تمیز کردن مبل پارچه ای

تمیز کردن مبل پارچه ای

تمیز کردن مبل پارچه ای

انواع لکه های مبل را به روش های زیر پاک کنید.

 • اگر پارچه روکش مبلمان حالت کرک‌دار است، می‎توانید با پنبه و شیر، لک‌های روی آن را از بین ببرید.
 • لکه‌های جوهری را نیز می‎توان با پارچه مرطوب و نمک پاک کرد.
 • لکه‌های روغنی نیز با محلول الکل و نمک از بین می‎روند.
 • لکه سوختگی یا زرد شدگی سیگار را می‎توانید با یک حبه قند از بین ببرید.

بهترین راه برای تمیز کردن مبل پارچه‌ای با کمک مایع لباسشویی و جوش شیرین

چطور می‌توانید مبلمان پارچه‌ای خود را تمیز نگه داشته و تمام قسمت های آن را تمیز کنید. برای این کار نیازی به وسایل و تجهیزات خاصی نیست. شما با کمک یک روش عالی و محصولاتی که معرفی می‎کنیم، می‎توانید مبلمان پارچه‌ای‌تان را به راحتی تمیز کنید. معمولا انواع مبلمان راحتی پارچه‌ای، بیشترین استفاده را در خانه دارند. بنابراین به مرور زمان کثیف می‎شوند. با استفاده از دو محصول ساده و کمی تلاش برای پاک کردن، می‎توانید نتایج شگفت انگیزی را شاهد باشید. ممکن است که شما در خانه‌تان حیوانات خانگی مانند سگ را نگهداری کنید و یا بچه کوچک داشته باشید. در این صورت حتما مبلمان‌تان بسیار کثیف شده و بوی نامطبوعی پیدا می‎کنند. از این رو برای اینکه دوباره سفید و تمیز شوند و بوی خوبی داشته باشند، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

قبل و بعد از شستشوی مبل پارچه ای
مقایسه قبل و بعد از شستشوی مبل پارچه ای با مایع لباسشویی و جوش شیرین

مراحل تمیز کردن مبل پارچه‌ای با مایع لباسشویی و جوش شیرین

جوش شیرین و مایع لباسشویی دو عامل معجزه‌گر هستند که باید برای تمیز کردن مبل‌ها از آن‌ها کمک بگیرید. همچنین نیاز به پارچه نانو مخصوص تمیزکاری، دستمال پنبه‌ای و یک مسواک یا برس شست و شو دارید. به جای مایع لباسشویی از تاید نیز میتوانید استفاده کنید.

تمیز کردن مبل با مایع لباسشویی و جوش شیرین
مواد مورد نیاز: مایع لباسشویی، حوله نخی، دستمال پارچه ای، برس سخت
 1. ابتدا باید دو پیمانه از مایع لباسشویی را به ظرفی پر از آب داغ اضافه کنید و اینکه از چه برندی باشد، مهم نیست.
  مایع لباسشویی
  دو پیمانه مایع لباسشویی را با آب گرم مخلوط کنید.
 2. سپس باید از بالشتک‌های نشیمنگاه مبل خود شروع کنید، زیرا معمولا کثیفی این قیمت بیشتر است و زمان بیشتری برای خشک شدن آن‌ها لازم است.
 3. شما می‎توانید از این روش برای تمیز کردن مبلمان پارچه‌ای و سایر مبل‌های دیگر استفاده کنید. فقط کافیست یک دستمال نانو را کاملاً با محلول آب و مایع لباسشویی مرطوب کرده و برای تمیز کردن بالشتک‌های مبل روی سطح آن‌ها بکشید. سعی کنید به درزها توجه خاصی کنید زیرا در این قسمت‌ها بیشترین تجمع آلودگی وجود دارد. در حین دستمال کشیدن، با دستتان فشار شدیدی روی سطح مبل بیاورید و با عقب و جلو کشیدن پارچه، تمامی قسمت‌ها را پاک کنید.
  تمیز کردن مبل 1
  حوله را در محلول شوینده غوطه ور کنید تا کاملاً آغشته شود. سپس کمی فشار داده و آب اضافی آن را بگیرید.
  تمیز کردن مبل با مایع لباسشویی
  حوله را به محلول شوینده آغشته کرده و تمام قسمت ها را تمیز کنید.
 4. سپس دستمال نانو را دور مسواک یا یک برس سخت بپیچید و با همان شیوه قبلی، بالشتک مبل را تمیز کنید. در این مرحله شروع به از بین بردن کثیفی و گرد و خاک خواهید کرد و از نتیجه شگفت زده خواهید شد. زیرا با مشاهده دستمال خود می‌بینید که چقدر آلودگی و سیاهی به پارچه شما منتقل می شود.
  برس با حوله
  حوله را به دور برس بپیچید
  تمیز کردن مبل
  با برس مجدداً مبل را تمیز کنید. حسابی فشار بیاورید!
 5. هنگامی که بالشتک ها هنوز خیس هستند، روی سطح آن‌ها کمی جوش شیرین بپاشید. این کار باعث حذف بوی بد از پد‌ها و همچنین کمک به آزاد کردن کثیفی‌هایی که در عمق بافت پارچه‌ی رفته است می‎کند. سعی کنید با پخش کردن جوش شیرین و مالیدن آن به تمام سطوح، تلاض کنید که بیشتر به بافت پارچه‌ی پد فرو برود.
  نظافت مبل
  جوش شیرین را روی مبل بپاشید و با دست مالش دهید تا حسابی به درون پارچه نفوذ کند.
 6. سپس باید به مدت ۱۰ دقیقه اجازه دهید تا جوش شیرین بوی بد را جذب کند. وقتی زمان به پایان رسید، باید با پارچه نانوی تمیزی که آن را مرطوب کرده‌‌اید، سطح را تمیز کرده و دوباره مرحله پاشیدن جوش شیرین را تکرار کنید.
 7. در مرحله‌ی نهایی نیز باید با استفاده از دستمال پنبه‌ای سفید خشک و تمیز، به پارچه‌ی پد فشار بیاورید تا کثیفی‌های عمیق‌تری از سطح مبل‌تان خارج شود. با تلاش و دستمال کشیدن مداوم، کل کثیفی‌های موجود در سطح مبل‌تان به خوبی حذف می‌شوند. اگر دستمال‌تان زود چرب و مرطوب شد، یک دستمال پاک و خشک را جایگزینش کنید.
  تمیز کردن مبل 2
  با دستمال پارچه ای مبل را خشک کنید. مشاهده میکنید که آلودگی ها به دستمال منتقل شده اند.
 8. بعد از اینکه سطح و بالشتک‌های مبل پارچه‌ای کاملاً خشک شدند، در نهایت سطح آن‌ها را جاروبرقی بکشید تا مواد باقی مانده از بین برود و مبلی نرم، تمیز و یکدست داشته باشید.
  نظافت با جارو برقی
  با جاروبرقی جوش شیرین به طور کامل از مبل خارج میشود.

این روش ممکن است کمی زمان‌بر باشد، اما نتایج آن عالی و بی نظیر است. قطعا شما از نتیجه کار ناراضی نخواهید بود و نیازس نیست هزینه ای بابت تمیز کردن مبل بپردازید. می‎توانید این روش را دو بار در سال انجام ‌دهید. اما اگر حوصله و یا زمان کافی برای این کار ندارید میتوانید از خدمات مبل شویی در منزل استفاده کنید. تکنسین های مبل شویی با قیمت مناسب و در اسرع وقت شستشوی مبل را در محل انجام میدهند.

بهترین مبل شویی از دیدگاه ساکنین شهر شما کدام است؟

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *