آموزش تمیز کردن مبل با جوش شیرین و از بین بردن لکه

پاک کردن لکه مبل با جوش شیرین

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه

تمیز کردن مبل با جوش شیرین یکی از روش مناسب برای از بین بردن بوی بد مبل، خوشبو کردن مبل و تمیز کردن لکه های ساده میباشد. بویژه شستن مبل با سرکه و جوش شیرین بسیار موثر است. پاك كردن لكه با جوش شيرين و سرکه شیوه آسان و در دسترس برای لکه بری مبل است. کافیست جوش شیرین را با سرکه ترکیب کنید و بر روی مبل اسپری کنید. در ادامه مراحل کامل تمیز کردن مبل پارچه ای با جوش شیرین و سرکه بیان شده است.

جوش شیرین را میتواند برای از بین بردن لکه ها، پاک کردن و خشبو کردن مبل به ما کمک کند. جوش شیرین برای معطر سازی انواع مبل مخمل ، مبل پارچه ای ، مبل چرمی و … مفید است. جوش شیرین برای تمیز کردن انواع مبل از جمله پارچه ای، مخمل مصنوعی، جیر و … موثر است.

فهرست مطالب:

جوش شیرین چیست؟

تمیز کردن لکه مبل با جوش شيرين ، بهترین گزینه است؟

ترکیب جادویی تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه همراه با فیلم آموزشی

مراحل از بین بردن لکه و بوی بد مبل با جوش شیرین

ترفندهایی برای تمیز کردن انواع لکه ها با جوش شیرین:

با لکه های بد بو چه کنیم؟

تمیز کردن لکه خون با جوش شیرین:

تمیز کردن لکه میوه ها و آبمیوه با جوش شیرین:

از بین بردن لکه استفراغ با جوش شیرین:

از بین بردن لکه عرق با جوش شیرین:

پرسش های پر تکرار

بهترین مبل شویی از دیدگاه ساکنین شهر شما

جوش شیرین چیست؟

به نقل از ویکی پیدیا:

“سدیم هیدروژن‌کربنات یا سدیم بی‌کربنات که اغلب به عنوان جوش شیرین شناخته میشود، یک ترکیب شیمیایی با فرمول NaHCO3 است. جوش شیرین به شکل بلور است که اغلب به صورت پودر موجود است. طعمی کمی شور و قلیایی دارد. بی کربنات جاذب رطوبت و بوگیر است. از این رو میتواند برای پاک کردن لکه ها استفاده شود.”

مزایای استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن لکه های مبل:

 • باعث از بین رفتن بوی نامطبوع لکه ها میشود.
 • قدرت زیادی در جذب رطوبت دارد، از این رو نم و رطوبت پارچه مبل را جذب میکند.
 • ماده ای نسبتاً ارزان است.
 • ماده ای ایمن و غیر سمی است.
 • بسیاری از باکتری های زنده و فعال در بافت پارچه را نابود میکند.

معایب استفاده از جوش شیرین در تمیز کردن لکه های مبل:

 • شاید مهم ترین نقطه ضعف جوش شیرین، عدم توانایی آن در از بین بردن کلیه لکه های روی مبل باشد. واقعیت این است که جوش شیرین به تنهایی قدرت کافی برای از بین بردن همه آلودگی ها را ندارد. ولی در صورت ترکیب با برخی مواد دیگر قدرت آن بسیار افزایش میابد. در این آموزش بهترین ترکیب های شوینده را به شما معرفی میکنیم.

تمیز کردن لکه مبل با جوش شيرين ، بهترین گزینه است؟

علاوه بر تميز كردن مبل با جوش شيرين ، می‌توان از آن برای تمیز کردن و خوشبو کردن همه چیز از شعله های اجاق گاز گرفته تا کفش های کتانی و تشک ها استفاده کرد. پس میتواند برای تمیز کردن مبل پارچه ای با الیاف طبیعی نیز مفید باشد.

متخصصان مبل شویی می گویند: جوش شیرین به خوشبو کردن و معطر سازی مبل بسیار کمک میکند. که البته این همان تمیز کردن نیست. آنها میگویند اگر واقعا بدنبال شستشوی مبل هستید، بهتر است از متخصصان مبل شویی استفاده کنید و یا حداقل یک بخارشو که حداقل دمای ۲۱۲ درجه فرنهایت را تولید کند داشته باشید. تا باکتری ها به طور کامل از بین بروند.  (شستن مبل با بخارشو)

جاروبرقی را فراموش نکنید

برای خلاص شدن از شر بوهای ناشی از مواردی مانند ریختن مواد غذایی ، شوره حیوانات خانگی و سلولهای مهارتی مرده ، ساده ترین گزینه این است که مرتباً مبل خود را جاروبرقی کنید. به این ترتیب مواد سازنده بو و باکتری ها فرصت تجمع و رسیدن به درجه بوی بد را پیدا نمی کنند.

به هر حال اگر بدنبال یک شویند طبیعی و بدون مواد شیمیایی جهت پاک کردن لکه های مبل هستید، جوش شیرین گزینه بسیار مناسبی است، و میتوان از آن جهت از بین بردن لکه مبل استفاده کرد. تميز كردن مبل پارچه اي با جوش شیرین کار آنچنان پیچیده ای نیست. البته بسیار مراقب باشید زیرا جوش شیرین در صورت عدم استفاده درست میتواند موجب آسیب رسانی به مبلمان شود. بنابراین ما استفاده مرتب از جاروبرقی را پیشنهاد میکنیم.

از بین بردن لکه مبل با جوش شیرین
از بین بردن لکه مبل با جوش شیرین

 

ترکیب جادویی تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه:

ترکیب جوش شیرین و سرکه لکه بری قوی برای تمیز کردن مبل است. انواع لکه ها از عرق بدن گرفته تا لکه های مواد غذایی مانند شکلات، روغن ، چای و غیره بر روی مبل وجود دارد. رسیدگی جداگانه به هر لکه کاری بسیار وقت گیر و طاقت فرساست. در این قسمت روش ساخت محلول جوش شیرین و سرکه را برای پاک کردن انواع لکه روی مبل به شما آموزش می‌دهیم.

مواد لازم:

 • آب گرم ۵۰۰ میلی لیتر
 • الکل ۱۵۰ میلی لیتر
 • سرکه سفید ۱۰۰ میلی لیتر
 • جوش شیرین ۲ قاشق مرباخوری
 • نرم کننده پارچه ۱ قاشق غذاخوری

مواد بالا را در یک ظرف مناسب با هم ترکیب کنید. آنها را در یک ظرف اسپری یا آب پاش بریزید. محلول حاصل را در هرجایی که لکه وجود دارد اسپری کنید. دقت کنید که بیش از حد محل را خیس نکنید. با استفاده از یک برس نرم لکه ها را به آرامی مالش دهید. در نهایت با یک پارچه تمیز محل را خشک کنید. در صورت نیاز با حرارت کم سشوار خشک کنید. فراموش نکنید که قبل از شروع محلول را بر روی ناحیه پنهان و نامحسوسی از مبل تست کنید.

برای از بین بردن لکه و بوی بد مبل با جوش شيرين ، مراحل زیر را دنبال کنید:

آماده کردن مبلمان قبل از شروع به از بین بردن لکه مبل با جوش شیرین

مقداری جوش شیرین ، چند پارچه تمیز ، قلم مو و چاروبرقی آماده کنید. در ابتدا مبل خود را با یک پارچه خشک و تمیز یا برس سفت و تمیز پاک کرده و گرد و غبار را بزدایید.

پیشنهاد: بهترین تکنسین های شستشوی مبل در منزل را در مبل شویی در تهران ببینید. ایشان با بررسی نظریات بسیاری از ساکنین تهران انتخاب شده اند.

شروع تميز كردن مبل با جوش شيرين:

تميز كردن مبل با جوش شيرين
تميز كردن مبل با جوش شيرين

یک لایه نازک جوش شیرین را روی مبل و یا کاناپه خود بپاشید و اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. بسیار دقت کنید که مقدار زیادی جوش شیرین استفاده نکنید و فقط یک لایه نازک باشد. بعد گذشت زمان لازم آن را با جاروبرقی پاک کنید.
آیا جوش شیرین به جاروبرقی شما آسیب میزند؟ اگر مقدار کمی جوش شیرین استفاده شود و کاملا خشک باشد هیچگونه آسیب و گرفتگی در جاروبرقی ایجاد نمیشود. دقت کنید اگر جوش شیرین خیس باشد احتمال گرفتگی وجود دارد.

لکه همچنان دیده میشوند؟

گرچه جوش شیرین یک بوگیر موثر است ، اما در واقع مبل شما را تمیز نمی کند. و روی بسیاری لکه ها اثر چندانی ندارد. اگر لکه همچنان قابل رویت هستند ، آنها را با یک پارچه تمیز و محلول تمیز کننده مناسب پارچه تمیز کنید.
در مبل خود به دنبال برچسبی بگردید ، که شامل مشخصات زیر باشد:
W: استفاده از آب (یا محصولات با پایه آب) برای تمیز کردن مناسب است.
S: فقط از پارچه بدون آب و خشک استفاده کنید.
SW یا WS: استفاده از آب یا پاک کننده حلال بی خطر است.
X: فقط با استفاده از جاروبرقی یا برس نرم تمیز کنید.

هر کدام به چه معناست؟

استفاده از یک محلول با پایه آب بدین معناست که میتوانید از مقداری آب گرم و کمی صابون برای پاک سازی لکه های اضافی استفاده کنید. برای مثال طبق بیان home.bt می‌توانید فرمول زیر را نیز امتحان کنید:

یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با سرکه سفید و جوش شیرین و آب گرم مخلوط کنید. جوش شیرین و سرکه با یکدیگر به خوبی کار کرده و بسیاری از لکه های سرسخت را به سرعت از بین می‌برند

اگر برچسب S ببینید ، برای پاک کردن لکه ها باید نوعی پاک کننده خشک تهیه کنید. اگر نوشته روی برچسب X باشد ، پارچه مبل شما بسیار حساس است و توصیه میکنیم جهت مبل شویی از متخصصان امر استفاده کنید.

فارغ از نوع پارچه مبل ، قبل از اینکه از یک محلول تمیز کننده روی کل مبلمان استفاده کنید ، پاک کننده ها را روی قسمتی کوچک و پنهان مبل خود آزمایش کنید تا مطمئن شوید به پارچه آسیب نمی رسانند. همیشه احتیاط کنید.
اجازه دهید خشک شود
درنهایت ، پس از تميز كردن مبل با جوش شيرين ، به مبل خود فرصت دهید تا کاملاً خشک شود.
اگر مبل شما از پارچه با الیاف طبیعی ساخته نشده است
درست است که جوش شیرین برای معطر سازی مبلمان ساخته شده از الیاف طبیعی عالی است ، ولی اگر کاناپه ساخته شده از چیز دیگری دارید چه کاری باید انجام دهید؟

ترفندهایی برای تمیز کردن انواع لکه ها با جوش شیرین:

با لکه های بد بو چه کنیم؟

جوش شیرین برای لکه های بدبو بسیار مناسب است. زیرا بو را از بین می‌برد.ریختن مقدار جوش شیرین بر روی سطح لکه سبب از بین رفتن بو و لکه می‌شود.کاهی لکه ها بوی بسیار بدی پخش میکنند. بهتر است قبل از اینکه از شوینده های دیگر استفاده کنید ، ابتدا با مقداری جوش شیرین بوی بد لکه را از بین ببرید.

تمیز کردن لکه خون با جوش شیرین:

جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا مایع خمیری شکلی حاصل شود.سپس خمیر را بر روی لکه خون بمالید و برای حداقل ۶۰ دقیقه صبر کنید.این کار باعث از بین رفتن لکه خون میشود.و از آنجا که جوش شیرین توانایی سفیدکنندگی دارد در بهبود اثر لکه موثر است. پیشنهاد میکنیم برای پاک کردن لکه خون آموزش مربوطه را مطالعه کنید.

تمیز کردن لکه میوه ها و آبمیوه با جوش شیرین:

به لکه هایی که ناشی از میوه ها هستند بهتر است خیلی سریع رسیدگی کنید.زیرا اگر اینگونه لکه ها بر روی مبل یا فرش باقی بمانند از بین بردن آنها بسیار سخت میشود.خمیر جوش شیرین را بر روی لکه بمالید و یک ساعت صبر کنید. جوش شیرین در جذب رطوبت نیز توانایی بالایی دارد. از این رو برای پاک کردن آثار هندوانه و نظایر آن مناسب است.

از بین بردن لکه استفراغ با جوش شیرین:

گاهی نحوه برخورد با آثار استفراغ بسیار مناقشه برانگیز است. به خصوص اگر به سرعت به آنها رسیدگی نشود، بوی بسیار بدی نشر میکنند.مقداری جوش شیرین را روی سطح بپاشید. این کار باعث جذب رطوبت و بوی بد استفراغ میشود. سپس برای از بین بردن لکه استفراغ میتوانید کمی جوش شیرین را با آب لیمو ترکیب کرده با مقداری آب گرم رقیق کنید و در ظرف اسپری بریزید. محلول حاصل را به محل لکه بپاشید و با اسکاچ نرم مالش دهید. سپس با دستمال مرطوب آب بکشید و در نهایت خشک کنید.

از بین بردن لکه روی مبل با ترکیب جوش شیرین و آبلیمو
از بین بردن لکه روی مبل با ترکیب جوش شیرین و آبلیمو

از بین بردن لکه عرق با جوش شیرین:

مطابق دستور بالا مقداری جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کنید تا خمیر جوش شیرین جاصل شود.این خمیر برای از بین بردن آثار عرق بسیار مناسب است. البته برای پاک کردن لکه عرق از آمونیاک یا پراکسید هیدروژن نیز می‌توانید استفاده کنید.


پرسش های پر تکرار


آیا از بین بردن لکه مبل با جوش شیرین روش مناسبی است؟

جوش شیرین برای از بین بردن برخی لکه ها قدرت نسبتاً خوبی دارد. ولی کاربرد اصلی جوش شیرین معطرسازی و خوشبو کردن مبلمان است تا از بین بردن لکه ها! با این این حال اگر جوش شیرین را با برخی مواد مانند آبلیمو ترکیب کنیم، قدرتمندتر می‌شود. در این آموزش کوتاه ترفند سریع تمیز کردن مبل با جوش شیرین را بخوانید.

چگونه چوش شیرین را کاملاً از سطح مبل پاک کنیم؟

با استفاده از یک کاسه تمیز ، ۳ قسمت آب گرم را با ۱ قسمت سرکه سفید مخلوط کنید. اسفنج تمیز را در این محلول خیس کنید و اسفنج را مستقیماً روی لکه جوش شیرین بمالید. با حوله خشک روی ناحیه آسیب دیده فشار وارد کنید. مراحل شماره ۱-۳ را تکرار کنید تا لکه جوش شیرین از بین برود.

آیا جوش شیرین به مبل آسیب می رساند؟

اگر جوش شیرین به مقدار کم و با روش درست استفاده شود، نه تنها هیچگونه آسیبی به مبل شما وارد نمیکند. بلکه باعث بوی خوش آن میگردد. البته باز هم تاکید میکنیم که بوی خوش به معنای نظافت کامل و از بین رقتن تمام باکتری ها نیست.

آیا جوش شیرین به جاروبرقی آسیب میزند؟

جواب نهایی این سوال میتواند بله باشد. جوش شیرین می تواند موتورهای الکتریکی مانند جاروبرقی را از بین ببرد. هنگام مکیدن هوای اطراف ممکن است مقداری پودر جوش شیرین نیز بمکد. جوش شیرین به مرور زمان عمر موتور را کوتاه کرده و در بین چرخ دنده ها و یاطاقان قرار می گیرد و به مرور زمان موتور از بین می رود. البته در صورت استفاده کم قابل چشم پوشی است از این رو هنگام جمع آوری جوش شیرین بعد از، تميز كردن مبل با جوش شيرين بسیار دقت کنید که به هیچ عنوان مرطوب نباشد.

برای انتخاب بهترین مواد شوینده برای پاک کردن لکه از روی مبل پیشنهاد میکنیم مقاله مربوط را مطالعه کنید.

به یاد داشته باشید ما در مرکز خدمات ایران هموراه بهترین تکنسین را جهت مبل شویی در منزل با کیفیت بالا و قیمت مناسب، به شما معرفی می‌کنیم.

با دنبال کردن سایر آموزش های ما در مجله مبل شویی ، نحوه تمیز کردن انواع مبلمان را مطالعه کنید.

[simple-author-box]
قبل از عید با این روش مبل‌ها رو تمیز کن!

چیزی تا آخر سال نمونده اگه میخوای یه روش آسون و ارزون برای تمیز کردن [...]

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ بررسی مزایا و معایب

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ کاور مبل ژلاتینی نوعی از پیراهن مبل است که با استفاده [...]

چرا تمیز کردن مبلمان مهم است و بهترین روش آن چیست؟

مبلمان یکی از بخش های مهم و پرکاربرد خانه ها و محل های کار است. [...]

انواع اسفنج مبل; بهترین اسفنج برای تعمیر مبل کدام است

اسفنج پرکاربردترین متریال برای زیرکار مبل است. تعمیرکاران و تولیدکنندگان مبل از انواع مختبف اسفنج [...]

تعمیر مبل راحتی در خانه

معرفی ۳ تعمیرکار مبل راحتی برتر در تهران قصد داریم ۳ تعمیرکار مبل راحتی را [...]

پاک کردن نجاست روی مبل

روش پاک کردن نجاست روی مبل مبلمان ممکن است در اثر ادرار و یا ریختن [...]

تمیز کردن مبل با صابون

در این مطلب کوتاه میخواهیم نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون به را [...]

خرید مبل جدید یا تعمیر مبل قدیمی، کدام بهتر است؟

تعمیر یا خرید مبل کدام به صرفه است؟ این یک پرسش رایج برای بسیاری از [...]

۱۰ نکته مهم در انتخاب مبل برای فضا های کوچک

آیا میخواهید برای آپارتمان کوچک خود که فضای کمی در سالن پذیرایی دارد مبل خریداری [...]

مبل اسکلت فلزی بهتر است یا اسکلت چوبی

اسکلت مبلمان که با نام های فریم، قاب و یا چهارچوب مبل نیز معرفی میشود [...]

تمیز کردن لکه های مبل

بهترین روش برای تمیز کردن لکه‌های مبل، به نوع پارچه و کد تمیز کردن بستگی [...]

چگونه مبلمان را تمیز و سالم نگهداریم؟ روش محافظت مبلمان از آلودگی های محیطی

روش تمیز نگه داشتن مبل و محافظت آن از آلودگی‌های محیطی بستگی به نوع جنس [...]

تعمیر رنگ مبل در منزل

تعمیر رنگ مبل در منزل ترمیم و رفع خط و خش روی چوب (تعمیر رنگ [...]

هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره

در اینجا من هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره را به شما میگویم. برای اطلاع [...]

تعویض پارچه مبل، صفر تا صد انتخاب پارچه و معرفی بهترین تعمیرات

با تعویض پارچه مبل و رویه کوبی آن میتوانید مبلمانی نو داشته باشید. البته با [...]

نکات مهم در تشخیص مبل باکیفیت

اگر تصمیم به خرید مبل دارید و یا میخواهید مبلمان قدیمی خود را تعمیر کنید، [...]

انتخاب کوسن

تعویض کوسن های مبل یک روش آسان و ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل و نوسازی [...]

انتخاب پارچه مبل

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. انتخاب پارچه مبل انتخاب پارچه مبل خیلی مهم [...]

بررسی دلایل فرورفتگی مبل و افت نشیمن آن، روش تعمیر

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. علت نشست نشیمن مبل تعمیر فرو رفتگی مبل [...]

نکات مهم هنگام خرید مبل

چگونه مبل مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟ این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. خرید [...]

معرفی ۳ نوع چوب در مبل سازی

بهترین چوب برای مبل این ویدئو از مجموعه mobljagvar انتخاب شده است. معرفی ۳ نوع [...]

رفع صدایی جیر جیر (قژ قژ) فنر مبل به صورت حرفه ای

اگر مبلمان فنری دارید گاهی ممکن است بعد از مدتی استفاده صدایی قژ قژ فنر [...]

مبل ها را خودمان بشوییم یا به مبل شویی بسپاریم

شستشوی مبل را خود انجام دهیم یا به مبل شویی بسپاریم مبل ها نیز مانند [...]

2 دیدگاه

تمیز کردن کاور مبل طلقی

نحوه شستن کاور پلاستیکی مبل تمیز کردن کاور مبل طلقی که با اسامی کاور پلاستیکی، [...]

تمیز کردن مبل; بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل

بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل و از بین بردن لکه ها با محلول های [...]

پارچه مبلی ترک

پارچه مبلی ترک پارچه‌های مبلی تولید شده در کشور ترکیه به طور کلی برای کیفیت [...]

تعمیر مبل راحتی

تعمیرات مبل راحتی بهترین کارگاه های تعمیرات مبل جهت تعمیر مبل راحتی توسط همکاران ما [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای

تمیز کردن مبل پارچه ای انواع لکه های مبل را به روش های زیر پاک [...]

راهنمای انتخاب رنگ پارچه مبلی با توجه به جنس پارچه

چگونه رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟ با انتخاب درست رنگ پارچه مبلی سالن پذیرایی [...]

۱۵ ترفند افزایش طول عمر مبل و نگهداری بهتر آن

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. چگونه مبلمان بیشتر عمر کند؟ مبلمان یکی از [...]

پارچه مبلی; ۲۲ پارچه مبل پرفروش در ایران و معرفی فروشندگان معتبر

بهترین پارچه مبلی با توجه به مدل مبلمان و معرفی فروشندگان پارچه مبلی در جنس [...]

تعمیر مبل استیل

تعمیر مبل استیل; ۲۱ نمونه تعمیرات مبل استیل، تلفن و قیمت بهترین تعمیرکار بهترین تعمیرات [...]

۲۱ مدل کاور مبل، معرفی بهترین دوزندگان، بهترین روکش مبل

انواع کاور مبل را بشناسیم خرید کاور مبل یکی از روش های مناسب برای نگهداری [...]

1 دیدگاه

دوخت کاور صندلی

آموزش دوخت کاور صندلی دوخت کاور برای صندلی های نهارخوری، چرخدار، کامپیوتر و … علاوه [...]

آموزش دوخت کاور پلاستیکی مبل، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی (کاور پلاستیکی، ژلاتینی، طلقی) کاور مبل پلاستیکی یک راه حل [...]

12 دیدگاه

۶ بهترین مایع شوینده مبل برای دستگاه مبل شویی

معرفی انواع مایع مبل شویی و مواد شوینده مبل نانو اگر تاکنون سرویس شستشوی مبل [...]

11 دیدگاه

معرفی انواع مبل، راهنمای خرید مبلمان، چه مبلی نخریم

راهنمای خرید مبل در این مطلب می‎خواهیم در باره انتخاب مبل مناسب صحبت کنیم. از [...]

رنگ کاری مبل

نحوه رنگ کاری مبل، معرفی بهترین تکنسین های رنگ آمیزی بهترین تکنسین های رنگکاری مبل [...]

آماده سازی زیرکار مبل جهت رنگکاری

مراحل تعمیر مبل: بررسی نحوه آماده سازی زیرکار مبل قبل از رنگکاری زیرکار مبل آماده [...]

تعمیر دسته مبل

تعمیر دسته مبل تعمیر دسته مبل راحتی و تعمیر دسته مبل استیل اگر دچار شکستگی [...]

۲۱ مدل رویه کوبی مبل; قیمت و معرفی بهترین رویه کوبان

رویه کوبی مبل به فرآیند سوار کردن بار برروی کلاف مبل و نصب پارچه روی [...]

از بین بردن لکه روی مبل

از بین بردن لکه روی مبل، ۹ لکه بر خانگی جهت تمیز کردن مبل از [...]

آموزش تمیز کردن مبل با جوش شیرین و از بین بردن لکه

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه تمیز کردن مبل با جوش شیرین یکی [...]

3 دیدگاه

آیا تعمیر مبل به صرفه است؟

کدام مبلمان ارزش تعمیر دارد؟ در چه شرایطی تعمیر مبل کار درستی است. اگر این [...]

مبل شویی; نمونه کارهای شستشوی مبل در منزل و محل

مبل شویی مبل شویی در منزل و محل به صورتی سیار چندسالی است که بسیار [...]

پاک کردن لکه قیر روی مبل

پاک کردن لکه قیر روی مبل با استفاده از اسپری حشره کش لکه قیر بسیار [...]

چرا شستشوی مبل در منزل اهمیت دارد؟

امروزه روش های بسیار آسانی برای مبل شویی در منزل وجود دارد. تکنسین های مبلشویی [...]

مبل شویی با دستگاه; مراحل و آموزش مبل شویی در منزل

مبل شویی با دستگاه مبل شویی با دستگاه در منزل از جمله خدماتی است که [...]

از بین بردن بو و لکه شیر روی فرش و مبل; ترفندهای آسان و سریع

در این آموزش کوتاه به بیان سریعترین و آسان ترین روش های تمیز کردن لکه [...]

تعمیر مبل ارزان; دلایل اصلی اختلاف قیمت مابین تعمیرکاران مبل

تعمیر مبل ارزان تعمیر مبلمان با قیمت پایین یکی از فاکتورهای بسیار مهم جهت انتخاب [...]

تفاوت فوم و اسفنج در تعمیر مبل، فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فوم یا اسفنج; کدام برای تعمیر مبل بهتر است؟ در ابتدا باید بدانید که فوم [...]

نکاتی جهت تعمیر مبل

۱- مطمئن شوید تمام پارچه ها و اسفنج های مبل جدا میشود و اصطلاحاً اسکلت [...]

نکاتی جهت افزایش طول عمر مبلمان

۱- هنگام چیدمان مبل دقت کنید که مبل ها اصطلاحاً سه لنگه نشده باشند. به [...]

تفاوت استفاده از کرک و اسفنج در تعمیر مبل

مقایسه دو مبل تعمیری با اسفنج و کرک کرک با استفاده از خورده پارچه های [...]

پاک کردن لکه ادرار از روی مبل و رفع نجاست ادرار

روش‌های پاک کردن لکه ادرار از روی مبل، از بین بردن بوی و رفع نجاست [...]

1 دیدگاه

تعویض پارچه مبل

۲۱ مدل تعویض پارچه مبل، معرفی بهترین روکوبی در شهر شما ۱۴۰۲ تعویض پارچه مبل [...]

2 دیدگاه

بهترین روش ترمیم ترک چوب مبل

ترمیم ترک چوب مبل مبل چوبی به مرور زمان و با توجه به شیوه نگهداری [...]

1 دیدگاه

پاک کردن شمع از روی فرش

بهترین روش از بین بردن لکه شمع از روی فرش پاک کردن شمع از روی [...]

تعمیر دکمه مبل

آموزش تعمیر دکمه مبل در خانه تعمیر دکمه مبل در خانه کار چندان دشواری نیست. [...]

11 دیدگاه

نحوه تمیز کردن مبل کرم، سفید و روشن

آموزش بهترین روش های تمیز کردن مبل رنگ کرم، سفید و روشن در خانه تمیز [...]

1 دیدگاه

شستن کوسن مبل; روش تمیز کردن بالشتک پشم شیشه، پر و الیاف

شستن کوسن مبل با و بدون ماشین لباسشویی شستن کوسن مبل نبز مانند شستشو و [...]

پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی مبل و فرش

بهترین روش پاک کردن لکه اسلایم روی مبل و از بین بردن لکه خمیر بازی طبق [...]

روش از بین بردن رنگ مو از روی مبل

بررسی روش ها از بین بردن رنگ مو از روی مبل و پاک کردن لکه [...]

1 دیدگاه

آموزش دوخت کوسن مبل

آموزش دوخت کوسن های زیبا در خانه فهرست مطالب آموزش کوسن ساده با چرخ خیاطی [...]

تعمیر مبل در منزل

تعمیر مبل در منزل، ۱۱ روش تعمیر مبل در خانه، معرفی بهترین تعمیرات مبل در [...]

14 دیدگاه

بهترین روش از بین بردن جای پایه مبل روی فرش

از بین بردن جای پایه مبل روی فرش یا موکت و بهترین روش جلوگیری از [...]

دوخت کاور مبل; آموزش گام به گام ۳ روش آسان، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل و معرفی بهترین دوزندگان آموزش دوخت کاور مبل و صندلی یکی [...]

33 دیدگاه

چگونه ترک های مبل چرمی را ترمیم کنیم؟

تعمیر مبل چرم تعمیر مبل چرمی ترک خورده چگونه است؟ آیا مبل چرم پوسته پوسته [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای، ۶ بهترین مایع برای شستشوی مبل و از بین بردن لکه

۶ بهترین مایع برای تمیز کردن مبل پارچه ای (به تفکیک جنس پارچه) برای تمیز [...]

3 دیدگاه

چگونه لکه آب را بر روی مبل پاک کنیم؟

از بین بردن لکه آب روی مبل از بین بردن لکه آب روی مبل گاهی [...]

7 دیدگاه

آموزش از بین بردن بوی سیگار روی مبل

از بین بردن بوی سیگار از مبل از بین بردن بوی سیگار از مبل گاهی [...]

از بین بردن جای سوختگی روی مبل

روش های ترمیم سوختگی مبل با سیگار، سشوار و اتو در این قسمت روش های [...]

5 دیدگاه

شستن فرش با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی فرش

آموزش جامع شستن فرش با وایتکس و روش های از بین بردن لکه و بوی [...]

آموزش تمیز کردن مبل سلطنتی; روش شستن مبل استیل و براق کردن چوب

تمیز کردن مبل سلطنتی (مبل استیل) به شیوه طبیعی و استاندارد تمیز کردن مبل سلطنتی [...]

5 دیدگاه

روش پاک کردن چسب از روی مبل ، فرش و لباس

بهترین روش‌های پاک کردن چسب رازی ، حرارتی ، قطره ای، یک دو سه و [...]

18 دیدگاه

۵ بهترین ترفند پاک کردن آدامس روی مبل و فرش

روش های آسان پاک کردن آدامس و از بین بردن لکه آن روی فرش و [...]

2 دیدگاه

آموزش جامع پاک کردن لکه چای روی مبل و فرش

روش های آسان برای پاک کردن لکه چای از روی مبل و فرش گاهی اوقات [...]

1 دیدگاه

۶ ترفند پاک کردن لاک از روی مبل و فرش

پاک کردن لاک از روی مبل چگونه است؟ پاک کردن لاک از روی مبل به [...]

9 دیدگاه

مبل شویی ارزان – بهترین شرکت های شستشوی مبل در منزل ارزان کدامند؟

مبل شویی ارزان مبل شویی ارزان در تهران را چگونه بیابیم؟ کدام شرکت ها ارزان [...]

2 دیدگاه

بهترین روشهای پاک کردن لکه شمع روی مبل

پاك كردن شمع از روي مبل در این مقاله کوتاه به بیان بهترین روش های [...]

1 دیدگاه

پاک کردن روغن از روی مبل یا فرش; ترفند آسان از بین بردن لکه چربی

پاک کردن لکه روغن روی مبل یا فرش در این آموزش کوتاه بهترین روش های [...]

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل; ترفند تمیز کردن انواع جوهر

۷ روش پاک کردن جوهر خودکار پاک کردن لکه جوهر خودکار یا ماژیک از روی [...]

6 دیدگاه

آموزش شستن مبل با وایتکس; از بین بردن لکه وایتکس و بهترین مواد شوینده

شستن مبل با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی مبل (بهترین مایع [...]

1 دیدگاه

آشنایی با انواع دستگاه مبل شویی

دستگاه مبل شویی بهترین دستگاه مبل شویی کدام است؟ از چه نوع دستگاه هایی برای [...]

۲ روش از بین بردن لکه شکلات روی مبل; ترفند تمیز کردن کاکائو

پاک کردن لکه کاکائو روی مبل چگونه لکه شکلات یا کاکائو را از روی مبل [...]

روش پاک کردن لکه خون از روی مبل; ۵ ترفند آسان

لکه خون روی مبل چگونه لکه خون خشک شده را از روی مبل پاک کنیم؟ [...]

7 دیدگاه

آموزش تمیز کردن و شستن مبل با شامپو فرش

شستن مبل با شامپو فرش چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد؟ شستن مبل [...]

چگونه از دوده گرفتن مبل جلوگیری کنیم

دوده گرفتن مبل و روش جلوگیری از آن دوده گرفتن مبل بخصوص در فصل زمستان [...]

تمیز کردن مبل مخمل; ۴ ترفند آسان پاک کردن لکه پارچه مخمل

تمیز کردن مبل مخمل  تمیز کردن مبل مخمل و شستن بموقع آن از نکات اساسی [...]

17 دیدگاه

شستن مبل حصیری و روش مراقبت و تمیز نگه داشتن آن 

شستن مبل حصیری و تمیز نگه داشتن آن  مبل حصیری، انتخابی شیک؛ محبوب و همه پسند [...]

تمیز کردن مبل چرمی و نحوه از بین بردن لکه روی چرم

تمیز کردن مبل چرمی تمیز کردن مبل چرمی در عین سادگی اهمیت بسیار زیادی دارد. [...]

شستن مبل پارچه ای

شستن مبل پارچه ای و نحوه صحیح تمیز کردن آن اجازه ندهید که لکه های [...]

طرز استفاده از بخارشوی برای مبل، شستن مبل با بخارشو در ۳ مرحله

شستن و تمیز کردن مبل با بخارشو در ۳ مرحله طرز استفاده از بخارشوی برای [...]

5 دیدگاه

شستن مبل در منزل و تمیز کردن لکه ها

آموزش شستن مبل در منزل و روش از بین بردن لکه ها، با لکه بر [...]

2 دیدگاه

3 دیدگاه برای “آموزش تمیز کردن مبل با جوش شیرین و از بین بردن لکه

 1. افسانه گفته:

  ترکیب جوش شیرین، سرکه و الکل برای شستن مبل خیلی خوب بود. قشنگ لکه ها رو تمیز کرد. بوی سرکه هم آنچنان که فکر میکردم اذیت نکرد. یه مقدار مبل بوی سرکه گرفت که بعد از یکی دو ساعت از بین رفت. ممنون که اینجور ترفندها رو رایگان در اختیار همه میزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *