تمیز کردن مبل پارچه ای، ۶ بهترین مایع برای شستشوی مبل و از بین بردن لکه

تمیز کردن مبل پارچه ای

۶ بهترین مایع برای تمیز کردن مبل پارچه ای (به تفکیک جنس پارچه)

برای تمیز کردن مبل پارچه ای مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مبل را با جاروبرقی و یا یک پارچه خشک به صورت سطحی تمیز کنید.
 • مقداری سرکه سفید، جوش شیرین، آبلیمو، الکل، آب ولرم و نرم کننده پارچه را مانند فیلم زیر در ظرف اسپری بریزید و بر روی لکه ها اسپری کنید.
 • محل را با پارچه نمدار آبکشی کرده و سپس خشک کنید.

بهترین مبل شویی از دیدگاه ساکنین شهر شما

در ادامه آموزش کامل تمیز کردن مبل پارچه ای با توجه به جنس پارچه بیان شده است. روش شستشوی مبل پارچه ساتن و یا روش تمیز کردن مبل پارچه ای نانو و … در ادامه ببینید.

تمیز کردن مبل پارچه ای

تمیز کردن مبل پارچه ای و شستشوی منظم مبل باعث زیبا و خوشبو شدن محیط خانه می‌گردد. پارچه مبل انواع گوناگون دارد. گاهی مبل پارچه ای نانو، مبل پارچه مازراتی و یا مبل با پارچه ساتن داریم. با ما همراه باشید تا بهترین روش های آموزش شستشوی مبل در منزل بدون دستگاه را ببینید. انواع مواد شوینده خانگی مانند سرکه و جوش شیرین و یا تجاری مانند شامپو فرش برای تمیز کردن مبل، وجود دارد. گاهی نیز تصمیم به شستشوی مبل پارچه ای با بخارشو میگیریم. با ما همراه باشید تا طرز تمیز کردن مبل پارچه ای را ببینید.

آنچه در این مقاله میخوانید:

پیش نیاز نظافت مبل:

قبل از معرفی انواع روش ها بهتر از بدانید که جاروبرقی منظم در نظافت مبل بسیار اهمیت دارد. نظافت با جاروبرقی باعث افزایش طول عمر مبل میشود. جاروبرقی باعث جمع‌آوری گرد و غبار سطحی قبل از نفوذ آن به لایه های درونی مبل و ماندگار شدن آن میشود.

همچنین بهتر است که قبل از شروع به نظافت مبل با هر روشی یک بار به طور کامل تمام سطوح و شکاف های مبل را با جاروبرقی تمیز کنید. این کار باعث جمع‌آوری گرد و غبار و خرده آشغال های مبل شده و نظافت آن را بسیار ساده تر میکند.

برچسب روی مبل را بخوانید

قبل از اقدام برای مبل شویی در منزل، مهم است که بدانید از چه نوع پارچه ای برای روکش مبل استفاده شده است. بسیاری از مبل ها روی برچسب خود کدهایی دارند. دانستن معنای کدها قبل از تمیز کردن مبل بسیار مهم است. کدهایی که معمولاً روی برچسب های مبل استفاده می شوند، شامل موارد زیر هستند.

W: این علامت نشان دهنده آن است که برای شستشو و تمیز کردن مبل می توانید از آب استفاده کنید.

WS: این علامت نشان دهنده استفاده از مواد شوینده خفیف و بخار برای شستشوی مبل است.

X: این علامت نشان می دهد که برای تمیز کردن مبل فقط مجاز به استفاده از جارو برقی هستید.

S: این علامت نشان می دهد شما مجاز به استفاده از مواد شوینده هستید.


چگونه لکه های روی مبل پارچه ای خود را از بین ببریم؟

تمیز کردن مبل پارچه ای سفید:

تمیز کردن مبل پارچه ای سفید
تمیز کردن مبل پارچه ای سفید

مبل با پارچه سفید باعث زیبایی و شادابی محیط منزل شده و انتخاب بسیاری از افراد با سلیقه است. ولی هر زیبایی هزینه های خود را دارد. اگر مبل با پارچه سفید و یا روشن دارید برای داشتن خانه ای تمیز و زیبا باید به نظافت و تمیز کردن آن اهمیت بیشتری دهید. پارچه سفید و روشن بسیار زود کثیف شده و رنگ چرک را به خود می‌گیرد.

برای تمبز کردن مبل پارچه ای سفید، ۳ تا ۴ قطره صابون مایع را به همراه نیم لیتر آب گرم در ظرف اسپری بریزید. تکان دهید تا خوب کف کند. نیازی به مقدار بیشتری از صابون وجود ندارد. زیرا باعث ایجاد کف زیاد و اشباع شدن پارچه میشود. و در نهایت جمع‌آوری کف از سطح پارچه دشوار می‌گردد. حال محلول را هرکجا که لکه وجود دارد اسپری کنید. سپس بایک دستمال نخی و جاذب مایعات محل را مالش دهید. در آخر در صورتی که احساس کردید کف محلول به طور کامل جمع نشده است محل را با دستمال مرطوب دیگری تمیز کنید. برای تمیز کردن مبل پارچه‌ای سفید راهکارهای دیگری نیز وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید.

چند نکته برای نگهداری بهتر از مبل پارچه ای سفید:

 • مبل را دور از نور مستقیم خوزشید نگهدارید. نور خورشید باعث تغییر رنگ پارچه سفید و روشن میشود. اگر پنجره ای با نور مستقیم خورشید دارید، از پرده استفاده کنید یا هر چند وقت مبل ها را جابجا کنید.
 • سریع عمل کنید. اگر روی مبل شما به هر دلیلی لکه ایجاد شد، سعی کنید به سرعت آن را برطرف کنید. از بین بردن لکه های قدیمی روی پارچه های روشن دشوارتر است.

تمیز کردن مبل پارچه ای با سرکه:

سرکه قدرت زیادی در شکستن ساختار مولکولی بسیاری از آلودگی ها روی پارچه مبل دارد. کمی سرکه سفید، جوش شیرین، صابون مایع و آب گرم را در یک ظرف اسپری بریزید. اگر محلولی بسیار قوی جهت نابودی انواع لکه دارید. محلول را به محل اسپری کنید و با دستمال نخی مالش دهید. لکه ها را از بیرون به داخل مالش دهید. در انتها با پارچه مرطوب آب بکشید. فراموش نکنید که قبل از هر کاری مواد شوینده را بر قسمت خارج از دید مبل تست کنید. اطمینان حاصل کنید که محلول شوینده هیچ آسیبی به پارچه وارد نمیکند.

نکته: میتوانید به جای آب گرم از آب اکسیژنه استفاده کنید. آب اکسیژنه ساده ترین نوع پراکسید بوده و خاصیت سفیدکنندگی دارد. این مایع در داروخانه ها به صورت محلول در آب به فروش میرسد. البته اگر مبمان شما دارای پارچه ای با رنگ تیره میباشد، بهتر است از آب اکسیژنه استفاده نکنید زیرا ممکن است سبب رنگپریدگی پارچه شود.

شستشوی مبل پارچه ای با شامپو فرش:

شامپو فرش گزینه مناسبی برای از بین بردن لکه های مبل پارچه ای می‌باشد. ولی فراموش نکنید که شستشوی کامل مبل با شامپو فرش پیشنهاد نمیشود. زیرا کف حاصل در بافت مبل نفوذ کرده و از آنجا که به سرعت خارج نمیشود میتواند باعث پوسیدگی پارچه مبل شود. این احتمال برای پارچه های روشن تر بیشتر است. با این حال اگر روی پارچه مبل لکه ای وجود دارد همانطور که بیان شد شامپو فرش انتخاب خوبی است. ولی دقت کنید که محلول را بیش از حد غلیظ نکنید و از کف حاصله استفاده کنید نه خود محلول، زیرا باعث اشباع شدن پارچه مبل میشود. ما در مقاله ای دیگر آموزش کامل طرز استفاده از شامپو فرش را برای مبل بیان کرده ایم. در صورتی که تصمیم به استفاده از این شوینده را دارید، پیشنهاد میکنیم تمیز کردن مبل با شامپو فرش را مطالعه کنید.

شستشوی مبل پارچه ای با جوش شیرین:

تمیز کردن مبل با جوش شیرین نیز انتخاب مناسبی میباشد. جوش شیرین علاوه بر موثر بودن در تمیز کردن پارچه باعث خوشبو و معطر شدن مبلمان نیز میشود. البته لازم به ذکر است که جوش شیرین به تنهایی برای از بین بردن لکه های سخت و عمیق قدرت چندانی ندارد. تمیز کردن مبل پارچه ای با جوش شیرین از روش‌های گوناگونی امکان پپذیر است. روش‌هایی مانند استفاده از خمیر جوش شیرین و یا استفاده مستقیم از پدر جوش شیرین. آسانترین روش اینست که مقداری جوش شیرین را بر روی لکه بریزید و ۳۰ دقیقه صبر کنید و در نهایت با جاروبرقی جمع کنید. ما در مقاله دیگر آموزش کامل نظافت مبل با جوش شیرین و انواع روش ها را توضیح داده‌ایم. پیشنهاد میکنیم آموزش از بین بردن لکه مبل با جوش شیرین را بخوانید.

تمیز کردن مبل پارچه ای نانو:

تمیز کردن مبل پارچه ای نانو باید سرعت صورت پذیرد. اگرچه احتمال ایجاد لکه روی پارچه نانو به حداقل رسیده است ولی در صورت کثیف شدن باید به سرعت نسبت به از بین بردن لکه روی پارچه نانو اقدام کنید.

تمیز کردن مبل پارچه ای نانو
تمیز کردن مبل پارچه ای نانو

از بین بردن لکه مایعات روی پارچه نانو

بلافاصله با استفاده از یک پارچه خشک و با قابلیت جذب بالا مایعات را خشک کنید. دقت کنید که پارچه را مالش ندهید و به صورت نقطه ای ضربه بزنید. در صورت نیاز پارچه را مرطوب کنید و مجدداً محل لکه را تمیز کنید.

از بین بردن لکه خشک شده روی پارچه نانو

بهترین روش این است که سعی کنید به آرامی لکه را از روی پارچه مبل بلند کنید. انجام حرکت دورانی یا بلند کردن لکه خشک شده از پهلو اغلب روش مناسبی است. حوله را مرتباً عوض کنید. به این کار ادامه دهید تا لکه بیشتری بر روی حوله جذب نشود. در آخر در با پارچه مرطوب بشویید و خشک کنید.

تمیز کردن لکه های سرسخت از روی پارچه نانو

اگر لکه با آب و پارچه تمیز از بین نرفت، کمی شوینده ملایم به آب اضافه کنید. انواع پودر لباسشویی دستی و یا مایع دست شویی گزینه های مناسبی هستند. اگر لکه همچنان باقی مانده است شاید ناچار باشید از انواع شوینده های همه کاره و یا لکه بر های نانو موجود در بازار استفاده کنید.

در نهایت با پارچه مرطوب مواد شوینده را از پارچه نانو خارج کرده و خشک کنید.

تمیز کردن مبل پارچه ساتن:

ساتن از پارچه های لوکس به حساب می‌آید. از این رو مبل با پارچه ساتن به مراقبت و توجه کافی نیاز دارد. برچسب مبل را بخوانید، اگر علامت شستشو با بخار را دیدید، استفاده از بخارشو گزینه مناسبی است. برای پاک کردن لکه روغن از پارچه ساتن از یک پارچه سفید با قدرت جذب بالا استفاده کنید. پارچه روی لکه فشار دهید. به این کار ادامه داده تا حداکثر مقدار ممکن از لکه روغن جذب پارچه شود. همچنین میتوانید از محلول صابون مایع و آب که در بالا بیان شد جهت تمیز کردن مبل پارچه ساتن استفاده کنید. استفاده از سرکه رقیق شده نیز انتخاب خوبی است.

تمیز کردن مبل پارچه مازراتی:

پارچه مازراتی را میتوان در دسته پارچه های مخمل قرار داد. دارای بافت ملایم و نرم بوده و به علت داشتن آستر از ضخامت مناسبی برخوردار است. امروزه از این پارچه وارداتی در تعداد زیادی از کارگاه‌های مبل سازی استفاده میشود. این پارچه را میتوان در دسته پارچه های مخملی قرار داد. منبع

نکته مهم این است که پارچه مازراتی را نباید مستقیماً با آب شستشو داد، زیرا آب بافت پارچه را خراب میکند. برای شستشو و تمیز کردن مبل پارچه مازراتی میتوانید کمی شامپو فرش را با مخلوط کرده و مبل را تمیز کنید. فقط توجه نمایید که از کف تولید شده برای شستشو استفاده کنید نه خود محلول! منبع

مبل پارچه مازراتی

نمونه یک مبل پارچه مازراتی

شستشوی مبل پارچه‌ای با بخارشوی:

بخارشوی خانگی نیز گزینه مناسبی جهت تمیز کردن پارچه مبل میباشد. اگر مبل شما چندان کثیف نیست استفاده از بخارشو مفید میباشد. ولی فراموش نکنید که حتماً قبل از شروع به تمیزکاری، بخارشو را بر قسمتی نامحسوسی از مبلمان تست کنید. بدینگونه اطمینان حاصل کنید که بخار آسیبی به مبل شما وارد نمی‌کند. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که میزان بخار را بر روی حداکثر تنظیم نکنید. زیرا این کار باعث اشباع شدن پارچه مبل میشود. ما در مقاله دیگری شیوه استفاده از بخارشو را به طور کامل بیان کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم طرز استفاده از بخارشوی برای مبل را مطالعه کنید.

تمیز کردن مبل پارچه ای با کمک متخصصین:

در صورتی که لکه های زیادی بر روی مبل شما وجود دارد و یا مبلمان شما مدتی است که شسته نشده، پیشنهاد ما استفاده از کمک متخصصصین مبل شویی در منزل میباشد. ایشان با استفاده از دستگاه های مبل شور و مواد شوینده مخصوص تمامی مبلمان شما را در اسرع وقت و با قیمت مناسب شستشو میدهند. از مزایای استفاده از خدمات حرفه‌ای خشک کردن مبل در محل میباشد. از این رو بعد از ۲ تا ۴ ساعت مبلمان شما تمیز شده و خوشبو و آماده استفاده مجدد می‌باشد.

ما در مجموعه ایران تی اس ام (مرکز سرویس و تعمیر ایران) با بررسی نظریات شما مشتریان عزیز، ممتازترین تکسین های مبل شویی در منزل را در سراسر کشور برگزیده‌ایم. کافیست با مراجعه به بخش مبل شویی در منزل، بهترین قیمت (تعرفه امسال) را مشاهده کرده و سپس شهر محل سکونت خود را انتخاب کرده و با ایشان تماس بگیرید.

چند توصیه مهم برای نگهداری بهتر مبل پارچه ای:

 • مبل ها را دور از منابع حرارتی قوی مانند بخاری، شوفاژ و لوله های آب گرم قرار دهید. سعی کنید حداقل فاصله یک متری رعایت شود.
 • مبل ها را در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید.
 • روی مبل ها اشیاء گرم مانند اتو و کتری قرار ندهید.
 • از نشستن و ایستادن بر روی دسته کاناپه خودداری کنید.
 • مبل ها را روی سطوح شیب دار حتی با شیب کم قرار ندهید.
 • از مواد شیمیایی قوی و یا حاوی سفید کننده برای شستشوی مبل استفاده نکنید.
 • استفاده از روی مبل برای نگهداری بهتر توصیه میشود. میتوانید بهترین دوزندگان روکش مبل را ببینید.
 • پولیش ماهانه مبل های چوبی و چرمی توصیه میشود.
 • اگر روی مبل آب ریخت، جهت خشک کردن از اتو یا نور مستقیم خورشید استفاده نکنید.سشوار با درجه حرارت کم و با حرکات چرخشی گزینه مناسبی است.
 • هر چند وقت یکبار کوسن ها و تشک های مبل را جابجا کنید.

انواع مبل و مقاومت آنها در برابر کثیفی:

مبل چرمی: به راحتی با دستمال و واکس مخصوص تمیز میشود. مایعات به بافت مبل چرمی نفوذ نمی‌کند. آسیب پذیر است و با هر جسم تیزی خراش افتاده و سوراخ میشود. سرما و گرما رابیشتر انتقال داده و در اثر عرق کردن سوراخ میشود.

مبل مخمل: هرگز از مد نیافتاده و همیشه طرفدار دارد. مخمل نانو دیرتر کثیف میشود. بافت گرم و نرم دارد و از دوام خوبی برخوردار است. تمیز کزدن مخمل بسیار سخت است، مگر آنکه بلافاصله لکه را پاک کنید.

مبل پارچه ساتن: سطح آن لغزنده و لیز است و هنگام نشستن روی آن احساس راحتی ندارد و باید در ترکیب با پارچه های دیگر باشد. لکه و اثرش یسختی از ساتن پاک می شود. برای مبلمان کلاسیک مناسب است.

مبل پارچه کتان: پارچه کتان فیبر طبیعی محبوب است که برای دکوراسیون غیر رسمی بیشتر بکار می‌رود. مقرون به صرفه بوده و مقاومت خوبی دارد. چروک شده و خاک می‌گیرد و به مرور زمان دچار ساییدگی می‌شود.

مبل پنبه‌ای: پنبه از الیاف طبیعی محسوب می‌شود. در برابر محو شدن و پوسیدگی مقاوم است. برای استفاده به عنوان مبل راحتی مناسب است ولی زود کثیف می‌شود.

مبل پارچه پشمی: تمیز کردن مخلوط الیاف پشم با الیاف دیگر آسان‌تر است. در برابر پین و چروک، گرد و خاک و کدر شدن مقاومت دارد. سازگار با محیط زیست بوده و از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است. قیمت بالایی دارد.

مبل پارچه ابریشمی: پارچه ابریشمی درخشش خاصی به مبلمان می‌دهد. در صورت مراقبت صحیح دوام طولانی دارد. ظاهر رسمی مجلل و لوکس دارد. گران است، به نور مقاوم نیست و مراقبت و توجه زیادی میخواهد.

مبل پارچه پلی استر: پلی استر یا میکروفیبر از الیاف مصنوعی به شمار می‌رود. بسیار نرم و راحت است. مقاوم بوده و به راحتی تمیز میشود. رنگ روشن پلی استر بیشتر از رنگ تیره در معرض لکه قرار میگیرد.

مبل پارچه ریون: ریون پارچه مصنوعی معروف و بسیار ارزان است. این پارچه در ترکیب با الیاف دیگر بکار می‌رود. با دوام بوده و بعنوان نسخه مصنوعی ابریشم و پنبه شناخته میشود. براحتی خراش میخورد و زود چرک میشود.

در این آموزش بهترین مایع برای شستشوی مبل و چند مدل شوینده خانگی را به شما معرفی کردیم. اینها بهترین روش های شستشوی مبل در منزل بدون دستگاه هستند و بسته به نوع کثیفی و نوع پارچه مبل میتوانند سرسخترین لکه ها را از بین ببرند. با این حال همواره میتوانید جهت شستشوی مبل از بهترین متخصصان مبل شویی کمک بگیرید.

 

[simple-author-box]
قبل از عید با این روش مبل‌ها رو تمیز کن!

چیزی تا آخر سال نمونده اگه میخوای یه روش آسون و ارزون برای تمیز کردن [...]

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ بررسی مزایا و معایب

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ کاور مبل ژلاتینی نوعی از پیراهن مبل است که با استفاده [...]

چرا تمیز کردن مبلمان مهم است و بهترین روش آن چیست؟

مبلمان یکی از بخش های مهم و پرکاربرد خانه ها و محل های کار است. [...]

انواع اسفنج مبل; بهترین اسفنج برای تعمیر مبل کدام است

اسفنج پرکاربردترین متریال برای زیرکار مبل است. تعمیرکاران و تولیدکنندگان مبل از انواع مختبف اسفنج [...]

تعمیر مبل راحتی در خانه

معرفی ۳ تعمیرکار مبل راحتی برتر در تهران قصد داریم ۳ تعمیرکار مبل راحتی را [...]

پاک کردن نجاست روی مبل

روش پاک کردن نجاست روی مبل مبلمان ممکن است در اثر ادرار و یا ریختن [...]

تمیز کردن مبل با صابون

در این مطلب کوتاه میخواهیم نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون به را [...]

خرید مبل جدید یا تعمیر مبل قدیمی، کدام بهتر است؟

تعمیر یا خرید مبل کدام به صرفه است؟ این یک پرسش رایج برای بسیاری از [...]

۱۰ نکته مهم در انتخاب مبل برای فضا های کوچک

آیا میخواهید برای آپارتمان کوچک خود که فضای کمی در سالن پذیرایی دارد مبل خریداری [...]

مبل اسکلت فلزی بهتر است یا اسکلت چوبی

اسکلت مبلمان که با نام های فریم، قاب و یا چهارچوب مبل نیز معرفی میشود [...]

تمیز کردن لکه های مبل

بهترین روش برای تمیز کردن لکه‌های مبل، به نوع پارچه و کد تمیز کردن بستگی [...]

چگونه مبلمان را تمیز و سالم نگهداریم؟ روش محافظت مبلمان از آلودگی های محیطی

روش تمیز نگه داشتن مبل و محافظت آن از آلودگی‌های محیطی بستگی به نوع جنس [...]

تعمیر رنگ مبل در منزل

تعمیر رنگ مبل در منزل ترمیم و رفع خط و خش روی چوب (تعمیر رنگ [...]

هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره

در اینجا من هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره را به شما میگویم. برای اطلاع [...]

تعویض پارچه مبل، صفر تا صد انتخاب پارچه و معرفی بهترین تعمیرات

با تعویض پارچه مبل و رویه کوبی آن میتوانید مبلمانی نو داشته باشید. البته با [...]

نکات مهم در تشخیص مبل باکیفیت

اگر تصمیم به خرید مبل دارید و یا میخواهید مبلمان قدیمی خود را تعمیر کنید، [...]

انتخاب کوسن

تعویض کوسن های مبل یک روش آسان و ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل و نوسازی [...]

انتخاب پارچه مبل

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. انتخاب پارچه مبل انتخاب پارچه مبل خیلی مهم [...]

بررسی دلایل فرورفتگی مبل و افت نشیمن آن، روش تعمیر

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. علت نشست نشیمن مبل تعمیر فرو رفتگی مبل [...]

نکات مهم هنگام خرید مبل

چگونه مبل مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟ این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. خرید [...]

معرفی ۳ نوع چوب در مبل سازی

بهترین چوب برای مبل این ویدئو از مجموعه mobljagvar انتخاب شده است. معرفی ۳ نوع [...]

رفع صدایی جیر جیر (قژ قژ) فنر مبل به صورت حرفه ای

اگر مبلمان فنری دارید گاهی ممکن است بعد از مدتی استفاده صدایی قژ قژ فنر [...]

مبل ها را خودمان بشوییم یا به مبل شویی بسپاریم

شستشوی مبل را خود انجام دهیم یا به مبل شویی بسپاریم مبل ها نیز مانند [...]

2 دیدگاه

تمیز کردن کاور مبل طلقی

نحوه شستن کاور پلاستیکی مبل تمیز کردن کاور مبل طلقی که با اسامی کاور پلاستیکی، [...]

تمیز کردن مبل; بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل

بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل و از بین بردن لکه ها با محلول های [...]

پارچه مبلی ترک

پارچه مبلی ترک پارچه‌های مبلی تولید شده در کشور ترکیه به طور کلی برای کیفیت [...]

تعمیر مبل راحتی

تعمیرات مبل راحتی بهترین کارگاه های تعمیرات مبل جهت تعمیر مبل راحتی توسط همکاران ما [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای

تمیز کردن مبل پارچه ای انواع لکه های مبل را به روش های زیر پاک [...]

راهنمای انتخاب رنگ پارچه مبلی با توجه به جنس پارچه

چگونه رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟ با انتخاب درست رنگ پارچه مبلی سالن پذیرایی [...]

۱۵ ترفند افزایش طول عمر مبل و نگهداری بهتر آن

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. چگونه مبلمان بیشتر عمر کند؟ مبلمان یکی از [...]

پارچه مبلی; ۲۲ پارچه مبل پرفروش در ایران و معرفی فروشندگان معتبر

بهترین پارچه مبلی با توجه به مدل مبلمان و معرفی فروشندگان پارچه مبلی در جنس [...]

تعمیر مبل استیل

تعمیر مبل استیل; ۲۱ نمونه تعمیرات مبل استیل، تلفن و قیمت بهترین تعمیرکار بهترین تعمیرات [...]

۲۱ مدل کاور مبل، معرفی بهترین دوزندگان، بهترین روکش مبل

انواع کاور مبل را بشناسیم خرید کاور مبل یکی از روش های مناسب برای نگهداری [...]

1 دیدگاه

دوخت کاور صندلی

آموزش دوخت کاور صندلی دوخت کاور برای صندلی های نهارخوری، چرخدار، کامپیوتر و … علاوه [...]

آموزش دوخت کاور پلاستیکی مبل، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی (کاور پلاستیکی، ژلاتینی، طلقی) کاور مبل پلاستیکی یک راه حل [...]

12 دیدگاه

۶ بهترین مایع شوینده مبل برای دستگاه مبل شویی

معرفی انواع مایع مبل شویی و مواد شوینده مبل نانو اگر تاکنون سرویس شستشوی مبل [...]

11 دیدگاه

معرفی انواع مبل، راهنمای خرید مبلمان، چه مبلی نخریم

راهنمای خرید مبل در این مطلب می‎خواهیم در باره انتخاب مبل مناسب صحبت کنیم. از [...]

رنگ کاری مبل

نحوه رنگ کاری مبل، معرفی بهترین تکنسین های رنگ آمیزی بهترین تکنسین های رنگکاری مبل [...]

آماده سازی زیرکار مبل جهت رنگکاری

مراحل تعمیر مبل: بررسی نحوه آماده سازی زیرکار مبل قبل از رنگکاری زیرکار مبل آماده [...]

تعمیر دسته مبل

تعمیر دسته مبل تعمیر دسته مبل راحتی و تعمیر دسته مبل استیل اگر دچار شکستگی [...]

۲۱ مدل رویه کوبی مبل; قیمت و معرفی بهترین رویه کوبان

رویه کوبی مبل به فرآیند سوار کردن بار برروی کلاف مبل و نصب پارچه روی [...]

از بین بردن لکه روی مبل

از بین بردن لکه روی مبل، ۹ لکه بر خانگی جهت تمیز کردن مبل از [...]

آموزش تمیز کردن مبل با جوش شیرین و از بین بردن لکه

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه تمیز کردن مبل با جوش شیرین یکی [...]

3 دیدگاه

آیا تعمیر مبل به صرفه است؟

کدام مبلمان ارزش تعمیر دارد؟ در چه شرایطی تعمیر مبل کار درستی است. اگر این [...]

مبل شویی; نمونه کارهای شستشوی مبل در منزل و محل

مبل شویی مبل شویی در منزل و محل به صورتی سیار چندسالی است که بسیار [...]

پاک کردن لکه قیر روی مبل

پاک کردن لکه قیر روی مبل با استفاده از اسپری حشره کش لکه قیر بسیار [...]

چرا شستشوی مبل در منزل اهمیت دارد؟

امروزه روش های بسیار آسانی برای مبل شویی در منزل وجود دارد. تکنسین های مبلشویی [...]

مبل شویی با دستگاه; مراحل و آموزش مبل شویی در منزل

مبل شویی با دستگاه مبل شویی با دستگاه در منزل از جمله خدماتی است که [...]

از بین بردن بو و لکه شیر روی فرش و مبل; ترفندهای آسان و سریع

در این آموزش کوتاه به بیان سریعترین و آسان ترین روش های تمیز کردن لکه [...]

تعمیر مبل ارزان; دلایل اصلی اختلاف قیمت مابین تعمیرکاران مبل

تعمیر مبل ارزان تعمیر مبلمان با قیمت پایین یکی از فاکتورهای بسیار مهم جهت انتخاب [...]

تفاوت فوم و اسفنج در تعمیر مبل، فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فوم یا اسفنج; کدام برای تعمیر مبل بهتر است؟ در ابتدا باید بدانید که فوم [...]

نکاتی جهت تعمیر مبل

۱- مطمئن شوید تمام پارچه ها و اسفنج های مبل جدا میشود و اصطلاحاً اسکلت [...]

نکاتی جهت افزایش طول عمر مبلمان

۱- هنگام چیدمان مبل دقت کنید که مبل ها اصطلاحاً سه لنگه نشده باشند. به [...]

تفاوت استفاده از کرک و اسفنج در تعمیر مبل

مقایسه دو مبل تعمیری با اسفنج و کرک کرک با استفاده از خورده پارچه های [...]

پاک کردن لکه ادرار از روی مبل و رفع نجاست ادرار

روش‌های پاک کردن لکه ادرار از روی مبل، از بین بردن بوی و رفع نجاست [...]

1 دیدگاه

تعویض پارچه مبل

۲۱ مدل تعویض پارچه مبل، معرفی بهترین روکوبی در شهر شما ۱۴۰۲ تعویض پارچه مبل [...]

2 دیدگاه

بهترین روش ترمیم ترک چوب مبل

ترمیم ترک چوب مبل مبل چوبی به مرور زمان و با توجه به شیوه نگهداری [...]

1 دیدگاه

پاک کردن شمع از روی فرش

بهترین روش از بین بردن لکه شمع از روی فرش پاک کردن شمع از روی [...]

تعمیر دکمه مبل

آموزش تعمیر دکمه مبل در خانه تعمیر دکمه مبل در خانه کار چندان دشواری نیست. [...]

11 دیدگاه

نحوه تمیز کردن مبل کرم، سفید و روشن

آموزش بهترین روش های تمیز کردن مبل رنگ کرم، سفید و روشن در خانه تمیز [...]

1 دیدگاه

شستن کوسن مبل; روش تمیز کردن بالشتک پشم شیشه، پر و الیاف

شستن کوسن مبل با و بدون ماشین لباسشویی شستن کوسن مبل نبز مانند شستشو و [...]

پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی مبل و فرش

بهترین روش پاک کردن لکه اسلایم روی مبل و از بین بردن لکه خمیر بازی طبق [...]

روش از بین بردن رنگ مو از روی مبل

بررسی روش ها از بین بردن رنگ مو از روی مبل و پاک کردن لکه [...]

1 دیدگاه

آموزش دوخت کوسن مبل

آموزش دوخت کوسن های زیبا در خانه فهرست مطالب آموزش کوسن ساده با چرخ خیاطی [...]

تعمیر مبل در منزل

تعمیر مبل در منزل، ۱۱ روش تعمیر مبل در خانه، معرفی بهترین تعمیرات مبل در [...]

14 دیدگاه

بهترین روش از بین بردن جای پایه مبل روی فرش

از بین بردن جای پایه مبل روی فرش یا موکت و بهترین روش جلوگیری از [...]

دوخت کاور مبل; آموزش گام به گام ۳ روش آسان، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل و معرفی بهترین دوزندگان آموزش دوخت کاور مبل و صندلی یکی [...]

33 دیدگاه

چگونه ترک های مبل چرمی را ترمیم کنیم؟

تعمیر مبل چرم تعمیر مبل چرمی ترک خورده چگونه است؟ آیا مبل چرم پوسته پوسته [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای، ۶ بهترین مایع برای شستشوی مبل و از بین بردن لکه

۶ بهترین مایع برای تمیز کردن مبل پارچه ای (به تفکیک جنس پارچه) برای تمیز [...]

3 دیدگاه

چگونه لکه آب را بر روی مبل پاک کنیم؟

از بین بردن لکه آب روی مبل از بین بردن لکه آب روی مبل گاهی [...]

7 دیدگاه

آموزش از بین بردن بوی سیگار روی مبل

از بین بردن بوی سیگار از مبل از بین بردن بوی سیگار از مبل گاهی [...]

از بین بردن جای سوختگی روی مبل

روش های ترمیم سوختگی مبل با سیگار، سشوار و اتو در این قسمت روش های [...]

5 دیدگاه

شستن فرش با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی فرش

آموزش جامع شستن فرش با وایتکس و روش های از بین بردن لکه و بوی [...]

آموزش تمیز کردن مبل سلطنتی; روش شستن مبل استیل و براق کردن چوب

تمیز کردن مبل سلطنتی (مبل استیل) به شیوه طبیعی و استاندارد تمیز کردن مبل سلطنتی [...]

5 دیدگاه

روش پاک کردن چسب از روی مبل ، فرش و لباس

بهترین روش‌های پاک کردن چسب رازی ، حرارتی ، قطره ای، یک دو سه و [...]

18 دیدگاه

۵ بهترین ترفند پاک کردن آدامس روی مبل و فرش

روش های آسان پاک کردن آدامس و از بین بردن لکه آن روی فرش و [...]

2 دیدگاه

آموزش جامع پاک کردن لکه چای روی مبل و فرش

روش های آسان برای پاک کردن لکه چای از روی مبل و فرش گاهی اوقات [...]

1 دیدگاه

۶ ترفند پاک کردن لاک از روی مبل و فرش

پاک کردن لاک از روی مبل چگونه است؟ پاک کردن لاک از روی مبل به [...]

9 دیدگاه

مبل شویی ارزان – بهترین شرکت های شستشوی مبل در منزل ارزان کدامند؟

مبل شویی ارزان مبل شویی ارزان در تهران را چگونه بیابیم؟ کدام شرکت ها ارزان [...]

2 دیدگاه

بهترین روشهای پاک کردن لکه شمع روی مبل

پاك كردن شمع از روي مبل در این مقاله کوتاه به بیان بهترین روش های [...]

1 دیدگاه

پاک کردن روغن از روی مبل یا فرش; ترفند آسان از بین بردن لکه چربی

پاک کردن لکه روغن روی مبل یا فرش در این آموزش کوتاه بهترین روش های [...]

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل; ترفند تمیز کردن انواع جوهر

۷ روش پاک کردن جوهر خودکار پاک کردن لکه جوهر خودکار یا ماژیک از روی [...]

6 دیدگاه

آموزش شستن مبل با وایتکس; از بین بردن لکه وایتکس و بهترین مواد شوینده

شستن مبل با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی مبل (بهترین مایع [...]

1 دیدگاه

آشنایی با انواع دستگاه مبل شویی

دستگاه مبل شویی بهترین دستگاه مبل شویی کدام است؟ از چه نوع دستگاه هایی برای [...]

۲ روش از بین بردن لکه شکلات روی مبل; ترفند تمیز کردن کاکائو

پاک کردن لکه کاکائو روی مبل چگونه لکه شکلات یا کاکائو را از روی مبل [...]

روش پاک کردن لکه خون از روی مبل; ۵ ترفند آسان

لکه خون روی مبل چگونه لکه خون خشک شده را از روی مبل پاک کنیم؟ [...]

7 دیدگاه

آموزش تمیز کردن و شستن مبل با شامپو فرش

شستن مبل با شامپو فرش چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد؟ شستن مبل [...]

چگونه از دوده گرفتن مبل جلوگیری کنیم

دوده گرفتن مبل و روش جلوگیری از آن دوده گرفتن مبل بخصوص در فصل زمستان [...]

تمیز کردن مبل مخمل; ۴ ترفند آسان پاک کردن لکه پارچه مخمل

تمیز کردن مبل مخمل  تمیز کردن مبل مخمل و شستن بموقع آن از نکات اساسی [...]

17 دیدگاه

شستن مبل حصیری و روش مراقبت و تمیز نگه داشتن آن 

شستن مبل حصیری و تمیز نگه داشتن آن  مبل حصیری، انتخابی شیک؛ محبوب و همه پسند [...]

تمیز کردن مبل چرمی و نحوه از بین بردن لکه روی چرم

تمیز کردن مبل چرمی تمیز کردن مبل چرمی در عین سادگی اهمیت بسیار زیادی دارد. [...]

شستن مبل پارچه ای

شستن مبل پارچه ای و نحوه صحیح تمیز کردن آن اجازه ندهید که لکه های [...]

طرز استفاده از بخارشوی برای مبل، شستن مبل با بخارشو در ۳ مرحله

شستن و تمیز کردن مبل با بخارشو در ۳ مرحله طرز استفاده از بخارشوی برای [...]

5 دیدگاه

شستن مبل در منزل و تمیز کردن لکه ها

آموزش شستن مبل در منزل و روش از بین بردن لکه ها، با لکه بر [...]

2 دیدگاه

3 دیدگاه برای “تمیز کردن مبل پارچه ای، ۶ بهترین مایع برای شستشوی مبل و از بین بردن لکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *