معرفی انواع مبل، راهنمای خرید مبلمان، چه مبلی نخریم

راهنمای خرید مبل

راهنمای خرید مبل

در این مطلب می‎خواهیم در باره انتخاب مبل مناسب صحبت کنیم. از مبلمان هم برای پذیرایی استفاده می‎کنیم و هم برای استراحت. در واقع مبل یکی از اجزایی است که در قسمت‌های مختلف خانه وجود دارد. امروز با ما همراه باشید تا مواردی را که برای خرید مبل منزل یا محل کارمان مورد نیاز است را با هم بررسی کنیم.

پیشنهاد: اگر تصمیم به تغییر مبل کهنه به نو دارید، قبل از خرید مبلمان جدید امکان تعمیر مبل قدیمی را بررسی کنید. در ایران تی اس ام بهترین تعمیرات مبل به تفکیک شهر به شما معرفی میگردند.

انواع مبل راحتی

مبلمان‌های راحتی به دو دسته تقسیم می‎شوند.

 1. مبل‌های راحتی کامل: اینن مبل‌ها برای پذیرایی مهمان مناسب نیستند ولی برای استراحت و تماشای تلویزیون می‎توانید از آن‌ها استفاده کنید.
 2. مبل‌های نیمه راحت: علاوه بر اینکه خودمان می‎توانیم از این مبل‌ها استفاده کنیم، طراحی و ساختار آن‌ها به شکلی است که برای پذیرایی از مهمان نیز مناسب هستند.
مبل راحتی جاسمین
مبلمان راحتی بسیار مناسبتر از انواع مبلمان استیل جهت استفاده روزانه هستند. امروزه مبل های راحتی با طراحی های بسیار زیبا ارائه میشوند.

انواع مبل راحتی از نظر ظاهری

مبلمان راحتی از نظر ظاهری معمولا به ۴ دسته تقسیم می‎شوند.

 1. اسپرت: این مبل‌ها رنگ و طراحی خاصی دارند.
  طراح جسورانه اسپورت
  مبل اسپرت با طراحی جسورانه و خاص تولید میشود.
 2. ال: این مبل‌ها مانند حرف ال انگلیسی (L) طراحی می‎شوند و دو کاناپه کنار هم قرار می‎گیرند.
  مبل ال
  مبل های ال بسیار مناسب برای سالن های کوچک هستند.
 3. مدرن: مبل‌های که طراحی آن‌ها مانند مبل‌های معمولی نیست.
  مبل مدرن مینیمال و جذاب
  مبل های سبک مدرت دارای طراحی مینیمال و جذاب همراه با خطوط مشخص هستند.
 4. گرد: مبل‌هایی هستند که به صورت گرد طراحی می‎شوند و بخاطر مدل طراحی گردشان نمی‎توان آن‌ها را جور دیگری دور هم چید و معمولا برای سالن‌های بزرگ در نظر گرفته می‎شوند.
  مبل گرد
  چیدمان مبل گرد به صورت گرد میباشد.

ابعاد مبل راحتی

مبلمان راحتی کامل معمولا بزرگترین نوع مبلمان شناخته می‎شوند و ابعاد آن‌ها با عمق ۱ متر، طول ۱٫۵ متر وارتفاع ۹۰ سانتی‎متر است. همچنین ارتفاع نشیمنگاه اینگونه مبل‌ها تا زمین نیز، کمتر از ۱ متر است. فقط شما باید دقت داشته باشید که این سبک مبلمان را که ابعاد متفاوتی دارد، برای چه مکانی می‎خواهید خریداری کنید. اگر سقف سالن یا مکانی که داریم این مبلمان را برایش خریداری می‎کنیم خیلی کوتاه است، با خریدن یک مبل با پشتی بلند، می‎توانیم سقف مکان مورد نظر را کوچکتر نشان دهیم. برعکس این مورد نیز صادق است و اگر سالنی با ارتفاع بزرگ داریم و می‎خواهیم این مبلمان را برای آن خریداری کنیم، هر چه پشتی این مبلمان بلند‌تر و بزرگتر باشد، عظمت و جلوه بیشتری را به آن سالن می‎بخشد.

ابعاد مبل با توجه به سالن
در هنگام خرید مبل ابعاد مبل را با توجه به اندازه فضایی که میخواهید آن را قرار دهید، در نظر بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: انتخاب رنگ پارچه مبل را بخوانید و با مناسب ترین رنگ با توجه به دکوراسیون منزلتان آشنا شوید.

چی بخرم؟ مبل سِت یا نیم سِت؟

مبل‌ها معمولا به دو شکل سِت و نیم سِت هستند. نیم سِت‌ها عمدتا ۴ الی ۵ نفره و ست‌های کامل نیز ۷ تا ۹ نفره هستند. نیم‌ سِت‌ها را بیشتر در ادارات استفاده می‎کنند و معمولا سِت‎های کامل را برای پذیرایی از مهمان و منازل. البته برای خرید یک مبلمان و یا حتی یک صندلی کودک، بهتر است که به کاربرد مورد نیازمان دقت کنیم. به عنوان مثال همین صندلی‌های کودک، خیلی زود برای کودک شما کوچک می‎شوند و پرداخت هزینه بسیار برای تهیه این صندلی‌ها شاید منطقی نباشد. اما در مقابل، مبلمانی را که می‎خواهیم برای پذیرایی مهمان انتخاب کنیم، طبیعتا باید از کیفیت بالایی برخوردار بوده و طول عمر زیادی را داشته باشد. بنابراین قاعدتا باید هزینه زیادی را نیز برای آن بپردازیم.

مبل نیم ست
مبل نیم ست برای فضای کوچک یا اتاق نشیمن مناسب است.

چه مبلی بخرم؟

قبل از اینکه به فروشگاه برویم و مبلمان مورد نظرمان را خریداری کنیم، بهتر است که ۴ مورد مهم را با خودمان مرور کنیم و از آن‌ها مطلع باشیم تا موقع رفتن به فروشگاه، سردرگم نشویم.

 1. چه می‎خواهید؟

اول از همه باید بدانیم که چه می‎خواهیم. مبلمان استیل یا پذیرایی می‎خواهیم یا مبلمان راحتی، نیم سِت، سِت و یا انواع مختلفی دیگری از مبل‌ها؟

 1. مورد مصرف آن چیست؟

باید در نظر بگیریم که مکان یا نوع استفاده از ما چیست؟ مثلا باید ببینیم که این مبلمان را می‎خواهیم در اداره استفاده کنیم، برای پذیرایی مهمان در منزل و یا برای کودکانمان می‎خواهیم خریداری کنیم؟

 1. چقدر فضا در اختیار دارید؟

فضایی که برای مبلمان اختصاص داده‌ایم چقدر است؟ به عنوان مثال اگر مبلمان بسیار بزرگی را می‎خواهیم خریداری کنیم و آن را پسندیده‌ایم، برای یک فضای کوچک، چیدمان مناسبی نخواهد داشت. برعکس این مورد نیز وجود دارد و ممکن است مبلمان بسیاری کوچکی را تهیه کنیم برای یک فضای بسیار بزرگ که طبیعتا جلوه خوبی نخواهد داشت.

 1. چقدر بودجه دارید؟

اینکه چقدر می‎خواهیم  پول خرج کنیم و چه بودجه‌ای را برای خرید مبلمان اختصاص داده‌ایم نیز مهم است.

چه مبلی راسته بازار است؟

مبلمان از آن دسته کالاهایی است که برای خرید آن باید به سلیقه‌مان رجوع کنیم و برای اینکه سلیقه خودمان را در نظر بگیریم، بهتر است قبل از آن چرخی در اینترنت بزنیم و طراحی‎های مختلف را ببنیم تا به یک جمع‌بندی برسیم. سپس باید به یکی از راسته بازارهای مبلمان مراجعه کرده و مبلمان خودمان را انتخاب کنیم. مزیت مراجعه به این راسته بازارها این است که در انتخاب خود و همچنین تعیین رنگ، کیفیت و مدل‌های مختلف مبل، دستمان بازتر است. از بزرگترین مراکز فروش مبلمان می‎توان به انتهای جاده جاجرود و محله یافت آباد در جنوب غربی تهران یا خیابان دلاوران در شرق تهران اشاره کرد. این دو منطقه تنوع و پاساژهای بزرگی را در خودشان جای داده‌اند.

قیمت نهایی چند است؟

زمانی که داریم در بازارهای مبل گشت می‎زنیم، حدود قیمت از ۳۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون و یا شاید هم بالاتر باشد؛ اما به طور کلی برای خرید یک مبلمان راحتی (سِت کامل) برای منزلمان، باید ۳۰ تا ۸۰ میلیون تومان هزینه در نظر بگیریم. اگر هم می‎خواهیم یک میز ناهارخوری را نیز هماهنگ با آن داشته باشم، باید هزینه میز را نیز جداگانه حساب کنیم ولی مطمئنا تناسب خوبی با مبلمانمان خواهد داشت.

چند نکته مهم برای انتخاب مبل

فرض کنید که چند فروشگاه مبلمان را دیده‌ایم و چند نمونه مبلمان را هم انتخاب کرده‌ایم. بهتر است قبل از قبل از تصمیم نهایی خودمان روی آن مبلمان بنشینیم و ببینیم که چقدر به درون آن فرو می‎رویم. بررسی کنیم که آیا اصلا این مبلمان برایمان راحت است یا خیر؟ مهره‌های گردن و کمرمان به صورت مناسبی قرار می‎گیرند یا خیر؟ همچنین باید از جنس و روکش مبلمان مورد نظر مطمئن شویم زیرا اگر قابل شستشو باشد، از هزینه‌های بعدی ما جلوگیری می‎کند و شست و شوی آن را برایمان راحت‌تر می‎کند.

چرم پارچه نظافت راحت
به هنگام خرید مبل سعی کنید پارچه ای را انتخاب کنید که به راحتی تمیز شود. برای مثال انواع لکه ها به راحتی از چرم پارچه پاک میشود.

اگر معیارهای خرید یک مبل خوب را ۵ انگشت یک دست در نظر بگیریم، سه مورد از آن‌ها شامل: (کیفیت، سلامت و استحکام مبل) می‎شوند. چهارمین مورد هم زیبایی و در آخر نیز قیمت مبل مورد نظر را شامل می‎شوند.

نکاتی که هنگام خرید مبل باید به آن توجه کنید:

ابعاد و اندازه:

هنگام خرید مبل به اندازه آن با توجه به ابعاد سالن پذیرایی و یا فضایی که میخواهید مبلمان را قرار دهید توجه کنید. فراموش نکنید که در گالری های مبل تعداد مبل زیادی در فضای بزرگی قرار گرفته اند. اذا احتمالاً مبل کمی کوچکتر به نظر میرسد واگر سالن کوچکی دارید ممکن است بعد از چیدمان مبل های جدید از ابعاد بزرگ آن شوکه شوید.

همچنین ابعاد درهای ورودی که مبلمان باید از آنها عبور کند را نیز در نظر داشته باشید. بسیاری از مبل ها دارای اتصالات بازشونده نیستند و این مورد کوچک گاهی دردسرهای بزرگی را ایجاد کرده است.

زمان تحویل

معمولا شما مبلمان را در گالری مبل میبینید. سپس با توجه به سلیقه خود پارچه ای را از کالیته پارچه انتخاب میکنید و سفارش ساخت آن را به فروشنده میدهید. معمولاً فروشنده میگوید سفارش شما ۱۰ روز تا یک ماه دیگر آماده تحویل است. فراموش نکنید که در زمان های شلوغ حتی ممکن است تا ۲ ماه نیز طول بکشد. بنابراین اگر قصد دارید برای سال جدید مبلی نو خریداری کنید، حتماً ۲ ماه قبل از آخر سال نسبت به سفارش ساخت آن اقدام کنید.

کیفیت ساخت:

از موارد مهمی که باید به آن دقت کنید کیفیت ساخت است. فراموش نکنید مبل شما آن چیزی نیست که در گالری مبل روی آن می‌نشینید، بلکه آن مبلی است که به فروشنده سفارش داده اید و او برای شما تولید کرده است. متاسفانه در فروشگاه های ارزان قیمت بسیار مشاهده شده که کیفیت مبل ساخته شده بسیار پایین تر از کیفیت مبل موجود در فروشگاه بوده است و فقظ در ظاهر مشابه بوده اند. پیشنهاد ما خرید از شرکت ها و گالری های معتبر است. ممکن است کمی بیشتر هزینه کنید ولی تا مدتها خیالتان از نظر کیفیت مبل راحت است.

طرح و چیدمان مبل:

به هنگام خرید به چیدمان و استایل مبل با توجه به دکوراسیون منزل تان توجه کنید. مبل های سلطنتی و گاهی استیل طراحی های شلوغی دارند که برای فضاهای بزرگ مناسب است. در حالی که انواع مبل L و راحتی برای سالن های کوچک تولید میشود. به نظر نویسند در هنگام خرید مبل چندان به مد روز توجه نکنید، بلکه به شکل سالن خود دقت کنید. ممکن است مبل ال این روزها قدیمی به نظر آید ولی همچنان برای سالن های کوچک امروزی بسیار مناسب است. مبلمان قرار است برای شما بیش از ۱۰ سال کار کند در حالی که مد هر سال عوض می‌شود.

رنگ

در هنگام خرید رنگ پارچه مبل را با دقت انتخاب کنید. همانطور که گفته شد شاید تا سال های طولانی اقدام به خرید مجدد مبلمان نکنید ولی در این مدت دکوراسیون منزل را چند بار تغییر دهید. بنابراین رنگ های خنثی که با اکثر رنگ ها هماهنگ میشوند انتخاب مناسبی برای مبل هستند. میتوان به انواع بژ، کرم، خاکستری و نسکافه ای اشاره کرد. ولی برای مثال سبز خیلی روشن با بسیاری رنگ ها هماهنگ نیست و یا زرد به مرور زمان کدر میشود.

(چه مبلی نخریم!)

در ادامه به بررسی مبل هایی میپردازیم که توصیه میکنیم هیچوقت به سراغ آنها نروید. این مدل مبل ها یا شرایط نگهداری بسیار سختی دارند و یا به زودی از مد خواهند افتاد. بنابراین بهتر است به سراغ خرید آنها نروید.

مبل طلایی
اگه قراره چوب مبلت طلایی باشه، رنگش طلایی زرد نباشه. شامپاینی یا بژ طلایی باشه.
مبل چستر
از ست کامل مبل چستر فیلد استفاده نکن. فقط از سه نفرش استفاده کن تا فضا شیک تر به نظر بیاد.
مبل چرمی
مبل چرم نخر. چون مرغوبش خیلی گرونه و در کل پوسیده هم میشه. نظافت و نگهداری خیلی سختی هم داره.
مبل پارچه گلدار
کل ست مبلمان رو از پارچه طرح دار استفاده نکن. تو بعضی قسمتها میتونی پارچه طرحدار استفاده کنی
مبل طراحی خاص
از ست های زیادی بزرگ و با طرح های من درآوردی استفاده نکن.
مبل پایه فلزی
مبلمان با پایه فلزی فقط در صورتی که با پایه استیل باشه میتونید بخرید، در غیر این صورت فلزش زنگ میزنه.
مبل پارچه طرحدار لمسه دوزی شده
مبلی که هم پارچش طرح داره هم لمسه کوبی شده اصلاً نخر.
مبل سلطنتی با منبت کاری زیاد
مبلمان کلاسیک که منبت کاری زیادی داره فضا رو شلوغ میکنه، پس برای خانه کوچک اصلاً مناسب نیست.
مبل اتاق تلویزیون
مبل استیل و کلاسیک برای جلوی تلویزیون مناسب نیست. مبل راحتی گزینه بهتریست.
مبل مناسب خانه کوچک
با خرید تعداد زیاد مبلمان، خانه را شبیه گالری مبل نکنید.
مبل کلاسیک
برای آپارتمان کوچک از مبلمان کلاسیک و پرکار استفاده نکن. به جاش مبل ساده و مدرن تر انتخاب بهتریه.
مبل بدون پایه
برای سالن کوچک از مبل حجیم و بدون پایه استفاده نکن. مبل ظریف تر و پایه دار فضا را دلبازتر نشان میدهد.
مبل شبیه به هم
اگر تصمیم به خرید دو دست مبل برای یک سالن بزرگ دارید، نباید این دو دست مبلمان کاملاً با هم متفاوت باشند. از دو دست مبل با طراحی کمی شبیه به هم استفاده کن.
مبل با رنگ تیره
برای خانه کوچک و کم نور مبل تیره نخر. مبل رنگ خنثی و روشن فضا را روشن تر میکند.
مبل با رنگ قوی
در آپارتمان کوچک بیش از حد از رنگ های گرم و قوی استفاده نکن. رنگ ملایم و روشن فضا را دلبازتر میکند.

نظافت مبلمان

موقع استفاده از مبل اگر برخی موارد را بدانیم، مطمئنا در نظافت آن به درمان خواهد خورد.

به عنوان مثال:

 • لکه سوختگی یا زرد شدگی سیگار را می‎توانید با یک حبه قند از بین ببرید.
 • اگر پارچه روکش مبلمان حالت کرک‌دار است، می‎توانید با پنبه و شیر، لک‌های روی آن را از بین ببرید.
 • لکه‌های جوهری را نیز می‎توان با پارچه مرطوب و نمک پاک کرد.
 • لکه‌های روغنی نیز با محلول الکل و نمک از بین می‎روند.

اگر مدتی است که از مبلمان استفاده میکنید و یسیاری از قسمت های پارچه مبل کثیف شده است پیشنهاد میکنیم از خدمات مبل شویی در منزل استفاده کنید.

بهترین مبل شویی از دیدگاه ساکنین شهر شما کدام است؟

کلام آخر

مبلمان جزو کالاهایی است که موقع حمل و نقل امکان دارد بیشترین آسیب را ببیند. بنابراین بهتر است قبل از اینکه خریداری مبلمان خودمان را انجام دهیم، کارت گارانتی آن را به خوبی مطالعه کنیم تا ببینیم که آیا آسیب‌های حمل و نقل شامل گارانتی می‌شود یا خیر؟

گاهی می‌توانیم انتخاب مبلمان را به افرادی بسپاریم که کارشان طراحی داخلی است و علاوه بر مبل، کاغذ دیواری و سایر اجزای تشکیل دهنده آن خانه و یا مکان را بر عهده آن‌ها بگذاریم تا از سلیقه و تخصص‌شان لذت ببریم.‎‎

منبع

قبل از عید با این روش مبل‌ها رو تمیز کن!

چیزی تا آخر سال نمونده اگه میخوای یه روش آسون و ارزون برای تمیز کردن [...]

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ بررسی مزایا و معایب

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ کاور مبل ژلاتینی نوعی از پیراهن مبل است که با استفاده [...]

چرا تمیز کردن مبلمان مهم است و بهترین روش آن چیست؟

مبلمان یکی از بخش های مهم و پرکاربرد خانه ها و محل های کار است. [...]

انواع اسفنج مبل; بهترین اسفنج برای تعمیر مبل کدام است

اسفنج پرکاربردترین متریال برای زیرکار مبل است. تعمیرکاران و تولیدکنندگان مبل از انواع مختبف اسفنج [...]

تعمیر مبل راحتی در خانه

معرفی ۳ تعمیرکار مبل راحتی برتر در تهران قصد داریم ۳ تعمیرکار مبل راحتی را [...]

پاک کردن نجاست روی مبل

روش پاک کردن نجاست روی مبل مبلمان ممکن است در اثر ادرار و یا ریختن [...]

تمیز کردن مبل با صابون

در این مطلب کوتاه میخواهیم نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون به را [...]

خرید مبل جدید یا تعمیر مبل قدیمی، کدام بهتر است؟

تعمیر یا خرید مبل کدام به صرفه است؟ این یک پرسش رایج برای بسیاری از [...]

۱۰ نکته مهم در انتخاب مبل برای فضا های کوچک

آیا میخواهید برای آپارتمان کوچک خود که فضای کمی در سالن پذیرایی دارد مبل خریداری [...]

مبل اسکلت فلزی بهتر است یا اسکلت چوبی

اسکلت مبلمان که با نام های فریم، قاب و یا چهارچوب مبل نیز معرفی میشود [...]

تمیز کردن لکه های مبل

بهترین روش برای تمیز کردن لکه‌های مبل، به نوع پارچه و کد تمیز کردن بستگی [...]

چگونه مبلمان را تمیز و سالم نگهداریم؟ روش محافظت مبلمان از آلودگی های محیطی

روش تمیز نگه داشتن مبل و محافظت آن از آلودگی‌های محیطی بستگی به نوع جنس [...]

تعمیر رنگ مبل در منزل

تعمیر رنگ مبل در منزل ترمیم و رفع خط و خش روی چوب (تعمیر رنگ [...]

هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره

در اینجا من هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره را به شما میگویم. برای اطلاع [...]

تعویض پارچه مبل، صفر تا صد انتخاب پارچه و معرفی بهترین تعمیرات

با تعویض پارچه مبل و رویه کوبی آن میتوانید مبلمانی نو داشته باشید. البته با [...]

نکات مهم در تشخیص مبل باکیفیت

اگر تصمیم به خرید مبل دارید و یا میخواهید مبلمان قدیمی خود را تعمیر کنید، [...]

انتخاب کوسن

تعویض کوسن های مبل یک روش آسان و ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل و نوسازی [...]

انتخاب پارچه مبل

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. انتخاب پارچه مبل انتخاب پارچه مبل خیلی مهم [...]

بررسی دلایل فرورفتگی مبل و افت نشیمن آن، روش تعمیر

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. علت نشست نشیمن مبل تعمیر فرو رفتگی مبل [...]

نکات مهم هنگام خرید مبل

چگونه مبل مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟ این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. خرید [...]

معرفی ۳ نوع چوب در مبل سازی

بهترین چوب برای مبل این ویدئو از مجموعه mobljagvar انتخاب شده است. معرفی ۳ نوع [...]

رفع صدایی جیر جیر (قژ قژ) فنر مبل به صورت حرفه ای

اگر مبلمان فنری دارید گاهی ممکن است بعد از مدتی استفاده صدایی قژ قژ فنر [...]

مبل ها را خودمان بشوییم یا به مبل شویی بسپاریم

شستشوی مبل را خود انجام دهیم یا به مبل شویی بسپاریم مبل ها نیز مانند [...]

2 دیدگاه

تمیز کردن کاور مبل طلقی

نحوه شستن کاور پلاستیکی مبل تمیز کردن کاور مبل طلقی که با اسامی کاور پلاستیکی، [...]

تمیز کردن مبل; بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل

بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل و از بین بردن لکه ها با محلول های [...]

پارچه مبلی ترک

پارچه مبلی ترک پارچه‌های مبلی تولید شده در کشور ترکیه به طور کلی برای کیفیت [...]

تعمیر مبل راحتی

تعمیرات مبل راحتی بهترین کارگاه های تعمیرات مبل جهت تعمیر مبل راحتی توسط همکاران ما [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای

تمیز کردن مبل پارچه ای انواع لکه های مبل را به روش های زیر پاک [...]

راهنمای انتخاب رنگ پارچه مبلی با توجه به جنس پارچه

چگونه رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟ با انتخاب درست رنگ پارچه مبلی سالن پذیرایی [...]

۱۵ ترفند افزایش طول عمر مبل و نگهداری بهتر آن

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. چگونه مبلمان بیشتر عمر کند؟ مبلمان یکی از [...]

پارچه مبلی; ۲۲ پارچه مبل پرفروش در ایران و معرفی فروشندگان معتبر

بهترین پارچه مبلی با توجه به مدل مبلمان و معرفی فروشندگان پارچه مبلی در جنس [...]

1 دیدگاه

تعمیر مبل استیل

تعمیر مبل استیل; ۲۱ نمونه تعمیرات مبل استیل، تلفن و قیمت بهترین تعمیرکار بهترین تعمیرات [...]

۲۱ مدل کاور مبل، معرفی بهترین دوزندگان، بهترین روکش مبل

انواع کاور مبل را بشناسیم خرید کاور مبل یکی از روش های مناسب برای نگهداری [...]

1 دیدگاه

دوخت کاور صندلی

آموزش دوخت کاور صندلی دوخت کاور برای صندلی های نهارخوری، چرخدار، کامپیوتر و … علاوه [...]

آموزش دوخت کاور پلاستیکی مبل، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی (کاور پلاستیکی، ژلاتینی، طلقی) کاور مبل پلاستیکی یک راه حل [...]

12 دیدگاه

۶ بهترین مایع شوینده مبل برای دستگاه مبل شویی

معرفی انواع مایع مبل شویی و مواد شوینده مبل نانو اگر تاکنون سرویس شستشوی مبل [...]

11 دیدگاه

معرفی انواع مبل، راهنمای خرید مبلمان، چه مبلی نخریم

راهنمای خرید مبل در این مطلب می‎خواهیم در باره انتخاب مبل مناسب صحبت کنیم. از [...]

رنگ کاری مبل

نحوه رنگ کاری مبل، معرفی بهترین تکنسین های رنگ آمیزی بهترین تکنسین های رنگکاری مبل [...]

آماده سازی زیرکار مبل جهت رنگکاری

مراحل تعمیر مبل: بررسی نحوه آماده سازی زیرکار مبل قبل از رنگکاری زیرکار مبل آماده [...]

تعمیر دسته مبل

تعمیر دسته مبل تعمیر دسته مبل راحتی و تعمیر دسته مبل استیل اگر دچار شکستگی [...]

۲۱ مدل رویه کوبی مبل; قیمت و معرفی بهترین رویه کوبان

رویه کوبی مبل به فرآیند سوار کردن بار برروی کلاف مبل و نصب پارچه روی [...]

از بین بردن لکه روی مبل

از بین بردن لکه روی مبل، ۹ لکه بر خانگی جهت تمیز کردن مبل از [...]

آموزش تمیز کردن مبل با جوش شیرین و از بین بردن لکه

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه تمیز کردن مبل با جوش شیرین یکی [...]

3 دیدگاه

آیا تعمیر مبل به صرفه است؟

کدام مبلمان ارزش تعمیر دارد؟ در چه شرایطی تعمیر مبل کار درستی است. اگر این [...]

مبل شویی; نمونه کارهای شستشوی مبل در منزل و محل

مبل شویی مبل شویی در منزل و محل به صورتی سیار چندسالی است که بسیار [...]

پاک کردن لکه قیر روی مبل

پاک کردن لکه قیر روی مبل با استفاده از اسپری حشره کش لکه قیر بسیار [...]

چرا شستشوی مبل در منزل اهمیت دارد؟

امروزه روش های بسیار آسانی برای مبل شویی در منزل وجود دارد. تکنسین های مبلشویی [...]

مبل شویی با دستگاه; مراحل و آموزش مبل شویی در منزل

مبل شویی با دستگاه مبل شویی با دستگاه در منزل از جمله خدماتی است که [...]

از بین بردن بو و لکه شیر روی فرش و مبل; ترفندهای آسان و سریع

در این آموزش کوتاه به بیان سریعترین و آسان ترین روش های تمیز کردن لکه [...]

تعمیر مبل ارزان; دلایل اصلی اختلاف قیمت مابین تعمیرکاران مبل

تعمیر مبل ارزان تعمیر مبلمان با قیمت پایین یکی از فاکتورهای بسیار مهم جهت انتخاب [...]

تفاوت فوم و اسفنج در تعمیر مبل، فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فوم یا اسفنج; کدام برای تعمیر مبل بهتر است؟ در ابتدا باید بدانید که فوم [...]

نکاتی جهت تعمیر مبل

۱- مطمئن شوید تمام پارچه ها و اسفنج های مبل جدا میشود و اصطلاحاً اسکلت [...]

نکاتی جهت افزایش طول عمر مبلمان

۱- هنگام چیدمان مبل دقت کنید که مبل ها اصطلاحاً سه لنگه نشده باشند. به [...]

تفاوت استفاده از کرک و اسفنج در تعمیر مبل

مقایسه دو مبل تعمیری با اسفنج و کرک کرک با استفاده از خورده پارچه های [...]

پاک کردن لکه ادرار از روی مبل و رفع نجاست ادرار

روش‌های پاک کردن لکه ادرار از روی مبل، از بین بردن بوی و رفع نجاست [...]

1 دیدگاه

تعویض پارچه مبل

۲۱ مدل تعویض پارچه مبل، معرفی بهترین روکوبی در شهر شما ۱۴۰۲ تعویض پارچه مبل [...]

2 دیدگاه

بهترین روش ترمیم ترک چوب مبل

ترمیم ترک چوب مبل مبل چوبی به مرور زمان و با توجه به شیوه نگهداری [...]

1 دیدگاه

پاک کردن شمع از روی فرش

بهترین روش از بین بردن لکه شمع از روی فرش پاک کردن شمع از روی [...]

تعمیر دکمه مبل

آموزش تعمیر دکمه مبل در خانه تعمیر دکمه مبل در خانه کار چندان دشواری نیست. [...]

11 دیدگاه

نحوه تمیز کردن مبل کرم، سفید و روشن

آموزش بهترین روش های تمیز کردن مبل رنگ کرم، سفید و روشن در خانه تمیز [...]

1 دیدگاه

شستن کوسن مبل; روش تمیز کردن بالشتک پشم شیشه، پر و الیاف

شستن کوسن مبل با و بدون ماشین لباسشویی شستن کوسن مبل نبز مانند شستشو و [...]

پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی مبل و فرش

بهترین روش پاک کردن لکه اسلایم روی مبل و از بین بردن لکه خمیر بازی طبق [...]

روش از بین بردن رنگ مو از روی مبل

بررسی روش ها از بین بردن رنگ مو از روی مبل و پاک کردن لکه [...]

1 دیدگاه

آموزش دوخت کوسن مبل

آموزش دوخت کوسن های زیبا در خانه فهرست مطالب آموزش کوسن ساده با چرخ خیاطی [...]

تعمیر مبل در منزل

تعمیر مبل در منزل، ۱۱ روش تعمیر مبل در خانه، معرفی بهترین تعمیرات مبل در [...]

14 دیدگاه

بهترین روش از بین بردن جای پایه مبل روی فرش

از بین بردن جای پایه مبل روی فرش یا موکت و بهترین روش جلوگیری از [...]

دوخت کاور مبل; آموزش گام به گام ۳ روش آسان، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل و معرفی بهترین دوزندگان آموزش دوخت کاور مبل و صندلی یکی [...]

33 دیدگاه

چگونه ترک های مبل چرمی را ترمیم کنیم؟

تعمیر مبل چرم تعمیر مبل چرمی ترک خورده چگونه است؟ آیا مبل چرم پوسته پوسته [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای، ۶ بهترین مایع برای شستشوی مبل و از بین بردن لکه

۶ بهترین مایع برای تمیز کردن مبل پارچه ای (به تفکیک جنس پارچه) برای تمیز [...]

3 دیدگاه

چگونه لکه آب را بر روی مبل پاک کنیم؟

از بین بردن لکه آب روی مبل از بین بردن لکه آب روی مبل گاهی [...]

7 دیدگاه

آموزش از بین بردن بوی سیگار روی مبل

از بین بردن بوی سیگار از مبل از بین بردن بوی سیگار از مبل گاهی [...]

از بین بردن جای سوختگی روی مبل

روش های ترمیم سوختگی مبل با سیگار، سشوار و اتو در این قسمت روش های [...]

5 دیدگاه

شستن فرش با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی فرش

آموزش جامع شستن فرش با وایتکس و روش های از بین بردن لکه و بوی [...]

آموزش تمیز کردن مبل سلطنتی; روش شستن مبل استیل و براق کردن چوب

تمیز کردن مبل سلطنتی (مبل استیل) به شیوه طبیعی و استاندارد تمیز کردن مبل سلطنتی [...]

5 دیدگاه

روش پاک کردن چسب از روی مبل ، فرش و لباس

بهترین روش‌های پاک کردن چسب رازی ، حرارتی ، قطره ای، یک دو سه و [...]

18 دیدگاه

۵ بهترین ترفند پاک کردن آدامس روی مبل و فرش

روش های آسان پاک کردن آدامس و از بین بردن لکه آن روی فرش و [...]

2 دیدگاه

آموزش جامع پاک کردن لکه چای روی مبل و فرش

روش های آسان برای پاک کردن لکه چای از روی مبل و فرش گاهی اوقات [...]

1 دیدگاه

۶ ترفند پاک کردن لاک از روی مبل و فرش

پاک کردن لاک از روی مبل چگونه است؟ پاک کردن لاک از روی مبل به [...]

9 دیدگاه

مبل شویی ارزان – بهترین شرکت های شستشوی مبل در منزل ارزان کدامند؟

مبل شویی ارزان مبل شویی ارزان در تهران را چگونه بیابیم؟ کدام شرکت ها ارزان [...]

2 دیدگاه

بهترین روشهای پاک کردن لکه شمع روی مبل

پاك كردن شمع از روي مبل در این مقاله کوتاه به بیان بهترین روش های [...]

1 دیدگاه

پاک کردن روغن از روی مبل یا فرش; ترفند آسان از بین بردن لکه چربی

پاک کردن لکه روغن روی مبل یا فرش در این آموزش کوتاه بهترین روش های [...]

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل; ترفند تمیز کردن انواع جوهر

۷ روش پاک کردن جوهر خودکار پاک کردن لکه جوهر خودکار یا ماژیک از روی [...]

6 دیدگاه

آموزش شستن مبل با وایتکس; از بین بردن لکه وایتکس و بهترین مواد شوینده

شستن مبل با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی مبل (بهترین مایع [...]

1 دیدگاه

آشنایی با انواع دستگاه مبل شویی

دستگاه مبل شویی بهترین دستگاه مبل شویی کدام است؟ از چه نوع دستگاه هایی برای [...]

۲ روش از بین بردن لکه شکلات روی مبل; ترفند تمیز کردن کاکائو

پاک کردن لکه کاکائو روی مبل چگونه لکه شکلات یا کاکائو را از روی مبل [...]

روش پاک کردن لکه خون از روی مبل; ۵ ترفند آسان

لکه خون روی مبل چگونه لکه خون خشک شده را از روی مبل پاک کنیم؟ [...]

7 دیدگاه

آموزش تمیز کردن و شستن مبل با شامپو فرش

شستن مبل با شامپو فرش چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد؟ شستن مبل [...]

چگونه از دوده گرفتن مبل جلوگیری کنیم

دوده گرفتن مبل و روش جلوگیری از آن دوده گرفتن مبل بخصوص در فصل زمستان [...]

تمیز کردن مبل مخمل; ۴ ترفند آسان پاک کردن لکه پارچه مخمل

تمیز کردن مبل مخمل  تمیز کردن مبل مخمل و شستن بموقع آن از نکات اساسی [...]

17 دیدگاه

شستن مبل حصیری و روش مراقبت و تمیز نگه داشتن آن 

شستن مبل حصیری و تمیز نگه داشتن آن  مبل حصیری، انتخابی شیک؛ محبوب و همه پسند [...]

تمیز کردن مبل چرمی و نحوه از بین بردن لکه روی چرم

تمیز کردن مبل چرمی تمیز کردن مبل چرمی در عین سادگی اهمیت بسیار زیادی دارد. [...]

شستن مبل پارچه ای

شستن مبل پارچه ای و نحوه صحیح تمیز کردن آن اجازه ندهید که لکه های [...]

طرز استفاده از بخارشوی برای مبل، شستن مبل با بخارشو در ۳ مرحله

شستن و تمیز کردن مبل با بخارشو در ۳ مرحله طرز استفاده از بخارشوی برای [...]

5 دیدگاه

شستن مبل در منزل و تمیز کردن لکه ها

آموزش شستن مبل در منزل و روش از بین بردن لکه ها، با لکه بر [...]

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *