چگونه ترک های مبل چرمی را ترمیم کنیم؟

تعمیر ترک خوردگی مبل چرمی

تعمیر مبل چرم

تعمیر مبل چرمی ترک خورده چگونه است؟ آیا مبل چرم پوسته پوسته شده قابل ترمیم است؟ مبل چرمی پاره شده را چگونه ترمیم کنیم؟ این سوالات و سوالات مشابه از پرتکرارترین پرسش هایی هستند که از ذهن کسانی که تصمیم به تعمیر مبل چرمی و یا علاقه به خرید مبل چرمی دارند، می‌گذرد. پاسخ دقیق این پرسش ها بستگی به میزان ترک خوردگی و شدت پارگی و پوست پوست شدن مبل چرمی دارد. هرچند تعمیر چرم ترک خورده آن را ۱۰۰ درصد مانند روز اول نمی‌کند، ولی شدت ترک ها چه کم باشد و چه زیاد، نتایج تعمیر و ترمیم چرم ترک خورده مبل شما را شگفت زده خواهد کرد. در این آموزش با ما همراه باشید تا بهترین روش تعمیر مبل چرمی ترک خورده را به شما بگوییم.

قبل از شروع آموزش به اطلاع میرسانیم که ما در مجموعه ایران تی اس ام با بررسی تجربیات بسیاری از مشتریان عزیز بهترین تعمیرکاران مبل چرم را در هر شهر به شما عزیزان معرفی میکنیم. با توجه به مشکلات مبلمان چرمی ایشان در صورت نیار شما جهت تعمیر مبل چرم به پارچه ای در خدمت شما عزیزان هستند.

بهترین تعمیرکاران مبل از دیدگاه ساکنین شهر خود را ببینید.

پیشنهاد مطالعه: چنانچه مدتی از عمر مبل های شما گذشته و پاره و فرسوده شده اند، ۹ روش تعمیر مبل در منزل را بخوانید. همچنین با مراجعه به بخش تعمیر مبل راحتی از انواع ایرادات احتمالی مبل راحتی آگاه شده و با بهترین تعمبرکاران شهر خود آشنا شوبد.

چرا مبل چرمی ترک خورده و پوست پوست میشود؟

بیاید قبل از آنکه به بیان روش ها تعمیر ترک خوردگی مبل چرم بپردازیم، مختصری درباره دلایل ترک خوردن چرم صحبت کنیم. شاید داستن علت ها و اجتناب از آنها باعث شود مبل چرمی شما بعد از احیا مجدداً ترک نخورده و یا دیرتر دچار فرسودگی شود.

همانطور که میدانید چرم طبیعی ساخته شده از پوست حیوانات میباشد. لذا چرم نیز مانند هر ماده طبیعی دیگری در طول زمان، ممکن است آسیب دیده و فرسوده شود. هر پوست طبیعی در اثر از دست دادن رطوبت و عدم مراقبت، خشک شده و آسیب می‌بیند. ترک خوردگی چرم نتیجه تغییرات میکروسکوپی در آن می‌باشد. چرم از الیاف بسیار ریز و درهم تنیده تشکیل شده است. این الیاف در اثر خشک شدن دچار فرسودگی و پارگی می‌شوند. همچنین از آنجا که بافت متخلخل دارند، وقتی روی مبل ها مینشینیم، روغن های بدن و موهای بسیار ریز را به خود جذب میکنند. این ها به پوشش بالایی چرم جذب شده و در نهایت باعث پوسیدگی و ترک خوردگی آن میشود.

مبل چرمی زیر نور خورشید
نگهداری طولانی مدت مبل چرم زیر نور مستقیم خورشید باعث خشک شدن و ایجاد ترک روی چرم میشود.

چرم با وست ما چندان تفاوتی ندارد. کسانی که پوست خشک دارند، اگر با کرم های مرطوب کننده به پوستشان رسیدگی نکنند، احتمالا شاهد لکه های خشک و خشن روی پوست خواهند بود. در طول زندگی حیوان پوست با روغن های طبیعی مرتباً تغذیه می‌شود. البته انعطاف پذیری چرم را میتوان با روغن های مخصوص به چرم حفظ کرد.

برخی نمونه کار های تعمیر مبل چرم توسط تعمیرکاران برگزیده

جلوگیری از ترک خوردن مبل چرمی

همیشه بهترین درمان پیشگیری است. توصیه میکنیم به موارد زیر عمل کنید تا با خشکی و ترک بر روی مبل چرمی مواجه نشوید:

 • مبل های چرمی را دور از تابش مستقیم آفتاب نگهدارید.
 • مبل های چرمی را در نزدیکی منابع حرارت زا مانند شوفاژ و بخاری نگذارید.
 • مبل های چرمی را در محل های بسیار خشک قرار ندهید.
 • به طور منظم از نرم کننده و واکس مخصوص چرم، جهت آبرسانی و حفظ رطوبت آن استفاده کنید.

بررسی شدت ترک ها قبل از تعمیر مبل چرمی ترک خورده

اصول ترک های مبل چرمی دائمی هستند، زیرا الیاف چرم آسیب دیده و پاره شده است. اما خبر خوب این است که بسیاری از این ترک ها به راحتی ترمیم می‌شوند. و گاهی این ترمیم بسیار راحت و سریع می‌باشد. این کار با استفاده از نرم کننده و واکس مخصوص چرم صورت می‌پذیرد، که برای تقویت الیاف اطراف چرم استفاده میشود.

ترک های عمیق یا ترک های سطحی
شدت ترک های روی مبل چرمی را بررسی کنید.

اگر ترک هایی روی سطح چرم مشاهده کردید، با یک بررسی سریع مشخص میشود که آنها سطحی هستند و یا عمیق؟ تعمیر مبل چرمی ترک خورده با شدت زیاد کمی دشوارتر است، اما با استفاده از تکنیک های پر کردن چرم (فیلر زدن)، رنگ آمیزی و آبرسانی میتوان آنها را بازیابی کرد.

تعمیر ترک های سبک و کم عمق بر روی مبل چرم

همیشه اولین گزینه یک نرم کننده قوی مخصوص چرم است. یک نرم کننده خوب علاوه بر اینکه فیبرهای اطراف ترک ها را تقویت می‌کند، باعث یکدست شدن ترک ها با بقیه چرم نیز میشود. اگر مبل چرمی شما خشک شده و ترک های ریزی دارد، نتیجه استفاده از یک نرم کننده چرمی خوب شما را شگفت زده خواهد کرد.

وسایل مورد نیاز:

 • نرم کننده یا واکس چرم مرغوب
 • برس یا پارچه خشک و نرم
 • برس مو
 • صابون ملایم
 • قاشق
با استفاده از صابون ملایم سطح مبل چرمی را تمیز کنید.
با استفاده از صابون ملایم سطح مبل چرمی را تمیز کنید.
مرحله اول: مبل چرمی را تمیز کنید.

ابتدا صابون را بر روی قسمت نامحسوسی از مبل آزمایش کنید، تا اطمینان حاص کنید که آسیبی به آن وارد نمیکند. سطح بالای ترک ها و چرم اطراف را با استفاده از یک برس یا پارچه نرم و خشک تمیز کنید. حال با استفاده از صابون و برس مو ترک ها روی مبل چرکی را دوباره تمیز کنید. میخواهیم با این کار تا حد امکان چرم را به حالت نرم و انعطاف پذیر درآوریم.

پیشنهاد مطالعه: اگر بر روی مبل چرمی شما لکه های زیادی از جمله لکه چربی و … وجود دارد، پیشنهاد میکنیم جهت تمیز کاری بهتر از روش ها ذکر شده در آموزش تمیز کردن مبل چرمی استفاده کنید.

استفاده از نرم کننده جهت رفع ترک های سطحی
استفاده از نرم کننده جهت رفع ترک های سطحی
مرحله دوم: استفاده از نرم کننده

پس از آنکه نرم کننده را بر قسمت نامحسوسی از مبل امتحان کردید، آن را بر روی ترک ها بمالید. برای این کار از انگشت، اسفنج یا پشت قاشق استفاده کنید. این کار را ادامه دهید تا سطح کاملاً هموار شود. در آخر کرم اضافی را پاک کنید و صبر کنید تا چرم به طور طبیعی خشک شود. چرم برای جذب نرم کننده و آبرسانی به زمان نیاز دارد، بنابراین بهتر است یک شب صبر کنید تا سطح مبل چرمی خشک شود.

مرحله سوم: در صورت نیاز تکرار کنید.

اگر چرم همچنان خیلی خشک به نظر میرسد، میتوانید دوباره مراحل را تکرار کنید. ولی مراقب باشید که بیش از اندازه از واکس چرم استفاده نکنید، زیرا ممکن است ظاهری مومی و لغزنده به مبل بدهد. بهتر از برای داشتن مبل چرمی زیبا و درخشان و همچنین افزایش طول عمر آن، هر ماه از نرم کننده استفاده کنید. استفاده منظم از نرم کننده از خشک شدن مبل چرمی و ایجاد ترک در آن جلوگیری می‌کند. این کار پیشگیری قبل از درمان است.

تعمیر ترک های عمیق و زیاد بر روی مبل چرم

اگر مبل شما دارای ترک های عمیق باشد، استفاده از نرم کننده به تنهایی کافی نیست، زیرا به راحتی جذب ترک ها میشود. اما نگران نباشید راه حل هایی وجود دارد که بتوانید ترک ها را به حداقل برسانید. در اینجا ما دو روش مختلف را بیان میکنیم. با ما همراه باشید.

روش اول: استفاده از فیلر چرم (پرکننده چرم)

وسایل مورد نیاز

 • صابون یا پاک کننده چرم
 • پارچه یا اسفنج
 • کاغذ سمباده فوق العاده ریز (شماره ۶۰۰)
 • فیلر چرم (پرکننده چرم) باکیفیت و مرغوب
 • کاردک نقاشی
مرحله اول: تمیزکاری

صابون را با کمی آب مخلوط کنید. با استفاده از صابون و یا پاک کننده چرم هرگونه آلودگی را با پارچه و یا اسفنج تمیز کنید. مجدداً فراموش نکنید که ابتدا صابون را بر روی قسمت نامحسوسی از مبل تست کنید.

مرحله دوم: صبر کنید تا چرم خشک شود.

وجود هر گونه رطوبت از نشستن و جذب پر کننده در ترک ها جلوگیری میکند. بنابراین بهتر است یک شب صبر کنید تا چرم کاملاً خشک شود.

مرحله سوم: صاف کردن ترک ها

با استفاده از سمباده ترک های چرم را صاف کنید. دقت کنید که فشار بسیار کمی هنگام سمباده زدن وارد کنید. با کف دست سطح چرم را امتحان کنید. هروقت احساس کردید سطح صاف شده است سمباده زدن را متوقف کنید. با استفاده از پارچه خشک تمام گرد و غبار ایجاد شده را پاک کنید. از سمباده درشت و خشن استفاده نکنید، زیرا باعث ایجاد خراش می‌شود.

مرحله چهارم: فیلر زدن

با استفاده از کاردک نقاشی فیلر در درون ترک ها قرار دهید. به این کار ادامه دهید تا ترک ها محو شوند.

فیلر زدن بر روی ترک های عمیق
فیلر زدن بر روی ترک های عمیق
مرحله پنجم: فیلر اضافی را بردارید.

با استفاده از لبه پشتی چاقو، خمیر اضافی را بردارید. به این کار ادامه دهید تا هیچ پرکننده چرم برجسته شده روی مبل وجود نداشته باشد.

مرحله ششم: خشک شدن چرم

باید صبر کنید تا فیلر به طور کامل خشک و جامد شود. یه اتاق با تهویه مناسب و یا هوای آزاد به خشک شدن سریعتر ترک های مبل چرمی کمک می‌کند. بنابراین در صورت امکان پنجره ها را باز کنید. برای خشک شدن کامل فیلر حداقل به ۶ ساعت زمان نیاز است. ولی دقت کنید از هرگونه تابش مستقیم خورشید و یا گرمای اضافی جلوگیری شود. این کار باعث خشک شدن بیش از حد و  ایجاد ترک های بعدی می‌شود. خشک شدن پرکننده ممکن است باعث جمع شدن و کوچک شدن آن شود، بنابراین ممکن است نیاز به تکرار فیلر زدن داشته باشید.

روش دوم: از بین بردن ترک ها با رنگ چرم

وسایل مورد نیاز

 • صابون یا پاک کننده چرم
 • پارچه یا اسفنج
 • کاغذ سمباده فوق العاده ریز (شماره ۶۰۰)
 • فیلر چرم (پرکننده چرم) باکیفیت و مرغوب
 • کاردک نقاشی
 • رنگ چرم
 • اسفنج رنگی یا پد اپلیکاتور
 • سشوار
 • سیلر چرم (بتونه چرم)

برای ترمیم ترک های مبل چرمی، استفاده از رنگ انتخاب مناسبی است. ولی برای ترک های عمیق ترکیبی از رنگ و پر کننده بهتر عمل میکند.

مرحله اول: فیلر زدن

مانند روش اول ترک ها را با فیلر پر کنید. و اجازه دهید تا پر کننده کاملاً خشک شود.

مرحله دوم: سمباده کاری دوباره

چرم را با کاغذ سمباده فوق العاده ریز سمباده بزنید و تمیز کنید. با این کار سطح مبل برای رنگ زدن آماده میشود. هرگونه آلودگی و گرد و غبار را پاک کنید، زیرا میتواند باعث جذب زنگ شود.

مرحله سوم: رنگ زدن

رنگ چرمی نزدیک به رنگ مبل چرمی خود انتخاب کنید. با استفاده از ابر یک لایه نازک از آن را بر روی ترک ها بمالید. رنگ را به آرامی پخش کنید تا به حالت یکنواخت درآید.

مرحله چهارم: خشک شدن

چند دقیقه صبر کنید تا رنگ چرم خشک شود. برای خشک شدن سریعتر می‌توانید برای مدت کوتاه از حرارت ملایم سشوار استفاده کنید. سشوار را ثابت نگه ندارید و آن را جلو و عقب ببرید تا از رسیدن حرارت زیاد به چرم و خشک شدن بیش از اندازه آن جلوگیری شود.

مرحله پنجم: تکرار کنید

در صورت نیاز رنگ زدن را تکرار کنید. بسته به شرایط چرم ممکن است مجبور شوید زنگ زدن را تا پنج بار تکرار کنید. بعد از هر بار رنگ کاری صبر کنید تا آن لایه خشک شود.

مرحله ششم: سیلر زدن

بعد از هر لایه رنگ کاری از سیلر (درزگیر) چرم استفاده کنید. این کار از باز شدن مجدد ترک جلوگیری میکند. سیلر را بر روی ابر اسپری کرده و بر روی ترک بمالید.

منبع: carlfriedrik.com

قبل از عید با این روش مبل‌ها رو تمیز کن!

چیزی تا آخر سال نمونده اگه میخوای یه روش آسون و ارزون برای تمیز کردن [...]

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ بررسی مزایا و معایب

کاور مبل ژلاتینی چیست؟ کاور مبل ژلاتینی نوعی از پیراهن مبل است که با استفاده [...]

چرا تمیز کردن مبلمان مهم است و بهترین روش آن چیست؟

مبلمان یکی از بخش های مهم و پرکاربرد خانه ها و محل های کار است. [...]

انواع اسفنج مبل; بهترین اسفنج برای تعمیر مبل کدام است

اسفنج پرکاربردترین متریال برای زیرکار مبل است. تعمیرکاران و تولیدکنندگان مبل از انواع مختبف اسفنج [...]

تعمیر مبل راحتی در خانه

معرفی ۳ تعمیرکار مبل راحتی برتر در تهران قصد داریم ۳ تعمیرکار مبل راحتی را [...]

پاک کردن نجاست روی مبل

روش پاک کردن نجاست روی مبل مبلمان ممکن است در اثر ادرار و یا ریختن [...]

تمیز کردن مبل با صابون

در این مطلب کوتاه میخواهیم نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون به را [...]

خرید مبل جدید یا تعمیر مبل قدیمی، کدام بهتر است؟

تعمیر یا خرید مبل کدام به صرفه است؟ این یک پرسش رایج برای بسیاری از [...]

۱۰ نکته مهم در انتخاب مبل برای فضا های کوچک

آیا میخواهید برای آپارتمان کوچک خود که فضای کمی در سالن پذیرایی دارد مبل خریداری [...]

مبل اسکلت فلزی بهتر است یا اسکلت چوبی

اسکلت مبلمان که با نام های فریم، قاب و یا چهارچوب مبل نیز معرفی میشود [...]

تمیز کردن لکه های مبل

بهترین روش برای تمیز کردن لکه‌های مبل، به نوع پارچه و کد تمیز کردن بستگی [...]

چگونه مبلمان را تمیز و سالم نگهداریم؟ روش محافظت مبلمان از آلودگی های محیطی

روش تمیز نگه داشتن مبل و محافظت آن از آلودگی‌های محیطی بستگی به نوع جنس [...]

تعمیر رنگ مبل در منزل

تعمیر رنگ مبل در منزل ترمیم و رفع خط و خش روی چوب (تعمیر رنگ [...]

هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره

در اینجا من هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره را به شما میگویم. برای اطلاع [...]

تعویض پارچه مبل، صفر تا صد انتخاب پارچه و معرفی بهترین تعمیرات

با تعویض پارچه مبل و رویه کوبی آن میتوانید مبلمانی نو داشته باشید. البته با [...]

نکات مهم در تشخیص مبل باکیفیت

اگر تصمیم به خرید مبل دارید و یا میخواهید مبلمان قدیمی خود را تعمیر کنید، [...]

انتخاب کوسن

تعویض کوسن های مبل یک روش آسان و ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل و نوسازی [...]

انتخاب پارچه مبل

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. انتخاب پارچه مبل انتخاب پارچه مبل خیلی مهم [...]

بررسی دلایل فرورفتگی مبل و افت نشیمن آن، روش تعمیر

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. علت نشست نشیمن مبل تعمیر فرو رفتگی مبل [...]

نکات مهم هنگام خرید مبل

چگونه مبل مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟ این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. خرید [...]

معرفی ۳ نوع چوب در مبل سازی

بهترین چوب برای مبل این ویدئو از مجموعه mobljagvar انتخاب شده است. معرفی ۳ نوع [...]

رفع صدایی جیر جیر (قژ قژ) فنر مبل به صورت حرفه ای

اگر مبلمان فنری دارید گاهی ممکن است بعد از مدتی استفاده صدایی قژ قژ فنر [...]

مبل ها را خودمان بشوییم یا به مبل شویی بسپاریم

شستشوی مبل را خود انجام دهیم یا به مبل شویی بسپاریم مبل ها نیز مانند [...]

2 دیدگاه

تمیز کردن کاور مبل طلقی

نحوه شستن کاور پلاستیکی مبل تمیز کردن کاور مبل طلقی که با اسامی کاور پلاستیکی، [...]

تمیز کردن مبل; بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل

بهترین روش‌های شستشو و نظافت مبل و از بین بردن لکه ها با محلول های [...]

پارچه مبلی ترک

پارچه مبلی ترک پارچه‌های مبلی تولید شده در کشور ترکیه به طور کلی برای کیفیت [...]

تعمیر مبل راحتی

تعمیرات مبل راحتی بهترین کارگاه های تعمیرات مبل جهت تعمیر مبل راحتی توسط همکاران ما [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای

تمیز کردن مبل پارچه ای انواع لکه های مبل را به روش های زیر پاک [...]

راهنمای انتخاب رنگ پارچه مبلی با توجه به جنس پارچه

چگونه رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟ با انتخاب درست رنگ پارچه مبلی سالن پذیرایی [...]

۱۵ ترفند افزایش طول عمر مبل و نگهداری بهتر آن

این ویدئو از jobed_aghdam برگزیده شده است. چگونه مبلمان بیشتر عمر کند؟ مبلمان یکی از [...]

پارچه مبلی; ۲۲ پارچه مبل پرفروش در ایران و معرفی فروشندگان معتبر

بهترین پارچه مبلی با توجه به مدل مبلمان و معرفی فروشندگان پارچه مبلی در جنس [...]

تعمیر مبل استیل

تعمیر مبل استیل; ۲۱ نمونه تعمیرات مبل استیل، تلفن و قیمت بهترین تعمیرکار بهترین تعمیرات [...]

۲۱ مدل کاور مبل، معرفی بهترین دوزندگان، بهترین روکش مبل

انواع کاور مبل را بشناسیم خرید کاور مبل یکی از روش های مناسب برای نگهداری [...]

1 دیدگاه

دوخت کاور صندلی

آموزش دوخت کاور صندلی دوخت کاور برای صندلی های نهارخوری، چرخدار، کامپیوتر و … علاوه [...]

آموزش دوخت کاور پلاستیکی مبل، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی (کاور پلاستیکی، ژلاتینی، طلقی) کاور مبل پلاستیکی یک راه حل [...]

12 دیدگاه

۶ بهترین مایع شوینده مبل برای دستگاه مبل شویی

معرفی انواع مایع مبل شویی و مواد شوینده مبل نانو اگر تاکنون سرویس شستشوی مبل [...]

11 دیدگاه

معرفی انواع مبل، راهنمای خرید مبلمان، چه مبلی نخریم

راهنمای خرید مبل در این مطلب می‎خواهیم در باره انتخاب مبل مناسب صحبت کنیم. از [...]

رنگ کاری مبل

نحوه رنگ کاری مبل، معرفی بهترین تکنسین های رنگ آمیزی بهترین تکنسین های رنگکاری مبل [...]

آماده سازی زیرکار مبل جهت رنگکاری

مراحل تعمیر مبل: بررسی نحوه آماده سازی زیرکار مبل قبل از رنگکاری زیرکار مبل آماده [...]

تعمیر دسته مبل

تعمیر دسته مبل تعمیر دسته مبل راحتی و تعمیر دسته مبل استیل اگر دچار شکستگی [...]

۲۱ مدل رویه کوبی مبل; قیمت و معرفی بهترین رویه کوبان

رویه کوبی مبل به فرآیند سوار کردن بار برروی کلاف مبل و نصب پارچه روی [...]

از بین بردن لکه روی مبل

از بین بردن لکه روی مبل، ۹ لکه بر خانگی جهت تمیز کردن مبل از [...]

آموزش تمیز کردن مبل با جوش شیرین و از بین بردن لکه

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه تمیز کردن مبل با جوش شیرین یکی [...]

3 دیدگاه

آیا تعمیر مبل به صرفه است؟

کدام مبلمان ارزش تعمیر دارد؟ در چه شرایطی تعمیر مبل کار درستی است. اگر این [...]

مبل شویی; نمونه کارهای شستشوی مبل در منزل و محل

مبل شویی مبل شویی در منزل و محل به صورتی سیار چندسالی است که بسیار [...]

پاک کردن لکه قیر روی مبل

پاک کردن لکه قیر روی مبل با استفاده از اسپری حشره کش لکه قیر بسیار [...]

چرا شستشوی مبل در منزل اهمیت دارد؟

امروزه روش های بسیار آسانی برای مبل شویی در منزل وجود دارد. تکنسین های مبلشویی [...]

مبل شویی با دستگاه; مراحل و آموزش مبل شویی در منزل

مبل شویی با دستگاه مبل شویی با دستگاه در منزل از جمله خدماتی است که [...]

از بین بردن بو و لکه شیر روی فرش و مبل; ترفندهای آسان و سریع

در این آموزش کوتاه به بیان سریعترین و آسان ترین روش های تمیز کردن لکه [...]

تعمیر مبل ارزان; دلایل اصلی اختلاف قیمت مابین تعمیرکاران مبل

تعمیر مبل ارزان تعمیر مبلمان با قیمت پایین یکی از فاکتورهای بسیار مهم جهت انتخاب [...]

تفاوت فوم و اسفنج در تعمیر مبل، فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فوم یا اسفنج; کدام برای تعمیر مبل بهتر است؟ در ابتدا باید بدانید که فوم [...]

نکاتی جهت تعمیر مبل

۱- مطمئن شوید تمام پارچه ها و اسفنج های مبل جدا میشود و اصطلاحاً اسکلت [...]

نکاتی جهت افزایش طول عمر مبلمان

۱- هنگام چیدمان مبل دقت کنید که مبل ها اصطلاحاً سه لنگه نشده باشند. به [...]

تفاوت استفاده از کرک و اسفنج در تعمیر مبل

مقایسه دو مبل تعمیری با اسفنج و کرک کرک با استفاده از خورده پارچه های [...]

پاک کردن لکه ادرار از روی مبل و رفع نجاست ادرار

روش‌های پاک کردن لکه ادرار از روی مبل، از بین بردن بوی و رفع نجاست [...]

1 دیدگاه

تعویض پارچه مبل

۲۱ مدل تعویض پارچه مبل، معرفی بهترین روکوبی در شهر شما ۱۴۰۲ تعویض پارچه مبل [...]

2 دیدگاه

بهترین روش ترمیم ترک چوب مبل

ترمیم ترک چوب مبل مبل چوبی به مرور زمان و با توجه به شیوه نگهداری [...]

1 دیدگاه

پاک کردن شمع از روی فرش

بهترین روش از بین بردن لکه شمع از روی فرش پاک کردن شمع از روی [...]

تعمیر دکمه مبل

آموزش تعمیر دکمه مبل در خانه تعمیر دکمه مبل در خانه کار چندان دشواری نیست. [...]

11 دیدگاه

نحوه تمیز کردن مبل کرم، سفید و روشن

آموزش بهترین روش های تمیز کردن مبل رنگ کرم، سفید و روشن در خانه تمیز [...]

1 دیدگاه

شستن کوسن مبل; روش تمیز کردن بالشتک پشم شیشه، پر و الیاف

شستن کوسن مبل با و بدون ماشین لباسشویی شستن کوسن مبل نبز مانند شستشو و [...]

پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی مبل و فرش

بهترین روش پاک کردن لکه اسلایم روی مبل و از بین بردن لکه خمیر بازی طبق [...]

روش از بین بردن رنگ مو از روی مبل

بررسی روش ها از بین بردن رنگ مو از روی مبل و پاک کردن لکه [...]

1 دیدگاه

آموزش دوخت کوسن مبل

آموزش دوخت کوسن های زیبا در خانه فهرست مطالب آموزش کوسن ساده با چرخ خیاطی [...]

تعمیر مبل در منزل

تعمیر مبل در منزل، ۱۱ روش تعمیر مبل در خانه، معرفی بهترین تعمیرات مبل در [...]

14 دیدگاه

بهترین روش از بین بردن جای پایه مبل روی فرش

از بین بردن جای پایه مبل روی فرش یا موکت و بهترین روش جلوگیری از [...]

دوخت کاور مبل; آموزش گام به گام ۳ روش آسان، معرفی بهترین دوزندگان

آموزش دوخت کاور مبل و معرفی بهترین دوزندگان آموزش دوخت کاور مبل و صندلی یکی [...]

33 دیدگاه

چگونه ترک های مبل چرمی را ترمیم کنیم؟

تعمیر مبل چرم تعمیر مبل چرمی ترک خورده چگونه است؟ آیا مبل چرم پوسته پوسته [...]

تمیز کردن مبل پارچه ای، ۶ بهترین مایع برای شستشوی مبل و از بین بردن لکه

۶ بهترین مایع برای تمیز کردن مبل پارچه ای (به تفکیک جنس پارچه) برای تمیز [...]

3 دیدگاه

چگونه لکه آب را بر روی مبل پاک کنیم؟

از بین بردن لکه آب روی مبل از بین بردن لکه آب روی مبل گاهی [...]

7 دیدگاه

آموزش از بین بردن بوی سیگار روی مبل

از بین بردن بوی سیگار از مبل از بین بردن بوی سیگار از مبل گاهی [...]

از بین بردن جای سوختگی روی مبل

روش های ترمیم سوختگی مبل با سیگار، سشوار و اتو در این قسمت روش های [...]

5 دیدگاه

شستن فرش با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی فرش

آموزش جامع شستن فرش با وایتکس و روش های از بین بردن لکه و بوی [...]

آموزش تمیز کردن مبل سلطنتی; روش شستن مبل استیل و براق کردن چوب

تمیز کردن مبل سلطنتی (مبل استیل) به شیوه طبیعی و استاندارد تمیز کردن مبل سلطنتی [...]

5 دیدگاه

روش پاک کردن چسب از روی مبل ، فرش و لباس

بهترین روش‌های پاک کردن چسب رازی ، حرارتی ، قطره ای، یک دو سه و [...]

18 دیدگاه

۵ بهترین ترفند پاک کردن آدامس روی مبل و فرش

روش های آسان پاک کردن آدامس و از بین بردن لکه آن روی فرش و [...]

2 دیدگاه

آموزش جامع پاک کردن لکه چای روی مبل و فرش

روش های آسان برای پاک کردن لکه چای از روی مبل و فرش گاهی اوقات [...]

1 دیدگاه

۶ ترفند پاک کردن لاک از روی مبل و فرش

پاک کردن لاک از روی مبل چگونه است؟ پاک کردن لاک از روی مبل به [...]

9 دیدگاه

مبل شویی ارزان – بهترین شرکت های شستشوی مبل در منزل ارزان کدامند؟

مبل شویی ارزان مبل شویی ارزان در تهران را چگونه بیابیم؟ کدام شرکت ها ارزان [...]

2 دیدگاه

بهترین روشهای پاک کردن لکه شمع روی مبل

پاك كردن شمع از روي مبل در این مقاله کوتاه به بیان بهترین روش های [...]

1 دیدگاه

پاک کردن روغن از روی مبل یا فرش; ترفند آسان از بین بردن لکه چربی

پاک کردن لکه روغن روی مبل یا فرش در این آموزش کوتاه بهترین روش های [...]

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل; ترفند تمیز کردن انواع جوهر

۷ روش پاک کردن جوهر خودکار پاک کردن لکه جوهر خودکار یا ماژیک از روی [...]

6 دیدگاه

آموزش شستن مبل با وایتکس; از بین بردن لکه وایتکس و بهترین مواد شوینده

شستن مبل با وایتکس و آموزش از بین بردن لکه وایتکس روی مبل (بهترین مایع [...]

1 دیدگاه

آشنایی با انواع دستگاه مبل شویی

دستگاه مبل شویی بهترین دستگاه مبل شویی کدام است؟ از چه نوع دستگاه هایی برای [...]

۲ روش از بین بردن لکه شکلات روی مبل; ترفند تمیز کردن کاکائو

پاک کردن لکه کاکائو روی مبل چگونه لکه شکلات یا کاکائو را از روی مبل [...]

روش پاک کردن لکه خون از روی مبل; ۵ ترفند آسان

لکه خون روی مبل چگونه لکه خون خشک شده را از روی مبل پاک کنیم؟ [...]

7 دیدگاه

آموزش تمیز کردن و شستن مبل با شامپو فرش

شستن مبل با شامپو فرش چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد؟ شستن مبل [...]

چگونه از دوده گرفتن مبل جلوگیری کنیم

دوده گرفتن مبل و روش جلوگیری از آن دوده گرفتن مبل بخصوص در فصل زمستان [...]

تمیز کردن مبل مخمل; ۴ ترفند آسان پاک کردن لکه پارچه مخمل

تمیز کردن مبل مخمل  تمیز کردن مبل مخمل و شستن بموقع آن از نکات اساسی [...]

17 دیدگاه

شستن مبل حصیری و روش مراقبت و تمیز نگه داشتن آن 

شستن مبل حصیری و تمیز نگه داشتن آن  مبل حصیری، انتخابی شیک؛ محبوب و همه پسند [...]

تمیز کردن مبل چرمی و نحوه از بین بردن لکه روی چرم

تمیز کردن مبل چرمی تمیز کردن مبل چرمی در عین سادگی اهمیت بسیار زیادی دارد. [...]

شستن مبل پارچه ای

شستن مبل پارچه ای و نحوه صحیح تمیز کردن آن اجازه ندهید که لکه های [...]

طرز استفاده از بخارشوی برای مبل، شستن مبل با بخارشو در ۳ مرحله

شستن و تمیز کردن مبل با بخارشو در ۳ مرحله طرز استفاده از بخارشوی برای [...]

5 دیدگاه

شستن مبل در منزل و تمیز کردن لکه ها

آموزش شستن مبل در منزل و روش از بین بردن لکه ها، با لکه بر [...]

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *