تفاوت استفاده از کرک و اسفنج در تعمیر مبل

تفاوت کرک و اسفنج در تعمیر مبل

مقایسه دو مبل تعمیری با اسفنج و کرککرک با استفاده از خورده پارچه های کارگاه های خیاطی و … تولید میشود. این پارچه ها به طور کامل خورد شده و ظاهری شبیه کرک به خود میگیرد.

در حالت استاندارد جهت تعمیر یم مبل از اسفنج هایی با قطرهای گوناگون استفاده میشود. برای مثال جهت تولید یا تعمیر تکیه گاه صندلی از اسفنج هایی با قطر ۶ سانتی متر استفاده میشود.

اگر بخواهیم هزینه های تعمیر مبل را کاهش دهیم میتوانیم به جای اسفنج ۶ سانتی از اسفنج یک سانتی که قیمت بسیار پایین تری دارد استفاده کنیم و مابقی حجم مورد نیاز را با کرک پر کنیم.

برخی معایب کرک

  • بعد از مدتی کرک بخصوص در قسمت تکیه گاه نشست میکند. لذا این قسمت کمی شل شده و از ریخت میافتد.
  • میزان نرمی مبل در تمام قسمت ها یکسان نیست و در جاهایی از آن برجستگی کرک گلوله شده و جمع شده احساس میشود.
  • گاهی پارچه های استفاده شده در تولید کرک تمیز نبوده اند، لذا در صورت نفوذ آب به هر دلیلی در بافت مبل چرک آنها بیرون زده شده و پارچه رویی مبل لکه دار میشود.

تشخیص مبل تعمیری با اسفنج

بهترین روش برای فهمیدن این مطلب که مبل با اسفنج تعمیر شده یا کرک این است که به آرامی و با حوصله قسمت های مختلف آن را فشار دهیم. نرمی مبلی که با اسفنج تعمیر شده در تمامی قسمت های آن یکنواخت است. ولی از آنجا که کرک کار دست میباشد در بعضی قسمت ها بیشتر و در بعضی کمتر استفاده میشود. لذا بعضی قسمت های مبل سفت تر و بعضی دیگر نرم تر است.

تعمیر مبل با ایران تی اس ام

ما در ایران تی اس ام با بررسی نظریات شما عزیزان برترین تعمیرکار مبل را به تفکیک شهر معرفی میکنیم. در صورت نیاز با ایشان تماس گرفته و با ارسال تصاویر مبل خود از هزینه تعمیر یا تعویض پارچه آن آگاه شوید.

بهترین کارگاه تعمیر مبل استیل را از دیدگاه ساکنین شهر خود را ببینید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *