تعویض پارچه مبل

انواع پارچه مبل

۲۱ مدل تعویض پارچه مبل، معرفی بهترین روکوبی در شهر شما ۱۴۰۲

تعویض پارچه مبل توسط بهترین تعمیرکاران، راه حلی مناسب و اقتصادی جایگزین خرید مبلمان نو میباشد. در این بخش ۲۱ مدل نمونه کار قبل و بعد از تعویض پارچه مبل را ببینید. با بهترین تعمیرات مبل جهت تعویض پارچه مبل استیل و راحتی آشنا شده و براحتی هزینه تعویض پارچه مبل در تهران و سایر شهرها را از ایشان جویا شوید.

بهترین تعمیرکاران جهت تعویض پارچه مبل را از دیدگاه همشهریان خود را ببینید.

در ادامه نمونه‌کارهای تعویض پارچه مبل سلطنتی ، راحتی، استیل، چستر و غیر ارائه شده است. با انواع پارچه مبلی آشنا شوید و پارچه مبل مناسب با توجه نوع مبلمان (راحتی، استیل (سلطنتی) و …) بشناسید. انواع پارچه مبل ترک، ایرانی و چینی در بازار وجود دارد.

هزینه تعویض پارچه مبل

قیمت پارچه مبلی با توجه به جنس و طرح محدوده بسیار وسیعی دارد. پارچه های مبلی بسیار ارزان با قیمتی حدود ۳۰ هزار تومان برای هر متر در بازار وجود دارد. همچنین پارچه هایی با طرح های خاص و قیمت هایی در حدود ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان برای هر متر موجود است. معمولاً افراد هزینه تعویض پارچه مبل ۷ نفره را که چیزی در حدود ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان تا ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان میباشد را به عنوان مقیاس قرار میدهند.

به طور خلاصه قیمت پرفروش ترین پارچه های مبلی در زمستان سال ۱۴۰۰ به شرح زیر است:

نوع پارچه محدوده قیمت (تومان)
پارچه مبلی پورشه ۷۰٫۰۰۰ الی ۱۰۵٫۰۰۰
پارچه مبلی سافت ۱۲۰٫۰۰۰ الی ۱۵۵٫۰۰۰
پارچه مبلی مازراتی ۶۵٫۰۰۰ الی ۸۹٫۰۰۰
پارچه مبلی مسکو ۱۰۵٫۰۰۰ الی ۱۴۲٫۰۰۰
پارچه مبلی مسکو (درجه ۲) ۸۰٫۰۰۰ الی ۱۱۰٫۰۰۰
پارچه مبلی نیوجرسی ۹۳٫۰۰۰ الی ۱۲۶٫۰۰۰
پارچه مبلی ملیتا ۹۳٫۰۰۰ الی ۱۲۶٫۰۰۰
پارچه مبلی هنری ۱۰۸٫۰۰۰ الی ۱۴۴٫۰۰۰
پارچه مبلی جری ۹۳٫۰۰۰ الی ۱۲۶٫۰۰۰
پارچه مبلی چوپر ۱۰۹٫۰۰۰ الی ۱۴۸٫۰۰۰

پیشنهاد مطالعه: ما در بخش دیگری ۲۲ مدل پرفروش ترین پارچه های مبلی در بازار را معرفی کرده ایم. در صورت تمایل پارچه مبلی را ببینید.

فروشگاه های برگزیده فروش پارچه مبلی در شهر شما
قبل و بعد از تعویض پارچه مبل
مبل راحتی تمام پارچه کوسن دار
🔸️ باز سازی کامل مبل 🔸️ تعویض پارچه طرح کلاسیک 🔸️پارچه مخمل خارجی (قیمت پارچه هر متر ۱۱۰ هزار تومان) 🔸️رنگ امیزی چوب پشت کار 🔸️ابر کف فوم سرد ۴۰

پس از مطالعه این مطلب میتوانید با شناخت انواع پارچه مبل بهترین انتخاب را با توجه به قیمت و بودجه در نظر گرفته شده داشته باشید. در نهایت با بهترین تعمیرکاران جهت تعویض پارچه مبل در شهر خود تماس بگیرید. ایشان با توجه به نظرات و تجربیات بسیاری از همشهریان شما، توسط کارشناسان ایران تی اس ام برگزیده شده اند.

تعویض پارچه مبل راحتی
تصویر قبل از تعمیر و بعد از تعمیر مبلمان راحتی برند یاتاش رو مشاهده میفرمایید. این مبلمان بعد از هفت سال کارکردن مداوم،پنجاه درصد زیرسازی و روکشش از بین رفته بود. ما پس از انتقال این مبلمان به کارگاه ،اول پارچه قبلیش رو شکافتیم،بعد با بهترین متریال،یعنی اسفنج سی کیلویی یورتان زیرسازی کردیم و بعد از زیرسازی از روی الگوی قبلی خیاطی ،خیاطیش هم انجام شد و پس از خیاطی کار رویه کوبی این مبلمان انجام شد.

انتخاب بهترین پارچه مبل

اولین قدم جهت تعویض پارچه مبل انتخاب پارچه مبلی مناسب است. برای این کار باید روش های تشخیص کیفیت پارچه مبل را بدانید و همچنین بدانید که با توجه به نوع مبلمان (سلطنتی، استیل، راحتی، چستر و …) چه نوع پارچه ای برای مبل شما مناسب است. پیشنهاد میکنیم ویدئو زیر را ببینید. در این ویدئو روش های بررسی کیفیت پارچه و پارچه مناسب با توجه به نوع مبلمان بیان شده است.


همچنین در صورتی که تصمیم به رویه کوبی مبل دارید در بخش رویه کوبی مبل با شیوه و هزینه های آن آشنا شوید.

ما در مجموعه ایران تی اس ام بهترین تعمیرکاران مبل را جهت تعویض پارچه به تفکیک شهر به شما عزیزان معرفی میکنیم. جهت اطلاعات بیشتر به بخش تعمیر مبل مراجعه نمایید.


تعویض پارچه مبل
مبلمانی رو که مشاهده میکنید،مبلمان راحتی هست که در اثر کارکردن در مدت زمان ۵ سال زیرسازی و روکش آن در حال از بین رفتن بود. در ابتدا پارچه قبلی این مبل رو شکافتیم، سپس با اسفنج سی کیلویی یورتان زیرسازی کردیم و بعد از زیرسازی پارچه قبلی این مبلمان خیاطی شد و بعد ازخیاطی کار رویه کوبی این مبلمان مشابه روز اولش انجام شد.

مواردی که هنگام انتخاب پارچه مبل باید به آنها توجه کنید.

جهت انتخاب بهترین پارچه مبل برای مبلمان خود بهتر است چند عامل زیر را در نظر بگیرید، که در ادامه به طور کامل در مورد آنها صحبت میکنیم.

 • نوع مبل شما چیست؟ (برای مثال انتخاب پارچه مبل راحتی با پارچه مبل استیل (سلطنتی) تفاوت دارد. )
 • کیفیت پارچه; مقاومت و دوام پارچه در استفاده مکرر و در برابر شستشو چقدر است؟
 • رنگ و طرح پارچه; با توجه به سلیقه، دکوراسیون منزل و رنگ بندی سایر اثاثیه بهترین رنگ و طرح انتخاب میشود.
 • بودجه شما برای تعویض پارچه مبلی چقدر است؟
تعویض پارچه مبل ریلکسی
مبلمان ریلکسی که مشاهده میفرمایید، بعد از استفاده به مدت هشت سال ،هشتاد درصد زیرسازی و روکش آن از بین رفته بود،این مبلمان بعد از انتقال به کارگاه اول روکش قبلی شکافته شد. سپس از روی الگوی قبلی، خیاطی و برشکاری بر روی پارچه جدید انجام شد و بعد از خیاطی کار رویه کوبی این مبلمان انجام شد. لازم به ذکر هست که تعمیرات مبلمان ریلکسی یکی از حساس ترین تعمیرات های مبلمان بوده، چرا که جک ها و ابزارهای خاصی دارن و باید خیلی با ظرافت از مبل باز شوند قبل از تعمیر و بعد از تعمیر با ظرافت بسته شوند.

انتخاب پارچه مبلی با توجه به مدل مبل

ابتدا به طور خلاصه محدوده قیمت چند پارچه مبلی پرفروش بازار را در زمستان ۱۴۰۰ بررسی میکنیم. سپس به بیان ویژگی های پرفروش ترین پارچه های مبل میپردازیم و در ادامه درباره مهم ترین مزایا و معایب آنها مطالبی را بیان میکنیم.

پارچه مسکو (پارچه ابر و بادی)

 • بافت مخملی و برجسته
 • بافت نرم و لطیف
 • ضد چروک
 • عدم تعریق در حین استفاده
 • قابل شستشو
 • ظاهری زیبا و لوکس
تعویض پارچه مبلی
🔸️باز سازی کل مبل پارچه مسکو خارجی 🔸️ابر ۴۰ کیلو 🔸️لمسه دوزی مربع طرح ترمه ✅نجاری و تعویض چوب

پارچه مبل جاسمین

 • مقاومت مناسب در برابر نور مستقیم آفتاب
 • ضدچروک
 • لطیف و نرم
 • از پارچه مخمل براق تر است
 • دوام مناسب
 • عدم پرزدهی در تراکم های بالا
تعویض پارچه مبل 3
تعویض پارچه، تعمیر و بازسازی مبل راحتی(🛋️)
۱️⃣مبل ۱۱ نفره (۳+۲+۲+۱+۱+۱+۱)
۲️⃣ پارچه دیزل خارجی درجه ۱
۳️⃣ استفاده از فوم سرد با ضمانت ۴۸ ماه برای کف مبل
۴️⃣ تعویض کامل اسفنج دسته
۵️⃣ نصب زه طلایی دو سانت روی دسته مبل
۶️⃣ دوخت تشک کفی زیپ خور
۷️⃣ انتخاب دو رنگ برای پارچه مبل ها

پارچه مبل مازراتی

 • کیفیت بالا
 • نرم و لطیف
 • ضخامت مناسب
 • محکم و بادوام
 • قیمت مناسب
 • ظاهری زیبا و مدرن
 • شستشوی آن سخت است
 • با استفاده زیاد دچار ساییدگی میشود.
تعویض پارچه مبل 4
تعویض پارچه، تعمیر و بازسازی مبل راحتی(🛋️)
۱️⃣مبل ۱۱ نفره (۳+۲++۱+۱)
۲️⃣ پارچه به انتخاب مشتری jacobs خارجی درجه ۱
۳️⃣ استفاده از فوم سرد با ضمانت ۴۸ ماه برای کف مبل
۴️⃣ تعویض کامل اسفنج دسته
۵️⃣ تغییر مدل کفی و تبدیل مدل آن از دوبل به ثابت
۶️⃣ دوخت کوسن های مبل با طرح دوخت و نصب دکمه و زیپ خور

پارچه مبل پورشه

 • خواب کمتری نسبت به سایر پارچه های مبلی دارد
 • سطح نسبتاً صاف
 • ازتقاع پرزها کم است.
 • کیفیت بالا
 • تنوع رنگ و طرح
 • با استفاده زیاد دچار ساییدگی میشود.
بهترین پارچه مبل
🔸️بازسازی کامل با پارچه پورشه خارجی 🔸️کف فوم ابر ۴۰کیلویی 🔸️رنگ امیزی کامل از قهوه ای سوخته به طلایی

انتخاب رنگ پارچه مبلی

برای فضاهای داخلی چه رنگ پارچه ای انتخاب کنیم ؟

🛋 انتخاب رنگ پارچه مبل برای پذیرایی

🔅 رنگ پارچه مبلی سلطنتی یا استیل برای سالن پذیرایی را، باتوجهبه رنگ پرده و فرش‌ها، انتخاب کنید.
🔅 اگر دکوراسیون منزل را به حالت ست طراحی میکنید ، رنگ پارچه مبل پذیرایی را شبیه رنگ پرده و فرش، انتخاب کنید.
🔅البته توجه کنید که امروزه استفاده از رنگ های متضاد بسیار محبوب شده است. در این حالت رنگ پارچه مبلمان پذیرایی رو متضاد با رنگ پرده‌ها انتخاب میشود. به طور مثال اگر پرده‌ها تیره هستند، استفاده از مبل‌های روشن با رنگ‌هایی کرم، خاکستری و مشابه مناسب است.

رنگ پارچه مبل
تعویض پارچه، تعمیرات و زیرسازی مبلمان راحتی تمام پارچه; این نوع مبل دوخت و دوز زیادی دارد و تعویض پارچه آن کار آسانی نیست. (رنگ و طرح بنابر سلیقه مشتری)


✅ رنگ بندی پارچه مبلی رو طوری انتخاب کنید که با رنگ بندی‌های آینده دکوراسیون سالن پذیرایی، همخوانی داشته باشد. مثلاً انتخاب رنگ طوسی با اغلب رنگ‌ها، سازگاری داره و هارمونی لازم رو ایجاد میکند. زیرا ممکن است در آینده تصمیم بگیرید که رنگ برخی وسایل سالن پذیرایی را مانند پرده ها و غیره عوض کنید. توجه داشته باشید که تعویض رنگ پارچه مبل به سادگی امکان پذیر نیست و هزینه های زیادی دارد.

تعویض پارچه مبل راحتی


تعویض پارچه مبل راحتی مبل راحتی به طور مرتب در منزل استفاده میشود. مبل راحتی جهت استراحت روزانه بسیار پرکاربرد است. گاهی برای چند ساعت روی آن دراز میکشیم. حتی گاهی بر روی آن غذا میخوریم. لذا پارچه مبل راحتی در معرض عواملی چون فرسایش و کثیفی قرار دارد. از این روی کیفیت و دوام پارچه در هنگام تعویض پارچه مبل راحتی اهمیت زیادی دارد. پارچه های نازک مانند پارچه هایی که برخی پرده فروش ها پیشنهاد میکنند، برای مبل راحتی مناسب نیست. اینگونه پارچه ها به علت ضخامت کم و نداشتن لایه آستری، مقاومت مناسب هنگام دوخت با چرخ خیاطی صنعتی را نداشته و نتیجه کار چروک میشود. علاوه بر آن دوام کافی برای استفاده مکرر را ندارند.

تعویض پارچه مبل راحتی 5
تعویض پارچه، تعمیر و بازسازی مبل راحتی(🛋️) ۷نفره 
۱️⃣مبل ۷ نفره (۳+۲+۱+۱)
۲️⃣ پارچه به انتخاب مشتری مسکو ایاز درجه ۱
۳️⃣ استفاده از فوم سرد با ضمانت ۴۸ ماه برای کف مبل
۴️⃣ تعویض کامل اسفنج دسته و تکیه گاه
۵️⃣ تغییر مدل کفی و استفاده از طرح دوخته راسته برای کف مبل
۶️⃣ تعویض پایه های مبل و نصب پایه فلزی فورتیک

به طور کلی پارچه مناسب برای مبل راحتی عبارتند از:

 • پارچه های مخمل در انواع مازراتی و پورشه که قیمت مناسبتری دارند
 • پارچه های چرم پارچه که ضخامت بیشتری داشته و شبیه چرم هستند ولی در واقع پارچه ای میباشند و لذا پارچه پوسته پوسته نمیشود و میتوان آنها را با شامپو فرش تمیز کرد.

البته تمامی این پارچه ها در کیفیت های گوناگون و با قیمت های متنوع عرضه میشوند. معمولاً برندهایی چون هانزو، سیلویا، سافت چوپر و … کیفیت های مناسبی دارند. در صورتی که نیازی برای ست کردن پارچه مبل راحتی با محیط ندارید. بهتر است رنگ های نسکافه ای، کرم یا صورتی انتخاب کنید. این رنگ ها معمولاً با انواع دکوراسیون ست میشوند.

تعویض پارچه مبل استیل (سلطنتی)


تعویض پارچه مبل استیل
تعویض پارچه مبل استیل

همانطور که میدانید مبل های استیل همراه با طراحی های گوناگون و منبت کاری های زیبا ارائه میشوند. انواع مبل های استیل در سبک های گوناگون در بازار موجود است. برای یم مبل استیل کوچک و ساده (مثل مبل های استیل آلمانی) یک پارچه با گل های زیاد و طراحی شلوغ انتخاب کنید. اما از طرف دیگر پارچه هایی با طراحی شلوغ برای مبل هایی بزرگ و با منیت کاری فراوان مناسب نیستند. زیرا طراحی شلوغ پارچه همراه با طراحی شلوغ مبل نتیجه ای زیبا به همراه نمیاورد. برای این گونه مبل ها پارچه های ساده تر به صورت تک گل انتخاب کنید.

تعویض پارچه مبل استیل
تعویض پارچه مبل استیل; این مبل استیل پس از کارکردن سالیان حدود ۱۵ سال تماما زیرسازی و روکشش در حال از بین رفتن بود. ما بعد از انتقال دادن این مبلمان به کارگاه، ابتدا پارچه قبلی را شکافتیم. سپس با بهترین متریال اسفنج و فوم زیرسازی کردیم و بعد پارچه جدید از روی الگوی قدیم خیاطی شد و بعد از خیاطی کار رویه کوبی این مبلمان انجام شد.

نکته دیگر در انتخاب پارچه برای مبل های سلطنتی تناسب طرح و رنگ پارچه با طرح و هارمونی رنگ چوب میباشد. لذا هنگام انتخاب پارچه نوع چوب و رنگ آن توجه کافی را داشته باشید. ممکن است مبل های استیل با لمسه دوزی های فراوان همراه باشند. لذا پارچه مبلی باید استحکام کافی در هنگام دوخت و دوز را داشته باشدو لذا هنگام خرید پارچه مبل استیل به کیفیت و ضخامت آن توجه کنید. جهت آشنایی با بهترین روش نظافت مبل استیل، تمیز کردن مبل سلطنتی را بخوانید.

بررسی کیفیت پارچه

همانطور که گفتیم یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب پارچه مبلی، بررسی کیفیت آن است. انواع پارچه مبل ترک و ایرانی در بازار وجود دارد. معمولاً پارچه های مبلی ترک از کیفیت بالاتری برخوردار بودند. البته امروزه چند شرکت ایرانی نیز با تولیداتی باکیفیت و قیمتی نسبتاً مناسب به بازار اضافه شده اند. جهت اطمینان از کیفیت پارچه چند مورد زیر را بررسی کنید.

تعویض پارچه مبل تختشو
تعویض پارچه مبل تختشو: مبلمانی که مشاهده میفرمایید،مدل ال تخت خواب شو هست که بعد از کارکردن در سالیان طولانی تمام زیرسازی و ابرو اسفنج این مبل از بین رفته بود. در ابتدا مبل را با اسفنج سی کیلویی یورتان زیرسازی کردیم. به پارچه ای که مشتری انتخاب کرده بود رو لایکو دوختیم و بعد رویه کوبی کردیم. 💎💎💎
 1. پارچه را در چند جهت مختلف بکشید. پارچه با کیفیت و با بافت مناسب به میزان زیادی کش نمی آیند.
 2. پارچه را در نور بگیرید. اگر تشعشعات نور به میزان زیادی از بافت پارچه رد شد، پارچه کیفیت مناسبی ندارد.
 3. در صورت امکان مبلی که با پارچه مورد نظر تولید شده است را ببینید. اگر بعد از مدتی استفاده، پارچه فرم خود را از دست نداده و همچنان ظاهر مناسبی دارد، آن پارچه کیفیت مطلوبی دارد.
 4. بافت پارچه را بررسی کنید. پارچه های باکیفیت بادقت کافی و با دستگاه های باکیفیت تولید میشوند. لذا معمولاً زدگی و دوخت نامناسب در آنها دیده نمیشود.
تعویض پارچه مبل ال
تعویض پارچه مدل ال; مبلمانی که مشاهده میفرمایید،مبلمان ال هست که کلا زیرسازی آن از بین رفته بود. همینطور پارجه این مبل بعد از سال های طولانی کلا فرسوده شده بود. بعد از انتقال این مبل به کارگاه، با اسفنج سی کیلویی یورتان زیرسازی شد، تسمه ها سفت شد و با پارچه جدید خیاطی شد و بعد هم کارهای رویه کوبی این مبل انجام شد.

انواع پارچه مبل موجود در بازار

انواع پارچه مبل با قیمت های گوناگون برای سلیقه های مختلف وجود دارد. برخی برای مبل های راحتی مناسبند و برخی برای مبل استیل. این پارچه ها معمولا در انواع پارچه مبلی ترک، ایرانی و چینی عرضه میشوند. در ادامه به بررسی برخی از پرفروش ترین پارچه های مبلی در بازار ایران میپردازیم.

تعویض پارچه مبل راحتی
قبل و بعد از تعویض پارچه مبل با پارچه تدی:
این روز ها این پارچه تدی را زیاد خواهید دید. لطافت و سادگی و‌شیک بودن این پارچه باعث محبوبیت آن شده ،که مناسب برای مبل های کم دوخت دوز و ساده مانند مبل ال و … میباشد.

پارچه مبل نانو

متاسفانه باید بگوییم چیزی که در بین اکثر فروشندگان به عنوان پارچه نانو مطرح میشود بیشتر استفاده تبلیغاتی دارد! کلمه نانو تا حدی به صورت یک عرف درآمده و برای فروش بیشتر استفاده میشود. بر الیاف پارچه نانو نوعی لایه خاص با تکنولوژی نانو ایجاد میشود که پارچه در برابر نفوذ آب، لکه و بسیاری از مواد مقاوم میکند. ولی این نوع پارچه در صنعت مبل چندان عرف نیست و به جز در موارد خاص و با قیمت بالا، استفاده نمیشود. پارچه نانو بافت نرمی ندارد و برای مبل هایی که نیاز به انطاف پذیری زیادی ندارند قابل استفاده است. حتی مشاهده شده برخی فروشندگان پارچه های ارزانی چون پوزشه، مازراتی و جگوار را نیز با عنوان نانو معرفی میکنند. برای اثبات این امر نیز با خودکار روی آن میکشند و بلافاصله با لکه بر جوهر را پاک میکنند. در حالیکه اینگونه لکه ها قبل از خشک شدن به راحتی و با انواع شوینده ها از بین رفته و ارتباطی با تکنولوژی نانو ندارند. حتی بعد از خشک شدن نیز لکه بر های قوی برای اینکار وجود دارند.

پارچه مبلی مسکو


پارچه مبلی مسکو
پارچه مبلی مسکو

پارچه مسکو در بازار تعویض پارچه مبل طرفداران بسیاری دارد. برخی مزایای این پارچه عبارتند از: طراحی زیبا: پارچه مسکو دارای نوعی طراحی ابر و بادی است. این نوع طرح آن را هم برای انواع کارهای کلاسیک و مبل های استیل مناسب میکند و هم برای طراحی های مدرن نرمی و لطافت زیاد: به علت جنس مخمل این نوع پارچه مبل تولید شده با پارچه مسکو لطافت زیادی داشته . نشیمن راحتی را محیا میکند. چرک تاب بودن پارچه مسکو: طراحی این پارچه به گونه ای است که کثیفی ها و لکه کمتر نمایان میشوند و لذا کمتر یاز به شستشو پیدا میکنید. مقاومت و عمر زیاد: با وجود اینکه پارچه مسکو لطافت زیادی دارد، از مقاومت خوبی برخوردار است و عمر طولانی دارد.

پارچه مبلی کتانی


پارچه مبلی کتان
پارچه مبلی کتان ترک

کتان از قدیمی ترین پارچه ها میباشد و نوعی پارچه طبیعی است. لذا کاملاً با محیط زیست سازگار است. پارچه کتان در اصطلاح میتواند تنفس کند، لذا در هنگام نشستن روی آن تعذیق کمی دارد. ولی از طرفی به سرعت کثیف شده و چروک میگردد. برای رفع مشکل چروک شدن میتوان از پارچه های ترکیبی کتان و پنبه استفاده کرد. برای تمیز کردن پارچه های کتان باید دقت زیادی داشت و از شوینده های تخصصی استفاده کرد. شوینده های عادی میتوانند به آن آسیب بزنند. به طور کلی پارچه کتان شکوه و زیبایی زیادی دارد ولی اگر فرزند کوچک یا حیوان خانگی دارید چندان برای شما مناسب نیست.

پارچه مبلی مازراتی:


پارچه مبلی مازراتی
پارچه مبلی مازراتی

این پارچه در واقع در دسته پارچه های مخمل قرار میگیرد. این پارچه ضخامت زیادی دارد و دارای نرمی و لطافت زیاد است. اما با توجه به ضخامت آن با گرمای زیادی همراه است و نشستن طولانی روی آن در فصول گرم چندان خوشایند نیست. به همین دلیل شاید برای مبل های راحتی گزینه مناسبی نباشد. ولی انتخاب خوبی برای مبل های استیل که احتمالاً برای پذیرایی های کوتاه مدت استفاده میشوند، میباشد.

پارچه پورشه:

بافت این پارچه مانند مخمل صاف است. ولی خواب کمتری دارد و ردی روی آن باقی نمیماند. با توجه به طراحی ساده آن بیشتر برای مبل های راحتی استفاده میشود. پارچه پورشه در بازه زمانی طولانی دچار ساییدگی شده و فرم اولیه خود را از دست میدهد. پارچه پورشه با توجه به قیمت مناسب آن طرفداران زیادی دارد.

پارچه مبلی پورشه
تعویض پارچه، تعمیر، بازسازی و تغییر مدل (چستر کردن)یک دست مبل نیم ست بدون دسته (🛋️)
۱️⃣مبل ۵ نفره (۳+۱+۱)
۲️⃣ پارچه پورشه درجه ۱
۳️⃣ استفاده از فوم سرد با ضمانت ۴۸ ماه برای کف مبل
۴️⃣ تغییر مدل تکیه گاه و چستر و لمسه کردن آن به سلیقه مشتری
۵️⃣ تعویض کامل اسفنج تکیه گاه تغییر مدل آن
۹️⃣تغییر مدل کفی مبل و استفاده از دوخت راسته روی کف مبل

پارچه جگوار:

این نوعی پارچه ظاهری ساده ولی بسیار براق دارد. قیمت مناسبی داشته و قابل شستشو است. پارچه جگوار برای مبل های راحتی مناسب است.

پارچه جیر:

پارچه جیر از پوست برخی حیوانات مانند بز تولید میشود. بافتی نسبتاً مقاوم دارد و برای انواع مبلمان مناسب است. برای تمیز کردن آن بهتر است از لکه بر مخصوص به خود استفاده کنید. پارچه های نم دار باعث ایجاد لکه روی آن میشوند. پارچه جیر تراکم بالا و درخشش زیادی دارد. به همین دلایل گزینه مناسبی برای مبل های سلطنتی (استیل) میباشد.

پارچه مخمل:


پارچه مبلی مخمل

پارچه مخمل در انواع طبیعی و مصنوعی موجود است. نوع طبیعی آن لطافت زیادی دارد و بسیار زیباست. ولی بسیار حساس بوده و نظافت آن دشوار است. همچنین در نور مستقیم آفتاب دچار رنگ پریدگی میشود. ولی مخمل مصنوعی مقاومت بیشتر دارد. به طور کلی هرچه بافت پارچه مخمل متراکم تر باشد کیفیت بالاتری دارد. پارچه مخمل برای انواع مبل مناسب است ولی بدلیل شکوه و جلال آن بیشتر در مبلمان استیل کاربرد دارد. جهت آشنایی کامل با انواع پارچه مخمل و روش های نظافت آن تمیز کردن مبل مخمل را بخوانید.

چرم پارچه:

همانطور که اسم آن مشخص است شبیه چرم است. چرم پارچه ها دارای مقاومت بالایی هستند. علاوه بر آن به علت نوع بافت آنها براحتی تمیز میشوند و لکه ها نمیتوانند در بافت ان نفوذ کنند. متاسفانه مشاهده شده که بسیاری چرم پارچه ها را به عنوان پارچه نانو معرفی میکنند که امر درستی نیست. اگرچه چرم پارچه ها براحتی تمیز میشوند ولی از تکنولوژی نانو برخوردار نیستند.

تعویض مبل چرم پارچه
تعویض پارچه مبل; این مبل، مبلمان چرمی هست که تماما دوخت و دوز دارد. این مبل در اثر نشست و برخاست زیاد زیرسازی و روکش آن تقریبا از بین رفته بود. در ابتدا زیرسازی با بهترین متریال مخصوص این مبل انجام شد. سپس از روی الگوی قبلی پارچه جدید را (چرم پارچه) خیاطی کردیم و بعد کار رویه کوبی این مبل انجام شد.

پارچه مبل شنل بافت:

لطافت خاصی دارد ولی بافت آن با مخمل تفاوت دارد. برای مبلمان ساده راحتی مناسب است. معمولاٌ نوع باکیفیت آن دارای آستر میباشد. خاصیت کشسانی ندارد. برای مبل های راحتی طرح دار بهتر است با پارچه دیگر ترکیب شود.

پارچه مبلی دیزل:

پارچه مبلی دیزل دارای کیفیت و تراکم بالایی است. این پارچه چینی بوده و این روزها طرفداران محبوبیت زیادی دارد. این پارچه برراحتی لکه دار نمیشود و همچنین در صورت لک شدن معمولاً به سادگی پاک میشود. مقاومت بالایی دارد و برای انواع مبل کلاسیک و راحتی مناسب است. پارچه مبل دیزل معمولاً دارای طراحی پتینه نقره کوب میباشد.

پارچه مبل دیزل
تعویض پارچه مبل، تعمیر، بازسازی یک دست مبل L کلاف بزرگ
۱️⃣مبل ۸نفره
۲️⃣ پارچه دیزل خارجی درجه ۱ دو رنگ
۳️⃣ استفاده از فوم سرد با ضمانت ۴۸ ماه برای کف مبل
۴️⃣ تغییر مدل تکیه گاه و اجرای طرح شیاری به سلیقه مشتری
۵️⃣ استفاده از دوخت راسته روی کف مبل
۶️⃣ استفاده از دو رنگ پارچه

پارچه مبلی چوپر

این پارچه نیز تراکم بالایی دارد. پارچه مبلی چوپر تنوع زیادی در رنگبندی متفاوت دارد. این پارچه بدلیل طول عمر بالا، محبوبیت زیادی دارد. پارچه مبلی چوپر خارجی بوده و قیمت آن وابستگی زیادی به قیمت ارز دارد.

پارچه مبلی چوپر
تعویض پارچه، تعمیر و بازسازی یک دست مبل L(🛋️)
۱️⃣مبل ۷ نفره (۳+۲+۱+کنج)
۲️⃣ پارچه چوپر اُیاز درجه ۱
۳️⃣ استفاده از فوم سرد با ضمانت ۴۸ ماه برای کف مبل
۴️⃣ استفاده از دوخت راسته روی کف مبل
۵️⃣ تعویض پایه مبل و استفاده از پایه تا زه دار
۶️⃣استفاده از دکمه های پارچه ای برای چستر کردن مبل
۷️⃣حذف mdf روی دستی

چرم:

چرم یکی از قدیمی ترین مواد مورد استفاده جهت تولید انواع مبلمان است. چرم هیچگاه از مد نمیافتد و همیشه شکوه و جلال مخصوص به خود را دارد. انواع چرم طبیعی و مصنوعی جهت تولید مبلمان وجود دارد. چرم به خصوص چرم طبیعی نیازمند رسیدگی ویژه میباشد. نکته مهم در مورد چرم اینست که همیشه باید رطوبت آن حفظ شود در غیر اینصورت چرم خشک شده و پوسته پوسته میشود. جهت آشنایی با اصول نگهداری، مواد مورد نیاز و نظافت  مبل چرمی، تمیز کردن مبل چرم را بخوانید.

معرفی چند مدل پارچه مبلی پرفروش

پارچه مبلی اونیکس

✨ جنس : بوکله یا تِدی
✨ تولید : ترکیه
✨ مناسب انواع مبلمان راحتی مدرن ، ال، مکعبی، تختخواب شو، پاف، کوسن، دستک پرده پانچی
✨ با ۵ رنگ زیبا
✨ هر رنگ شامل ۴ طرح هندسی و ۴ رنگ ساده
✨ عرض پارچه : ۱/۴۰
✨ جنسش ضخیمه اما نرم و لطیفه و دوامش زیاده

قیمت: هر متر ۳۲۵٫۰۰۰ تومان

پارچه مبلی لینا

✨ جنس : کنفی پشت آستر
✨ تولید : چین
✨ مناسب انواع مبلمان راحتی و چستر
✨ با ۱۵ رنگ جذاب و زیبا
✨ عرض پارچه : ۱/۴۰
✨ جنس بسیار بسیار لطیف تری نسبت به سایر پارچه های کنفی داره (به لطافت مخمل)

قیمت: هر متر ۱۵۰٫۰۰۰ تومان

پارچه مبلی شیوا ۶۳۱۳

✨ جنس : شانل
✨ تولید شیوا نساج یزد
✨ مناسب مبلمان راحتی مدل مکعبی، تختخواب شو، دسته چوبی، کوسن و رانر
✨ با ۹ رنگ جذاب و زیبا
✨ طرح های پارچه : ۳ طرح اسپرت و هندسی، ۱ ساده
✨ عرض پارچه : ۱/۴۰
✨ جنس بسیار لطیف تری نسبت به سایر شانل ها داره
✨ دوام و طول عمر بالایی و مقاومه در برابر سایش و استفاده مداوم “بدلیل بافت ظریف و متراکم پارچه”

قیمت: هر متر ۲۸۵٫۰۰۰ تومان

پارچه مبلی شیوا ۶۳۱۳

 

✨ نام پارچه : شیوا ۹۰۷۱
✨ جنس : شانل
✨ تولید شیوا نساج یزد
✨ مناسب مبلمان استیل،کلاسیک، پرده
✨ با ۶ رنگ جذاب و زیبا
✨ طرح های پارچه : تک گل، ۴*۳گل، لوز، ساده
✨ عرض پارچه : ۱/۴۰
✨ جنس لطیفی داره چون تمام شانله
✨ دوام و طول عمر بالایی و مقاومه در برابر سایش و استفاده مداوم “بدلیل بافت ظریف و متراکم پارچه”
✅ قیمت رقابتی، نسبت به پارچه های وارداتی

قیمت: هر متر ۳۱۰٫۰۰۰ تومان

تعویض پارچه مبل در خانه

در اکقر موارد تعویض پارچه مبل در منزل امکانپذیر نیست. تعویض پارچه مبل نیاز به تجهیزات کامل موجود در کارگاه تعمیرات مبل را دارد. با این وجود رفوع و رفع ایراد برخی پارگی ها در محل امکانپذیر است. جهت اطلاعات بیشتر با تعمیرکار برگزیده شهر خود تماس بگیرید.

تعویض پارچه مبل راحتی
تعمیر و تعویض پارچه، تغییر مدل مبل ال که پشتی آن سبک قدیمی و بالشتی بوده ، پشتی به حالت صاف درآمده و چستر دوخت و رویه کوبی شد‌ه.
کفه باز سازی ابری و ثابت برای زیبایی بیشتر و کیفیت ماندگاری بالا کار شده.
بروی نمای زیر کفه ابر دوزی لوزی انجام شده.
برای زیبایی کار از نوار طلایی استفاده شده و در قسمت پشت مبل از ابردوزی شیاری برای زیبایی بیشتر استفاده شده.
پارچه از جنس مسکو چینی می باشد.
“معمولاً امکان تعویض پارچه مبل در منزل وجود ندارد.”

تعویض پارچه مبل با بهترین تعمیرکاران

در این مطلب تلاش کردیم به طور خلاصه پرفروش ترین و محبوب ترین پارچه های مبلی را از میان انواع پارچه مبل موجود در بازار به شما عزیزان معرفی کنیم. در پایان یادآور میشویم مجموعه ایران تی اس ام همواره بهترین تعمیرکاران مبل را با توجه به نظرات مشتریان به تفکیک شهر به شما معرفی میکند. جهت استعلام مناسب ترین قیمت کافیست با ایشان تماس بگیرید.

تعویض پارچه مبل 5
تعویض پارچه، تعمیر، بازسازی و تغییر مدل یک دست مبل راحتی به مبل شیاری (🛋️) ۷ نفره
۱️⃣مبل ۷نفره (۳+۲+۱+۱)
۲️⃣ پارچه marko درجه ۱
۳️⃣ استفاده از فوم سرد با ضمانت ۴۸ ماه برای کف مبل
۴️⃣ تعویض کامل اسفنج دسته
۵️⃣ تغییر مدل تکیه گاه و تبدیل مدل آن از مدل ساده به شیاری
۶️⃣ تعویض پایه مبل

نمونه کارهای تعویض پارچه مبل

2 دیدگاه برای “تعویض پارچه مبل

 1. م. نوشاد گفته:

  سلام. ممنون بابت اطلاعات خوب و مفیدی که در سایت منتشر کردید. خواستم بدونم شما مشاوره ی تلفنی هم دارید؟ بطور مثال من تصویر میل‌هایی که می‌خوام روکشش و عوض کنم را خدمت شما ارسال کنم و شما بگید که چه پارچه ای برای این مدل مناسبه…باز هم ممنون بابت توضیحات

  • صبوری گفته:

   سلام خدمت شما. بله لطفاً از لیست تلفن تعمیرکار برگزیده مبل را در شهر خودتون انتخاب کنید و عکس های مبل را برای اسشون ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *