چگونه از دوده گرفتن مبل جلوگیری کنیم

دوده گرفتن مبل

دوده گرفتن مبل و روش جلوگیری از آن

دوده گرفتن مبل بخصوص در فصل زمستان برای بسیاری ایجاد مشکل می نماید. بسیاری از مبل ها در کنازل دارای پارچه ای مرغوب و با کیفیت هستند. کافی است که از پیراهن مبل با کیفیت که بادقت به اندازه مبل شما دوخته شده است استفاده کنید. حال حتی با وجود داشتن مهمان نیازی به برداشتن آن وجود ندارد.علاوه بر آن در فصل سرد تغییر دکوراسیونی نیز در منزل خود ایجاد کرده اید.

طبیعتاً با افزایش سرما وسایل گرمایشی در منزل شما شروع به کار میکنند. با سرد شدن هوا افرادی که بدلیل ایجاد دوده حاصل از لوازم گرم کننده، رادیاتورها ،شومینه و حتی بخاری ها را روشن نمیکنند تغییر عقیده داده و مشکل کثیفی لوازم منزل و دوده گرفتن مبل را به سرماخوردگی ترجیح میدهند.

علاوه بر آلودگی بیشتر هوا در شهرها در فصل زمستان که موجب دوده گرفتن مبل و سایر لوازم منزل می شود، ایجاد دوده دلایل دیگری نیز دارد. مثلا حرارت ایجاد شده توسط وسایل گرمایشی باعث سوختن هوا و گرد و غبارهای آن میشود. این امر موجب تولید دوده شده که این دوده نیز بر روی لوازم منزل از جمله مبلمان مینشیند.

از طرفی امکان شستشوی مکرر لوازم منزل از جمله مبلمان بصورت مکرر بدلیل هزینه و زحمات آن وجود ندارد. و از طرف دیگر شستشوی بیش از حد مبلمان بعد از دوده گرفتن مبل و سایر لوازم منزل با مواده شوینده موجب کهنگی و ازبین رفتن رنگ و لعاب پارچه خواهد شد. همچنین معمولا پارچه ای که برای پرده و یا مبل ها در منزل استفاده شده دارای جنس مرغوب میباشد و تعویض آن به صورت مکرر به صرفه نیست. پس چاره کار کجاست؟

یک راه مناسب جلوگیری از دوده گرفتن مبل استفاده از پیراهن مبل است. بخصوص اگر پارچه مبل روشن باشد این امر ضروری تر به نظر میرسد.

با استفاده از روکش مبل شما هم دکوراسیونی کاملا متفاوت ایجاد کرده اید هم از دوده گرفتن مبلمان خود جلوگیری میکنید.

وقتی در مورد پیراهن مبل صحبت میکنیم اکثراً بیاد روکش های ساده محلفه ای می افتند. که محیطی سرد و بی روح ایجاد می کنند.

در حالی که شما میتوانید با استفاده از چند پارچه طرح دار مختلف و مقاوم در برابر شستشو ، پیراهن مبلی شیک و امروزی بدوزید. مثلاً کاناپه اصلی را از پارچه طرح دار و مبل های تک نفره را با پارچه ساده بدوزید. و یا مثلا در صورت مجزا بودن کوسن ها و تشک ها آن ها را با سلیقه خود با پارچه های جداگانه بدوزید.

امروزه با توجه به تنوع طرحها و پارچه ها و الگوهای جدید دست شما بسیار باز است. . استفاده از پارچه ای با جنس مرغوب و زیبا و همچنین اگر پیراهن مبل شما با دقت و درست به اندازه مبل دوخته شود، شما میتوانید حتی آنها را با وجود داشتن مهمان نیز بر نداشته و به این ترتیب برای فصول سرد سال تغییر دكوراسیونی در محیط ایجاد كنید. ولی یادآوری این نكته ضروری است، که در هنگام انتخاب پارچه پیراهن مبل ، شرایط فضا مانند تعداد سایر لوازم ، نوع دکوراسیون محیط و سایر موارد را در نظر بگیرید. برای مثال  در فضاهای كوچك و پر از لوازم، طرح دار بودن پارچه مخصوصاً با طرحهای درشت و رنگآمیزی تند و شاد، فضایی شلوغ و نا مطلوب ایجاد میکند.

با این حال اگر به استفاده از پارچه طرح دار علاقه مندید ، میتوانید پراهن مبل را با پارچه ای ساده دوخته و برای کوسن ها و تشک ها از انواع پارچه طرح دار استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *