]

تعمیر دکمه مبل

آموزش تعمیر دکمه مبل در خانه تعمیر دکمه مبل در خانه کار چندان دشواری نیست. [...]

11 دیدگاه

نحوه تمیز کردن مبل کرم، سفید و روشن

آموزش بهترین روش های تمیز کردن مبل رنگ کرم، سفید و روشن در خانه تمیز [...]

1 دیدگاه

شستن کوسن مبل; روش تمیز کردن بالشتک پشم شیشه، پر و الیاف

شستن کوسن مبل با و بدون ماشین لباسشویی شستن کوسن مبل نبز مانند شستشو و [...]

پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی مبل و فرش

بهترین روش پاک کردن لکه اسلایم روی مبل و از بین بردن لکه خمیر بازی طبق [...]

روش از بین بردن رنگ مو از روی مبل

بررسی روش ها از بین بردن رنگ مو از روی مبل و پاک کردن لکه [...]

1 دیدگاه

آموزش دوخت کوسن مبل

آموزش دوخت کوسن های زیبا در خانه فهرست مطالب آموزش کوسن ساده با چرخ خیاطی [...]

تعمیر مبل در منزل

تعمیر مبل در منزل، ۱۱ روش تعمیر مبل در خانه، معرفی بهترین تعمیرات مبل در [...]

14 دیدگاه

بهترین روش از بین بردن جای پایه مبل روی فرش

از بین بردن جای پایه مبل روی فرش یا موکت و بهترین روش جلوگیری از [...]

دوخت کاور مبل; آموزش گام به گام ۳ روش آسان، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل و معرفی بهترین دوزندگان آموزش دوخت کاور مبل و صندلی یکی [...]

33 دیدگاه

چگونه ترک های مبل چرمی را ترمیم کنیم؟

تعمیر مبل چرم تعمیر مبل چرمی ترک خورده چگونه است؟ آیا مبل چرم پوسته پوسته [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای، ۶ بهترین مایع برای شستشوی مبل و از بین بردن لکه

۶ بهترین مایع برای تمیز کردن مبل پارچه ای (به تفکیک جنس پارچه) برای تمیز [...]

3 دیدگاه

چگونه لکه آب را بر روی مبل پاک کنیم؟

از بین بردن لکه آب روی مبل از بین بردن لکه آب روی مبل گاهی [...]

7 دیدگاه

آموزش از بین بردن بوی سیگار روی مبل

از بین بردن بوی سیگار از مبل از بین بردن بوی سیگار از مبل گاهی [...]

از بین بردن جای سوختگی روی مبل

روش های ترمیم سوختگی مبل با سیگار، سشوار و اتو در این قسمت روش های [...]

5 دیدگاه

شستن فرش با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی فرش

آموزش جامع شستن فرش با وایتکس و روش های از بین بردن لکه و بوی [...]

آموزش تمیز کردن مبل سلطنتی; روش شستن مبل استیل و براق کردن چوب

تمیز کردن مبل سلطنتی (مبل استیل) به شیوه طبیعی و استاندارد تمیز کردن مبل سلطنتی [...]

5 دیدگاه

روش پاک کردن چسب از روی مبل ، فرش و لباس

بهترین روش‌های پاک کردن چسب رازی ، حرارتی ، قطره ای، یک دو سه و [...]

18 دیدگاه