۲ روش از بین بردن لکه شکلات روی مبل; ترفند تمیز کردن کاکائو

پاک کردن لکه شکلات از مبل

پاک کردن لکه کاکائو روی مبل

چگونه لکه شکلات یا کاکائو را از روی مبل تمیز کنیم؟

میخواهیم در این آموزش کوتاه بهترین روشهای از بین بردن و تمیز کردن لکه شکلات و یا کاکائو رو خدمت شما عزیزان بیان کنیم.

از بین بردن لکه شکلات روی مبل:

همه ما دوست داریم شب بعد از برگشت از سرکار بر روی مبل لم دهیم فیلم مورد علاقه خود راببینیم و شاید همزمان یک نوشیدنی شکلات داغ بنوشیم. از طرفی چه کسی میتواند در برابر کودکان خردسال خود که اصرار به خورد بستی شکلاتی یا انواع کاکائو در سالن پذیرایی دارند مقاومت کند؟

پاک کردن لکه شکلات از مبل 2

با این اوصاف ریختن شکلات بر روی مبل و لکه دار شدن آنها امری اجتناب ناپذیر است. حال چه می کنید؟ نگران نباشید، کافیست با مرکز خدمات ایران در این آموزش کوتاه همراه شوید. ما به شما بهترین روش های پاک کردن شکلات از مبل را آموزش می‌دهیم.

روش اول: پاک کردن لکه شکلات با آب و صابون

در این روش برای پاک کردن لکه شکلات از مبل در خانه از روکش مبلمان، به موارد زیر نیاز دارید: یک قاشق پلاستیکی ، صابون مایع و یک ظرف کوچک.

۱- با استفاده از یک قاشق پلاستیکی ، شکلات باقی مانده از روکش مبلمان را به آرامی بردارید.
۲- ظرف کوچک را با ۲ فنجان آب سرد پر کنید.
۳- یک قاشق غذاخوری صابون مایع را در آب بریزید.
۴- با استفاده از محلول آماده شده ، پارچه تمیز را آغشته کنید. از لبه خارجی لکه شکلات شروع کنید ، به آرامی شروع به پاک کردن شکلات از روکش مبلمان کنید. لکه شروع به کم رنگ شدن می کند.
۵- بعد از آنکه ناحیه آلوده را با پاک کردن با پارچه تمیز و مرطوب تمیز کردید، آن را با حوله خشک کنید تا رطوبت آن پاک شود.و سپس قرصت دهید تا خشک شود.

روش دوم: از بین بردن لکه کاکائو از روی مبل با استفاده از کنجاله ذرت

اگر به دنبال روش دیگری برای پاسخ به این سوال هستید که چگونه لکه های شکلات را از روی مبلمان پاک کنید ، به مطالعه این مطلب ادامه دهید.

بهتر است بلافاصله پس از مشاهده لکه شکلات اقدام به پاکسازی آن نمایید. زیرا هرچه لکه شکلات بیشتر بر روی مبل باقی بماند، بیشتر در تودوزی ها و روکش مبلمان نفوذ میکند. از این رو تمیز کردن به طور کامل سخت تر میشود

۱- با استفاده از یک ابزار خراش ، تکه های شکلات باقی مانده بر روی مبل را با دقت خراش دهید. از مالش بر روی مبل خودداری کنید ، زیرا باعث نفوذ بیشتر آلودگی میشود.
۲- محل را با پارچه صابونی که در آب داغ خیس شده است، بشویید. همانطور که لکه را تمیز می کنید، باید کم کم شروع به روشن شدن کند.
۳- با استفاده از حوله خشک محل را خشک کنید.
۴- اگر همچنان آثاری از لکه مشاهده می کنید، بر روی آن مقداری کنجاله ذرت بریزید و مالش دهید. کنجاله ذرت کمک می‌کند که آثار باقی مانده شکلات و هرگونه رطوبت اضافی جذب شود.
۵- مدتی صبر کنید تا آثار باقی مانده جذب کنجاله ها شود و سپس با استفاده از حوله به آرامی کنجاله ها را از روی مبل جمع کنید.
۶- لکه باید پس از انجام این مراحل از بین برود یا روشن می شد. اگر هنوز آثاری قابل مشاهده است ، سعی کنید از یک تمیزکننده اثاثه یا لوازم داخلی استفاده کنید. وای دقت کنید که قبل از اینکه از هر شوینده ای استفاده کنید، از آن تست نقطه ای بگیرید. بدین معنی که ابتدا در محل غیر قابل رویت از مبل آن شوینده را تست کنید و اگر آثار رنگ پریدگی در آن نقطه مشاهده کردید از شوینده دیگری استفاده کنید.

پس از آزمایش روش های ذکر شده در بالا جهت از بین بردن لکه شکلات روی مبل ، باید نتایج مثبتی را ببینید. اگر به نظر نمی رسد که هیچ یک از این روش ها اثری داشته باشند ، پیشنهاد می کنیم با یک شرکت مبل شویی متخصص تماس بگیرید. همکاران ما در مرکز خدمات ایران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان جهت مبل شویی در منزل هستند.

جهت انتخاب بهترین مواد شوینده برای پاک کردن لکه از روی مبل پیشنهاد میکنیم مقاله مربوط را مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *